Latvijas Radio ēka

Miljons eiro: Latvijas Radio darbinieki panākuši algas pielikumu

42
(atjaunots 15:06 16.07.2019)
Tā kā mediju nozare iekļauj valsts drošības jautājumus, papildu līdzekļu piešķiršana ir absolūti pamatota, uzskata jaunais kultūras ministrs Nauris Puntulis.

RĪGA, 16. jūlijs – Sputnik. Pēc tam, kad pagājušajā nedēļā Latvijas Radio Ziņu dienests izteica neuzticību uzņēmuma valdei, pirmdien, 15. jūlijā tā vērsās pie valsts augstākajām amatpersonām ar lūgumu bez atrunām piešķirt papildu finansējumu darbinieku algām. Krīzes novēršanai lūdz vienu miljonu eiro gadā.

Politiķi, kuri ir atbildīgi par mediju politiku, jau paziņojuši, ka ir gatavi izpildīt šo lūgumu, vēsta TV3. Jau tuvākajā sēdē, 16. jūlijā, valdība varētu apstiprināt papildu līdzekļu piešķiršanu.

Atklātā vēstulē prezidentam un premjeram, NEPLP un kultūras ministram Latvijas Radio darbinieki pievērsa uzmanību krīzes situācijai, kura izveidojusies sabiedriskajā radiostacijā finansējuma trūkuma dēļ. Trīs gadu laikā Latvijas Radio pameta trešā daļa darbinieku, tostarp 56 žurnālisti. Ir apdraudēts programmu, sevišķi ziņu saturs.

"Mēs nevaram sev atrast šobrīd darbiniekus ar šādu atalgojumu. Arī slodzes ir par lielu.

Mēs vēlamies par 8% palielināt algas visiem radio darbiniekiem, bet ziņu dienestā par 30%, jo ziņu cilvēki strādā arī atvaļinājumos. Tā ir tāda īpaša cilvēku grupa, kuriem darbs ir saspringts, un viņi no tā pat nedrīkst atiet," skaidro Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Algu palielināšanai šogad ir nepieciešami 100 tūkstoši eiro, savukārt nākamgad jau miljons eiro. NEPLP jau ir sagatavojusi lēmuma projektu un iesniegusi to valdībai.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis, kurš ir atbildīgs par mediju darbu, centīsies pārliecināt koalīcijas partnerus nepieciešamībā apstiprināt līdzekļu piešķiršanu.

"Es noteikti atbalstīšu šos NEPLP priekšlikumus. Es ceru, ka padome iepazīsies arī ar situāciju LTV un LSM, un es noteikti būšu atbalstošs. Turklāt es aicināšu savus kolēģus ministrus apzināties, ka mediji ir ļoti plaša joma un tā ir joma, kas šobrīd ir valsts drošības jautājums," norādīja Puntulis.

Nākamā gada budžeta prioritāšu sarakstā Kultūras ministrija iekļāvusi jautājumu par papildu septiņu miljonu eiro piešķiršanu, lai sabiedriskie mediji pakāpeniski aizietu no reklāmas tirgus.

Saeimas Mediju apakškomisijā arī uzsver nepieciešamību stiprināt sabiedriskos medijus, kuri finansējuma apjoma ziņā šobrīd atrodas pēdējā vietā Eiropā.

"Esošā sistēma, kur mediji ir finansiālā badā un spiesti par mazām summiņām mēnesi no mēneša vērsties pie valdības, nav normāla! Šādā situācijā sabiedriskie mediji ir politiski ietekmējami. Tas nav pieļaujami demokrātiskā sabiedrībā," saka apakškomisijas vadītāja Vija Tērauda ("Attīstībai/Par!").

42
Pēc temata
Latvijas Radio vadītāja nepieļauj situāciju, ka Latvijas Radio 4 varētu slēgt
Latvijas Radio gatavs apklust zemo algu dēļ
Jaunā Latvijas Radio vadība izlems jautājumu par sponsoru līgumiem
No amata atkāpjas Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

2
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

2
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods