Ventilators, foto no arhīva

Latvijai draud oranžais brīdinājums mediķi ceļ trauksmi

54
(atjaunots 13:51 27.07.2019)
Latvijā izsludināts dzeltenais brīdinājums, taču sinoptiķi ir noraizējušies, ka tā vietā varētu nākt oranžais. Mediķi dod padomus, kā tveicē pasargāt dzīvību un veselību.

RĪGA, 27. jūlijs — Sputnik. Latvijas Apkārtējās vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka sestdien, 27.jūlijā un svētdien, 28.jūlijā gaiss iesilts līdz +33 grādiem.

Sinoptiķi solīja, ka brīvdienās gaidāms skaidrs laiks un gaisa temperatūra tikai pieaugs. Mazliet vēsāks būs tikai piekrastē, taču kopainu tas nemaina.

LVĢMC Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa atklāja, ka Latvijā ienāk karstas gaisa masas un lielākā svelme gaidāma nedēļas nogalē – līdz +31 grādam gaiss iesils lielākajā valsts daļā. Vēl vairāk, ja termometru stabiņi pacelsies līdz +33 grādiem, dzelteno brīdinājumu Latvijā nomainīs oranžais, vēsta Mixnews.lv.

Neatliekamās palīdzības dienests brīdināja iedzīvotājus par risku, ko nes karstums. Mediķi iesaka, izejot uz ielas, ņemt līdzi ūdeni un neaizmirst galvassegu. Pie tam ieteicams izvairīties no tiešiem saules stariem un turēties ēnā.

Mājās ieteicams pēc iespējas biežāk iet vēsā dušā, vēdināt telpas un aizvilkt aizkarus – pasargāties no saules stariem, atgādināja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Iepriekš vēstīts arī par to, kur Rīgā bez maksas pieejams dzeramais ūdens. Uzņēmums "Rīgas ūdens" uzstādījis galvaspilsētā desmit bezmaksas dzeramā ūdens strūklakas. To adreses: Jūrmalas gatve 133, Krēmeri 1, Krēmeri 8, Krēmeri 12A, Voleri 11A, Kaķasēkļa dambis 22, Mazā Vējzaķu sala 17, Kundziņsalas 9. šķērslīnija - Kundziņsalas 15. līnija, Kundziņsalas 16. līnija - Kundziņsalas 15. šķērslīnija, Rātslaukums 1, Rīgas Centrāltirgus.

Iepriekš pilsētā paklīda baumas par to, ka ūdens Jūrmalas gatvē, pie 4. autobusa galapunkta ir ar dziedniecisku spēku. Tomēr "Rīgas ūdens" pārstāvis paskaidroja, ka šajā vietā ūdens ir tāds pats kā visur citur - tas nāk no attīrīšanas stacijas "Daugava" un tas ir labs dzeramais ūdens, taču burvju spēks tam nepiemīt.

54
Pēc temata
Ultravioletais starojums Latvijā sasniegs gada augstāko līmeni
Gaidām karstumu: sinoptiķi par brīvdienu laikapstākļiem Latvijā
Fenologs: tautas vērojumi prognozē septiņas lietainas nedēļas
Temperatūra pacelsies: kāds klimats būs Rīgā pēc 30 gadiem
Automobiļi, foto no arhīva

Covid-19 ietekmējis automobiļu tirdzniecību Latvijā

5
(atjaunots 08:40 25.05.2020)
Koronavīrusa izraisītās krīzes dēļ Latvijā ir nokritusi lietotu mašīnu tirdzniecība un samazinājusies jaunu automobiļu iegāde.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Krīzes laikā mašīnu pārdošanas apjomi Latvijā ir nokrituši – cilvēki izvēlas nemainīt automobiļus un nepārdot tos, līdz ar to viņi nepērk arī jaunus, vēsta Bb.lv.

Jau aprīlī Latvijā bija reģistrēts par 55% mazāk jaunu automobiļu un par 60% mazāk lietotu.

Lietotu automobiļu pārdošanas uzņēmuma AS "Longo Group" valdes loceklis Edgars Cērps paskaidroja, ka praksē aprīlī bija pārdots vēl mazāk mašīnu. Nedrīkst spriest pēc reģistrēto automobiļu skaita, jo daudzi darījumi tika noslēgti iepriekšējos mēnešos.

Tāpat Cērps atzīmēja, ka Latvijā vairums lietotu mašīnu nāk no ārzemēm, taču šobrīd šis process ir apstājies. Rezultātā notiek lietotu auto primāro reģistrāciju skaita samazināšanās.

Arī visā Baltijā ir samazinājušies lietotu mašīnu pārdošanas apjomi, saskaņā ar "Longo Group" statistiku. Šobrīd tie ir 50-55% no 2020. gada februāra rādītājiem.

Aptuveni 15% mašīnu "Longo.lv" ("Longo Group" Latvijas filiāle) pārdod Internetā un piegādā tās jebkurā Latvijas vietā. Tas nedaudz glābj situāciju, taču tas īpaši neietekmē kopējo ainu.

Taču Cērps uzsvēra, ka jaunu automobiļu tirgus cietīs vēl stiprāk. Pirmām kārtām kritīsies pieprasījums, taču arī cenas pieaugs, jo palielināsies ražošanas pašizmaksas.

Jaunu mašīnu piegādes jau ir kritušās Covid-19 pandēmijas un rūpniecības apturēšanas dēļ. Rezultātā cilvēki braukās ar savām vecajām mašīnām, kas vedīs pie lietotu automobiļu tirgus sabrukuma.

Un tas palielinās risku daudzumu lietotu automobiļu iegādē. Jo mazie tirgotāji, kuri izlems neuzgriezt cenas, iespējams, mēģinās pārdot mašīnas ar nopietniem defektiem.

Iepriekš ziņots, ka Latvijā manāmi pieaudzis mašīnu aizdzīšanas gadījumu skaits. To saistīja ar pārvietošanās ierobežojumiem ārkārtējās situācijas laikā.

Tika atzīmēts arī tas, ka ir samazinājusies vai pat pilnībā apstājusies automobiļu piegāde no citām valstīm Latvijā to izjaukšanai detaļās. Tādēļ lietotu rezerves daļu tirgus piedzīvo laikus, kad pieprasījums ir, bet piedāvājuma nav. Protams, ka automobiļu aizdzinēji piesteidzās aizpildīt šo caurumu.

5
Tagi:
automašīnas
Pēc temata
Cilvēki masveidā pameta Rīgu: pie izbraukšanas no pilsētas veidojās milzīgi sastrēgumi
Noņem lukturus un izdauza stiklus: Rīgā aktivizējušies autozagļi
Cik mājās ir vannas istabu un mašīnu ģimenē: vecāki sašutuši par bērnu aptauju skolā
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto no arhīva

Gadu no gada pieaug: nosaukta Rinkēviča pērnā gada ienākumu summa

8
(atjaunots 08:15 25.05.2020)
Neskaitot ienākumus, Latvijas ārlietu ministram pieder nekustamais īpašums, kā arī vairāki transportlīdzekļi.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 2019. gadā uzkrājis 385 833 eiro, kas ir par 41 406 eiro vairāk, nekā 2018. gadā, raksta Press.lv ar atsauci uz ministra ienākumu deklarāciju par pagājušo gadu.

Zināms, ka 2018. gadā Rinkēviča uzkrājumu summa sastādīja 344 427 eiro, 2017. gadā – 310 102 eiro, 2016. gadā – 279 327 eiro.

2019. gadā ārlietu ministra kopējie deklarētie ienākumi sastādīja 78 640 eiro. Tai skaitā zināms, ka 72 931 eiro Rinkēvičs saņēma algā no Valsts kancelejas, savukārt 5 075 eiro viņš saņēmis no Ārlietu ministrijas.

Tāpat ir zināms, ka, neskaitot ārlietu ministra amatu, Rinkēvičs 2019. gadā bija UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas viceprezidents, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda padomes loceklis, Saeimas deputāts un partijas "Vienotība" valdes loceklis.

Pērn ministrs saņēma naudas kompensāciju 250 apmērā no Luksemburgas aviokompānijas Luxair un tādu pašu kompensāciju no Vācijas aviokompānijas Lufthansa.

Turklāt Rinkēvičam nav nekādu parādsaistību un viņam pieder nekustamais īpašums un transportlīdzekļi.

Iepriekš Sputnik Latvija publicēja datus par ierēdņu algām esošās krīzes periodā.

Tika ziņots, ka vairumam parlamentāriešu algas svārstās starp diviem un trim tūkstošiem eiro. Tā, par martu 13 parlamentārieši saņēma uz rokām vairāk nekā 3000 eiro.

Pirms 12 gadiem, 2008. gada krīzes laikā, Saeimas deputāti pieņēma lēmumu samazināt sev algas par aptuveni piekto daļu, lai ātrāk izkļūtu no krīzes. Šoreiz tik cēls žests netiek manīts.

8
Tagi:
ienākumi, Edgars Rinkēvičs
Pēc temata
Linkaits piedāvā 4 miljardu eiro sadali: sarakstā iekļuva azartspēles
Kādēļ Latvija var atļauties ignorēt realitāti
Bezdarbnieku armija Latvijā? Nopērciet visiem divus koferus vai ziepes un striķi
Laiks iesniegt deklarāciju un piemaksāt klāt: VID atgādināja iedzīvotājiem par nodokļiem