Eiro

Laukos maksāt nenāksies: Tieslietu ministrija iesaka mainīt NĪN

81
(atjaunots 12:24 12.07.2019)
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns ierosinās koalīcijas partneriem ieviest neapliekamo minimumu nekustamā īpašuma nodoklim, lai izvairītos no negatīvām sekām, ko nestu kadastrālās vērtības pieaugums.

RĪGA, 12. jūlijs — Sputnik. Līdz ar jauno pieeju kadastrālās vērtības noteikšanā Tieslietu ministrija vēlas būtiski mainīt nekustamā īpašuma nodokļa aprēķina sistēmu. Piemēram, ierosināts apspriest iespēju neaplikt ar nodokli iedzīvotāju dzīvojamās mājas, kur vērtība nepārsniedz 100 000 eiro.

Šo viedokli tieslietu ministrs Jānis Bordāns pastāstīja intervijā telekanālam LNT.

Viņš pievērsa uzmanību tam, ka izstrādāts precīzāks kadastrālās vērtības modelis, taču to būs iespējams ieviest tikai ar noteikumu, ja tiks būtiski mainīta NĪN sistēma. Viens no ierosinājumiem – neaplikt ar nodokli īpašumus, kuru vērtība nepārsniedz 100 tūkst. eiro.

"Lielā mērā tas nozīmē, ka vismaz lauku reģionos principā vispār iznāks, ka nav jāmaksā," sacīja ministrs.

Politiķis apsolīja sniegt detalizētāku informāciju, kad valdība vienosies šajā jautājumā.

Ministrs akcentēja, ka bez vienošanās par jaunajiem NĪN principiem nebūs arī jaunās kadastrālās sistēmas.

Jaunā kadastrālā sistēma

Iepriekš vēstīts, ka TM izstrādātā jaunā kadastrālā vērtējuma metodika novedīs pie nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības pieauguma Latvijā un patlaban tiek vērtēta tās ietekme uz NĪN maksājumiem.

Bordāns paskaidroja, ka jaunā sistēma netiks ieviesta pirms tās seku rūpīga izvērtējuma, jo nav iespējams nesamērīgi celt nodokļu slogu vienīgajam mājoklim.

Jaunā kadastrālā sistēma paredz speciālu individuālās apbūves iecirkņu vērtības aprēķina metodiku. Tādi iecirkņi tiks sadalīti trīs daļās – zeme zem mājas, normatīvos noteiktā platība un pārējā platība. Katrai daļai būs savs nodoklis. Platībai, kas pārsniedz normatīvus, piemērojams speciāls samazinošs koeficients, proti, jo lielāka zemes vienība, jo mazāka viena kvadrātmetra vērtība.

Daudzdzīvokļu mājām jaunā kārtība paredz ieviest standarta platību, kas būs atkarīga no apbūves intensitātes un ēku stāvu skaita. Attiecīgi tiks piemērota daudzdzīvokļu māju apbūves zemes bāzes vērtība, bet platība, kas pārsniegs normatīvus, tiks vērtēta kā zaļā zona.

81
Pēc temata
Tieslietu ministrs Bordāns izteicis neuzticību ģenerālprokuroram
Ministrs: NĪN vienīgajam īpašumam atcelt nedrīkst
Nekustamā īpašuma nodoklis: īpašums ar konfiskāciju
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

6
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

6
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

13
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

13
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi