Gaiļezera slimnīca

Krievijas pilsone pēc insulta kļūdainas diagnozes dēļ tiek sūtīta uz Tvaika ielu

49
(atjaunots 13:07 30.07.2019)
Vīrietis vērsies Veselības inspekcijā ar sūdzību par Gaiļezera slimnīcas mediķiem, kuri nav izpratuši, ka viņa dzīvesbiedrei ir insults, un gribējuši sūtīt sievieti uz psihiatrisko slimnīcu.

RĪGA, 30. jūlijs — Sputnik. Vizīte Gaiļezera slimnīcā sagādājusi milzu pārdzīvojumus un nopietnus draudus veselībai 39 gadus vecajai Janai no Sočiem – ārsti paziņojuši, ka viņai esot psihiski traucējumi, taču patiesībā sievietei bijis insults, vēsta telekanāla TV3 pārraide Bez Tabu.

Pēc sūdzībām par sliktu pašsajūtu Krievijas pilsoni Gaiļezera slimnīcā nogādāja ātrā palīdzība. Kad klīnikā ieradies Janas vīrs Oskars ar hospitalizācijai nepieciešamajām mantām, viņš bija spiests ilgi stāvēt zem slimnīcas logiem. Pēc tam viņam paziņoja, ka sieviete jānogādā psihiatriskajā slimnīcā Tvaika ielā, jo viņai esot psihiski traucējumi.

"Iekšā mani nelaida, es pie viņas īpaši netiku. Bija jāgaida ārā. Un gaidīju diezgan ilgi – gandrīz visu dienu. Un vakarpusē iznāca ārā ārsts un teica, ka sievai viss ir kārtībā, viņai ir psiholoģiskas problēmas," Oskars pastāstīja žurnālistiem.

Viņš piebilda, ka kopā ar Janu nodzīvoti jau vairāki gadi, ģimenē aug meitiņa, un viņš nekad nav novērojis sievai psiholoģiskas novirzes.

Kad iegājis pie sievas, Oskars ieraudzījis viņu ratiņkrēslā. Ārsti to pamatoja ar preparātu darbību. Kad Jana mazliet attapusies, viņa pastāstīja, ja nejūt pusi ķermeņa.

Oskars aizvedis Janu uz mājām. Nākamajā dienā, redzot, ka stāvoklis neuzlabojas, viņš nolēmis vēlreiz aizvest dzīvesbiedri uz slimnīcu, taču šoreiz – uz Stradiņiem. Tur viņai konstatēja ķermeņa labās puses paralīzi, ierobežotu redzes lauku no labās puses, arī asinsvadu bojājumu, un noteica diagnozi - insults.

"Paldies Dievam, ka atbraucām. Viņi teica: "Kāpēc ātrāk nevedāt?". Liels paldies ārstiem, viņi tomēr 10-12 dienu laikā sievu "aiz ausīm izvilka laukā". Šausmas vienkārši, ko mēs esam pārdzīvojuši!" teica Oskars.

Tagad sievieti gaida ilgstoša ārstēšanās, taču dzīvībai briesmas nedraud.

Rīgas Austrumu klīniskā universitāte gadījumu komentēt atsakās, jo priekšā paredz nepatīkamu izmeklēšanu, un katrs pateiktais vārds var tikt izmantot pret Gaiļezera ārstiem. Pacientes vīrs jau vērsies Veselības inspekcijā, lūdzot pārbaudi kļūdainās diagnozes gadījumā.

Savukārt Stradiņa slimnīcas speciālisti apliecina, ka insults 39 gadu vecumā esot reta parādība, tāpēc Gaiļezera mediķu kļūda ir saprotama.

49
Pēc temata
Latvija joprojām ieņem līderpozīciju ES pēc sirds slimību nāves gadījumu skaita
Zinātnieki nosaukuši vienkāršu veidu, kā pasargāt sevi no insulta
No kā mirst Latvijas iedzīvotāji
Sirds apstājās uz divām stundām: Rīgas ārsti brīnumainā kārtā izglāba noslīkušu bērnu
Rīga

"Galvaspilsēta Rīga": VARAM piedāvā interesantu papildinājumu Pašvaldību likumā

6
(atjaunots 18:28 12.07.2020)
Atsevišķa nodaļa likumā noteiks Rīgas pašvaldības funkcijas un Rīgas domes pilnvaras, kā arī to vadības veidus.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina iekļaut Pašvaldību likumā atsevišķu nodaļu "Galvaspilsēta Rīga", vēsta Mixnews.lv.

Šāda papildinājuma iekļaušanas iespēju valdība skatīs otrdien, 14. jūlijā.

Šajā normā tiks aprakstītas pašvaldības funkcijas, Rīgas domes pilnvaras, to plānošana un vadība.

Tāpat jaunajā nodaļā jāiekļauj ikgadējā līguma noslēgšana starp Rīgas pašvaldību un valsti. Tajā tiks norādītas valdības subsīdijas un pašvaldības līdzfinansējums.

VARAM skaidro šādu lēmumu ar to, ka Rīgā dzīvo liels cilvēku skaits, un galvaspilsētai ir arī sava specifika.

Turklāt "Galvaspilsēta Rīga" nodaļā aprakstīto normu ievērošanai sekos līdzi speciāli izveidota koordinācijas padome. Šajā padomē jābūt iekļautiem Latvijas valdības un Rīgas pašvaldības pārstāvjiem, savukārt vadīs to Rīgas izpilddirektors.

Atgādināsim, ka 22. jūnijā Latvijas prezidents Egils Levits izsludināja likumu par administratīvi teritoriālo reformu, saskaņā ar kuru no 2021. gada valstī būs 42 pašvaldības esošo 119 vietā.

Saskaņā ar jauno likumu, no nākamā gada 1. jūlija pilsētas statuss tiks piešķirts Koknesei un Iecavai, savukārt no 2022. gada 1. jūlija par pilsētām kļūs Ādaži, Mārupe un Ķekava.

Latvijas pilsētas tiks iedalītas valsts nozīmes pilsētas un novada nozīmes pilsētās. Valsts nozīmes pilsētas statusu piešķirs Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Jūrmalai, Liepājai, Ogrei, Rēzeknei, Rīgai, Valmierai un Ventspilij.

6
Tagi:
novadu reforma, VARAM
Pēc temata
Kariņa recepte: kā sadalīt divus miljardus eiro
Latvijas prezidents izsludinājis administratīvi teritoriālās reformas likumu
Saeima apstiprināja Nacionālo attīstības plānu: kāds būs Latvijas kurs jaunajā septiņgadē
Pašvaldības palīdzēs prezidentam izbrāķēt novadu reformu
Covid-19

Latvija uzvarējusi Covid-19? Aizritējušajā diennaktī nav atklāti inficēšanās gadījumi

10
(atjaunots 12:48 12.07.2020)
Pēc pēkšņā Covid-19 uzliesmojuma Latvijā, iestājies klusuma brīdis. Aizritējušajā diennaktī 1467 veiktie testi neatklāja nevienu jaunu koronavīrusa inficēšanās gadījumu.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju, pēdējo 24 stundu laikā valstī tika veikti 1467 Covid-19 testi. Jaunu inficēšanās gadījumu nav.

​Vēl sestdien, 11. jūlijā, tika ziņots par 8 jauniem inficēšanās gadījumiem. SPKC meklēja reisa 7937 autobusa pasažierus, kurš brauca maršrutā Liepāja-Saldus-Rīga, jo tajā brauca cilvēks ar apstiprinātu koronavīrusa diagnozi.

Savukārt Valsts policija solīja pastiprināt pašizolācijā esošo cilvēku kontroli.

Visā epidēmijas laikā Latvijā tika veikti 168 947 Covid-19 izmeklējumi. Kopumā tika atklāti 1173 inficētie, no kuriem 1019 cilvēki izveseļojās un 30 nomira.

Slimnīcās turpina ārstēties trīs cilvēki, no kuriem viens atrodas smagā stāvoklī.

​Atgādināsim, ka piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

10
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
Madonas slimnīcas bērnu ārsts inficējies ar Covid-19
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins pastāstīja par savu attieksmi pret viņam pausto kritiku

0
(atjaunots 18:34 12.07.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, prātojot par viņam pausto aso kritiku, paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts, taču kritika kritikas labad viņu neinteresē, vēsta RIA Novosti.

"Vienmēr ir cilvēki, kuri domā citādāk, nekā tu, un viņiem liekas, ka viņiem ir labāki risinājumi, nekā tie, kurus piedāvā esošie varas pārstāvji, tai skaitā valsts vadītājs. Es, vispār, lai cik dīvaini tas nešķiet, uzskatu par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek deklarēts, vai tajā, kas tiek piedāvāts – ja kaut kas vispār tiek piedāvāts, izņemot kritiku, jo ja tā ir kritika kritikas labad, tad tas vienkārši nav interesanti, bet ja ir arī konstruktīvi piedāvājumi, tad, protams, ar prieku tajos ieklausos," sacīja viņš intervijā telekanālam "Rossija 1" atbildot uz jautājumu, kā viņš attiecas pret viņam pausto aso kritiku.

Putins atzīmēja, ka tas, ka viņš ieklausās piedāvājumos, nenozīmē, ka viņš "īstenos to, ko ir izdzirdējis". "Taču zināt viedokļu, vērtējumu un piedāvājumu dažādību – tas ir lietderīgi," nobeigumā sacīja viņš.

0
Tagi:
Putins, Krievija
Pēc temata
"Jauns strīdu raunds". National Interest ir pārliecināts par Putina raksta panākumiem
"Nevarēja atspēkot nevienu faktu": Krievijas vēstniecība ar godu atbildēja Latvijas ĀM
Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem Krievija Konstitūcijā