Policijas automobilis. Foto no arhīva

Pakaļdzīšanās un avārijas video Jelgavā: policistam teju norāva roku

117
(atjaunots 15:27 01.08.2019)
Pakaļdzīšanās pēc iereibuša vadītāja un spēcīga avārija, līdzīgi GTA: policistu pakaļdzīšanās video Jelgavā, kuru nofilmēja video reģistrators, parādījies YouTube vietnē.

RĪGA, 1. augusts – Sputnik. Valsts policija publicējusi YouTube vietnē pakaļdzīšanās videoierakstu pēc iereibušā vadītāja Jelgavā.

Incidents, kura laikā policists teju palika bez rokas, notika no rīta, 21. jūlijā. Policija uzmanību piesaistīja aizdomīgs sarkans Audi.

Mašīna apstājās krustojumā, kur dega sarkanā luksofora gaisma. Policists piegāja pie vadītāja, lai noskaidrotu, kas notiek.

Vadītājs nolaida lejā stiklu un pat sāka runāt ar tiesībsargājošo iestāžu pārstāvi. Policists, spriežot pēc visa, palūdza vadītāju uzrādīt dokumentus. Viņš pastiepa roku automobiļa salonā, taču pēkšņi iedegās zaļā gaisma, un mašīna burtiski aiztraucās uz priekšu. Kārtības sargs pēc inerces saķēra ar roku automobili, cenšoties to noturēt, taču sarkanais Audi pat nedomāja apstāties.

Arī policists ātri saprata, kas ir jādara. Viņš metās uz savu mašīnu, ieslēdza gaismas signālus, un sākās pakaļdzīšanās.

Audi vadītājs nesās pilnā ātrumā, kā pasaulslavenā GTA datorspēlē. Policisti neatpalika. Taču sarkanā mašīna lidoja pilnā sparā, apdraudot visus pārējos satiksmes dalībniekus, pārkāpjot visus iespējamos noteikumus, sākot ar ātruma ierobežojumu un beidzot ar braukšanu zem sarkanās luksofora gaismas.

Policisti dzinās pakaļ Audi, kamēr mašīnas vadītājs nezaudēja kontroli pār automobili. Audi lielā ātrumā izlidoja no braucamās daļas pāri apmalei un ietriecās ceļa zīmē un luktura stabā. Mašīnu sagrozīja, un tā beidzot apstājās. Pakaļdzīšanās beidzās.

Par laimi, neviens necieta. Taču, kā noskaidrojās, Audi vadītājs – 1978. gadā dzimis vīrietis – patiešām bija piedzēries. Viņa asinīs konstatēja 2,44 promiles. Tagad vīrietim draud sods par virkni pārkāpumu. Par braukšanu dzērumā vien viņam draud naudas sods no 1200 līdz 1400 eiro liels sods. Kā arī šādos gadījumos paredzēts arests no 10 līdz 15 diennaktīm un tiesību atņemšana uz četriem gadiem.

Taču izņemot sodu par braukšanu dzērumā, pārgalvīgajam vadītājam draud arī sodi par ātruma pārsniegšanu un citu ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu.

117
Pēc temata
Pērn Latvijā bijis rekordzems CSN upuru skaits
Latvijā pieaug autoavārijās bojāgājušo skaits
Latvieši nesteidz apmaksāt sodus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem
Grūtniece, foto no arhīva

Cilvēku nav, valsts nepalīdz: kas notiek ar dzimstības līmeni Latvijā

21
(atjaunots 23:09 23.01.2021)
2020. gadā Latvija uzstādījusi jaunu antirekordu dzimstības jomā simt gadu laikā, bet 2021. gadā var pārspēt arī šo "sasniegumu": demogrāfs Ilmārs Mežs devis skumdinošu prognozi.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. 2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo, bet 2021. gadā rādītājs var būt vēl mazāks. Demogrāfs Ilmārs Mežs pastāstījis par katastrofālās lejupslīdes iemesliem, stāsta Mixnews.lv.

Demogrāfs konstatēja, ka dzimstības līmeni cita starpā ietekmējuši tādi faktori, kā nepietiekams valsts atbalsts, potenciālo vecāku skaita krišanās, kā arī pandēmija Covid-19.

Pie tam pandēmijas negatīvās sekas vēl nāksies novērot 2021. gadā. Demogrāfs paskaidroja: tā kā vīruss izplatījies martā, noteiktu slēdzienu par tā ietekmi būs iespējams izdarīt pēc decembra datiem.
2021. gadā, ņemot vērā pandēmijas ietekmi situācija ar dzimstības līmeni Latvijā var kļūt vēl ļaunāka, uzskata eksperts.
Atgādināsim, ka, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, 2020. gada decembris izcēlies ar zemāko dzimstības līmeni pēdējo simt gadu laikā.

2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo – par 1,3 tūkstošiem, jeb 6,9% mazāk nekā 2019. gadā (18,8 tūkstoši).
Pie tam CSP atskaitījās arī par to, ka 2020. gadā mirušo skaits par 11,2 tūkstošiem pārsniedzis jaundzimušo skaitu. 2020. gada decembrī jaundzimušo bija par 1905 mazāk nekā mirušo.

Saskaņā ar CSP datiem, 2021. gada 1. janvārī Latvijas iedzīvotāju skaits sastādīja 1,894 milj. cilvēku.

21
Tagi:
dzimstība, depopulācija, Latvija
Pēc temata
Zemākā dzimstība 100 gadu laikā: demogrāfija Latvijā krītas neredzētā ātrumā
Demogrāfs: šogad dzimstība Latvijā varētu uzstādīt jaunu antirekordu
Zemā dzimstība un sociālie tīkli piebeidza slaveno Rīgas geju klubu
Latviešu skaits sarūk: dzimstība valstī samazinās jau ceturto gadu no vietas
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

53
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

53
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas

Snoubordists ASV "pavizinājās" uz lavīnas un izdzīvoja

0
(atjaunots 23:53 23.01.2021)
Jaunietis vizinājās ar sniega dēli Lavlendas kalnu pārejā Kolorādo štatā. Viņš sadomāja pabraukties pa neskartu nogāzi, taču pēkšņi sākās lavīna.

Snoubordists palika dzīvs, pateicoties drošības spilvenam – speciālais aprīkojums neļāva sniegam viņu aprakt.
Braucienu uz lavīnas snoubordists nofilmēja video – tā kadros redzams, no kādām nāves briesmām viņam izdevies izvairīties.

0
Tagi:
ASV
Pēc temata
Nakts huligāni: Vecrīgā sodīti "snovbordisti" no Vācijas un Spānijas