Saeimas deputāts Aldis Gobzems

Gobzems: pametot Latviju, cilvēki balso ar naudasmaku

88
(atjaunots 22:35 15.07.2019)
Uzņēmējdarbībai pievilcīga nodokļu sistēma un palīdzība nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem: Saeimas deputāts Aldis Gobzems pastāstīja Sputnik Latvija, kas jādara valsts ekonomikas attīstības labā.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Jāmaina nodokļu sistēma, lai valstī ieplūstu vairāk investīciju – tad izdosies uzlabot situāciju Latvijā, pastāstīja Saeimas deputāts Aldis Gobzems intervijā Sputnik Latvija.

Politiķis nekādā gadījumā neaicina nemaksāt nodokļus – tas ir nepareizi. Tomēr valstij ir jāmaina uzņēmējdarbības apstākļi.

"Lai celtu konkurētspēju, vajag samazināt nodokļus algām, lai tie būtu tādi, kā Eiropā. Bez tam jāpārskata elektrības cenas.

Ja kāds investors vēlas ieguldīt naudu Latvijā, jāpanāk, lai viņam būtu izdevīgāk to darīt šeit, nevis Igaunijā, Lietuvā, Polijā, jebkurā citā valstī," norādīja Gobzems.

Kā apturēt emigrāciju

Nodokļu likumdošanas grozījumus kavē tas, ka vairums politiķu ir visnotaļ pārliecināti: paaugstinot nodokļus, viņi palielinās budžeta ienākumus, taču tāda tēze ir kļūdaina pašos pamatos.

"Var noteikt nodokļu likmi simt procentu apmērā visiem ienākumiem, taču tad sabiedrība to nemaksās nevienā valstī. Tā ir vienkārša ekonomikas teorija, to apgūst pirmajā kursā," uzsvēra politiķis.

Taujāts par emigrāciju, Gobzems atzīmēja, ka cilvēki brauc prom ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm.

"Visur, no kurienes cilvēki aizbrauc, viņi balso ar maciņu – viņi grib dzīvot tur, kur mēneša beigās viņiem maciņā paliks vairāk naudas," ir pārliecināts deputāts.

Pirms celt algas, ir jāsaprot, kur ņemt naudu. Bet to var ņemt tur, kur ir bizness un investīcijas.

"Tātad vajag radīt sistēmu, lai visiem gribētos nākt un vadīt biznesu šeit, Latvijā," uzsvēra Gobzems.

Solidāra atbildība

Neapšaubāmi, Latvijā nepieciešamas arī citu ekonomikas sistēmas elementu reformas.

Piemēram, ekonomiskās krīzes galvenais slogs Latvijā gūlās uz vienkāršo cilvēku pleciem, lai arī šis risks ir jāsadala starp visiem – gan biznesu, gan bankām, gan valsti – atbildībai jābūt solidārai.

Bieži gadās, ka pat pēc hipotēkā ņemta mājokļa pārdošanas cilvēks paliek parādā bankai. Galu galā viņš nokļūst apburtā lokā un nevar pilnvērtīgi atjaunot savu dzīvi.

Pēc Gobzema domām, nepieciešama diskusija par to, ka pēc ķīlas realizācijas atlikušie parādi ir jānoraksta. Tādā gadījumā risks tiks solidāri sadalīts starp cilvēku, kas var zaudēt ķīlu, un banku, kas var neatgūt aizdotos līdzekļus pilnā apmērā. Tas būs taisnīgi.

"Nevar būt tā, ka riskē tikai cilvēks, bet visi pārējie vispār ne ar ko neriskē. (..)

Lai ekonomika plauktu, ir svarīgi, lai nelaimē nokļuvis cilvēks varētu ātrāk atgriezties ekonomiskajā ciklā.

Jo vairāk cilvēku būs ekonomiskajā ciklā, jo labāk," atgādināja politiķis.

88
Pēc temata
Gandrīz 30% darbinieku Latvijā saņem uz rokām mazāk nekā 450 eiro
Ekonomists: Latvija zaudējusi ceturto daļu darba tirgū aktīvo iedzīvotāju
Mājsaimniecības Latvijā – starp piecām trūcīgākajām ES
Ekonomiste: Latvija dara visu iespējamo, lai samazinātos nodokļu maksātāju skaits
Rīga

Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits

4
(atjaunots 08:48 25.05.2020)
Policija aicina izmantot velosipēdu pasargāšanai izmantot drošākas slēdzenes, kā arī neaizmirst reģistrēt savu transportlīdzekli.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Latvijā laika posmā no 2016. gada līdz 2020. gada maijam reģistrētas 7972 velosipēdu zādzības, raksta Tvnet.lv ar atsauci uz Valsts policijas datiem.

Šogad laikā līdz 17. maijam Latvijā tika nozagts 571 velosipēds. Visvairāk – aprīlī, toreiz tika nozagts 181 "dzelzs zirgs".

2019. gadā Latvijā tika reģistrētas 1766 velosipēdu zādzības, 2018. gadā – 1835, 2017. gadā – 1779, 2016. gadā – 2021 privātā velosipēdā zādzības.

Policija atzīmē, ka vairums zādzību pastrādātas no iekštelpām.

Ņemot vērā augstākminēto, policija aicina izmantot tikai kvalitatīvas un drošas slēdzenes, piemēram, stiprinātas "U" veida metāliskās slēdzenes, kuras ir grūti salauzt, pārgriezt vai sazāģēt.

Tāpat policija iesaka reģistrēt velosipēdu Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD), kas atvieglo velosipēda atgriešanas procesu tā likumīgajam īpašniekam.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka koronavīrusa pandēmija ieviesusi izmaiņas Latvijas iedzīvotāju ikdienas dzīvē, tai skaitā pilsētnieki sākuši biežāk izmantot velosipēdu kā transportlīdzekli, lai izvairītos no sabiedriskā transporta izmantošanas, kur pastāv augsts inficēšanās risks.

4
Pēc temata
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu
Latvijas IeM par 5 tūkstošiem eiro nopirkusi dronu, taču nevar to palaist
Automobiļi, foto no arhīva

Covid-19 ietekmējis automobiļu tirdzniecību Latvijā

5
(atjaunots 08:40 25.05.2020)
Koronavīrusa izraisītās krīzes dēļ Latvijā ir nokritusi lietotu mašīnu tirdzniecība un samazinājusies jaunu automobiļu iegāde.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Krīzes laikā mašīnu pārdošanas apjomi Latvijā ir nokrituši – cilvēki izvēlas nemainīt automobiļus un nepārdot tos, līdz ar to viņi nepērk arī jaunus, vēsta Bb.lv.

Jau aprīlī Latvijā bija reģistrēts par 55% mazāk jaunu automobiļu un par 60% mazāk lietotu.

Lietotu automobiļu pārdošanas uzņēmuma AS "Longo Group" valdes loceklis Edgars Cērps paskaidroja, ka praksē aprīlī bija pārdots vēl mazāk mašīnu. Nedrīkst spriest pēc reģistrēto automobiļu skaita, jo daudzi darījumi tika noslēgti iepriekšējos mēnešos.

Tāpat Cērps atzīmēja, ka Latvijā vairums lietotu mašīnu nāk no ārzemēm, taču šobrīd šis process ir apstājies. Rezultātā notiek lietotu auto primāro reģistrāciju skaita samazināšanās.

Arī visā Baltijā ir samazinājušies lietotu mašīnu pārdošanas apjomi, saskaņā ar "Longo Group" statistiku. Šobrīd tie ir 50-55% no 2020. gada februāra rādītājiem.

Aptuveni 15% mašīnu "Longo.lv" ("Longo Group" Latvijas filiāle) pārdod Internetā un piegādā tās jebkurā Latvijas vietā. Tas nedaudz glābj situāciju, taču tas īpaši neietekmē kopējo ainu.

Taču Cērps uzsvēra, ka jaunu automobiļu tirgus cietīs vēl stiprāk. Pirmām kārtām kritīsies pieprasījums, taču arī cenas pieaugs, jo palielināsies ražošanas pašizmaksas.

Jaunu mašīnu piegādes jau ir kritušās Covid-19 pandēmijas un rūpniecības apturēšanas dēļ. Rezultātā cilvēki braukās ar savām vecajām mašīnām, kas vedīs pie lietotu automobiļu tirgus sabrukuma.

Un tas palielinās risku daudzumu lietotu automobiļu iegādē. Jo mazie tirgotāji, kuri izlems neuzgriezt cenas, iespējams, mēģinās pārdot mašīnas ar nopietniem defektiem.

Iepriekš ziņots, ka Latvijā manāmi pieaudzis mašīnu aizdzīšanas gadījumu skaits. To saistīja ar pārvietošanās ierobežojumiem ārkārtējās situācijas laikā.

Tika atzīmēts arī tas, ka ir samazinājusies vai pat pilnībā apstājusies automobiļu piegāde no citām valstīm Latvijā to izjaukšanai detaļās. Tādēļ lietotu rezerves daļu tirgus piedzīvo laikus, kad pieprasījums ir, bet piedāvājuma nav. Protams, ka automobiļu aizdzinēji piesteidzās aizpildīt šo caurumu.

5
Tagi:
automašīnas
Pēc temata
Cilvēki masveidā pameta Rīgu: pie izbraukšanas no pilsētas veidojās milzīgi sastrēgumi
Noņem lukturus un izdauza stiklus: Rīgā aktivizējušies autozagļi
Cik mājās ir vannas istabu un mašīnu ģimenē: vecāki sašutuši par bērnu aptauju skolā