Rīga. Foto no arhīva

"Būs karš": Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcija izraisa strīdu Rīgā

45
(atjaunots 17:18 25.07.2019)
Līgums ar kompāniju "RERE Būve 1" par Jaunā Rīgas teātra ēkas rekonstrukciju tiks lauzts: būvdarbu veicējs apšauba lēmuma taisnīgumu, arhitekts runā par kara pieteikšanu.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar "RERE Būve 1" valdes priekšsēdētāja Valda Koka informāciju, Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) lauzīs līgumu ar kompāniju "RERE Būve 1" par Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas rekonstrukciju. Par to "RERE Būve 1" uzzināja 23. jūlijā, vēsta Tvnet.lv.

Taču Koks apgalvo, ka VNĪ nav pamata līguma laušanai, un "RERE Būve 1" pieprasīs šī lēmuma atcelšanu tiesas ceļā.

Koks paskaidroja, ka "RERE Būve 1" iesaistījās Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas projektā, paļaujoties uz atbildīgu pasūtītāja attieksmi un uz to, ka rekonstrukcijas tehniskā projekta autore Zaiga Gaile izstrādājusi šo valsts nozīmes projektu godprātīgi, veicot visus nepieciešamos izrēķinājumus un aprēķinus.

Turklāt Koka pārstāvētā kompānija strādāja stingri atbilstoši projektam, kurā tika veikta pilna valsts ekspertīze. Līdz ar to, tika izmantoti projektā paredzētie risinājumi un tehnoloģijas.

Koks apgalvo, ka tieši tehniskajā projektā bija būtiskas kļūdas un trūkumi. Turklāt dažu risinājumu vispār pietrūka, kas apdraud projekta īstenošanu.

Pēc Koka sacītā, Gailes projektā tika atklāts vairāk nekā 100 kļūdu, pie tam 33 no tām bija tik ļoti kritiskas, ka, ja tās nenovērš, strādāt vispār nebūs iespējams. Tāpat Koks apsūdzēja rekonstrukcijas projekta izstrādātājus par to, ka viņi neveica darbu veikšanas ietekmi uz blakus esošajām ēkām, kuras procesa gaitā sāka sabrukt.

2019. gada sākumā pat tika ziņots par rekonstrukcijas darbu apturēšanu sakarā ar to, ka pāļu urbšanas laikā teātra iekšpagalmā uz blakus esošajām ēkām parādījās plaisas. Urbšanas darbi tika veikti teātra iekšpagalmā, kvartāla iekšienē, lai izveidotu pagrabtelpas dekorāciju noliktavai.

Toreiz projekta autore Zaiga Gaile atvainojās cietušo namu iedzīvotājiem un paziņoja, ka darbi tiks turpināti, kolīdz parādīsies jauni risinājumi.

Savukārt šodien, pēc līguma laušanas ar "RERE Būve 1", viņa visā apsūdz darbu veicēju un dēvē līguma laušanu par "kara pieteikšanu lielo būvfirmu mafijai". Tā Gaile raksturoja VNĪ trešdien, 24. jūlijā, sasauktajā konferencē notiekošo.

Turklāt Gaile norādīja, ka gada laikā, kurš pagājis kopš līguma parakstīšanas ar "RERE Būve 1", izpildīti vien 3% visa darbu apjoma, un pēc viņas sacītā iznāk, ka darbi tika veikti nevīžīgi.

"Blakus mājas bojājumi ir "RERE Būve 1" vaina, kuru viņi joprojām nav atzinuši," paziņoja Gaile.

"RERE Būve 1" viņa aicināja ietupināt aiz restēm un atgādināja, ka šāda būvniecības prakse nav jaunums, jo iepriekš būvnieki neuzņēmās atbildību nedz par Maxima traģēdiju, nedz par ugunsgrēku Rīgas pilī, nedz par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja piebūves iegrūšanu zemē un plaisu vecajā ēkā.

Jānorāda, ka Jaunā Rīgas teātra rekonstrukciju Lāčplēša ielā 25, Rīgā plānots pabeigt 2020. gada beigās. Darbu veikšanai tika piešķirts 21 miljons eiro, un vēl 10 miljoni eiro ir ieguldīti būvuzraudzībai, tehnoloģijām, iekārtām un ārzemju ekspertu darbam.

Tagad Jaunā Rīgas teātra nākotne paliek miglā tīta. Būvdarbu veicējs un VNĪ kopā ar rekonstrukcijas tehniskā projekta autori Zaigu Gaili ieņēmuši neizlīgstamas pozīcijas. "RERE Būve 1" apstrīdēs līguma laušanu tiesā, savukārt VNĪ vainos viņus visos nāves grēkos.

45
Pēc temata
Astoņi gadi cietumā par namu avārijas stāvoklī: graustu saimniekiem draud krimināls sods
Grausti ienesuši Rīgai 2,5 miljonus eiro
Četrus graustus Rīgā izremontēs piespiedu kārtā
Georga lente

Par antikrieviskās Jūrmalas kafejnīcas saimnieku ziņots policijai un Ģenerālprokuratūrai

49
(atjaunots 12:09 24.05.2020)
Antikrieviskā Jūrmalas restorāna apmeklētāji, kurus Uzvaras dienā izdzina Georga lentīšu dēļ, nolēma neļaut saimniekam izsprukt cauri sveikā.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Savā Facebook lapā Nadja Petrova, kura 9. maijā aizgāja uz restorānu "Kūriņš" Jūrmalā kopā ar ģimeni un sastapa atklātu diskrimināciju, paziņoja, ka negrasās šo nepieņemamo gadījumu atstāt bez soda.

Pēc viņas sacītā, lēmumu viņa pieņēma tad, kad noskaidrojās, ka restorāna saimnieks Arnis Ābelītis jau ne pirmo reizi atļaujas šādi izdzīt apmeklētājus. Un visvairāk pārsteidza līdzīgs stāsts, kurš atgadījies kādiem vecāka gadagājuma cilvēkiem, kurus tieši tāpat padzina no iestādes par Georga lentītēm.

"Tās vienkārši ir šausmas!!!! Un mēs pieņēmām lēmumu neatstāt šo lietu tāpat vien… Rezultātā, mēs uzrakstījām iesniegumu policijai, Ģenerālprokuratūrai un tiesībsargam ar lūgumu novērtēt visu to, kas notika Jūrmalas "Kūriņā"," uzrakstīja Petrova.

Viņa pateicās par palīdzību Ruslanam Pankratovam, kurš sniedza juridisko atbalstu.

Skandāls restorānā

Atgādināsim, ka Uzvaras dienā Jūrmalā notika skandalozs stāsts. Apmeklētājus ar Georga lentītēm atteicās apkalpot kafejnīcā "Kūriņš". Par šo nepieņemamo gadījumu Petrova toreiz paziņoja Facebook sabiedriskajā grupā "Kur paēst?/Где поесть?", kas ir veltīta atsauksmēm par restorāniem Rīgā un Latvijā.

Publikācija ar atsauksmi par kafejnīcas "Kūriņš" apmeklēšanu pāršalca visus sociālos tīklus: tam bija vairāk nekā 2000 komentāru, un vēl vairāk cilvēku padalījās tajā. Stāsts nonāca arī līdz Nacionālās apvienības locekļu ausīm. Viņi nostājās restorāna saimnieka pusē un pat apsolīja izreklamēt iestādi.

Pats restorāna saimnieks pasteidzās apstiprināt, ka viņš ir Nacionālās apvienības sajūsmas cienīgs, un uzrakstīja savas kafejnīcas Facebook lapā odu par nemīlu pret Georga lentēm. Tātad viņš neslēpa, ka viņa attieksme pret klientiem bijusi diskriminējoša, ko, starp citu, aizliedz Latvijas likums, kurš vispār neatļauj nekāda veida diskrimināciju, kas ir absolūti dabiski priekš civilizētas valsts.

Interesantas detaļas

Pēcāk noskaidrojās, ka Ābelītis nemaz nav tik patriotisks Latvijas patriots, kāds vēlējās šķist.

Informācija, kas atrodama Komercreģistrā, liecina, ka SIA "Kūriņš" darbības patiesā labuma guvēju kārtā norādīts nevis Latvijas "aizstāvis" Arnis Ābelītis, bet gan trīs citas privātpersonas: Baiba Stigemane, Ieva Petaka un Linda Ābelīte.

Šeit ir vērts atgādināt, ka pirms vairāk nekā diviem gadiem Latvijā tika pieņemti ļoti stingri likuma grozījumi par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanu. Saskaņā ar šiem grozījumiem, juridiskajām personām Uzņēmumu reģistrā ir pienākums sniegt ziņas par katru privātpersonu, kura ir patiesā (reālā) labuma guvējs.

Tāpat atklājās zināmas dīvainības ar uzņēmējdarbības riska nodevu un citi sīkumi.

Tostarp ziņkāri raisa tas, ka "Kūriņa" apmeklētāji pamanījuši vienu interesantu detaļu – uz iestādes sienām attēlota svastika. Ja mēs pareizi atceramies, atšķirībā no Georga lentītes nacistiskie simboli Latvijā ir aizliegti.

49
Tagi:
Georga lentīte, Uzvaras diena
Pēc temata
Sodu par iekļūšanu militārajās bāzēs Latvijā palielinājuši 20 reizes
Vai Georga lentītes tiks aizliegtas? Kaimiņš atbalsta, Liepiņa iebilst
Kas tas par miernesi, parasts naciķis: Sencovs norāts par KF karogu dedzināšanu Latvijā
Deputāts par Georga lentes aizliegšanu: nacionālisti pašapliecinās uz krievu rēķina
Mobilā laboratorija koronavīrusa analīžu nodošanai, foto no arhīva

Covid-19 analīžu nodošanas punkti maina atrašanās vietu: kur būs jāvēršas turpmāk

11
(atjaunots 11:04 24.05.2020)
Tuvākajā laikā mobilās laboratorijas, kuras tika speciāli organizētas koronavīrusa testēšanai, pārvāksies, visa aktuālākā informācija būs atrodama interaktīvajā kartē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Atsevišķi Covid-19 analīžu nodošanas punkti tuvākajā laikā mainīs savu atrašanās vietu. Runa ir par speciālajām teltīm, paziņoja Nacionālā veselības dienesta pārstāve Ginta Ozoliņa, raksta Press.lv.

Ozoliņa atzīmēja, ka jaunās atrašanās vietas tiks atzīmētas interaktīvajā kartē "Covid-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā". Resursā tiek publicēta visa aktuālākā informācija.

Zīme Bioloģiskie draudi Latvijas infektoloģijas centrā, foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, koronavīrusa testēšana ir pārtraukta lidostā "Rīga" un ostās. Līdz ar regulāro reisu atsākšanu, pasažierus, kuri ierodas Latvijā, lūdz pierakstīties uz testēšanu pa tālruni 8303.

Testēšanu lidostā un ostās līdz šim veica Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Tas tika darīts repatriācijas lidojumu periodā.

Izņemot to, Veselības ministrijā atgādināja, ka visiem tiem, kas ierodas valstī no ārzemēm, izņemot Lietuvu un Igauniju, ir jāievēro divu nedēļu pašizolācija.

Atgādināsim, ka vakar tika ziņots par strauju inficēto skaita pieaugumu. Par izplatības perēkli kļuva sociālās aprūpes centrs "Mārsnēni" Priekuļu novadā.

Pašlaik ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā sastāda 1047 cilvēkus (aizvadītajā diennaktī atklāts tikai viens jauns gadījums). Kopumā ir veikti 99 049 izmeklējumi.

11
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Problēmu rada HIV, nevis Covid-19: Latvija ieņem pirmo vietu ES vīrusa izplatības ziņā
No 1. jūnija Latvijā tiks atļautas daudzas lietas: kādas tieši
No 3. jūnija Latvijā atsāk visu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu
Kad Latvijā parādīsies vietējā ražojuma medicīniskās maskas
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

0
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību