Uguns

Ugunsdzēsēji nepaguva laicīgi atbraukt uz Latvijas Saeimu

161
(atjaunots 14:36 10.07.2019)
Ugunsgrēku Saeimā nodzēsa vēl pirms glābēju ierašanās: neviens nav cietis.

RĪGA, 10. jūlijs – Sputnik. Trešdien, 10. jūlijā, Latvijas Saeimas ēkā notika uzliesmojums, vēsta Mixnews.lv.

Sāka gāzt dūmi, nostrādāja detektors, un uz negadījuma vietu izbrauca Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) brigāde. Tikmēr no parlamenta ēkas tika evakuēti 25 cilvēki.

VUGD pārstāve Inta Palkavniece paskaidroja, ka ugunsgrēks bijis neliels un par iemeslu kļuva īssavienojums. Atrast uzliesmojuma avotu un nodzēst to izdevās vēl pirms glābēju brigādes ierašanās.

Viens no Twitter lietotājiem, braucot garām Saeimai, pievērsa uzmanību VUGD un ātrās palīdzības mašīnām un ierakstīja nelielu video.

"Kas pie @Jekaba11 noticis 8:30?" uzrakstīja viņš.

​Kas ir interesanti, iepriekš tika ziņots par applūšanu kādā no Saeimas ēkām. Kaut gan, patiesībā, par applūšanu notikušo ir diezgan grūti nosaukt, līdzīgi tam, kā arī šorīt notikušo uzliesmojumu – par ugunsgrēku. Kādā no Saeima ēkām Jēkaba ielā 16 zem stikla jumta sāka tecēt griesti.

Griestos parādījās plaisas, no kurām sāka pilēt ūdens. Zem pilējuma vietām nolika spaiņus. Taču izmirka arī daļa sienas.

Vērts atgādināt, ka ilgstošais lietus, kurš vairākas dienas nemitīgi gāza Rīgā, pamatīgi applūdinājis visu pilsētu. Rīgas ielās tika izvests desmitiem speciālās tehnikas ūdens atsūknēšanai. Rīgas domes Satiksmes departamentā norādīja, ka, ņemot vērā nokrišņu daudzumu, pat vismūsdienīgākās lietus notekūdeņu kanalizācijas sistēmas nav spējīgas tikt galā ar šādu ūdens apjomu uzreiz.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietas izpildītājs Oļegs Burovs pieprasīja atbildīgajām iestādēm sniegt informāciju par nokrišņu radītajiem zaudējumiem. Noskaidrojās, ka lietusgāzes dēļ applūda vairāki Rīgas ielu posmi, turklāt Rīgas domes Īpašumu departaments paziņoja, ka spēcīgo nokrišņu dēļ applūduši arī vairāku Rīgas centra skolu pagrabstāvi.

Laikapstākļi nepriecē

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, šonedēļ laikapstākļi negrasās lutināt Latvijas iedzīvotājus ar siltumu un sauli. Vienīgais, ko nesola sinoptiķi, ir spēcīgās vētras, kas pagājušajā nedēļā gāza kokus galvaspilsētā un izputināja zemnieku saimniecības reģionos. Taču, kā sola meteorologi, vējš un lietus nepametīs Latviju arī šonedēļ.

Savukārt ap sestdienu no austrumiem Latvijai pietuvosies jauns ciklons, tādēļ valstī būs gaidāmas jaunas plašas nokrišņu zonas un brāzmains vējš, kurš atnesīs teritorijai kārtējo aukstuma vilni.

161
Pēc temata
Spēcīgs ugunsgrēks uz Latvijas un Krievijas robežas: liesmas izplatījās meža dziļumos
Ugunsgrēks Rīgā: cilvēki bija iesprostoti degošā namā
Tirdzniecības centrā Floridā noticis sprādziens, ir cietušie

Kāpēc rēķins aprīlī ir lielāks nekā janvārī; nama iedzīvotāji sašutuši par apkures cenām

5
(atjaunots 08:59 06.07.2020)
Daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji Rīgā lūdz namu pārvaldi izskaidrot augstos apkures rēķinus aprīlī. Pārvalde paskaidroja, ka viņu māja esot "netipiska".

RĪGA, 6. jūlijs — Sputnik. Apkures cenas aprīlī izrādījušās divkārt lielākas nekā martā, februārī un janvārī. Par to sūdzas kāda Rīgas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji raidījumā "4. studija", vēsta Lsm.lv.

Mājas iedzīvotāji atzīmē, ka gaisa temperatūra aprīlī bija daudz augstāka nekā janvārī, un ir neizpratnē: kā tā iznācis, ka aprīlī par apkusi viņi samaksājuši 121,04 eiro, bet par citiem mēnešiem vidēji iznākuši tikai apmēram 70 eiro. Pēc viņu domām, atsūtītais rēķins liecina, it kā temperatūru ziņā aprīlī Latvija nav bijusi tālu no Ziemeļpola. Dzīvokļu īpašnieki plāno rakstīt kolektīvu sūdzību un cer, ka viņus sadzirdēs.

Pāvilosta. Foto no arhīva
© Sputnik / Динара Никифорова

Savukārt raidījuma autori lūdza komentārus namu pārvaldei "Rīgas namu pārvaldnieks".

Ar žurnālistiem sazinājās organizācijas pārstāvis Krists Leiškalns. Viņš paskaidroja, ka māja, kuras iedzīvotāji sūdzas par augstajiem rēķiniem, ir netipiska, to apsilda individuālais katls, nevis centralizētā apkure.

"Rīgas namu pārvaldnieks" atgādināja, ka rēķins tiek veidots atbilstoši apsildei patērēto granulu apjomam. Tāda apkures sistēma tiek testēta kopš pērnā gada. Šajā gadījumā tiek aprēķināts vidējais patēriņš un iekļauts rēķinā, bet gada nogalē notiek izlīdzināšana.

Pērn šī pieredze bija sekmīga, tāpēc šogad tika izmantota tāda pati sistēma – no janvāra visus mēnešus pēc kārtas tika ņemti vidējie maksājumi, bet sezonas beigās tie izlīdzināti, pastāstīja Krists Leiškalns.

Atbildot uz iedzīvotāju jautājumu, kāda ir izlīdzinātā maksājuma jēga, ja apkures sezonas nogalē nākas maksāt gandrīz divreiz vairāk, viņš atzīmēja, ka aizvadītā ziema Latvijā bijusi visai silta, bet pavasarī bijis vēsāks, tāpēc apkures sezona ieilgusi, un gala summa izrādījusies liela.

Namu pārvalde veiks aprēķinu un izlems, vai ir vērts turpmāk izmantot tamlīdzīgu metodi ar granulu apkuri, konstatēja Leiškalns.

5
Tagi:
Rīgas namu pārvaldnieks, Rīga, Latvija
Pēc temata
"Es jau četras dienas neesmu mazgājies!" Pensionāram no Rīgas atslēdza ūdeni
"Atšķaida gāzi ar gaisu": celtnieks atrada iemeslu, kādēļ atslēdzās apkures katls
Inflācija: kas un kā sadārdzinājies Latvijā pēdējā gada laikā
Rīgas daudzīvokļu namiem sāks atslēgt centrālo apkuri

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

16
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

16
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis