Nils Ušakovs

Ārkārtas vēlēšanās tiksim vaļa no balasta: Ušakovs apsvērs atgriešanās iespēju Rīgā

94
(atjaunots 07:31 18.07.2019)
Atgriešanās iespēja Rīgā, tīrīšana partiju rindās un solījumi vēlētājiem: Nils Ušakovs pastāstīja par savu attieksmi pret pirmstermiņa vēlēšanām.

RĪGA, 18. jūlijs – Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, eirodeputāts Nils Ušakovs grasās turēt roku uz pulsa attiecībā uz Rīgas domē notiekošo. Par to viņš pastāstīja intervijā avīzei "Latvijskije vesti".

Viņš norādīja, ka tiem, kas reti redzējis viņu Rīgā pēdējo nedēļu laikā, nevajag nedz bēdāties, nedz priecāties – bijušais mērs neplāno attālināties no partija lietām.

"Es neesmu Ļeņins, kas izsūtīts Šušenskojā, un pat ne Cīrihē. (…) Es aktīvi pārstāvēšu Latvijas intereses Eiropas Parlamentā, taču no Rīgas nekur nepazudīšu," uzsvēra Nils Ušakovs.

Viņš uzskata, ka uz procesiem, kas notiek Rīgas domē, dažkārt ir lietderīgi palūkoties no malas.

"Patiesīgums un nelietība, draudzība un nodevība, ideālisms un prostitūcija, prāts un muļķība – tas viss sevišķi kļūst acīmredzams tieši noteiktā attālumā," norādīja eirodeputāts.

Taču domes atlaišanas un ārkārtas vēlēšanu gadījumā Ušakovs varētu izlemt atgriezties Rīgā un atteikties no eirodeputāta mandāta.

"Ja notiks ārkārtas vēlēšanas, man būs ļoti nopietni jāizvērtē nepieciešamība attiekties no vietas Eiropas Parlamentā un atgriešanās Rīgas domē," pastāstīja bijušais mērs.

Viņš paziņoja, ka daudzi esošie deputāti, kuri iekļuva domē pēc "Saskaņas" saraksta, vairs nevarēs kandidēt šī partijas sarakstā nākošajās vēlēšanās – taču tas viņu pat priecē.

"Pirmstermiņa vēlēšanas – tā ir reta iespēja tikt vaļā no visa balasta. No visiem, kas tikai kaitē partijai un saskaņas idejām ar savu darbību vai bezdarbību, ar saviem vārdiem vai ar savu klusēšanu," uzsvēra partijas līderis.

Viņš ir pārliecināts, ka no "balasta, lipīgajiem un sliņķiem" jāatbrīvojas visos līmeņos.

Turklāt Ušakovs apsolīja pārmaiņas partijā neatkarīgi no tā, vai lieta nonāks vai nenonāks līdz ārkārtas vēlēšanām.

"Ja mēs visi kopā partijā nemainīsimies, tad aizstāvēt sociāldemokrātijas un saskaņas idejas mūsu partija nespēs. Kurš un kādā formātā tad kļūs par jauno mūsu esošo atbalstītāju aizstāvi – tas ir atvērts jautājums," paziņoja Nils Ušakovs.

Viņš ir pārliecināts, ka saglabāt partijas ideālus palīdzēs pieredze un tās atbalstītāju dzīves gudrība.

Runājot par iespējamām vēlēšanām, viņš piedāvā visiem valdošās koalīcijas deputātiem dažas dienas parunāt ar vēlētājiem klātienē.

"Tieši tiekoties klātienē. Nevis sociālajos tīklos vai sarunās ar tuviem kolēģiem un biedriem. Jāiet pagalmos un jārunā ar Pļavnieku, Āgenskalna un citu Rīgas mikrorajonu iedzīvotājiem. Un jāatceras visi priekšvēlēšanu solījumi.

Es personīgi esmu gatavs līdz galam cīnīties par šo solījumu izpildi – mums ir pa ceļam," nobeigumā sacīja Ušakovs.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Rīgas domes deputātiem jāapstiprina jaunais mērs līdz 20. augustam, pretējā gadījumā Saeima būs tiesīga atlaist domi un nozīmēt ārkārtas vēlēšanas.

Patlaban vislielākais atbalsts ir Rīgas vicemēram Oļegam Burovam, kurš šobrīd ir pilsētas mēra vietas izpildītājs, taču viņam pietrūkst balsu apstiprināšanai.

94
Tagi:
Rīga, vēlēšanas, Ušakovs
Pēc temata
Burovs: Ušakovam līdzīga līdera pagaidām nav, toties arī caru pielūgt nevajag
Ušakovs gatavs kļūt par Rīgas mēru? EP deputāts atbildējis uz jautājumu par vēlēšanām
Ušakovam – budžets, Amerikam – transports: ar ko nodarbosies eirodeputāti
Jurkāns: Ušakovs nolicis mīnu un aizbraucis uz Briseli
Igaunijas, Latvijas un Lietuvas karogs. Foto no arhīva

Ja nav Latvijas konsulāta, pilsoņi un nepilsoņi drīkst vērsties pie Igaunija vai Lietuvas

2
(atjaunots 13:57 03.07.2020)
Ko darīt Latvijas valstspiederīgajam, ja atrodoties ārzemēs ir radusies problēma, taču Latvijas pārstāvniecības valstī nav.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas ĀM informāciju, spēkā stājusies atjaunotā Baltijas valstu konsulārā konvencija, vēsta Grani.lv.

Šī konvencija aizstās 1999. gadā noslēgto vienošanos starp Latviju, Igauniju un Lietuvu par konsulāro palīdzību. Vecā vienošanās tika parakstīta Viļņā. Un, kā tiek atzīmēts, tā bija pretrunā ar spēkā esošo tiesisko bāzi.

​Savukārt tagad atjaunotā konsulārā konvencija palīdzēs organizēt sadarbību starp Baltijas valstu konsulātiem jaunā veidā, atbilstoši mūsdienu vajadzībām.

Turklāt tiek paredzētas sadarbības tiesības gan trešajās valstīs, gan Eiropas Savienības valstīs.

Saskaņā ar šo konvenciju, tiesības vērsties pēc konsulārās palīdzības iegūst gan pilsoņi, gan Latvijas un Igaunijas nepilsoņi.

Vērsties konsulātos drīkst nopietnu CSNg, nelaimes gadījumu, nāves, repatriācijas gadījumos, ja ir pastrādāts noziegums vai ir notikusi aizturēšana, arests un citos līdzīgos gadījumos.

Tiek norādīts arī tas, ka vienošanos starp Baltijas valstīm premjeri parakstīja 2019. gada 6. decembrī, Rīgā.

2
Pēc temata
Interešu aizstāvība un diasporas atbalstīšana: Latvijas ĀM vēlas atvērt vairāk vēstniecību
Latvijas vēstnieks Krievijā raksturoja abu valstu attiecības ar trīs burtiem
Par Latviju stāsta šausmu lietas: ārlietu ministrs pastāstīja, kā "piesedz" valsti
Covid-19

Madonas slimnīcas bērnu ārsts inficējies ar Covid-19

4
(atjaunots 13:52 03.07.2020)
Madonas slimnīca tuvāko divu nedēļu laikā nespēs nodrošināt pediatrisko palīdzību sakarā ar to, ka vienam no darbiniekiem ir atklāts Covid-19.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Madonas slimnīcas bērnu slimību dežūrpersonāla darbiniekam ir atklāta inficēšanās ar Covid-19, tiek ziņots slimnīcas mājaslapā.

Slimību profilakses un kontroles centrs 2. jūlijā paziņoja, ka Latvijā diennakts laikā ir atklāts viens jauns inficēšanās gadījums. Vēlāk kļuva zināms, ka runa ir par ārstu no Madonas.

Covid-19 testi ir veikti 40 personām – 24 slimnīcas darbiniekiem un 16 pacientiem. Visi 2. jūlijā saņemtie rezultāti bijuši negatīvi. Trīs slimnīcas darbinieki nosūtīti 14 dienu pašizolācijā.

Sakarā ar ierobežojumiem bērnu slimību ārstēšanas speciālistiem no 1. jūlija slimnīca divu nedēļu garumā nevarēs nodrošināt pediatrisko palīdzību. Par to ir informēts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kurš nogādās pacientus citās ārstēšanās iestādēs.

Madonas slimnīcas direktors Artis Stuburs  paziņoja telekanālam ReTV, ka dežūrārsts neatradās darbavietā būdams slims: slimība viņam parādījās divas dienas pēc dežūras, 30. jūnijā.

Iepriekš Covid-19 tika atklāts vienam no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacientiem.

4
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām