Brīvības piemineklis. Foto no arhīva

Nelieniet pie krieviem: deputāts pabrīdināja jauno ministru un atgādināja par Ukrainu

124
(atjaunots 15:19 09.07.2019)
Etniskais nacionālisms ir arhaisks un agresīvs, savukārt par atklātas necieņas izrādīšanu pret lielāko nacionālo minoritāti citu ES valstu ministri viegli zaudē amatu, atgādināja deputāts Nikolajs Kabanovs pirms balsojuma par Naura Puntuļa kandidatūru.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Saeimas ārkārtas sēdē 8. jūlijā deputāti apstiprināja operdziedātāju, Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas vadītāju Nauri Puntuli kultūras ministra postenī.

Viņa kandidatūra neguva vienbalsīgu atbalstu – divdesmit parlamentārieši ("Saskaņas" frakcija un Jūlija Stepaņenko) nobalsoja pret. "Saskaņas" deputāts Nikolajs Kabanovs pastāstīja, ka viņi atbalsta kultūru bez šovinisma.

Nacionālā Mākslas muzeja atklāšana
© Sputnik / Oksana Dzadan

Savu runu pret Puntuļa iecelšanu Kabanovs publicēja Facebook.

"Saskaņas" deputāts atzina, ka Latvijā Nauris Puntulis ir pazīstams kā nopelniem bagāts kultūras darbinieks, taču iepazīšanās ar Puntuli kā ar politiķi tikai sākas. Kabanovam ir žēl, ka jaunais kultūras ministrs uzreiz izvēlējās nepareizo komunikācijas ceļu ar sabiedrību, pasludinot sevi par "mūsdienu nacionālisma" piekritēju.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, intervijā pirms apstiprināšanas kultūras ministra postenī Puntulis paziņoja, ka savu galveno uzdevumu viņš redz latviešu identitātes saglabāšanā, savukārt atcerēties par krieviem un krievu valodu viņš negrasās. Turklāt Puntulis uzskata, ka ir nepieciešams visos veidos ierobežot mediju ražojumus krievu valodā, tostarp ar speciāla nodokļa palīdzību krievvalodīgiem izdevumiem, pat Latvijas izdevumiem.

Uzstājoties Saeimas tribīnē Nikolajs Kabanovs izkritizēja "mūsdienu nacionālisma" ideju.

"Man ir slikta ziņa jums, Puntuļa kungs, Latvija var būt vai nu mūsdienīga, vai nacionālistiska. Tieši par to liecina Eiropas attīstība pēdējo triju gadu desmitu laikā.

Etniskais nacionālisms ir arhaiska, agresīva vērtību sistēma, un tas sevi izpaudis militāros konfliktos bijušajā Dienvidslāvijā un bijušajā Padomju Savienībā. Pēdējais piemērs ir Ukraina," uzvēra Kabanovs.

Deputāts atgādināja, ka Puntulis vairs nav parasts Rīgas domes opozīcijas frakcijas deputāts – viņš kļūst par visas Latvijas ministru, tāpēc viņam ir jāpārstrādā partijas uzstādījumi.

"Pretējā gadījumā jums nav ilgi lemts būt ministram. Vismaz jūsu nesenie izteikumi novestu pie jebkura ministra atkāpšanās kādā Eiropas Savienības demokrātiskajā valstī.

Tas ir saistīts ar to, ka jūs izmantojat nekorektu un izslēdzošu retoriku attiecībā uz lielāko etnisko minoritāti mūsu valstī. Jūsu izteikumos daudzi saskata atklāto necieņu pret Latvijas pilsoņiem un iedzīvotājiem.

Jūs arī publiski izplatījāt izteikuši savus nodomus noteikt diskriminācijas nodokļa likmes presei, kas drukāta ārzemēs, un ari Latvijā - krievu valodā. Ja šādi plāni tiks īstenoti, tad tie izraisīs plašu skandālu, jo parādīsies preses brīvības ierobežošanas piemērs," brīdināja "Saskaņas" deputāts.

Viņš jūt nožēlu, ka jau daudzus gadus Kultūras ministriju kontrolē nacionālistiska partija, ņemot vērā to, ka šai iestādei jānodarbojas ar integrāciju.

"Un tas ir paradokss, kas atgādina pasaku par lapsu, kas tika nosūtīta apsargāt vistu kūti," uzskata Kabanovs

Viņš ir pārliecināts, ka Puntulis var izdarīt daudz laba savā amatā: uzbūvēt koncertzāli, paaugstināt algas kultūras darbiniekiem, ieviest jaunas tehnoloģijas bibliotēkās un arhīvos, cīnīties par mūzikas un mākslas skolu saglabāšanu.

"Tikai nevajag iesaistīties starpetnisko attiecību jautājumos, jo tas galīgi nav jūsu profils," nobeigumā sacīja Nikolajs Kabanovs, pirms nobalsoja pret.

124
Pēc temata
Lindermans: EP deputātu no Latvijas rusofobija – uz psihozes robežas
Diagnoze – "nav inficēts ar rusofobijas vīrusu": cīņa ar nevēlamajiem Latvijā
Matvijenko: rusofobi no Baltijas un Ukrainas teju sagrāva Eiropas Padomi
Nākamais ministrs sola modernu nacionālismu – bez krieviem
Ventspils osta

"Lukoil" pārcels naftas ķīmijas produktu pārkraušanas struktūru no Ventspils uz Visocku

14
(atjaunots 09:31 14.08.2020)
"Lukoil" plāno pārnest nitrilakrilskābes pārkraušanu no Ventspils uz Ļeņingradas apgabalu.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. "Lukoil" plāno sākt nitrilakrilskābes (NAS) un metanola pārkraušanu savā terminālī Visockas ostā Ļeņingradas apgabalā. Kompānijas meitasuzņēmums noslēdzis līgumu par jaunu objektu būvdarbu un esošo objektu rekonstrukcijas projektēšanas darbiem. Par to liecina informācija iepirkumu portālā.

Patlaban nitrilakrilskābes (ķimikālija tiek izmantota dažu sintētiskā kaučuka un sintētisko šķiedru ražošanai) pārkraušanas darbus veic SIA "VARS" Ventspils ostā. Pēc projekta noslēguma pārkraušana notiks Krievijas teritorijā. Ar mērķi gūt papildu peļņu ar naftas ķīmijas pārkraušanas darbiem terminālā ierosināts būvēt arī metanola pārkraušanas līniju.

Līgums par projektēšanas darbiem noslēgts ar zinātnisko ražošana kompāniju "Volga Automatika", tā termiņš – 2021. gada 31. decembris.

Projekta ietvaros plānots būvēt divpusēju apjumtu dzelzceļa estakādi 48 cisternu vagoniem ar iekārtām, rezervuāru parku: piecus vertikālos tērauda rezervuārus ar 3000 kubikmetru tilpumu katru; slāpekļa resīverus 4-5-kārtējai tankkuģu caurpūtei, slāpekļa staciju, NAS uzskaites mezglu, NAS atgāzu katalītiskās pēcdedzes iekārtu; sadales transformatoru staciju, sūkņu staciju NAS pārsūknēšanai, attīrīšanas iekārtas siltumapgādes sistēmu; tehnoloģiskos cauruļvadus, estakādes jauniem tehnoloģiskajiem cauruļvadiem. .

Projektam jāietver divu lejamiekārtu montāžu piestātnēs metanola pārkraušanai, lejamiekārtas montāžu NAS pārkraušanai un inerto gāzu novades sveci.

Kompānija vēsta, ka 2019. gadā "Lukoil" saražojusi 170 tūkstošus tonnu NAS. Tā ir vienīgā kompānija Krievijā, kas nodarbojas ar šāda veida ražošanu.

Terminālis "RPK-Visock "Lukoil II" tiek ekspluatēts kopš 2004. gada. Tas paredzēts ar tumšo un gaišo naftas produktu iekraušanai, kas tiek piegādāti ar dzelzceļa transportu, pa cauruļvadu "Primorsk-Visock" un upes transportu.

14
Tagi:
tranzīts, ventspils, Latvija, Krievija
Pēc temata
Kurss uz kravu izvešanu no Baltijas: KF paātrina termināļu būvniecību
No Latvijas var paņemt visu: Pēterburgā izvērtēja ostu jaudu
No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF
Jānis Jurkāns

Jurkāns paskaidroja, kāpēc Lukašenko ir izdevīgs Latvijai un visiem Rietumiem

26
(atjaunots 07:16 14.08.2020)
Aleksandrs Lukašenko ir izcīnījis uzvaru vēlēšanās, un tā nav Latvijas darīšana, ar kādu balsu skaitu. Rīgai jāvērtē, kā izmantot situāciju savā labā – Lukašenko tai bija pozitīvais varonis, norādīja Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Eiropas Padomes šīsdienas sēdē (ārlietu ministru līmenī) Latvija atbalstīs sankciju ieviešanu pret vairākām Baltkrievijas Republikas amatpersonām, informēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijai - ES dalībvalstij – ir jāseko Briseles principiem un publicētajiem tekstiem, nevis jāskrien pa priekšu lokomotīvei, intervijā Sputnik Latvija norādīja valsts bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, komentējot Rinkēviča paziņojumu.

Jurkāns atzīmēja, ka politiķi, protams, nāks klajā ar nodeldētām frāzēm, aicinot novērst vardarbību, atlaist demonstrantus, tāpat kā protestu laikā ASV, Francijā un citās valstīs. Globalizācijas laikmetā būtu nepareizi pavisam palikt malā, tomēr Latvijai pašreizējā politiskajā stāvoklī jāmeklē sava interese.

"Latvijai jāsaprot, kāda loma mūsu ārpolitikā ir Baltkrievijai. Amerikāņi tur atkal atvēruši vēstniecību, Rinkēvičs janvārī apmeklēja, aicināja Lukašenko uz Rīgu. Kas tad ir mainījies? Lukašenko ir uzvarējis, un nav mūsu darīšana, ar kādu procentu. Mēs tur neko nevaram pierādīt, ir kaut kādi pieņēmumi, tomēr tā nav mūsu darīšana. Mums jāskatās, kā izmantot polisko situāciju mūsu labā. Lukašenko pēdējā laikā Latvijai bija pozitīvais varonis – viņš saglabāja Baltkrievijas valstiskumu. Tas mums der? Der. Tas der visiem Rietumiem," konstatēja Jurkāns.

Pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kas aizritēja 9. augustā, turpinās protestētāju sadursmes ar likumsargiem. IeM dati liecina, ka aizturēti vairāk nekā 6000 cilvēki, vairāk nekā 250 nogādāti veselīas aprūpes iestādēs ar dažādas smaguma pakāpes traumām, divi cilvēki gājuši bojā.

Юрканс объяснил, почему Лукашенко как президент выгоден для Латвии и всего Запада
26
Tagi:
Jānis Jurkāns, Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: Lietuva un Polija kurina krāsaino revolūciju Baltkrievijā
Levits aicina atbrīvot Baltkrievijā arestētos protestu dalībniekus
IeM paziņoja, ka nepieļaus situācijas destabilizāciju Baltkrievijā
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Aleksejs Puškovs

Krievijas politiķis atbildējis uz aicinājumu noteikt sankcijas KF par Baltkrieviju

0
(atjaunots 10:31 14.08.2020)
Krievijas Senāta loceklis Aleksejs Puškovs atzīmēja, ka tādu Krievijas nīdēju kā Jaceks Sariušs-Voļskis Polijā ir papilnam, un pauda nožēlu par to, ka viņus uzklausa dažās ES valstīs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Krievijas Senāta loceklis Aleksejs Puškovs savā lapā Twitter komentēja Eiropas Parlamenta deputāta no Polijas Jaceka Sariuša-Voļska ieteikumu ieviest sankcijas pret Krieviju sakarā ar protestiem Baltkrievijā, vēsta RIA Novosti.

"No Polijas ar naidu. Šis aicinājums ir absurds, tomēr norāda, ka Krievijai naidīgi noskaņotā Eiropas elite refleksu līmenī apsūdz Krieviju it visā ar jebkādu ieganstu vai vispār bez iegansta," uzskata Puškovs.

Politiķis atzīmēja, ka tādu Krievijas nīdēju kā Jaceks Sariušs-Voļskis Polijā ir papilnam, un pauda nožēlu par to, ka viņus uzklausa dažās ES valstīs.

"Pagaidām tas ir tukšs šāviens. Taču tas apzīmē kārtējā uzbrukumu Krievijai virzienu," secināja Puškovs.

Protesti Baltkrievijā

Pēc 9. augustā aizritējušajām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā sākās plašas protesta akcijas. Centrālā vēlēšanu komisija pavēstīja, ka vēlēšanās uzvaru izcīnījis Aleksandrs Lukašenko ar 80,08% balsu. Viņa galvenā konkurente Svetlana Tihanovska saņēmusi 10,09% balsu.

Pilsoņi paziņoja, ka nepiekrīt balsošanas organizācijai un rezultātiem. Likumsargi stingri ierobežo nesankcionētās akcijas. Kārtības sargi izmanto asaru gāzi, ūdensmetējus, gaismas un trokšņa granātas un gumijas lodes. Saskaņā ar Baltkrievijas IeM datiem, divi cilvēki ir gājuši bojā.

0
Tagi:
Aleksejs Puškovs, sankcijas, Krievija, Polija, Baltkrievija
Pēc temata
Protesti Baltkrievijā: karsta nakts pēc vēlēšanām
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Rinkēvičs: Latvija atbalstīs sankcijas pret Baltkrievijas varasiestādēm
Eirodeputāts piedāvā ieviest sankcijas pret KF par notikumiem Baltkrievijā