Lasis

Krievija atgrieza Latvijai 18 tonnas lašu, kuri nozvejoti "viltus" datumā

55
(atjaunots 19:37 18.07.2019)
Produkcijas nepareizais marķējums kļuva par saldēto lašu kravas atgriešanas iemeslu no KF uz Latviju.

RĪGA, 18. jūlijs – Sputnik. "Rosseļhoznadzor" darbinieki neielaida no Latvijas Krievijā 18 tonnu smagu saldēto lašu kravu – uz dažām zivju kastēm ražošanas datums bija pirms nozvejas datuma, tiek ziņots "Rosseļhoznadzor" Sanktpēterburgas, Ļeņingradas un Pleskavas apgabala pārvaldes mājaslapā.

Lašu krava devās no Norvēģijas uz Kazahstānu – lielai izplatītāju kompānijai. Veicot kravas pārbaudi uz Krievijas un Latvijas robežas, daudzpusējā automobiļu robežkontroles punktā "Ubiļinka" 16. jūlijā tika konstatēts, ka produkcijas ražošanas datums, kurš norādīts 19 kartona kastu marķēšanas etiķetēs ar kopējo svaru 672 kilogrami, ir pirms faktiskās nozvejas datuma.

Līdz ar to 18,1 tonnas lašu ievešana Eirāzijas Ekonomiskās savienības muitas teritorijā tika aizliegta, tika noformēts kravas atgriešanas akts kaimiņvalsts (Latvijas) teritorijā.

Sputnik Latvija vairākkārt ir rakstījusi par produktu ievešanas mēģinājumiem no Latvijas Krievijā, kuriem netika pienācīgā veidā noformēti dokumenti. Tā, piemēram, jūnija vidū "Rosseļhoznadzor" darbinieki neielaida Krievijā saldēto laša muguriņu kravu. kravas apskates laikā inspektori konstatēja, ka reģistrā nav norādītas organizācijas un personas, kuras veic kontrolēto preču ražošanu, pārstrādi un (vai) glabāšanu, kuras tiek ievestas EAES muitas teritorijā, nav norādīta informācija par ledusskapi Norvēģijā, kura ir norādīta eksportētājvalsts veterinārajā sertifikātā.

Jūnija sākumā "Rosseļhoznadzor" darbinieki atgrieza Latvijai mango kravu, kuras kopējais svars bija 19 tonnas, nesaskaņu dēļ dokumentos attiecībā uz izcelsmes valsti. Fitosanitārajā sertifikātā augļu izcelsmes valsts tika norādīta kā Mali Republika, savukārt marķējumā norādīta Peru.

Maija beigās "Rosseļhoznadzor" inspektori aizliedza ievest no Latvijas zivju konservu kravu, kuras kopējais svars bija 15,9 tonnas. Konservētā tunča kravas ievešanas laikā, kura ieradās no Ķīnas tranzītā caur Rīgas ostu, tika pārkāpti vairāki noteikumi, nebija priekšlaicīga Latvijas Veterinārā dienesta paziņojum par zivju konservu piegādi no Ķīnas, kuri iet tranzītā. Turklāt "Rosseļhoznadzor" pārvaldes inspektori neatrada nepieciešamā veterināra dokumenta kopiju, kuru izsniedz Eiropas Savienības dalībvalsts, no kuras krava pamet ES teritoriju.

Nedēļu pirms tam "Rosseļhoznadzor" darbinieki atgrieza Latvijas teritorijā vairāk nekā divas tonnas itāļu siera nepareizi sastādītu dokumentu un plombu neesamības dēļ. Turklāt uz preču individuālā iepakojuma nebija marķējuma krievu valodā.

Aprīļa beigās Krievija atgrieza Latvijas teritorijā gandrīz 18 tonnas svaigu zemeņu – karantīnas produkcijas sertifikātā, kur izcelsmes valsts tika norādīta Ziemeļmaķedonija, nebija informācijas par to, ka produkcija tika ražota zonā, vietās vai ražošanas platībās, kurās nav karantīnas bīstamo organismu. Zemeņu kravas ievešana Eirāzijas Ekonomiskās savienības teritorijā tika aizliegta.

55
Pēc temata
Krievija atgrieza Latvijai 19 tonnas skumbriju vienas siļķu kastes dēļ
Lauksaimniecības produkcijas kontroles speciālisti no Krievijas apmeklēs Igauniju
Cilvēki nevēlas likt šprotes bundžās. "Gamma-A" slēgs ražotni Rīgā
Pat nemēģināja atgriezties Krievijā: "Brīvais vilnis" aprēķinājis zaudējumus
E-talons emblēma, foto no arhīva

Rīgā atgriež bezmaksas braucienus: atvieglojumu kategorijas ir būtiski samazinātas

1
(atjaunots 14:25 30.05.2020)
Rīgas pagaidu administrācija piektdien lēma jautājumu par daļas braukšanas atvieglojumu atgriešanu, kuri tika atcelti 27. martā, taču administratori nolēma neatgriezt visu, kā bija un būtiski samazināja pasažieru kategoriju sarakstu, kurām daļēji atgrieztas atlaides.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Visi jaunievedumi stāsies spēkā pirmdien, 1. jūnijā. Tātad, braukšanas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā no jauna piešķirs:

- Rīdziniekiem (tiem, kas ir deklarējuši dzīvesvietu vai ir īpašums Rīgā) tiek atjaunotas tiesības izmantot stundas biļetes darbadienās par 1,15 eiro un brīvdienās – par 0,60 eiro.

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem nestrādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem līdz 75 gadu vecumam. Bez maskas viņi varēs braukt tikai darba dienās no plkst. 10:00 līdz 15:00. Te jāpievērš uzmanība, ka e-talons ir jāreģistrē. Un ja reģistrācija notikusi līdz plkst. 14:59, tad, kā avīzei "Segodņa" paskaidroja "Rīgas satiksme" preses sekretāre Baiba Bartaševiča, pensionārs varēs braukt ar šo reģistrēto braucienu transportlīdzeklī arī pēc plkst. 15:00 līdz maršruta galapunktam. Pārējā laikā viņiem ir tiesības izmantot iepriekšminēto stundas biļešu sistēmu.

- Rīgas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās pastāvīgi dzīvojošām personām, kas saņem Rīgas pilsētas pašvaldības apmaksātus sociālās aprūpes pakalpojumus.

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

- Rīgas augstākās izglītības iestāžu studentiem un studentiem-rīdziniekiem, kuri mācās citās pašvaldībās, varēs izmantot stundas biļetes par 0,30 eiro. Taču mēnešbiļetes viņiem nāksies pirkt par pilnu cenu.

Tiek atjaunotas atlaides sekojošām pasažieru kategorijām:

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem (no plkst. 10:00 līdz 15:00).

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidācijas dalībniekiem līdz 75 gadu vecumam. Virs 75 gadiem viņi pāriet kategorijā "rīdzinieki virs 75 gadiem" (no plkst. 10:00 līdz 15:00).

- Skolēni, kuri beidz 9. vai 12. klasi, varēs braukt nereģistrējot braucienu līdz 7. jūnijam. Savukārt 1.-8. un 10.-11. klašu skolēniem nāksies iegādāties biļetes par pilnu cenu.

Personām, kurām ir jau bija personificētie e-taloni ar šīm atlaidēm, vienkārši varēs turpināt izmantot šīs atlaides no 1. jūnija. Tiem, kas pensionēšanās vecumu ir sasniedzis ārkārtējās situācijas laikā, nāksies ierasties "Rīgas satiksme" klientu apkalpošanas centrā.

Klientu apkalpošanas centri atrodas Brīvības ielā 191 (pie tramvaju depo), Kurzemes prospektā 137 (Imantas autobusu galapunkts), Prāgas ielā 1 (Autoosta), Spīķeru ielā 1 (3. trolejbusa galapunktā pie Centrāltirgus) un Brīvības ielā 49/53 (bijusī "Rīgas Modes" ēka). Informāciju var saņemt pa tālruni 20 361 862.

Šādam daļējam lēmumam motivācijas kārtā speciālisti sniedz datus, ka no 570 inficētajiem ar Covid-19 rīdziniekiem 24% ir vecuma grupā virs 60 gadiem. Tādēļ viņus aicina izvērtēt nepieciešamību izmantot transportu rīta un vakara sastrēgumstundās.

Jāņem vērā arī fakts, ka epidemioloģiskās situācija dati pastāvīgi mainās un noteikumi visnotaļ ātri var tikt mainīti. Tādēļ, sekojiet līdzi aktuālākajai informācijai.

1
Tagi:
Rīgas dome, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Mani atstādināja par brīvbiļetēm pensionāriem un skolēniem: Ušakovs par tiesas lēmumu
Protesta akcija pret novadu reformu pie Saeimas ēkas

Latvijas iedzīvotāji metušies meklēt ar Covid-19 inficējušos ar jaunās lietotnes palīdzību

6
(atjaunots 12:38 30.05.2020)
Viedtālruņu lietotne Apturi Covid jau pirmajā palaišanas dienā kļuva par populārāko lejupielādēto lietotni Latvijā gan App Store, gan Google Play.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Piektdien, 29. maijā, Latvijā tika palaista bezmaksas viedtālruņu lietotne Apturi Covid, kas izseko kontaktus ar inficētiem ar koronavīrusu.

Lietotne informē visus, kas kontaktējis ar inficēto ar Covid-19 ilgāk par 15 minūtēm, taču inficēto vārdi un adreses netiek atklāti.

Par to, ka Apturi Covid pirmajā palaišanas dienā guva neiedomājamu popularitāti App Store un Google Play Latvijas segmentā, paziņoja mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) preses sekretāre Elīna Līdere.

Tiesa, precīzu lietotāju skaitu, kas lejupielādējuši lietotni, Līdere nespēja nosaukt.

Zināms, ka lietotni jau ir lejupielādējis un instalējis savā viedtālrunī Latvijas prezidents Egils Levits.

Atgādināsim, ka lietotne ir pieejama lejupielādēšanai par brīvu. Turklāt Apturi Covid neievāc GPS datus un neizseko lietotājus. Viedtālruņi ar instalētu lietotni dalās ar informāciju ar Bluetooth palīdzību.

Analoģiskas viedtālruņu lietotnes jau darbojas citās valstīs. Lietuvā šāda lietotne saucas Karantinas.

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis paziņoja, ka Eiropas Savienībai ir jāizveido vienota mobilā lietotne pilsoņu pārvietošanās vērošanai. Savukārt tiem, kas nevēlēsies to izmantot, būs jāievēro noteikti ierobežojumi.

6
Tagi:
viedtālrunis, lietotne, Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Latvijā sākusi darboties lietotne Apturi Covid, kura izseko kontaktus ar inficētiem
Pašizolācija Latvijā: iedzīvotājus izsekos pēc mobilā telefona atrašanās vietas
Latvijā varētu no jauna ieviest ārkārtējās situācijas režīmu
Pēc Covid-19 mediķi aizbēgs no Latvijas