Apgaitnieks uz dzelzceļa

Austiņas un depresija: cilvēki iet bojā zem vilcienu riteņiem

40
(atjaunots 16:38 31.07.2019)
Pasažieru vilciena bremzēšanas ceļš ir no 500 metriem, kravas vilcienam – līdz pat kilometram.

RĪGA, 31. jūlijs – Sputnik. Kopš gada sākuma zem vilciena riteņiem pakļuvuši jau vairāk nekā 10 cilvēki, pastāstīja Latvijas Dzelceļa viceprezidents tehniskajos jautājumos Ēriks Šmuksts sarunā ar Latvijas Radio 4.

Pirmdienas vakarā, 29. jūlijā, vilciens Jelgava – Rīga notrieca 19 gadus vecu jaunieti, kura gāja pa dzelzceļa sliedēm. Viņa mira notikuma vietā. Jauniete gāja pa sliedēm tajā pašā virzienā, kurā brauca vilciens un iespējams austiņās klausījās skaļu mūziku.

"Diemžēl šos gadījumus ir grūti paredzēt – un mašīnistam ir grūti kaut ko izdarīt, jo cilvēki paša vilciena priekšā metas zem riteņiem. Mēs iegūstam upurus, mēs iegūstam milzīgu stresu mašīnistam. Protams, tas ir ļoti smagi.

Pēdējā laikā ir ļoti daudz jauniešu, kuri staigā austiņās. Un pastāv tāda problēma: cilvēks iet blakus sliežu ceļam, mašīnists viņu pamana, 200-300 metru attālumā viņš sāk signalizēt, signāls nepalīdz, jo ausis ir aiztaisītas ar austiņām, cilvēks neko nedzird.

Daudziem kabatā atrod zīmītes "Es izdarīšu pašnāvību", daudzos gadījumos pēc tam, kad uzsāk izmeklēšanu, noskaidrojas, ka tā bijusi pašnāvība. Rudens depresija cilvēkiem iestājas – esam pamanījuši, ka oktobrī-novembrī ir daudz gadījumu.

Kravu vilciens brauc ar ātrumu 90 km/h, tas ir tam atļautais ātrums, savukārt tā bremzēšanas ceļš ir 1 km, pat 1,1 km. Pasažieru vilcienam, ja tas brauc ar ātrumu 90 km/h, bremzēšanas ceļš ir 500-600 metri. Taču atkal ir jāņem vērā, ka jābremzē strauji, un ir skaidrs, ka visi pasažieri aizlidos uz priekšu. Tādēļ tas praktiski nav iespējams - ļoti smaga masa, kravu vilcienam līdz 6 tūkstošiem tonnu. Tos nevar nekādā veidā apturēt ātri," uzsvēra Šmuksts.

Šī gada jūnijā Latvijas Dzelzceļš palaida sociālajos tīklos reklāmas kampaņu ar Latvijas slavenību piedalīšanos, kuri uzdziedāja dziesmu par drošības noteikumiem uz dzelzceļa pārbrauktuves.

Taču problēma bieži vien slēpjas ne vien pasažieru uzvedībā, bet arī tajā, ka pašvaldībām bieži pietrūkst naudas drošu un ērtu pāreju pār dzelzceļu būvniecībai.

40
Pēc temata
Psihiatrs paskaidroja jauniešu pašnāvību lielā skaita iemeslus
Bulings un pašnāvības: eksperti noraizējušies par jauniešu emocionālo veselību
Jaunatne ir apdraudēta: Latvija – otrajā vietā ES pašnāvību skaita ziņā
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods

Kosmiskā kuģa Crew Dragon starts uz SKS

0
(atjaunots 15:07 31.05.2020)
Ar otro mēģinājumu raķetei Falcon 9 izdevās palaist kosmosā pilotējamo kuģi Crew Dragon ar NASA astronautiem uz klāja, kuru izstrādāja Īlona Maska kompānija SpaceX.

Iepriekš Crew Dragon lidojums tika atlikts laikapstākļu dēļ. Taču sestdien, 30. maijā, pilotējamais kuģis ar NASA astronautiem Bobu Benkenu un Dagu Herliju tomēr startēja uz SKS.

Kompānijas SpaceX vadītājs Īlons Masks ar lepnumu paziņoja, ka cilvēce var lepoties ar šo notikumu.

Federācijas Padomes Informācijas politikas komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs, komentējot "vēsturisko notikumu" atzīmēja, ka Masku, protams var apsveikt, taču tas tomēr ir tikai lidojums uz SKS, nevis uz Marsu.

Līdz šim amerikāņu astronautus kosmosā nogādāja Krievijas kuģi no Baikonuras kosmodroma.

0
Tagi:
Ilons Masks, ASV, kosmoss