Rīgas balzāms

"Nav problēmu, Šeflera kungs": deputāte kaunina kolēģus par akcīžu samazināšanu

39
(atjaunots 09:23 10.07.2019)
Nav skaidrs, kādēļ bija jāaizēno jaunā prezidenta inaugurācijas diena ar izdabāšanas izpausmi stiprā alkohola ražotājiem, paziņoja Jūlija Stepaņenko.

RĪGA, 10. jūlijs – Sputnik. Astotā jūlija ārkārtas sēdē Saeima galīgajā lasījumā apstiprināja Akcīzes likuma grozījumus, kuri paredz likmju samazināšanu stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem jau no 1. augusta.

Šādu lēmumu deputāti apstiprināja drīz pēc Egila Levita inaugurācijas, kurš izteica zvērestu Saeimā tās pašas dienas rītā.

"Es tiešām nesaprotu, kāpēc koalīcijai vajadzēja aizēnot Valsts prezidenta inaugurācijas dienu ar neglītu izdabāšanu stiprā alkohola lielražotāja lobijam," uzrakstīja Facebook neatkarīgā deputāte Jūlija Stepaņenko.

Viņa norādīja, ka sākumā attiecās pret Kariņa ideju samazināt akcīzes alkoholam, sekojot Igaunijas piemēram, pozitīvi, uzskatot, ka šāda darbība var kļūt par soli veselīgākas konkurences virzienā, no kura Latvija tikai un vienīgi iegūs. Iespējams, pēc tam Latvija sāktu sacensties ar Poliju, samazinot pārtikas produktu cenas, un ar Lietuvu, paaugstinot minimālās algas apmēru.

Tiesa, Kariņa projektam bija viens trūkums – viņš aizmirsa par alus ražotājiem.

"Iesniedzām priekšlikumu par to, lai arī alum proporcionāli tiktu samazināts nodoklis un no tā attiecīgi Latvijas valsts iegūtu vēl vairāk, kā bija rēķinājuši FM ierēdņi.

Bet izrādās, nekādu alu šiem nevajag. Izrādās, shēma ir tik prasta, kā zirga deķis - vienkārši VAJAG nolobēt stirpo alkoholu," raksta Stepaņenko.

Viņa atgādināja, ka nekādas vienošanās ar Igauniju par akcīzēm, par kuru runāja Kariņš, vienkārši nebija – to apstiprināja Igaunijas ierēdņi.

"Brīnums, tiešām brīnums, ka nepieprasīja atvainošanos, bet noraksturoja Kariņa kunga vēstījumu par "pašmāju propagandu". Nudien, propaganda ar ļoti riebīgu piegaršu.

“Vajag palīdzēt? Nav problēmu, Šeflera kungs. Uzgaidiet mazliet, tūliņ iedarbināsim tos 100 (nu jau 98) podziņspiedējus un lieta tiks darīta. Nē, caur valdību nelaidīsim, tur mums iebildīs Veselības ministrija un Zemkopības ministrs arī, iespējams, liks savus priekšlikumus,” attēlo Stepaņenko iespējamo dialogu starp valdošo koalīciju un stipro dzērienu magnātu Juriju Šefleru, "Latvijas Balzams" īpašnieku.

Jūlija Stepaņenko cer, ka vismaz šo netaisnīgo grozījumu pasludināšanas laikā jaunais prezidents kaut cik nosodīs koalīcijas rīcību.

Iepriekš Saeimas Budžeta komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars ("Attīstībai/Par!") paziņoja, ka akcīzi alum netiek plānots samazināt, jo pat ar jaunajām igauņu likmēm šis dzēriens Latvijā būs lētāks. Kopumā viņš norādīja, ka Latvijas politikas izstrādātāji vēlas redzēt sabiedrību, kura patērē mazāk alkohola, tostarp arī mazāk alus.

Igaunija samazināja akcīzi alkoholam, sākot no 1. jūlija.

39
Pēc temata
Lietuvā pagaidām neuztraucas par alkotūrisma attīstību Latvijas virzienā
Latvija aprēķināja zaudējumus saistībā ar gaidāmās "alkotūristu" plūsmas samazināšanos
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

11
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

11
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"