Glābējs, foto no arhīva

Latvija ieņem pirmo vietu noslīkušo cilvēku skaita ziņā

29
(atjaunots 10:00 01.08.2019)
Latvija turpina saglabāt Eiropas Savienības līdera pozīciju bēdīgajā noslīkušo cilvēku skaita statistikā: ierēdņi vaino latviešu ģenētisko kodu.

RĪGA, 1. augusts – Sputnik. Jūlija vidū noslīkušo cilvēku skaits Latvijā sasniedza 60 cilvēkus, vēsta Tvnet.lv.

Divi cilvēki papildināja bēdīgo noslīkušo sarakstu līdz 60 pirmdien, 29. jūlijā. Vienu līķi izvilka no jūras Jūrmalā. Otru noslīkušo izvilka no ūdens Krimuldas novadā.

2019. gada pirmajā pusgadā vien Latvija noslīkušo skaita ziņā apsteidza savus pērnā gada "sasniegumus". Rēķinot uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, noslīkušo skaits Latvijā ir augstākais Eiropas Savienībā. Tādējādi valsts saglabā Eiropas valsts statusu ar augstāko noslīkšanas gadījumu skaitu.

Noslīkušo Latvijā ir sešas reizes vairāk nekā Eiropas Savienībā. Valsts organizācijas pat pauda uzskatu, ka noslīkšana ir ierakstīta latviešu DNS. Taču daudz saprātīgāka izskatās versija par to, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vienkārši neprot peldēt, savukārt glābēji uz ūdens lielākoties nevienu neglābj, bet gan vienīgi atrod un izvelk ārā līķus.

Latvijas Peldēšanas federācijas priekšsēdētājs Aivars Platonovs iepriekš skaidroja, ka, saskaņā ar socioloģiskās aptaujas datiem, tikai ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju prot pareizi uzvesties uz ūdens. Varasiestādes velta maz uzmanības šādu traģēdiju brīdinājumiem: netiek rīkotas informatīvas kampaņas, bērnus nemāca peldēt.

Tai pašā laikā Lietuvā vairākus gadus norisinās valsts bērnu peldēšanas apmācības kampaņa. Arī Igaunijā jau 2016. gadā tika saņemts valsts finansējums šāda veida projektam. Šāda programma pastāv arī Baltkrievijā. Saskaņā ar Platonova datiem, Latvija ir palikusi vienīgā valsts Eiropā, kur nav situācijas uzlabošanas plāna.

Kaut gan Latvijas Peldēšanas federācija pagaidām cītīgi turas pie idejas izveidot nacionāla mēroga ūdens drošuma plānu iedzīvotājiem.

Taču, izņemot pārējo, atpūtai pie ūdens Latvijā ir nepietiekami labiekārtota infrastruktūra. Un par vēl vienu iemeslu tik lielam noslīkušo skaitam sauc alkoholu. Lielākoties Latvijā slīkst iedzēruši vīrieši vecumā no 35 līdz 50 gadiem.

Bīstamais ūdens

VUGD atzīmēja, ka tamlīdzīgas traģēdijas visbiežāk notiek karstā, saulainā laikā, jo daudzi dod priekšroku atpūtai pludmalēs, sauļojoties un peldoties. Pie tam cilvēki kļūst vieglprātīgi un izmet no prāta drošību.

Jāpiebilst, ka bieži traģēdijas izraisa alkohols. VUGD pat publicēja video ierakstu par to, cik bīstami ir peldēties iereibušam.

"Pirms brīvdienām un atpūtas noskaties video par to, kā var beigties peldēšanās alkohola reibumā," aicināja glābēji.

VUGD atgādināja, ka iereibuša cilvēka reakcija un koordinācija ir lēnāka, taču pie tam viņš kļūst drošāks un pārstāj adekvāti novērtēt situāciju un reaģēt uz bīstamu stāvokli. Tādā gadījumā situācija var beigties ļoti bēdīgi.

Taču pat tad, ja cilvēks nav lietojis alkoholu, tas negarantē drošību peldes laikā. Nav ieteicams rīkoties pārgalvīgi, piemēram, lēkt ūdenī nepārbaudītās vietās vai aizpeldēt tālu prom no krasta.

29
Pēc temata
Ienira un neiznira: glābēji izvilkuši no Latvijas ūdenstilpnēm piecus noslīkušos
Latvijā jau noslīkuši 39 cilvēki. Laikapstākļi liek aizmirst drošību
Garāmgājēji ieraudzīja noslīkušu cilvēku zem ledus: no Rīgas kanāla izvilkts līķis
Gulbenes novada karjerā noslīka bērns
Georga lente

Par antikrieviskās Jūrmalas kafejnīcas saimnieku ziņots policijai un Ģenerālprokuratūrai

49
(atjaunots 12:09 24.05.2020)
Antikrieviskā Jūrmalas restorāna apmeklētāji, kurus Uzvaras dienā izdzina Georga lentīšu dēļ, nolēma neļaut saimniekam izsprukt cauri sveikā.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Savā Facebook lapā Nadja Petrova, kura 9. maijā aizgāja uz restorānu "Kūriņš" Jūrmalā kopā ar ģimeni un sastapa atklātu diskrimināciju, paziņoja, ka negrasās šo nepieņemamo gadījumu atstāt bez soda.

Pēc viņas sacītā, lēmumu viņa pieņēma tad, kad noskaidrojās, ka restorāna saimnieks Arnis Ābelītis jau ne pirmo reizi atļaujas šādi izdzīt apmeklētājus. Un visvairāk pārsteidza līdzīgs stāsts, kurš atgadījies kādiem vecāka gadagājuma cilvēkiem, kurus tieši tāpat padzina no iestādes par Georga lentītēm.

"Tās vienkārši ir šausmas!!!! Un mēs pieņēmām lēmumu neatstāt šo lietu tāpat vien… Rezultātā, mēs uzrakstījām iesniegumu policijai, Ģenerālprokuratūrai un tiesībsargam ar lūgumu novērtēt visu to, kas notika Jūrmalas "Kūriņā"," uzrakstīja Petrova.

Viņa pateicās par palīdzību Ruslanam Pankratovam, kurš sniedza juridisko atbalstu.

Skandāls restorānā

Atgādināsim, ka Uzvaras dienā Jūrmalā notika skandalozs stāsts. Apmeklētājus ar Georga lentītēm atteicās apkalpot kafejnīcā "Kūriņš". Par šo nepieņemamo gadījumu Petrova toreiz paziņoja Facebook sabiedriskajā grupā "Kur paēst?/Где поесть?", kas ir veltīta atsauksmēm par restorāniem Rīgā un Latvijā.

Publikācija ar atsauksmi par kafejnīcas "Kūriņš" apmeklēšanu pāršalca visus sociālos tīklus: tam bija vairāk nekā 2000 komentāru, un vēl vairāk cilvēku padalījās tajā. Stāsts nonāca arī līdz Nacionālās apvienības locekļu ausīm. Viņi nostājās restorāna saimnieka pusē un pat apsolīja izreklamēt iestādi.

Pats restorāna saimnieks pasteidzās apstiprināt, ka viņš ir Nacionālās apvienības sajūsmas cienīgs, un uzrakstīja savas kafejnīcas Facebook lapā odu par nemīlu pret Georga lentēm. Tātad viņš neslēpa, ka viņa attieksme pret klientiem bijusi diskriminējoša, ko, starp citu, aizliedz Latvijas likums, kurš vispār neatļauj nekāda veida diskrimināciju, kas ir absolūti dabiski priekš civilizētas valsts.

Interesantas detaļas

Pēcāk noskaidrojās, ka Ābelītis nemaz nav tik patriotisks Latvijas patriots, kāds vēlējās šķist.

Informācija, kas atrodama Komercreģistrā, liecina, ka SIA "Kūriņš" darbības patiesā labuma guvēju kārtā norādīts nevis Latvijas "aizstāvis" Arnis Ābelītis, bet gan trīs citas privātpersonas: Baiba Stigemane, Ieva Petaka un Linda Ābelīte.

Šeit ir vērts atgādināt, ka pirms vairāk nekā diviem gadiem Latvijā tika pieņemti ļoti stingri likuma grozījumi par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanu. Saskaņā ar šiem grozījumiem, juridiskajām personām Uzņēmumu reģistrā ir pienākums sniegt ziņas par katru privātpersonu, kura ir patiesā (reālā) labuma guvējs.

Tāpat atklājās zināmas dīvainības ar uzņēmējdarbības riska nodevu un citi sīkumi.

Tostarp ziņkāri raisa tas, ka "Kūriņa" apmeklētāji pamanījuši vienu interesantu detaļu – uz iestādes sienām attēlota svastika. Ja mēs pareizi atceramies, atšķirībā no Georga lentītes nacistiskie simboli Latvijā ir aizliegti.

49
Tagi:
Georga lentīte, Uzvaras diena
Pēc temata
Sodu par iekļūšanu militārajās bāzēs Latvijā palielinājuši 20 reizes
Vai Georga lentītes tiks aizliegtas? Kaimiņš atbalsta, Liepiņa iebilst
Kas tas par miernesi, parasts naciķis: Sencovs norāts par KF karogu dedzināšanu Latvijā
Deputāts par Georga lentes aizliegšanu: nacionālisti pašapliecinās uz krievu rēķina
Mobilā laboratorija koronavīrusa analīžu nodošanai, foto no arhīva

Covid-19 analīžu nodošanas punkti maina atrašanās vietu: kur būs jāvēršas turpmāk

11
(atjaunots 11:04 24.05.2020)
Tuvākajā laikā mobilās laboratorijas, kuras tika speciāli organizētas koronavīrusa testēšanai, pārvāksies, visa aktuālākā informācija būs atrodama interaktīvajā kartē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Atsevišķi Covid-19 analīžu nodošanas punkti tuvākajā laikā mainīs savu atrašanās vietu. Runa ir par speciālajām teltīm, paziņoja Nacionālā veselības dienesta pārstāve Ginta Ozoliņa, raksta Press.lv.

Ozoliņa atzīmēja, ka jaunās atrašanās vietas tiks atzīmētas interaktīvajā kartē "Covid-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā". Resursā tiek publicēta visa aktuālākā informācija.

Zīme Bioloģiskie draudi Latvijas infektoloģijas centrā, foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, koronavīrusa testēšana ir pārtraukta lidostā "Rīga" un ostās. Līdz ar regulāro reisu atsākšanu, pasažierus, kuri ierodas Latvijā, lūdz pierakstīties uz testēšanu pa tālruni 8303.

Testēšanu lidostā un ostās līdz šim veica Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Tas tika darīts repatriācijas lidojumu periodā.

Izņemot to, Veselības ministrijā atgādināja, ka visiem tiem, kas ierodas valstī no ārzemēm, izņemot Lietuvu un Igauniju, ir jāievēro divu nedēļu pašizolācija.

Atgādināsim, ka vakar tika ziņots par strauju inficēto skaita pieaugumu. Par izplatības perēkli kļuva sociālās aprūpes centrs "Mārsnēni" Priekuļu novadā.

Pašlaik ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā sastāda 1047 cilvēkus (aizvadītajā diennaktī atklāts tikai viens jauns gadījums). Kopumā ir veikti 99 049 izmeklējumi.

11
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Problēmu rada HIV, nevis Covid-19: Latvija ieņem pirmo vietu ES vīrusa izplatības ziņā
No 1. jūnija Latvijā tiks atļautas daudzas lietas: kādas tieši
No 3. jūnija Latvijā atsāk visu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu
Kad Latvijā parādīsies vietējā ražojuma medicīniskās maskas
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

0
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību