Skultes osta

Visi likumi kaķim zem astes: Saulkrastos sadumpojušies pret SDG termināli

81
(atjaunots 19:37 18.07.2019)
Nacionālā objekta statuss ļaus kompānijai, kura īstenos SDG termināļa būvniecības projektu, ignorēt spēkā esošos likumus, kuri attiecas uz Rīgas jūras līci un apkārtējās vides aizsardzību.

RĪGA, 18. jūlijs – Sputnik. Piecu dienu laikā vairāk nekā 2,5 tūkstoši iedzīvotāju parakstījās pret sašķidrinātās dabasgāzes termināļa Skultes ostā un gāzesvada līdz Inčukalna PGK būvniecību. Taču projekta autoriem ir plāns, kā projektu tomēr īstenot – iegūt tam nacionālās nozīmes objekta statusu un tādējādi atstāt gala lēmuma pieņemšanu valdības pārziņā, raksta žurnāls "Ir".

Četrpadsmit gāzes kuģi nodrošinās visu Latviju

Projekta autors – kompānija Skulte LNG Terminal – vēlas par 100 miljoniem eiro uzbūvēt "pasaulē lētāko termināli". Termināļa platformu plānots izvietot Skultes ostas ziemeļaustrumu akvatorijā, 2,5 kilometru attālumā no krasta, kura spēs apkalpot kravas kuģus ar SDG. Savukārt gāzesvads, kura kopējais garums būs 39,5 kilometri, no kuriem 5,5 kilometri – zemūdens daļa, transportēs gāzi no ostas uz Inčukalna pazemes gāzes krātuvi.

"Nekur pasaulē nav iespējams uzbūvēt tika lētu termināli, jo nekur nav pazemes gāzes krātuvju tik tuvu jūrai, kā šeit," paziņoja uzņēmuma ģenerāldirektors Renārs Miķelsons.

Dokumentos norādīts, ka termināļa platība sastādīs 30 reiz 285 metrus, konstrukcijas augstums virs ūdens – 25 metri. Taču projekta apspriešanas laikā Limbažos termināļa garums figurēja jau pavisam cits – nevis 285 metri, bet 45. Projekts paredz, ka  gada laikā terminālis varēs pieņemt kuģus ar SDG ar ietilpību līdz 174 tūkstošiem kubikmetru, termināļa jauda sastādīs līdz 4 miljardiem kubikmetru gadā. SDG regazifikācijai, jeb būtībā tās uzsildīšanai tiks izmantots jūras ūdens vai arī sadedzināts noteikts piegādājamās gāzes apjoms (saskaņā ar vērtējumu, ne vairāk par 1,8% no apjoma), tāpat SDG uzsildīšanai plānots izmantot dīzeļa ģeneratorus.

Gāzes truba atradīsies ne mazāk kā 20 metru dziļumā. Turklāt, saskaņā ar projektu, 25 metru attālumā no cauruļvada abos virzienos jābūt izveidotai aizsargjoslai, kur jābūt izcirstiem kokiem un nedrīkst atrasties nekādas būves. Tiešs gāzesvada maršruts vēl nav noteikts.

Norādot uz projekta mērogu, Miķelsons norādīja, ka viens gāzes kuģis varēs piegādāt terminālī ap 100 miljoniem kubikmetru gāzes (apjoms pēc regazifikācijas – red.), taču kopējais šīs degvielas patēriņš Latvijā sastāda 1,4 miljardus kubikmetru gadā, kas nozīmē, ka 14 gāzes kuģi spēs nodrošināt valsti ar degvielas rezervi veselam gadam.

No kurienes terminālī nāks gāze, izlems tirgotāji, kompānija Skulte LNG Terminal plāno uzbūvēt tikai infrastruktūru.

Termināļa būvniecības nepieciešamību projekta autori pamato ar gāzes piegādes alternatīvām no Krievijas un Latvijas enerģētisko neatkarību, kā arī konkurences parādīšanos dabasgāzes piegādātāju vidū, kas samazinās tās cenu gala patērētājiem.

Iedzīvotāji pret

Savukārt iniciatīvā grupa Limbažos un Saulkrastos jau ir sākusi parakstu vākšanu pret jaunā termināļa būvniecību – pretenziju vēstuli piecās dienās parakstījuši 2530 cilvēki. Šonedēļ tā tika nodota Vides pārraudzības valsts birojam.

Iedzīvotājus uztrauc tas, kā termināļa būvniecība ietekmēs apkārtējo vidi, iespējamais troksnis, ainavas izmaiņas, iespējamās gāzes noplūdes vai tās uzsprāgšana, tāpat viņi vēlas zināts, kā tiks aprēķinātas kompensācijas privāto teritoriju īpašniekiem, caur kurām ies gāzesvads līdz Inčukalnam, un vai tās būs atbilstošas zemes tirgus cenām.

Tāpat projekta pretinieki uzsvēra, ka gāzes patēriņš Latvijā pēdējo gadu laikā samazinājies par 30%, tāpēc projekts galvenokārt kalpo to īstenojošo personu biznesa interesēm, nevis sabiedrībai.

Termināļa būvniecības pretinieku iniciatīvās grupas pārstāve Edīte Balode paziņoja Latvijas Radio 4 ēterā, ka iedzīvotājiem rūp tas, ka kompānijas īpašnieki spēs panākt, ka projekts tiek atzīts par nacionālās nozīmes objektu un īstenot to, neņemot vērā viņu pretenzijas un ekoloģijas likumdošanu.

"Prezentācijas laikā viņi (Skulte LNG Terminal pārstāvji – red.) norādīja, ka viņiem visticamāk tiks piespriests nacionālās nozīmes objekta statuss, kurš ļoti atvieglo gāzesvada būvniecības procedūru. (…) Latvijā ir pieņemts daudz likumu, kuri attiecas uz apkārtējo vidi, tostarp – Vidzemes piekrasti un akvatoriju. Pie tās strādāja veselas ministrijas un citas organizācijas, tika izstrādāta dokumentācija, tika izpētīts, kā var attīstīties Rīgas jūras līcis, kā to saglabāt, kā uzlabot ekosistēmu. Izrādās, ka paralēli kāds cits vienkārši domā, kā tam visam izvest cauri gāzesvadu. (…) Ja šis nacionālās nozīmes objekta statuss tiks saņemts, visas šīs procedūras un visa likumdošana, kura tika izveidota mūsu valstī un pat Eiropas līmenī, aizies, piedodiet, kaķim zem astes," uzskata Balode.

Šāda statusa piešķiršanas iespēju projektam Ekonomikas ministrijā pagaidām nav apsprieduši, jo tas atrodas sākumstadijā. Taču kopumā uz termināļa būvniecību ministrijā raugās pozitīvi, jo projekta īstenošana ļaus diversificēt gāzes piegādes avotus un nostiprināt valsts enerģētisko drošību. Turklāt iestādē norāda, ka šo projektu plānots īstenot par privāto investīciju ieguldījumiem, bez valsts atbalsta.

Komentējot Skultes projektu, premjerministrs Krišjānis Kariņš norādīja, ka terminālis var veicināt konkurenci tirgū, tāpēc "vajadzētu izskatīt" nacionālās nozīmes objekta statusa piešķiršanu tam, bet vienlaikus uzsvēra: "katram šādam jaunam infrastruktūras objektam jābūt spējīgam strādāt uz tirgus principiem", bez subsīdijām.

81
Pēc temata
Lētākais pasaulē: Latvijā plānots būvēt SDG termināli par 150 milj. eiro
Latvija un Lietuva kopā lūdz ES naudu gāzesvadam
Nauda no Gazprom ir svarīgāka: Lietuva nepievienosies Baltijas vienotajam gāzes tirgum
Ārsts aizsargtērpā, foto no arhīva

Latvijā tikai viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

1
(atjaunots 13:09 30.05.2020)
Aizritējušajā diennaktī tika veikti 1234 testi un tikai viens no tiem uzrādīja inficēšanos ar koronavīrusu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, Latvijā diennakts laikā ir atklāts tikai viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums. Diennakts laikā veikti 1234 testi.

Viens cilvēks ar diagnosticētu Covid-19 tika ievietots slimnīcā.

Latvijas slimnīcās šobrīd ārstējas 18 pacienti ar Covid-19, 3 no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 108 174 testi. Pozitīvi izrādījās 1065, 24 cilvēki ar Covid-19 diagnozi ir miruši, 745 cilvēki izslimoja un izveseļojās, 155 pacienti izgāja ārstēšanos slimnīcā un tika izrakstīti ar pozitīvu dinamiku.

Piektdien, 29. maijā, Latvijā tika palaista bezmaksas viedtālruņu lietotne Apturi Covid, kura izseko kontaktus ar inficētiem ar koronavīrusu.

Lietotne informē visus, kas kontaktējis ar inficēto ar Covid-19 ilgāk par 15 minūtēm, taču inficēto vārdi un adreses netiek atklāti.

Mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilais telefotns" (LMT) preses sekretāre Elīna Līdere paziņoja, ka Apturi Covid pirmajā iznākšanas dienā Latvijā guva neiedomājamu popularitāti App Store un Google Play.

Vērts pievērst uzmanību tam, ka, pat ja atklāts ir tikai viens koronavīrusa inficēšanās gadījums, priecāties ir pāragri. Tā Latvijā jau ir noticis, taču pēcāk noskaidrojās, ka tika veikts pārāk maz testu, vai nākamajā dienā saslimšanas uzliesmojums pārspēja visus rekordus.

1
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Latvijā sākusi darboties lietotne Apturi Covid, kura izseko kontaktus ar inficētiem
Covid-19 reģistrēts divpadsmit Latvijas pansionātos: situācija tiek kontrolēta
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
E-talons emblēma, foto no arhīva

Rīgā atgriež bezmaksas braucienus: atvieglojumu kategorijas ir būtiski samazinātas

10
(atjaunots 14:25 30.05.2020)
Rīgas pagaidu administrācija piektdien lēma jautājumu par daļas braukšanas atvieglojumu atgriešanu, kuri tika atcelti 27. martā, taču administratori nolēma neatgriezt visu, kā bija un būtiski samazināja pasažieru kategoriju sarakstu, kurām daļēji atgrieztas atlaides.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Visi jaunievedumi stāsies spēkā pirmdien, 1. jūnijā. Tātad, braukšanas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā no jauna piešķirs:

- Rīdziniekiem (tiem, kas ir deklarējuši dzīvesvietu vai ir īpašums Rīgā) tiek atjaunotas tiesības izmantot stundas biļetes darbadienās par 1,15 eiro un brīvdienās – par 0,60 eiro.

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem nestrādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem līdz 75 gadu vecumam. Bez maskas viņi varēs braukt tikai darba dienās no plkst. 10:00 līdz 15:00. Te jāpievērš uzmanība, ka e-talons ir jāreģistrē. Un ja reģistrācija notikusi līdz plkst. 14:59, tad, kā avīzei "Segodņa" paskaidroja "Rīgas satiksme" preses sekretāre Baiba Bartaševiča, pensionārs varēs braukt ar šo reģistrēto braucienu transportlīdzeklī arī pēc plkst. 15:00 līdz maršruta galapunktam. Pārējā laikā viņiem ir tiesības izmantot iepriekšminēto stundas biļešu sistēmu.

- Rīgas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās pastāvīgi dzīvojošām personām, kas saņem Rīgas pilsētas pašvaldības apmaksātus sociālās aprūpes pakalpojumus.

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

- Rīgas augstākās izglītības iestāžu studentiem un studentiem-rīdziniekiem, kuri mācās citās pašvaldībās, varēs izmantot stundas biļetes par 0,30 eiro. Taču mēnešbiļetes viņiem nāksies pirkt par pilnu cenu.

Tiek atjaunotas atlaides sekojošām pasažieru kategorijām:

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem (no plkst. 10:00 līdz 15:00).

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidācijas dalībniekiem līdz 75 gadu vecumam. Virs 75 gadiem viņi pāriet kategorijā "rīdzinieki virs 75 gadiem" (no plkst. 10:00 līdz 15:00).

- Skolēni, kuri beidz 9. vai 12. klasi, varēs braukt nereģistrējot braucienu līdz 7. jūnijam. Savukārt 1.-8. un 10.-11. klašu skolēniem nāksies iegādāties biļetes par pilnu cenu.

Personām, kurām ir jau bija personificētie e-taloni ar šīm atlaidēm, vienkārši varēs turpināt izmantot šīs atlaides no 1. jūnija. Tiem, kas pensionēšanās vecumu ir sasniedzis ārkārtējās situācijas laikā, nāksies ierasties "Rīgas satiksme" klientu apkalpošanas centrā.

Klientu apkalpošanas centri atrodas Brīvības ielā 191 (pie tramvaju depo), Kurzemes prospektā 137 (Imantas autobusu galapunkts), Prāgas ielā 1 (Autoosta), Spīķeru ielā 1 (3. trolejbusa galapunktā pie Centrāltirgus) un Brīvības ielā 49/53 (bijusī "Rīgas Modes" ēka). Informāciju var saņemt pa tālruni 20 361 862.

Šādam daļējam lēmumam motivācijas kārtā speciālisti sniedz datus, ka no 570 inficētajiem ar Covid-19 rīdziniekiem 24% ir vecuma grupā virs 60 gadiem. Tādēļ viņus aicina izvērtēt nepieciešamību izmantot transportu rīta un vakara sastrēgumstundās.

Jāņem vērā arī fakts, ka epidemioloģiskās situācija dati pastāvīgi mainās un noteikumi visnotaļ ātri var tikt mainīti. Tādēļ, sekojiet līdzi aktuālākajai informācijai.

10
Tagi:
Rīgas dome, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Mani atstādināja par brīvbiļetēm pensionāriem un skolēniem: Ušakovs par tiesas lēmumu