Brīvības piemineklis. Foto no arhīva

Nelieniet pie krieviem: deputāts pabrīdināja jauno ministru un atgādināja par Ukrainu

117
(atjaunots 15:19 09.07.2019)
Etniskais nacionālisms ir arhaisks un agresīvs, savukārt par atklātas necieņas izrādīšanu pret lielāko nacionālo minoritāti citu ES valstu ministri viegli zaudē amatu, atgādināja deputāts Nikolajs Kabanovs pirms balsojuma par Naura Puntuļa kandidatūru.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Saeimas ārkārtas sēdē 8. jūlijā deputāti apstiprināja operdziedātāju, Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas vadītāju Nauri Puntuli kultūras ministra postenī.

Viņa kandidatūra neguva vienbalsīgu atbalstu – divdesmit parlamentārieši ("Saskaņas" frakcija un Jūlija Stepaņenko) nobalsoja pret. "Saskaņas" deputāts Nikolajs Kabanovs pastāstīja, ka viņi atbalsta kultūru bez šovinisma.

Nacionālā Mākslas muzeja atklāšana
© Sputnik / Oksana Dzadan

Savu runu pret Puntuļa iecelšanu Kabanovs publicēja Facebook.

"Saskaņas" deputāts atzina, ka Latvijā Nauris Puntulis ir pazīstams kā nopelniem bagāts kultūras darbinieks, taču iepazīšanās ar Puntuli kā ar politiķi tikai sākas. Kabanovam ir žēl, ka jaunais kultūras ministrs uzreiz izvēlējās nepareizo komunikācijas ceļu ar sabiedrību, pasludinot sevi par "mūsdienu nacionālisma" piekritēju.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, intervijā pirms apstiprināšanas kultūras ministra postenī Puntulis paziņoja, ka savu galveno uzdevumu viņš redz latviešu identitātes saglabāšanā, savukārt atcerēties par krieviem un krievu valodu viņš negrasās. Turklāt Puntulis uzskata, ka ir nepieciešams visos veidos ierobežot mediju ražojumus krievu valodā, tostarp ar speciāla nodokļa palīdzību krievvalodīgiem izdevumiem, pat Latvijas izdevumiem.

Uzstājoties Saeimas tribīnē Nikolajs Kabanovs izkritizēja "mūsdienu nacionālisma" ideju.

"Man ir slikta ziņa jums, Puntuļa kungs, Latvija var būt vai nu mūsdienīga, vai nacionālistiska. Tieši par to liecina Eiropas attīstība pēdējo triju gadu desmitu laikā.

Etniskais nacionālisms ir arhaiska, agresīva vērtību sistēma, un tas sevi izpaudis militāros konfliktos bijušajā Dienvidslāvijā un bijušajā Padomju Savienībā. Pēdējais piemērs ir Ukraina," uzvēra Kabanovs.

Deputāts atgādināja, ka Puntulis vairs nav parasts Rīgas domes opozīcijas frakcijas deputāts – viņš kļūst par visas Latvijas ministru, tāpēc viņam ir jāpārstrādā partijas uzstādījumi.

"Pretējā gadījumā jums nav ilgi lemts būt ministram. Vismaz jūsu nesenie izteikumi novestu pie jebkura ministra atkāpšanās kādā Eiropas Savienības demokrātiskajā valstī.

Tas ir saistīts ar to, ka jūs izmantojat nekorektu un izslēdzošu retoriku attiecībā uz lielāko etnisko minoritāti mūsu valstī. Jūsu izteikumos daudzi saskata atklāto necieņu pret Latvijas pilsoņiem un iedzīvotājiem.

Jūs arī publiski izplatījāt izteikuši savus nodomus noteikt diskriminācijas nodokļa likmes presei, kas drukāta ārzemēs, un ari Latvijā - krievu valodā. Ja šādi plāni tiks īstenoti, tad tie izraisīs plašu skandālu, jo parādīsies preses brīvības ierobežošanas piemērs," brīdināja "Saskaņas" deputāts.

Viņš jūt nožēlu, ka jau daudzus gadus Kultūras ministriju kontrolē nacionālistiska partija, ņemot vērā to, ka šai iestādei jānodarbojas ar integrāciju.

"Un tas ir paradokss, kas atgādina pasaku par lapsu, kas tika nosūtīta apsargāt vistu kūti," uzskata Kabanovs

Viņš ir pārliecināts, ka Puntulis var izdarīt daudz laba savā amatā: uzbūvēt koncertzāli, paaugstināt algas kultūras darbiniekiem, ieviest jaunas tehnoloģijas bibliotēkās un arhīvos, cīnīties par mūzikas un mākslas skolu saglabāšanu.

"Tikai nevajag iesaistīties starpetnisko attiecību jautājumos, jo tas galīgi nav jūsu profils," nobeigumā sacīja Nikolajs Kabanovs, pirms nobalsoja pret.

117
Pēc temata
Lindermans: EP deputātu no Latvijas rusofobija – uz psihozes robežas
Diagnoze – "nav inficēts ar rusofobijas vīrusu": cīņa ar nevēlamajiem Latvijā
Matvijenko: rusofobi no Baltijas un Ukrainas teju sagrāva Eiropas Padomi
Nākamais ministrs sola modernu nacionālismu – bez krieviem
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru