Pircēji Auchan veikalā Francijā

Vai Latvijā ienāks Auchan?

130
(atjaunots 08:45 22.07.2019)
Sekojot Lidl un IKEA piemēram, Latvijā var ienākt arī Auchan? Kompānija izskata paplašināšanās variantus.

RĪGA, 21. jūlijs – Sputnik. Franču mazumtirdzniecības tīkls Auchan plāno paplašināt savu darbību un vēro Baltijas valstu tirgu. Šādu informāciju izplatījis lietišķās informācijas portāls Raha.geenius.ee.

Saskaņā ar portāla informācijas avota paziņojumu, atšķirībā no Latvijā pazīstamā vācu tīkla Lidl, Auchan negrasās būvēt savus veikalus Baltijas valstīs. Visticamāk, kompānija izpirks jau esošo tirdzniecības tīklu šajā reģionā. Viens no potenciālajiem kandidātiem šāda veida darījumam ir kompānija Maxima, kurai, pēc 2011. gada datiem, Latvijā piederēja 144 veikali.

Taču Maxima preses dienesta pārstāve Monika Stonkute noliedza šādu informāciju, sakot, ka pārdošanas plānu kompānijai neesot. Savukārt vēlāk arī Auchan komunikācijas direktors  Antuans Perno komentēja situāciju, pasakot, ka šobrīd kompānija negrasās paplašināt savu veikalu tīklu Baltijas valstu teritorijā.

Vērts atzīmēt, ka Auchan ir viens no lielākajiem mazumtirdzniecības tīklu operatoriem pasaulē. Šobrīd jau ir atvērti 4084 veikali visā pasaulē, tostarp Francijā, Spānijā, Krievijā, Portugālē, Polijā, Rumānijā, Ungārijā un Ķīnā. 2018. gada kompānijas apgrozījums sastādīja 50 miljardus eiro, kas ievērojami pārspēj Lidl rādītājus analoģiskā laika periodā.

Ne visi priecājas par atvēršanu

Strīdi par tik lielu ārzemju tīklu atvēršanas nepieciešamību Latvijā sākās vēl pirms dažiem gadiem, kad savu vēlmi ienākt Latvijas patērētāju tirgū izteica kompānija SIA Lidl Latvija. Savus ienākšanas plānus Latvijas un Igaunijas tirgū vācu tīkls apstiprināja jau 2017. gada septembrī. Pirmais Lidl tīkla veikals parādīsies Daugavpilī 2020. gadā, kopumā gada laikā kompānija plāno atvērt Latvijā 10 veikalus.

Komunikācijas un korporatīvo lietu departamenta vadītāja Agne Dālija Gaižauskiene norādīja, ka Igaunija un Latvija ir mazumtirdzniecības tirgi, kur augstu klientu apmierinātības līmeni nodrošina Lidl koncepcija – piedāvāt augstas kvalitātes produkciju par zemām cenām.

Gaižauskiene norādīja, ka Lidl var un grib parādīt, ka vietējā ekonomika ar tās piegādātājiem, kā arī patērētāji tikai iegūs tirgus paplašināšanās rezultātā.

Neraugoties uz pozitīvajiem aspektiem – liela produkcijas izvēle un zemas cenas – nebūt ne visi Latvijā priecājas par jauna lielveikalu tīkla atvēršanu. Piemēram, Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais norādīja, ka Lidl var aizvest Latvijas Rimi pietiekami daudz klientu. Jo Lidl veic iepirkumus uzņēmumos, kuri ir efektīvāki, un pašizmaksas ir objektīvi zemākas.

Pārdevēju trūkums

Savukārt Latvijas Tirgotāju asociācija arī izteica raizes sakarā ar to, ka vācu zemo cenu veikalu tīkla Lidl ienākšana Latvijā var atstāt mazos Latvijas veikalus bez pārdevējiem un cita veida darbiniekiem, jo viņiem nav iespēju, kuras ir lielām kompānijām, papildus algai piedāvāt bonusus: pusdienas, transportu, dāvanas svētkos.

Turklāt lielākais kadru deficīts Latvijā ir tieši tirdzniecības nozarē, saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras 2018. gada datiem, 15% visu vakanču sastādīja tieši šīs nozares darbinieki. Tāpēc pastāv liels risks maziem un vidēja izmēra mazumtirdzniecības pārstāvjiem, ka pārdevēji, fasēšanas darbinieki, preču izlicēji aizies no Latvijas mazajiem veikaliem uz šīm milžu kompānijām.

130
Pēc temata
Kur strādāt Latvijas iedzīvotājiem: Vācijas vēstnieks iesaka Lidl
Kāpēc Rīgas IKEA meklē vēl vairākus desmitus darbinieku
Lidl sola lielas algas
Lidl tīkla veikals varētu parādīties arī Sarkandaugavā
Atlaižu nebūs: IKEA iekārtojas uz dzīvi Rīgā
Latvijas karogs, foto no arhīva

VDD organizējis kratīšanu pie krievvalodīgajiem žurnālistiem Jakovļeva un Lindermana

12
(atjaunots 18:37 03.12.2020)
Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki šodien ieradušies pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva un publicista Vladimira Lindermana.

RĪGA, 3. decembris — Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki organizējuši kratīšanu pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva, informēja žurnālists, portāla IMHOClub galvenais redaktors Jurijs Aleksejevs. No rīta kratīšana notika arī publicista Vladimira Lindermana mājās, patlaban viņš tiek nopratināts, informēja žurnāliste Alla Berezovska.

"Pie Andreja Jakovļeva un Irinaas Ļitvinovas turpinās kratīšana. Latvijas VDD. Zvanīja viņu dēls Artjoms. Detaļas nezināja. Pagaidām neviens nezina," Aleksejevs uzrakstīja Facebook.

Berezovska informēja, ka Jakovļeva dēls pastāstījis: pēc kratīšanas viņa tēvu plānots vest uz nopratināšanu, pēc tam esot solījuši atlaist. Nekas sīkāk nav zināms. Aleksejeva publikacijas komentētāji izteica pieņēmumu, ka VDD vizīte, iespējams, saistīta ar filmu "Latvijas valsts standarts: krievu – non grata".

Berezovska atzīmēja, ka Andrejs Jakovļevs vienmēr strādājis saskaņā ar Satversmes 100. pantu par vārda un viedokļa brīvību un nekad nav pārkāpis likumus. Viņa ir pārliecināta, ka tā ir vajāšana par atšķirīgu viedokli.

"Jā, protams, tā ir citādi domājoša cilvēka vajāšana – protams, viņš nefilmēja to, kas būtu paticis varasvīriem. Tomēr esmu droša – Andrejs nekad nepieļāva nekādus tiesisko normu pārkāpumus. Viss pārējais ir tikai politiska interpretācija... Kauns! Neprot uzvarēt godīgā žurnālistiskā diskusijā, ķeras pie vardarbīga spiediena metodēm!" viņa pastāstīja Facebook.

"Vienu laiku viņš vadīja portāla "Baltnews.lv" redakciju, taču jau divus gadus tur nestrādā, pat neko nepublicē portālā. Kā redzam, tas neko nenozīmē, ja gestapo ir ieķēries, tik vienkārši neatlaidīs. Citādi vēl, nedod Dievs, kādam radīsies doma, ka viņi neko nedara, samazinās vēl budžetu... Tā pēc Latvijas krievvalodīgo žurnālistu un blogeru Aleksejeva, Lindermana, Gapoņenko, Fileja no pirksta izzīstajām lietām nobriedusi arī Jakovļeva lieta. Vai tagad ir kārtībā, naudiņa ir atpelnīta?" žurnāliste vaicāja.

Profesors Aleksandrs Gapoņenko informēja, ka Jakovļevs viņam nesen pastāstījis: VDD ierosinājis pret viņu lietu par sadarbību ar Krievijas medijiem, taču viņš nav vēlējies šo faktu publiskot.

"Nesen Andrejs man stāstīja, ka VDD ierosinājis pret viņu krimināllietu par to, ka viņš sadarbojies ar Krievijas medijiem. Es ierosināju informēt sabiedrību. Viņš atteicās, jo nejuta, ka būtu vainīgs. Domāja, viss nokārtosies. Nenokārtojās.

Terors pret krievu inteliģenci Latvijā turpinās. Vārda brīvība jau sen kļuvusi par tukšu skaņu. Specdienesti regulē visus politiskos un nepolitiskos procesus valstī," Gapoņenko pastāstīja Facebook.

Vēlāk Alla Berezovska informēja, ka kratīšana notikusi arī pie publicista Vladimira Lindermana, patlaban viņš tiek nopratināts, uz zvaniem neatbild.

Latvijas Krievu savienība ziņoja, ka kratīšanas laikā no Lindermana dzīvokļa izņemtas visas iekārtas.

"Šodien pazīstamā publicista un sabiedriskā darbinieka Vladimira Lindermana dzīvoklī notika kratīšana, izņemtas visas iekārtas – dators, telefons, diski, arī bankas kartes. Pats Vladimirs aizturēts, tagad atrodas nopratināšanā VDD.

Kratīšanas un aizturēšanas iemesli nav zināmi.

Mēs uzskatām, ka tamlīdzīga atkārtota attieksme pret cilvēku, kurš vienkārši pauž savu viedokli, atšķirīgu no valsts uzskatiem, nav pieļaujama," teikts partijas publikācijā Facebook.

12
Tagi:
Vladimirs Lindermans, Drošības dienests
Pēc temata
Pēc šādas shēmas par spiegu var padarīt ikvienu: Lindermans par spriedumu Burakam
"Bīstamajiem" aktīvistiem aizbāztas mutes: vecāku sapulces dalībnieki saņēmuši "piedošanu"
Jurijs Aleksejevs: "Atšķirībā no ASV, krievu "ņegri" Latvijā patiešām ir beztiesiski"
"Kriminalizēta jebkāda sadarbība ar Krieviju": Lindermans par rusofobiju Latvijā
Nils Ušakovs

"Pūce visu šo laiku meloja": KNAB slēdza lietu par izšķērdību, kuras dēļ nocēla Ušakovu

8
(atjaunots 17:46 03.12.2020)
Pūce zināja, ka 18,4 miljoni pārskaitīti iedzīvotāju braukšanas atvieglojumu segšanai, bet izvēlējās samelot, ka Nils Ušakovs pieļāva izšķērdēšanu, paziņoja bijušais Rīgas mērs; tagad KNAB noskaidrojis patiesību, un ir jāgaida tiesas lēmums Ušakova atstādināšanas lietā.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 20. oktobrī izbeidza kriminālprocesu par iespējamo 18,4 miljonu eiro izšķērdēšanu "Rīgas satiksmē", paziņoja bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs savā Facebook lapā.

Lieta tika ierosināta pēc toreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces sūdzības pēc Krimināllikuma 319. panta – amatpersonas bezdarbība, kura novedusi pie smagām sekām. Runa bija par 2017. gada notikumiem, kad Rīgas dome pārskaitīja "Rīgas satiksmei" 18,4 miljonus eiro, norādot maksājuma mērķī ieguldījums uzņēmuma kapitālā.

Pūce ne vien saskatīja tajā izšķērdības pazīmes, bet arī izmantoja šo gadījumu kā ieganstu Ušakova nocelšanai no amata, visur apgalvojot, ka tieši mērs "izšķērdējis 18 miljonus eiro".

Pārbaudes un konsultāciju rezultātā ar neatkarīgajiem ekspertiem KNAB konstatēja, ka nauda patiešām aizgāja "Rīgas satiksmes" zaudējumu segšanai, kas saistīti ar dažādu iedzīvotāju kategoriju braukšanas atvieglojumu segšanu, kā to arī bija apgalvojusi toreizējā domes vadība. Maksājuma mērķis grāmatvedības dokumentos tika norādīts nekorekti, taču pie izšķērdības tas nenoveda.

Pēc Ušakova advokāta Viktora Tihonova apgalvotā, Pūce zinājis, ka runa ir par grāmatvedības pretrunām un nauda tika pārskaitīta iedzīvotāju atvieglojumu segšanai, taču ignorēja šo faktu un paziņoja, ka Ušakovs it kā samazinājis domei piederošo īpašumu.

"Pūce visu šo laiku ir melojis. Tieši tāpat, kā meloja par savu "Rīgas satiksmes" caurlaidi," uzrakstīja Ušakovs, atgādinot par ministra Pūces nesenās demisijas iemeslu.

Tagad Ušakovs sagaida otrās instances tiesas lēmumu par savu sūdzību pret Pūces rīkojumu par Ušakova nocelšanu no mēra amata, kuram jābūt paziņotam janvārī.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, 12. novembrī Juris Pūce atkāpās no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata, atzīstot, ka samelojis par nelikumīgu deputāta caurlaides izmantošanu "Rīgas satiksmes" stāvvietās, uz kuru viņam nav bijis tiesību. Īpašu pikantumu situācijai piešķir tas fakts, ka pats Pūce vairākkārt un skaļi apsūdzēja korupcijā bijušo Rīgas vadību un personīgi Nilu Ušakovu un solīja galvaspilsētai jaunu taisnīgas un godīgas vadības ēru, kad pie varas pilsētā atnāks viņa politiskais spēks.

8
Tagi:
Nils Ušakovs, Juris Pūce, KNAB
Pēc temata
Kā ministru maiņa ietekmēs novadu reformu Latvijā: LPS priekšsēdētāja viedoklis
Pūce aizgāja, viņa reforma palika: cik tai tiks iztērēts nākamgad
Jurists: Pūces liktenis tagad ir tautas rokās