Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Dombrava

Dombrava apskauda krievus un atmaskoja telekanāla Ren Baltija raidījumu

68
(atjaunots 16:35 25.07.2019)
Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Dombrava noskaitījās pseidovēsturisku raidījumu kanālā Ren Baltija un absolūti nopietni sāka "atmaskot" visas fantastiskās hipotēzes.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Telekanāls Ren Baltija, kurš ir pazīstams ar šokējošu hipotēžu raidījumiem par citplanētiešiem un fantastisko mistiku, šķiet ir ieguvis jaunu pielūdzēju – Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Dombrava pastāstīja par to, kā viņu pārsteidza vēsturiskās filmas mākslas kvalitāte, kuru viņš noskatījās šajā kanālā.

Krievvalodīgo mediju milzīgā spektra sliktās zināšanas acīmredzot izspēlējušas ļaunu joku ar Jāni Dombravu – viesojoties ciemos, viņš noskatījās vienu no kanāla Ren Baltija "vēstures" raidījumiem un absolūti nopietni sāka atmaskot tajā izskanējušās šokējošās hipotēzes.

"Ciemojoties, izdevās paskatīties "Ren Baltic" kanāla raidījumu par vēsturi. Atzīšos - nebiju redzējis tik mākslinieciski kvalitatīvi, bet vienlaikus manipulējoši izveidotu "dokumentālo" filmu par vēsturi, kuras mērķis ir ne pārāk gudriem TV skatītājiem radīt sajūtu, ka krievi ir bijusi gudrākā un varenākā tauta pasaulē, kamēr Rietumeiropa un Ķīna bija mazattīstīta zeme," paslavēja kanāla darbu Nacionālās apvienības pārstāvis Facebook lapā.

Un tad Dombrava absolūti nopietni ķērās klāt filmas "faktu" atmaskošanai, kuru, spriežot pēc visa, viņš skatījās ilgi un dziļdomīgi, kā tie paši "ne pārāk gudrie TV skatītāji". Dombrava savā publikācijā norādīja "faktus", kurus viņš pasmēlās raidījumā, un uzreiz metas tos drosmīgi apstrīdēt.

"Vēsturnieki" piesauc atsevišķus patiesus faktus, kurus sajauc kopā ar izdomājumiem un stundas laikā tie pamanās īsos, dinamiskos video pamatot, ka:

"Krievi pagātnē nenodzērās, jo lietoja no medus pagatavotus dzērienus, rietumi bija nodzērušies, jo lietoja vīnu," stāsta Dombrava par raidījumā apgalvoto. Un uzreiz atbild: "Tas nekas, ka līdzīgas tradīcijas bija arī citviet ziemeļos, kur neauga vīnogas."

"Rietumos dzīvoja netīri, slimi cilvēki, jo nemazgājās. Krievijā - veselīgi, tīri cilvēki, jo gāja pirtīs," teikts raidījumā. "Tas nekas, ka identiskas tradīcijas bija visā Ziemeļeiropā, t.sk. Latvijā, bet raidījumam svarīgi ir izcelt krievus," raksta Dombrava.

"Rietumos nebija medicīnas, bet Krievijā bija vēl pirms ķīniešiem, jo ir atrasts sens skelets, kam veikta galvaskausa trepanācija," teikts raidījumā. "Tas nekas, ka daudzas pasaules tautas senatnē ir veikušas šo operāciju, t.sk. to apliecina apbedījums pie Burtnieku ezera," atbild Dombrava.

"Amazones bija krievietes," apgalvo dokumentālā filma. "Nespriežot - bija amazones vai tas ir izdomājums, bet visticamāk grieķu tekstos amazones bija piederīgas kādai reģionā dzīvojošai indoeiropiešu tautai, nevis krieviem vai slāvu daļai no kuras izveidojās krievi," apgalvo Nacionālā bloka deputāts.

"Venēciju izveidoja krievi, jo nosaukums krievisks," teikts raidījumā. "Šo pat ir grūti komentēt. Pēc šādas argumentācijas sanāktu, ka Milānu (izrunā "Mīlan") izveidoja latvieši, jo mums taču ir vārds "mīla"," neapjūk Dombrava.

"Krievu valoda ir tuva sanskritam, tāpēc īpašāka nekā citas Eiropas valodas," konstatē raidījums. "Bet, protams, tā ir tuva, tāpat kā citas indoeiropiešu valodas. Mums visiem, piemēram, vārds Saule skan līdzīgi - solnce, solncja, slonce, sol, soare, sun, sonne utml., kamēr, piemēram, somiem saule ir aurinko un kirgīziem – kun," demonstrē lingvistikas zināšanas Dombrava.

"Krievi valdīja pār visām Eirāzijas jūrām, tai skaitā Baltijas. Lielo Ķīnas mūri uzcēla, nevis ķīnieši, bet krievi, lai sargātu Krieviju/Mongoliju no ķīniešiem," apgalvo raidījums.

"Un te mana pacietība izsīka - es neapstrīdu viņu muļķīgo priekšstatu, ka krievu "vēsturnieki" uzskata, ka krievi ir mongoļi. Es nesatraucos, ka krievi sevi mierina ar domu, ka ķīniešu uzceltais mūris sargāja krievus no barbarisko ķīniešu sirojumiem, bet propagandēt, ka Baltijas jūras reģions ietilpa viņu senajās krievzemēs man bija par daudz," kvēlās dusmās raksta Saeimas deputāts.

Beigās Dombrava paziņo raidījumam spriedumu: "No vēstures viedokļa skatoties - pilnīgs murgs, nevis raidījums, bet nav pamata brīnīties par krievu un dažām latviešu tantēm un onkuļiem, kuri saskatās šādus murgojumus un notic tiem, jo TV taču nemelo. Pēc tam viņi sāk citiem sludināt, ka Krievija ir izredzētā zeme, bet pārējās tautas neko ievērības cienīgu nav paveikušas."

Taisnīguma labad jānorāda, ka Jāņa Dombravas sekotāji, izskatās, pārzina medijus daudz labāk nekā viņš pats, un vienā no pirmajiem komentāriem Dombravam atbildēja, ka attiekties nopietni pret REN TV raidījumiem ir ārkārtīgi neprātīgi.

"Vērtēt krievu tautu skatoties REN TV tas ir tas pats kā vērtēt latviešu tautu lasot Dombravas rakstus FB," atzīmēja kāds Aivars.

Bail pat iedomāties, kādu izbrīnu un sajūsmu Saeimas deputātam no Nacionālās apvienības Jānim Dombravam var izraisīt krievvalodīgais Internets, ja viņš līdz tam tiks. Nav izslēdzams, ka drīzumā mēs varēsim ieraudzīt rakstu analīzi un atmaskošanu, kurus viņš būs izlasījis piemēram, satīriskajā portālā Panorama.pub.

68
Pēc temata
Jānis Dombrava atradis Krievijas ietekmes aģentus politikā un ekonomikā
Latvija – latviešiem: Dombrava piedāvā sēdināt cietumā imigrācijas piekritējus

Ģimenes ārsti baidās veikt pacientiem Covid-19 analīzes

10
(atjaunots 09:15 27.05.2020)
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide uzskata, ka prakse, kuras ietvaros ģimenes ārsti patstāvīgi veic koronavīrusa testus pirms plānveida operācijām vai invazīvām procedūrām, ir ļoti bīstama.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. Tikai 22 ģimenes ārsti piekrituši ņemt saviem pacientiem paraugus Covid-19 analīzēm, kas nepieciešamas pirms plānveida ārstēšanas, raksta Bb.lv.

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests vienojās, ka paraugus Covid-19 testiem saviem pacientiem ģimenes ārsti ņems brīvprātīgi. Analīzes jānodod visiem pacientiem, kam vajadzīga plānveida operācija vai izmeklēšana ar invazīvu metožu pielietojumu. Lai arī procedūra ģimenes ārstiem tiks apmaksāta, tikai nedaudzi piekrituši to veikt.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide uzskata, ka Veselības ministrijas iniciatīva nav atbalstāma, savukārt Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska, gluži pretēji, domā, ka tā ir īstenojama.

Veide norādīja, ka asociācija saskata lielu risku analīžu procedūrā, lai arī ārsti iniciatīvā var piedalīties brīvprātīgi.

Viņa paskaidroja, ka ārstu pienākums ir ārstēt pacientus savā praksē, un gadījumā, ja kāds, kam izdarīti testi, izrādījies inficēts, prakse tiks slēgta, un divas nedēļas ilgā karantīnā dosies viss tās personāls un pacienti, kuri saskārušies ar Covid-19 slimnieku.

10
Tagi:
koronavīruss, ārsti, Latvija
Pēc temata
Prakse sevi nav attaisnojusi: nejaušo Covid-19 testēšanu nolemts atcelt
Viņķele informēja par problēmām ar masku piegādi no Ķīnas: situācija ir kritiska
Eurostat: Latvijā ir pārāk maz medicīnas māsu un akušieru
Pēc pieciem un desmit gadiem: ārsts par komplikācijām bezsimptomu Covid-19 gadījumā
Covid-19

Cipule: divu dienu laikā mēs iztērējam masku gada krājumu

6
(atjaunots 09:12 27.05.2020)
Līdz ar pandēmijas sākumu Ķīna nopirka Eiropā visu aizsardzības līdzekļu krājumu. Kopš ta laika Latvijas slimnīcām klājas grūti.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. Latvijas kompetentās iestādes saņēma brīdinājumu par koronavīrusa izraisītās Covid-19 iespējamo izplatīšanos jau janvāra beigās, tomēr neviens nespēja iedomāties pandēmijas mērogus, pastāstīja Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule intervijā radio Baltkom.

Viņa konstatēja, ka medicīnas darbinieki saskārušies ar aizsarglīdzekļu trūkumu, turklāt vissliktākā situācija bija reģionālajās slimnīcās un ģimenes ārstu praksēs.

"Janvārī mums bija rezerves pusotram gadam. Taču neviens ne iedomāties nevarēja, kāds daudzums aizsarglīdzekļu mums būs vajadzīgs. Tomēr jau tolaik mēs Saeimā teicām, ka mazajām slimnīcām, ģimenes ārstu praksēm aizsarglīdzekļu nav tik daudz, pusotram gadam to nepietiks. Sākām papildu iepirkumus februārī, kad jau bija problēmas. Martā sākās centralizēti iepirkumi. Jau no janvāra mēs sūtījām ieteikumus slimnīcām, taču tobrīd Ķīna jau izveda no Eiropas visus aizsarglīdzekļus," viņa pastāstīja.

Aizvadītajā nedēļā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzdeva Valsts policijai pārbaudīt aizsargmasku un respiratoru iepirkumu no Ķīnas gandrīz 900 tūkstošu eiro vērtībā, ņemot vērā izskanējušo informāciju par to, ka produkcija nav sertificēta un respiratori neatbilst prasībām.

Skanldāls ar masku un respiratoru iepirkumu noveda pie Nacionālā veselības dienesta Edgara Labsvīra atkāpšanās. Veselības ministre Ilze Viņķele ieteica pārbaudīt iepirktos aizsarglīdzekļus Somijā.

Cipule atzīmēja, ka patlaban NMPD izlieto vairākus tūkstošus aizsarglīdzekļu dienā.

"Pašlaik divu dienu laikā iztērējam gada krājumu. Pat gripas laikā mēs izmantojām no 5 līdz 20 aizsarglīdzekļus dienā. Tagad – vairāk nekā divus tūkstošus dienā. Uz katru izsaukumu brauc trīs cilvēki, vēl maska pacientam. Bet pie mums gadās līdz tūkstoš izsaukumi dienā. To nav iespējams prognozēt. Neko tādu neviens negaidīja. Kombinezonus uz katru izsaukumu neģērbjam, tikai tad, ja ir augsts risks, pozitīva analīze, patversmes un sociālie centri. Ja ir elpceļu slimības, izmantojam respiratoru, bet uz parastiem izsaukumiem braucam maskās," atklāja NMPD vadītāja.

Liepājas klīniju pārstāvji šonedēļ pastāsīja, kā iespēju trūkums nodrošināt ar maskām visus pacientus ietekmē viņu darbu – pacienti kliedz uz slimnīcu darbiniekiem un zog dezinficējošos līdzekļus tualetēs.

6
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ļoti daudz "smagu pacientu": iedzīvotāji noved sevi līdz pēdējam pandēmijas dēļ
Prakse sevi nav attaisnojusi: nejaušo Covid-19 testēšanu nolemts atcelt
Nebaidieties no koronavīrusa un brauciet uz laukiem: ārsti Latvijā lūdz nezvanīt velti
Covid-19 analīžu nodošanas punkti maina atrašanās vietu: kur būs jāvēršas turpmāk
Donalds Tramps

Tramps anonsējis "spēcīgu" atbildi Ķīnai par rīcību Honkongā

0
(atjaunots 10:49 27.05.2020)
Mediji informē, ka ASV prezidenta administrācija izvērtē iespējas ieviest "virkni sankciju pret Ķīnas ierēdņiem, kā arī kompānijām un finanšu institūtiem".

RĪGA, 27. maijs – Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps apsolīja pēc pāris dienām informēt par stingriem pasākumiem, ko ASV plāno vērst pret Ķīnu, atbildot uz Pekinas darbībām Honkongā, vēsta RIA Novosti.

"Šo un to mēs jau tagad darām. Domāju, jums tas šķitīs ļoti interesanti, taču neko sīkāk es tagad nestāstīšu, es to pateikšu pēc pāris dienām," prezidents atbildēja, taujats par to, vai ASV ieviesīs sankcijas pret Ķīnu.

Tramps noliedza iespēju, ka runa varētu būt par sankcijām, tomēr apsolīja, ka tas būšot "kaut kas spēcīgs".

Vienlaikus aģentūra Bloomberg, atsaucoties uz saviem informācijas avotiem, atklāja, ka ASV prezidenta administrācija izvērtē iespējas ieviest "virkni sankciju pret Ķīnas ierēdņiem, kā arī kompānijām un finanšu institūtiem". Saskaņā ar aģentūras datiem, cita starpā runa ir par ASV iespējām iesaldēt Ķīnas ierēdņu un kompāniju aktīvus. Patlaban, vēsta Bloomberg, turpinās starpresoru konsultācijas, un galīgais lēmums vēl nav pieņemts.

Sociālie tīkli
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Ieprieks ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Roberts O’Braiens intervijā telekanālam NBC pastāstīja, ka Vašingtona varētu noteikt sankcijas Ķīnai, ja Pekina, pieņemot nacionālās drošības likumprojektu, "ieņems" Honkongu. Ķīna negatīvi novērtēja ASV amatpersonu izteikumus šajā jautājumā un solīja pretpasākumus, ja Savienotās Valstis turpinās rīkoties pretēji tās interesēm.

Jebkurš Ķīnas lēmums, kas skars Honkongas autonomiju un brīvību, liks Vašingtonai pārvērtēt pieeju principam "viena valsts, divas sistēmas", iepriekš pastāstīja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo. Viņš nosodīja likumprojekta par Honkongas nacionālo drošību iekļaušanu Ķīnas Tautas pārstāvju sapulces dienas kārtībā un norādīja, ka tiek ignorēta Honkongas tautas griba. Valsts sekretārs nosauca to par reģiona autonomijas "bojāejas priekšvēstnesi".

Svētdien Honkongā pēc vairākus mēnešus ilgas relatīvi mierīgas situācijas notika plaši pret valdību vērsti protesti. To izklīdināšanai policijas darbinieki bija spiesti izmantot asaru gāzi un ūdensmetējus, kā arī aizturēt vairāk nekā 180 cilvēkus. Akcijas dalībnieki protestēja pret nacionalās drošības likumprojekta izskatīšanu Ķīnas parlamentā.

Honkongas administrācijas vadītāja Kerija Lema iepriekš atbalstīja Honkongas vajadzībām izstrādāto likumprojektu un norādīja, ka tā pieņemšana nekādi neietekmēs Honkongas iedzīvotāju tiesības un brīvības.

Izdevums South China Morning Post iepriekš pastāstīja, ka Honkongas vajadzībām izstrādātais nacionālās drošības likums paredz sabotāžas un separātisma aizliegumu. Izdevuma avoti ziņoja, ka likums aizliedz jebkādu kūdīšanu, kas vērsta uz centrālās valdības gāšanu, terorismu un iejaukšanos no ārienes.

0
Tagi:
sankcijas, Tramps, Honkonga, Ķīna, ASV
Pēc temata
ASV apdomā tādu atriebību, lai Ķīna apskaustu Krieviju
Likme uz sakāvi: ASV miljardieri gatavojas ļaunākajam
Amerika gatavo šausmīgu sodu Ķīnai
"Baltijas ceļš" iedvesmojis protestu dalībniekus Honkongā