Karšu lasītājs. Foto no arhīva

"Man nevajag papildus uzmanību": kādēļ Latvijas iedzīvotāji nepiedalās čeku loterijā

119
(atjaunots 10:16 03.08.2019)
Neraugoties uz čeku loterijas milzīgo popularitāti, nebūt ne visi Latvijas iedzīvotāji metās reģistrēt savus čekus Valsts ieņēmumu dienestā.

RĪGA, 3. augusts – Sputnik. Aizvakar apritēja tieši viens mēnesis kopš "Čeku loterijas" startēšanas Latvijā, kuru organizēja Valsts ieņēmumu dienests (VID). Lai piedalītos izlozē, nepieciešams reģistrēt portālā cekuloterija.lv čeku, kvīti vai biļeti, kuras summa nav mazāka par 5 eiro.

Laimesta gadījumā čeks, biļete vai kvīts ir jāuzrāda klātienē VID, vai arī jānoformē elektroniskās deklarēšanas sistēmā.

Ikmēneša laimestu fonds sastāv no vienas naudas balvas 10 tūkstošu eiro apmērā, trīs nauda balvām 5 tūkstošu eiro apmērā un 50 naudas balvām 100 eiro apmērā. Tāpat tiks rīkota gada izloze, kur varēs laimēt vienu naudas balvu 20 tūkstošu eiro apmērā, četras naudas balvas 10 tūkstošu eiro apmērā un piecas balvas 2 tūkstošu eiro apmērā.

Turklāt katru mēnesi tiek rīkota padziļinātas sadarbības programmas dalībnieku balvu izloze. Patlaban papildu balvas jau ir snieguši 11 programmas dalībnieki.

Saskaņā ar vakardienas datiem, jau tika piereģistrēti 1 617 003 čeki, taču jūlija čekus vēl var pagūt iesniegt līdz 5. augustam, vēsta VID.

"Man nevajag papildus uzmanību"

Izrādās ne visi Latvijas iedzīvotāji nolēmuši izmantot iespēju paspēlēt azartspēles ar valsti.

"Nevienu čeku čeku loterijā neesmu piereģistrējusi un neplānoju to sākt darīt. Ir vēl kāds tāds dīvainis?" pavaicāja Astra Cīrule Twitter un negaidīti saņēma milzīgu atbalstu.

​Daudzi komentētāji vienkārši atstāja atbildi "un es arī", taču bija arī tādi, kas paskaidroja iemeslu, kādēļ negrasās piedalīties loterijā.

Piemēram, Ivars Lipskis padalījās populārā sazvērestības teorijā.

​"Konspirācijas teorija: piedalīties čeku loterijā nozīmē izsaukt (VID) uguni uz sevi. Man nevajag papildus uzmanību. Nevajag, lai kāds zina, ko, kur, kad un par kādām summām pērku. Pat tad, ja ar čeku," raksta Lipskis.

Līdzīgas domas ir arī kādam Valdim.

​"Bail piedalīties – ja nu vinnēju lielo piķi un galā aizmirstu nomaksāt kādu nodoklīti, ka beigās nesanāk palikt parādā, par to, ka esmu vinnējis valsts organizētā loterijā," izklāsta savas aizdomas Valdis.

​"Līdz brīdim, kad kāds vinnēs ko vērtīgu," pieļauj lietotāja ar lietotājvārdu "нáриня-кáриня".

To cilvēku vidū, kuri nepiedalās loterijā atzīmējās arī galvenā valsts nacpatriote, publiciste Elita Veidemane.

​"Es arī," raksta viņa.

​"Neesmu vēl paspējis, taču arī nesteidzos. Es ikdienā cenšos neiepirkties šaubīgās vietās," paziņoja Kristaps Skutelis.

Daži komentētāji norādīja, ka nepiedalās, jo čeku reģistrēšana ir ārkārtīgi neērta un aizņem daudz laika.

​"Nereģistrēju čekus. Nav laika un pacietības jo process kā tas šobrīd jādara atsit jebkādu vēlmi piedalīties. Iespējams ja būtu aplikācija, ar iespēju fotogrāfēt čeku..." sūdzas par neērtībām Juris Ušackis.

​"Netaisos to darīt. Man laiks ir svarīgāks," raksta Kristīne.

Savukārt Dagnis Dadeiks neslēpj, ka viņam šajā loterijā galvenais nebūt nav laimests.

​"Man nav galvenais vinnēt, bet lai ķers tā tos nodoklu nemaksātājus," vēsta Dagnis.

Miljona vērts čeks

Atzīmēsim, ka VID "čeku loterijas" galvenais mērķis ir ēnu ekonomikas apkarošana, godprātīgas konkurences un brīvprātīgas nodokļu saistību izpildes veicināšana. Tāpat runa ir par iepirkšanās kultūras izmaiņām. Atlīdzība laimesta gadījumā veicinās to, lai pircēji pieprasa čekus par pirkumiem un saņemtajiem pakalpojumiem. Paredzēto laimestu fondu plānots segt no budžeta ienākumiem.

Kasiere. Foto no arhīva
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Pirmie uzvarētāju vārdi kļūs zināmi jau 11. augustā. Saskaņā ar VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes sacīto, organizatori ir patīkami pārsteigti par Latvijas iedzīvotāju aktīvo dalību loterijā.

Tiesa, ir arī jokupēteri. Piemēram, tika piereģistrēti miljona eiro pirkuma čeki. Pēc Jaunzemes sacītā, tas var izspēlēt ļaunu joku ar dalībnieku, ja šāds čeks laimēs, bet uzrādīt dokumenta kārtā cilvēkam nebūs ko. Tādēļ organizatori aicina ievadīt reālus čeku un kvītu datus reģistrācijas laikā, raksta skaties.lv.

Loterijas uzvarētāji tiks paziņoti raidījuma Superbingo laikā telekanālā TV3, kā arī loterijas rezultāti tiks publicēti Interneta lapās cekuloterija.lv un latloto.lv.

Latvijas iedzīvotājus, kuri laimēs ikmēneša balvas un piedalīsies gada loterijas izlozē, informēs ar SMS nosūtīšanu uz reģistrācijas laikā norādīto mobila telefona numuru.

119
Pēc temata
Čeku loterija Latvijā: tirdzniecības uzplaukums un trīs miljoni eiro
Ja neaizmirsi paņemt čeku veikalā, varēsi piedalīties Latvijas čeku loterijā
Lācis, foto no arhīva

Lācis saplosījis govi fermera saimniecībā

10
(atjaunots 15:55 08.08.2020)
Lācis apmeties Alūksnes novadā un izposta dravas. Tagad tas ticis klāt pat saimnieka govij, ko pēc uzbrukuma nācies nokaut.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Iedzīvotāji aizvien biežāk novēro lāču valsts teritorijā. Dažkārt tikšanās ar ķepaiņiem tomēr sagādā nevis jaukas fotogrāfijas sociālajos tīklos, bet gan īstas šausmas.

Aizvadītajā nedēļā kādā zemnieku saimniecībā Alūksnes novadā notika ļoti nepatīkams incidents BВ.lv. Saimniecības īpašniekiem tas beidzies ar govs zaudējumu.

Saimniece Iveta pastāstīja: apkaimē visi zināja, ka kaut kur turpat klīst lācis. Dzīvnieks jau bija sapostījis dravu kaimiņos. Tomēr šoreiz lāča klātbūtni izjutusi arī viņa pati.

No rīta lopu aplokā sieviete ieraudzīja paralizētu govi ar nagu plēstām brūcēm. Tās skaidri liecināja – uzbrucis plēsīgs zvērs. Pie tam Iveta konstatēja, ka runa ir tieši par lāci.

Plēsējs bija uzbrucis vislielākajai govij, taču tā no rīta vēl bija dzīva, lai arī glābt to vairs nebija iespējams. Paralizēto dzīvnieku saimnieki bija spiesti nokaut gaļā.

Pie tam sarunā Iveta norādīja, ka risinājuma zemniekiem, kuri spiesti dzīvot kaimiņos ar bīstamo plēsēju, nav – lāči ir aizsargājami dzīvnieki.

Lācis
© Sputnik / Владимир Астапкович

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

10
Tagi:
Latvija, lācis
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Pandēmijas dēļ tukšajā Tallinā ienākuši lāči
Krievijas lācis ticis Valgas varasiestāžu rokās
Stacionārs fotoradars Juglas ielā Rīgā, foto no arhīva

Autovadītājiem pastāstīja, izvairīties no dubulta soda

9
(atjaunots 15:40 08.08.2020)
Tagad sods par CSN pārkāpumu jāapmaksā mēneša laikā, tomēr, lai paspētu laikus, jāpārliecinās, vai kompetentie dienesti var ar jums sazināties.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Autovadītājus aicina aktualizēt savu kontaktinformāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas vietnē, lai savlaicīgi saņemtu informāciju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, vēsta lsm.lv.

No jūlija sākuma spēkā stājušies jaunie noteikumi, kas paredz: sods jānomaksā mēneša laikā, pretējā gadījumā tas tiks nodots piedziņai tiesu izpildītājiem. Šajā gadījumā nāksies samaksāt jau par trešo daļu vai pat divkārt vairāk, turklāt nav svarīgi, kā fiksēts pārkāpums.

Lai izvairītos no liekiem izdevumiem, vajag savlaicīgi saņemt informāciju par piespriesto sodu un apmaksāt to. CSDD pārstāve Ieva Bērziņa iesaka autoīpašniekiem reģistrēties direkcijas portālā un norādīt aktuālu elektronisko adresi, kurp tiks nosūtītas ziņas par pārkāpumiem. Autovadītājs var šeit uzzināt arī visu informāciju par sevi un palūgt izsūtīt atgādinājumu par sodu.

Ieva Bērziņa norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai cilvēks saņemtu informāciju par piespriesto sodu un varētu to operatīvi apmaksāt 30 dienu laikā.

Latvijas Tiesu izpildītāju asociācijas vadītājs Andris Spore atzīmēja, ka pagaidām esot grūti teikt, kā jaunie noteikumi ietekmējuši autovadītājus, jo laiks kopš to stāšanās spēkā nav ilgs.

Viņš pastāstīja, ka 30 dienu termiņš tiek skaitīts nevis no CSN pārkāpuma brīža, bet gan no lēmuma pieņemšanas dienas par soda piespriešanu.

Saskaņā ar jauno likumu, tiek sasaukta neliela sēde policijā, kur lieta tiek izskatīta. Tikai pēc tam tiek pieņemts lēmums, atklāja Spore.

Iepriekš vēstīts, ka jūlija sākumā spēkā stājās arī citi grozījumi. Piemēram, tagad pārkāpumi tiek summēti (agrāk lielākais pārsvēra mazāko). Pie tam virkne naudas sodu par braukšanu alkohola reibumā un bēgšanu no policijas ir būtiski izauguši, bet tāds pasākums, kā administratīvais arests ir svītrots.

9
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija, CSN, sods
Pēc temata
Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro
Valsts policija: pieļaujamās alkohola koncentrācijas asinīs samazināšana nepalīdzēs
Fotoradari Latvijā filmēs pārkāpējus no aizmugures
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

0
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

0
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē