Viktorija Legranova

"Aizvainojošs izsmiekls": kareive stāsta, kam NATO vajadzīgi karavīri no Baltijas valstīm

931
(atjaunots 12:27 11.07.2019)
Karavīriem no Baltijas valstīm ir slikta izglītība un nav atbilstošas sagatavotībasm tāpēc viņu uzdevums NATO ir atnākt un padot, pastāstīja speciāliste starptautiskās drošības jautājumos Viktorija Legranova.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Svētdien, 7.jūlijā Lietuva nosūtīja septiņus sakarniekus uz Irāku. Tādējādi valsts ir gandrīz divkāršojusi savu ieguldījumu NATO starptautiskajā misijā Tuvajos Austrumos, vēsta Lrt.lt.

Lietuviešu kareivji pavadīs Irākā sešus mēnešus. Viņi dienēs NATO sakaru bataljonā.

Lietuvas Aizsardzības ministrijas pārstāvji paskaidroja, ka viņi pildīs uzdevumus starptautiskās operācijas ietvaros Irākā NATO vadībā.

Bijusī ASV armijas kareive, speciāliste starptautiskās drošības jautājumos Viktorija Legranova pastāstīja, ar ko patiesībā NATO bataljonos nodarbojas karavīri no Baltijas valstīm.

Legranova atgādināja, ka NATO valstu kareivjiem ir jāpiedalās koalīcijas pasākumos, taču karavīri no Baltijas valstīm netiek iesaistīti nopietnās operācijās.

"Pārsvarā tā ir apsardzes funkcija, darbs noliktavu apsardzē vai loģistikas jomā, nodrošina sakarus. Neesmu redzējusi nevienu karavīru no Baltijas valstīm, kurš strādātu operatīvās izlūkošanas vai speciālo kaujas pasākumu ietvaros. Izdalīt bukletus, atnest kaut ko, izkraut ūdeni, izdalīt humāno palīdzību. Faktiski pastāv tāds aizvainojošs izsmiekls pret Baltijas valstīm. Viņus tur neuzskata par savējiem," teica Legranova.

Легранова: военных из стран Балтии НАТО не берет ни в разведку, ни в бой
931
Pēc temata
Igaunijā NATO karavīrs ar granātmetēju uzrāpās uz pieminekļa kritušajiem kareivjiem
Eksperts: ASV savāks ukraiņu armiju karam Baltijā
Kazarmās ir sliktāk: Latvijas karavīri cauru gadu dzīvo teltīs
Eksperts: NATO palielinās militāro mācību skaitu Baltijā
Zinību diena Rīgas 88. vidusskolā

Līdz galam skrūves nepievilks: skolas Latvijā sāks darbu 1. septembrī

1
(atjaunots 17:43 13.07.2020)
Skolēni Latvijā varēs 1. septembrī doties uz skolu, neskatoties uz Covid-19 nesenajiem uzliesmojumiem, uzskata Ilze Viņķele.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Latvijas varasiestādes pagaidām nepārskata plānus par mācībām klātienē skolās no 1. septembra, informēja veselības ministre Ilze Viņķele Latvijas televīzijas ēterā.

Politiķe konstatēja, ka aizvadītajā nedēļā reģistrētie Covid-19 saslimstības uzliesmojumi ir lokāli un nerada nepieciešamību atcelt skolēnu atgriešanos klasēs septembrī. Viņķele atzīmēja, ka visi cer – septembrī bērni varēs atkal apmeklēt skolu.

Izglītības ministrija plāno jūlija beigās sagatavot detalizētāku mācību procesa organizācijas plānu.

Ministre pastāstīja, ka Covid-19 reģistrēto gadījumu skaita pieaugums liecina: vīruss vēl aizvien cirkulē un līdz vakcīnas parādīšanās brīdim varasiestādes turpinās darbu līdzšinējā režīmā: vājinās ierobežojumus, skatīsies uz rezultātu un nepieciešamības gadījumā atkal ieviesīs ierobežojumus.

Politiķe atzīmēja, ka pagājušajā nedēļā reģistrētie gadījumi saistīti ar sabiedriskās ēdināšanas vietām – divām Rīgā un vienu Liepājā. Tāpēc šajā sfērā pieņemti stingrāki ierobežojumi.

Atgādināsim, ka aizvadītajā nedēļā divas dienas pēc kārtas tika fiksēti septiņi jauni saslimšanas gadījumi di4enā, pēc tam jaunu gadījumu skaits sasniedza 13 un 11 dienā.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē fiksēti vairāk nekā 12,5 miljoni gadījumu, vairāk nekā 561 tūkstotis cilvēku ir miruši.

1
Tagi:
Ilze Viņķele, skola
Pēc temata
Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu
Ceturtajā daļā Latvijas lauku skolu nav ātrgaitas interneta
Palielināts izmeklējumu skaits: valstī krasi pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid

Lavijā miris Covid-19 pacients

4
(atjaunots 13:52 13.07.2020)
Diennakts laikā Latvijā fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums, viens cilvēks miris. Patlaban valstī reģistrēti 1174 koronavīrusa gadījumi, 31 cilvēks miris.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 996 testi, fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums, viens cilvēks miris, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Mirušais paciens piederēja pie 90-95 gadu vecuma grupas, viņam bija vairākas hroniskas slimības.

Patlaban slimnīcās ārstējas 4 pacienti, vierns no viņiem ir smagā stāvoklī.

Kopumā kopš epidēmijas sākuma valstī fiksēti 1174 Covid-19 gadījumi, izveseļojušies 1019 cilvēki, 31 pacients miris. Latvijā kopā veikti 169 943 izmeklējumi.

Iepriekš Pasaules veselības organizācijas speciālisti norādīja, ka cerība uz koronavīrusa ātru izzušanu ir ļoti maza. PVO ārkārtējo situāciju programmas vadītājs Maiks Raiens informēja, ka iespēja pilnībā atbrīvoties no vīrusa savā teritorijā ir tikai salu valstīm, taču pat tur liels ir risks, ka Covid-19 tiks ievazāta no citām valstīm, kad robežas atvērsies.

Raiens atzīmēja, ka koronavīrusa izplatības risks saglabāsies vienmēr. Vīruss var cirkulēt gan valsts iekšienē, gan iekļūt no citas teritorijas. Ievestas Covid-19 gadījumā inficēšanās būs reta, atliks tikai izolēt cilvēkus, lai izvairītos no uzliesmojuma. Daudz nopietnāku risku rada lieli saslimstības perēkļi, kas var veidoties pēc masu pasākumu apmeklējuma.

4
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā pastiprina pašizolācijā esošo iedzīvotāju kontroli un aicina ziņot par pārkāpējiem
Latvijā 8 jauni Covid-19 gadījumi: SPKC meklē autobusa Liepāja-Rīga pasažierus
SPKC pievieno vēl vienu valsti, no kuras ierodoties jāievēro pašizolācija
Latvija uzvarējusi Covid-19? Aizritējušajā diennaktī nav atklāti inficēšanās gadījumi