Lux Express autobuss

Lux Express un Autotransporta direkcijas strīds 4 eiro reisa dēļ nonācis līdz KNAB

70
(atjaunots 18:47 02.08.2019)
Autotransporta direkcija uzskata, ka kompānija Lux Express nepienācīgā veidā izmanto starptautisko maršrutu licenci un mākslīgā veidā iejaucās Latvijas iekšzemes pārvadājumu tirgū.

RĪGA, 2. augusts – Sputnik. Lux Express vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar prasību izmeklēt, iespējams, nelikumīgās Autotransporta direkcijas darbības. Izmeklēšanas laikā Lux Express lūdz satiksmes ministru Tāli Linkaitu atstādināt no amata valdes priekšsēdētāju Kristiānu Godiņu, raksta Dienas Bizness.

Pasažieru pārvadājumu kompānija Lux Express uzskata, ka Autotransporta direkcijas pārstāvji varētu tikt iesaistīti vai pat paši organizējuši "provokācijas" pret pārvadātāju.

Runa ir par kompānijas strīdu ar Autotransporta direkciju maršrutu Birži – Rīga un Birži – Daugavpils dēļ, kuri tika atklāti 18. jūnijā. Izmantojot tos, no Rīgas līdz Daugavpilij iespējams nokļūt vien par 4 eiro, ceļā pavadot 3,5 stundas. Latvijas Autotransporta direkcija uzskata, ka šāds pakalpojums ir nelikumīgs, jo starptautiska maršruta ietvaros notiek pasažieru apmaiņa vienas valsts teritorijā, un, saskaņā ar noteikumiem, iekšzemes pasažieru pārvadājumus Latvijā atļauts īstenot tikai tām kompānijām, kurām ir noslēgts attiecīgs līgums konkrētajā maršrutu tīkla daļā. Strādāt maršrutā Rīga – Daugavpils šodien tiesības ir tikai Nordeka un Daugavpils autobusu parkam, paziņoja direkcijā.

Pēc Godiņa sacītā, ja cilvēki iekāpj Rīgā un brauc līdz Daugavpilij, tad tas skaitās pārkāpums. Viņš apgalvo, ka tādejādi autobuss mākslīgi aizbrauc līdz Lietuvas robežai, šķērso to, pastāv 15 minūtes un dodas tālāk uz Daugavpili.

Turklāt Autotransporta direkcija uzskata, ka Lux Express dempingo un atņem klientus vietējiem pārvadātājiem.

Godiņš publiski paziņoja, ka gatavo vēstuli Igaunijas Ekonomikas un komunikācijas ministrijai, kurā lūgs anulēt Lux Express atļauju maršrutam Tallina-Rīga-Birži.

Kompānijā Lux Express paziņoja, ka nekādus noteikumus nav pārkāpuši – viņiem ir licences diviem starptautiskiem maršrutiem Birži – Rīga un Birži – Daugavpils, un pasažieri ir tiesīgi paši izvēlēties, izmantot šos abus maršrutus vai vienu. Pasažieru pārvadājumus starp Biržiem un Daugavpili un Biržiem un Rīgu Lux Express sniedz pilnā atbilstībā ar Latvijas noteikumiem, tātad citās pieturās pasažierus neuzņem un neizsēdina, apgalvo Lux Express.

Tāpat kompānijā norāda, ka mēneša garumā viņiem notika pārbaudes, un nekādi pārkāpumi atklāti netika. Tādēļ Autotransporta direkcijas paziņojumus tur vērtē kā "neētiskas metodes", ar kuru palīdzību direkcija cenšas apturēt jaunus Lux Express maršrutus, kā arī radīt negatīvu ietekmi uzņēmuma reputācijai.

Tādēļ Lux Express lūdz KNAB veikt izmeklēšanu saistībā ar to, vai Autotransporta direkcija nerīkojas saskaņoti un citu Latvijas pārvadājumu tirgus dalībnieku interesēs, kuriem Lux Express ir konkurents.

70
Pēc temata
Lux Express papildina starptautisko reisu sarakstu
"Embargo tikai latviešiem": Twitter apmeklētāji sajūsmā par lietuviešu attapību
Ruslans Pankratovs

Ruslans Pankratovs norāda, kādu risku atspoguļo incidents restorānā Jūrmalā

4
(atjaunots 07:12 26.05.2020)
Restorāna "Kūriņš" īpašnieka izturēšanās ir spilgta neonacisma izpausme, un Nacionālās apvienības paustais atbalsts paceļ ideju valsts līmenī, uzsvēra politiķis Ruslans Pankratovs.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Jūrmalas restorāna "Kūriņš" apmeklētāji, ko iestādes īpašnieks Arnis Ābelītis 9.maijā izraidīja Georga lentītes dēļ, sakarā ar incidentu vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs.

Iesniegumi uzrakstīti vairākām iestādēm, sarunā ar Sputnik Latvija pastāstīja starptautiskās tiesību aizsardzības organizācijas "Latvijas krievu pasaule" priekšsēdētājs, politiskās partijas "Rīcība" līderis Ruslans Pankratovs, kurš sniedza atbalstu cietušajiem.

"Mēs uzrakstījām septiņus iesniegumus: Valsts policijai, iekšlietu ministram, Ģenerālprokuratūrai, tiesībsargam, Patērētāju tiesību aizsardzības centram, kā arī divām Saeimas komisijām. No Kriminālā likuma viedokļa "Kūriņa" īpašnieka darbībās ir diskriminācija un etniskā naida kurināšana līdz ar Administratīvā kodeksa pārkāpumiem," pastāstīja Pankratovs.

Pēc viņa domām, valda viedoklis: ja jau iestāde ir privāta, īpašnieks var rīkoties, kā vēlas, taču tie ir maldi.

"Jebkuram restorānam ir sociālā slodze, ņemot vērā to, ka pakalpojumu joma ir publiska. Nekādā gadījumā nav pieļaujama nekāda diskriminācija, par to paredzama atbildība pēc likuma," paskaidroja Pankratovs.

Viņš uzsvēra, ka restorāna īpašnieka izturēšanās ir satraucoša pazīme no iekšpolitiskās situācijas viedokļa.

"Latents nacionālisms valstī vienmēr ir bijis, tomēr Ābelīša uzvedība pārkāpj visas pieklājības robežas, bet Nacionālās apvienības vadītājs sāk tādu cilvēku demonstrēt kā piemēru. Tas ir absolūti nepieļaujami. Mēs redzam situācijā spilgtu neonacisma izpausmi un šīs idejas "iecementēšanu" valsts līmenī. Tas ir trauksmains signāls," paziņoja Pankratovs.

Politiķis norādīja, ka nekādi normatīvie akti neaizliedz Georga lenti Latvijā, un Ābelīša darbības jebkurā gadījumā ir pārkāpums. "Šī parkāpuma pakāpe jānosaka tiesībsargājošajām iestādēm, un mēs ceram, ka mūsu iesniegumi vismaz kādu vedīs pie prāta," piebilda Pankratovs.

Iepriekš rīdziniece Nadja Petrova pastāstīja, ka 9.maijā restorāna "Kūriņš" īpašnieks paziņoja, ka viņas ģimenei jānoņem Georga lentītes, vai arī viņiem nebūs iespējams apmeklēt iestādi. NA līderis Raivis Dzintars atzinīgi novērtēja Ābelīša soli.

Панкратов объяснил опасность инцидента с русскими в Юрмале
4
Tagi:
Ruslans Pankratovs, Arnis Ābelītis, nacionālisms, Georga lentīte
Pēc temata
Atteicās apkalpot krievus: kādus likuma pantus pārkāpis restorāns Jūrmalā
"Kurus vēl neielaidīs?": latviešu reklāmas speciālists nosodīja antikrievisko kafejnīcu
Patriots ar puvuma smaku. Ko slēpj restorāna īpašnieks, kurš atteicās apkalpot krievus

Covid-19 reģistrēts divpadsmit Latvijas pansionātos: situācija tiek kontrolēta

15
(atjaunots 18:19 25.05.2020)
Salīdzinot ar citām valstīm, Latvijas sociālajos centros situācijas ir visnotaļ labvēlīga, taču no koronavīrusa uzliesmojumiem tiem tomēr nav izdevies izbēgt.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Covid-19 atklāja 12 Latvijas sociālās aprūpēs centros, kopumā saslimuši 90 cilvēki – 22 darbinieki un 68 aprūpētie, vēsta Latvijas Radio.

Šobrīd vislielākais saslimšanas uzliesmojums atzīmēts sociālās aprūpes centrā "Mārsnēni" Priekuļu novadā – inficējušies 44 cilvēki, tai skaitā 6 darbinieki.

No 22 Covid-19 upuriem Latvijā septiņi cilvēki miruši pansionātos. Speciālisti uzsver, ka pacientiem bijušas citas nopietnas hroniskas slimības, kuras saasinājās Covid-19 dēļ.

Slēgtos kolektīvos, kur cilvēki dzīvo kopā un kuriem ir cieši savstarpēji kontakti, infekcija var izplatīties ļoti ātri un skart lielāku cilvēku skaitu. Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) paskaidroja, ka kopš marta apmeklēt radus šādos centros ir aizliegts, taču sociālās aprūpes centru darbinieki turpina kontaktēt ar ārējo vidi.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs atgādināja, ka parasti Covid-19 ir lipīgs divas dienas pirms tam, kad cilvēkam sāk parādīties temperatūra, klepus vai citi simptomi.

"Tas ir viens no iemesliem, kāpēc infekcija var nokļūt šajās iestādēs. Otrs iemesls, ja tomēr kāds no iemītniekiem ir saņēmis veselības aprūpes pakalpojumus, piemēram, ārpus šīs iestādes un, visticamāk, tas arī notika "Mārsnēnos", jo pirmais pacients, kurš bija atklāts, bija inficēts, saņemot veselības aprūpes pakalpojumus slimnīcā," atzīmēja Perevoščikovs.

Pēc viņa sacītā, plānveida testēšana sociālās aprūpes centros palīdzēja atklāt atsevišķus gadījumus, pirms slimība paguva izplatīties. Tas ļāva pietiekami agri atklāt infekciju pansionātos, kur šobrīd ir pa vienam saslimušajam.

"Būtu labi, ka visi šo sociālo iestāžu vadītāji pieturas un uzmanīgi seko klientu veselības stāvoklim. Un tiklīdz parādās simptomi, kas varētu liecināt arī par Covid – ķermeņa temperatūras paaugstināšanās vai respiratorie simptomi klepus, sāpes kaklā vai apgrūtināta elpošana –, šie signāli būtu ļoti svarīgi, lai reaģētu tieši ar testēšanu," piebilda Perevoščikovs.

Pēc viņa teiktā, testēšanas veikšana agrīnā stadijā palīdzēs ierobežot turpmāku infekcijas izplatību. Tāpēc, ka jo lielāks ir inficēto skaits, jo lielāka ir iespēja, ka daudzi pacienti pārcietīs slimību smagā formā.

Vairākas iestādes savstarpēji noteikuši pansionātiem virkni rekomendāciju, pastāstīja Aldis Dūdiņš, Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta vadītājs.

"Šajā krīzes kulminācijā un arī īstenībā uz šo brīdi darbinieki, kuri ierodas darbā, lai aprūpētu klientus, viņiem tiek mērīta temperatūra, tiek sekots līdzi visām saaukstēšanās pazīmēm, simptomātikai, kas varētu liecināt par Covid pozitīvo. Tad jau tas darbinieks nemaz netiek pie darba pielaists," paziņoja Dūdiņš.

Jaunus klientus centri pieņem, tikai ja situācija ir ārkārtēja. Tāpat pansionāti – iespēju robežās – tiek nodrošināti ar aizsarglīdzekļiem, taču nodrošināt visas vajadzības neesot izdevies, atzina ministrijā.

Salīdzinot ar citām valstīm, kur situācija šajā jomā ir smaga, Latvijas sociālās aprūpes centros stāvoklis ir samērā labvēlīgs, uzskata Perevoščikovs. Pēc viņa sacītā, Latvijā savlaicīgi pieņēma lēmumus, kuri neļāva infekcijai plaši izplatīties sabiedrības vidū, tai skaitā arī cilvēku vidū, kuriem infekcija un tās sekas var būt īpaši smagas.

Perevoščikovs atzīmēja, ka rekomendācijas pansionātiem ir izsmeļošas, un drošības pasākumi nav jāpastiprina, pietiek vien ar to ievērošanu. Tikmēr Labklājības ministrija atzīmē, ka kopā ar Veselības ministriju apsver domu par atvieglojumiem centros, kur saslimšanas gadījumu nav, ali pansionātu klienti arī izjustu situācijas uzlabošanos.

15
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Covid-19 analīžu nodošanas punkti maina atrašanās vietu: kur būs jāvēršas turpmāk
Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu
Covid-19 uzliesmojums sociālās aprūpes centrā "Mārsnēni": policija izmeklē apstākļus