Pludmale. Foto no arhīva

Pastrādāja noziegumu Jūrmalā: Latvijas Bankas vadītāju netiesās Rīgā

48
(atjaunots 11:37 18.07.2019)
Kāpēc Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa neizskatīs Latvijas Bankas vadītāja Ilmāra Rimšēviča un uzņēmēja Māra Martinsona krimināllietu?

RĪGA, 18. jūlijs – Sputnik. Latvijas Bankas vadītāja Ilmāra Rimšēviča un uzņēmēja Māra Martinsona korupcijas krimināllieta nodota Rīgas rajona tiesai Jūrmalā. Paliek nezināms tikai tiesas sēžu sākuma datums, vēsta Tvnet.lv.

Iepriekš ziņots, ka Ģenerālprokuratūra iesniegusi lietu tiesā, kurā aizdomās par kukuļņemšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju figurē Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs un biznesmenis Martinsons.

Rimšēviču apsūdz apmaksāta atpūtas brauciena pieņemšanā kukuļa kārtā, naudas kukuļa saņemšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Martinsons tiek apsūdzēts kukuļa saņemšanas atbalstīšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā.

Rimšēviča un Martinsona lieta sākotnēji bija jāizskata Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesai, jo tai tika nosūtīta lieta. Taču beigās visi lietas materiāli pārbrauca uz Jūrmalu, jo, kā tiek norādīts, tieši tur tika pastrādāts noziegums.

Lietas izskatīšanas sākuma datums pagaidām nav zināms – to nav nozīmējuši.

Vērts atgādināt, ka 24. maijā prokurore Viorika Jirgena paziņoja par apsūdzības izmaiņām Rimšēviča un Martinsona lietā. Kukuļņemšanai un legalizēšanai viņiem pievienoja noziedzīgi iegūtu 250 tūkstošu eiro piesavināšanos. Un kas ir pats interesantākais, izmeklēšana zina, kam tieši Rimšēvičš šo naudu ir iztērējis.

Saskaņā ar apsūdzības sniegto informāciju, Rimšēvičs izmantoja 250 tūkstošu eiro kukuli, lai ar viltus personu palīdzību iegādātos nekustamo īpašumu. Saskaņā ar izmeklēšanas versiju, pirkums tika veikts uz kāda uzņēmuma vārda. Nav zināms tikai tas, kādu tieši nekustamo īpašumu Rimšēvičs iegādājies ar viltus uzņēmuma palīdzību. Šī informācija netiek atklāta. Taču prokuratūrā norāda, ka šim nekustamajam īpašuma jau ir uzlikts arests.

Kukuļņemšanas lieta

Latvijas Bankas vadītāju Ilmāru Rimšēviču 2018. gada februārī aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Viņa lieta tika iesākta sakarā ar divu Trasta komercbankas (TKB) akcionāru iesniegumiem, kuri brīvprātīgi vērsās tiesībsargājošajās iestādēs. Rimšēviču apsūdz par to, ka 2010.-2013. gadā viņš saņēma 250 tūkstošu eiro kukuli no minētajiem akcionāriem apmaiņā pret palīdzību darbā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.

Martinsonu tur aizdomās par līdzdalību šajās noziedzīgajās darbībās. Viņš it kā esot izdarījis spiedienu iz bankas pārstāvjiem vai likvidatoriem un saņēma par to naudu, kuru tālāk, acīmredzot, nodeva Latvijas Bankas vadītājam. Arī uzņēmējs tika aizturēts 2018. gada februārī un atbrīvots pret drošības maksu.

Izmeklēšana uzskata, ka procesā varēja piedalīties vēl divas uzticamības personas – viena no Rimšēviča puses, otra – no bankas puses. Tika uzskatīts, ka zināmu daļu kukuļa no TKB Rimšēvičs saņēma dāvinājuma vai apmaksāta ceļojuma veidā.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, tieši vienu dienu pirms Rimšēviča lietas nodošanas tiesai, Latvijas Saeima atstādināja no amatiem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadību, šim nolūkam veicot speciālus grozījumus likumdošanā, kuri ļāva izmaksāt atlaistajiem dāsnus vienreizējus "atlaišanas pabalstus". Tagad FKTK ir jauna vadība, savukārt iepriekšējo vairākkārt dēvēja par "Rimšēviča spiediena varā nokļuvušu".

Pats Rimšēvičs nerimstas apgalvot, ka viņa vainas šajā lietā nav, savukārt viņam inkriminētās apsūdzības viņš uzskata par apmelošanu atsevišķu baņķieru interesēs. Rimšēvičs uzsver, ka "neko pretlikumīgu neesot darījis".

Turklāt Latvija jau vēlējās atstādināt Rimšēviču no savas Centrālās Bankas vadītāja amata, taču nekā nebija. Eiropas Savienības tiesa atcēla lēmumu par atstādināšanu. Jo, saskaņā ar Eiropas Centrālo Banku Sistēmas statūtu, Eiropas centrālās bankas vadītājs var tikt atstādināts no amata tikai gadījumā, ja pastāv nopietni pierādījumi viņa nepieļaujamai uzvedībai, bet Latvija, pēc tiesas kolēģijas, kuras sastāvā, jāpiebilst, bija arī jaunais valsts prezidents Egils Levits, šādus pierādījumus nesniedza.

48
Pēc temata
Kāds mēdz būt luksuss: kādi labumi gaida Rimšēviča limuzīna jauno īpašnieku
ES Tiesa atcēlusi Rimšēviča atstādināšanu no Latvijas Bankas prezidenta amata
Kukulis un Kamčatka: prokuratūra pastāstīja par "Rimšēviča lietu"
Georga lente

Par antikrieviskās Jūrmalas kafejnīcas saimnieku ziņots policijai un Ģenerālprokuratūrai

49
(atjaunots 12:09 24.05.2020)
Antikrieviskā Jūrmalas restorāna apmeklētāji, kurus Uzvaras dienā izdzina Georga lentīšu dēļ, nolēma neļaut saimniekam izsprukt cauri sveikā.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Savā Facebook lapā Nadja Petrova, kura 9. maijā aizgāja uz restorānu "Kūriņš" Jūrmalā kopā ar ģimeni un sastapa atklātu diskrimināciju, paziņoja, ka negrasās šo nepieņemamo gadījumu atstāt bez soda.

Pēc viņas sacītā, lēmumu viņa pieņēma tad, kad noskaidrojās, ka restorāna saimnieks Arnis Ābelītis jau ne pirmo reizi atļaujas šādi izdzīt apmeklētājus. Un visvairāk pārsteidza līdzīgs stāsts, kurš atgadījies kādiem vecāka gadagājuma cilvēkiem, kurus tieši tāpat padzina no iestādes par Georga lentītēm.

"Tās vienkārši ir šausmas!!!! Un mēs pieņēmām lēmumu neatstāt šo lietu tāpat vien… Rezultātā, mēs uzrakstījām iesniegumu policijai, Ģenerālprokuratūrai un tiesībsargam ar lūgumu novērtēt visu to, kas notika Jūrmalas "Kūriņā"," uzrakstīja Petrova.

Viņa pateicās par palīdzību Ruslanam Pankratovam, kurš sniedza juridisko atbalstu.

Skandāls restorānā

Atgādināsim, ka Uzvaras dienā Jūrmalā notika skandalozs stāsts. Apmeklētājus ar Georga lentītēm atteicās apkalpot kafejnīcā "Kūriņš". Par šo nepieņemamo gadījumu Petrova toreiz paziņoja Facebook sabiedriskajā grupā "Kur paēst?/Где поесть?", kas ir veltīta atsauksmēm par restorāniem Rīgā un Latvijā.

Publikācija ar atsauksmi par kafejnīcas "Kūriņš" apmeklēšanu pāršalca visus sociālos tīklus: tam bija vairāk nekā 2000 komentāru, un vēl vairāk cilvēku padalījās tajā. Stāsts nonāca arī līdz Nacionālās apvienības locekļu ausīm. Viņi nostājās restorāna saimnieka pusē un pat apsolīja izreklamēt iestādi.

Pats restorāna saimnieks pasteidzās apstiprināt, ka viņš ir Nacionālās apvienības sajūsmas cienīgs, un uzrakstīja savas kafejnīcas Facebook lapā odu par nemīlu pret Georga lentēm. Tātad viņš neslēpa, ka viņa attieksme pret klientiem bijusi diskriminējoša, ko, starp citu, aizliedz Latvijas likums, kurš vispār neatļauj nekāda veida diskrimināciju, kas ir absolūti dabiski priekš civilizētas valsts.

Interesantas detaļas

Pēcāk noskaidrojās, ka Ābelītis nemaz nav tik patriotisks Latvijas patriots, kāds vēlējās šķist.

Informācija, kas atrodama Komercreģistrā, liecina, ka SIA "Kūriņš" darbības patiesā labuma guvēju kārtā norādīts nevis Latvijas "aizstāvis" Arnis Ābelītis, bet gan trīs citas privātpersonas: Baiba Stigemane, Ieva Petaka un Linda Ābelīte.

Šeit ir vērts atgādināt, ka pirms vairāk nekā diviem gadiem Latvijā tika pieņemti ļoti stingri likuma grozījumi par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanu. Saskaņā ar šiem grozījumiem, juridiskajām personām Uzņēmumu reģistrā ir pienākums sniegt ziņas par katru privātpersonu, kura ir patiesā (reālā) labuma guvējs.

Tāpat atklājās zināmas dīvainības ar uzņēmējdarbības riska nodevu un citi sīkumi.

Tostarp ziņkāri raisa tas, ka "Kūriņa" apmeklētāji pamanījuši vienu interesantu detaļu – uz iestādes sienām attēlota svastika. Ja mēs pareizi atceramies, atšķirībā no Georga lentītes nacistiskie simboli Latvijā ir aizliegti.

49
Tagi:
Georga lentīte, Uzvaras diena
Pēc temata
Sodu par iekļūšanu militārajās bāzēs Latvijā palielinājuši 20 reizes
Vai Georga lentītes tiks aizliegtas? Kaimiņš atbalsta, Liepiņa iebilst
Kas tas par miernesi, parasts naciķis: Sencovs norāts par KF karogu dedzināšanu Latvijā
Deputāts par Georga lentes aizliegšanu: nacionālisti pašapliecinās uz krievu rēķina
Mobilā laboratorija koronavīrusa analīžu nodošanai, foto no arhīva

Covid-19 analīžu nodošanas punkti maina atrašanās vietu: kur būs jāvēršas turpmāk

11
(atjaunots 11:04 24.05.2020)
Tuvākajā laikā mobilās laboratorijas, kuras tika speciāli organizētas koronavīrusa testēšanai, pārvāksies, visa aktuālākā informācija būs atrodama interaktīvajā kartē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Atsevišķi Covid-19 analīžu nodošanas punkti tuvākajā laikā mainīs savu atrašanās vietu. Runa ir par speciālajām teltīm, paziņoja Nacionālā veselības dienesta pārstāve Ginta Ozoliņa, raksta Press.lv.

Ozoliņa atzīmēja, ka jaunās atrašanās vietas tiks atzīmētas interaktīvajā kartē "Covid-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā". Resursā tiek publicēta visa aktuālākā informācija.

Zīme Bioloģiskie draudi Latvijas infektoloģijas centrā, foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, koronavīrusa testēšana ir pārtraukta lidostā "Rīga" un ostās. Līdz ar regulāro reisu atsākšanu, pasažierus, kuri ierodas Latvijā, lūdz pierakstīties uz testēšanu pa tālruni 8303.

Testēšanu lidostā un ostās līdz šim veica Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Tas tika darīts repatriācijas lidojumu periodā.

Izņemot to, Veselības ministrijā atgādināja, ka visiem tiem, kas ierodas valstī no ārzemēm, izņemot Lietuvu un Igauniju, ir jāievēro divu nedēļu pašizolācija.

Atgādināsim, ka vakar tika ziņots par strauju inficēto skaita pieaugumu. Par izplatības perēkli kļuva sociālās aprūpes centrs "Mārsnēni" Priekuļu novadā.

Pašlaik ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā sastāda 1047 cilvēkus (aizvadītajā diennaktī atklāts tikai viens jauns gadījums). Kopumā ir veikti 99 049 izmeklējumi.

11
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Problēmu rada HIV, nevis Covid-19: Latvija ieņem pirmo vietu ES vīrusa izplatības ziņā
No 1. jūnija Latvijā tiks atļautas daudzas lietas: kādas tieši
No 3. jūnija Latvijā atsāk visu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu
Kad Latvijā parādīsies vietējā ražojuma medicīniskās maskas
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

0
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību