Veselības ministre Ilze Viņķele

Viņķele: lai taupītu, vajadzīgas finanses

52
(atjaunots 18:01 06.07.2019)
Valsts nespēj norēķināties ar slimnīcām pat par sniegto pakalpojumu pašizmaksu, atgādināja veselības ministre.

RĪGA, 6. jūlijs — Sputnik. Veselības aprūpes sistēmā nepieciešams noteikts finansiālo resursu līmenis, kas ļautu investēt zaudējumu samazināšanai vajadzīgajos ilgtermiņa risinājumos, lai efektīvi izmantotu veselības aprūpes nozares finansējumu, paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele, vēsta BB.lv.

Šonedēļ Valsts kontrole publicēja pārskatu, kurā atklāti norādīja, ka situācija cilvēkresursu jomā Latvijas veselības aprūpes jomā ir kritiska: noteiktas kvalifikācijas ārsti pacientiem, it īpaši reģionos, nav pieejami vispār vai ir pieejami ļoti ierobežotā skaitā.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš norādīja, ka atkal parādījies jautājums par līdzekļu izmantošanas efektivitāti veselības aprūpes nozarē, un piedāvāja optimizēt slimnīcu tīklu pēc skolu tīkla parauga un slēgt daļu slimnīcu.

Viņķele uzsvēra, ka patlaban valsts nevar norēķināties ar slimnīcām pat par sniegto pakalpojumu pašizmaksu. Piemēram, Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai valsts vidēji paliek parādā miljonu eiro gadā. Ministre paskaidroja, ka rezultātā slimnīcām nav līdzekļu investīcijām ilgtermiņa risinājumos, kas palīdzētu mazināt pakalpojumu izmaksas.

Viņķeles padomniece Marta Krivade atklāja, ka ministre var tikai piekrist premjeram – specializācija un resursu koncentrācija veselības nozarē ir pareizais ceļš un tas jau notiek.

Komentējot premjera paustās šaubas par pareizu pieeju slimnīcu funkciju sadalē, Viņķele pastāstīja, ka iepriekšējā valdība atbilstoši Pasaules veselības organizācijas ieteikumiem apstiprinājusi slimnīcu sadales plānu pēc līmeņiem, kura īstenošana sākusies šī gada aprīlī.

Tāpat Viņķele informēja, ka turpināsies slimnīcu apvienošana un restrukturizācija, piemēram, Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca tiks apvienota ar Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu, bet Liepājas Piejūras psihoneiroloģisko slimnīcu – ar Jelgavas psihoneiroloģisko slimnīcu "Ģintermuiža".

Ministre uzsvēra, ka pēdējo 10-15 gadu laikā veselības aprūpes nozare valstī, salīdzinājumā ar citām nozarēm, saskārusies ar vienu no lielākajām, iespējams, pat lielāko reorganizāciju, kas ietver iestāžu apvienošanu un likvidāciju.

52
Pēc temata
Veselības aprūpes sistēmas reforma sāks darboties ne agrāk kā 2021. gadā
Viņķele: Latvijai trūkst ievērojama finansējuma veselības aprūpes nozarē
Situācija ir kritiska: Valsts kontrole norāda uz trūkumiem Veselības ministrijas darbā
Viņķele: slimnīcu uzturēšanai nepietiks ar visas pasaules naudu
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Kemeras pludmale, foto no arhīva

Turcijas pludmalēs aizliegs smēķēt cigaretes un ūdenspīpes

0
(atjaunots 15:29 31.05.2020)
Jaunievedums ir saistīts tai skaitā ar to, ka, novācot izsmēķus, apkopējiem nāktos tos aiztikt, un tas ir papildu risks.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. No 1. jūnija Turcijā oficiāli tiek atvērti parki, kafejnīcas, restorāni, baseini un pludmales, taču tie strādās pēc jauniem noteikumiem, vēsta RIA Novosti.

Vislielāko Antālijas pludmali Konjaalti rajonā, kura ir vairāk nekā 6 kilometrus gara, sāka iekārtot četru dienu komandantstundas laikā, kura noslēdzās 27. maijā.

Pludmale
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Sauļošanās krēslus uzstādīs, ņemot vērā 9 kvadrātmetru platību uz vienu ģimeni. Pēc katra tūrista tās dezinficēs, taču vietai ir jāpaliek brīvai ne mazāk par 20 minūtēm. Sauļoties uz saviem dvieļiem un kur gribas atpūtniekiem aizliegs.

Arī smēķēt pludmalē tagad nedrīkstēs. Jaunievedums ir saistīts tai skaitā ar to, ka, novācot izsmēķus, apkopējiem nāktos tos aiztikt, un tas ir papildu risks. Tiesa, aizliegums skāris arī ūdenspīpes.

Informācijas par to, kādi ūdens sporta veidi būs pieejami, pagaidām nav. Pašlaik ir atjaunoti tikai jūras izbraucieni.

Turcijas viesnīcas, kuras ir izgājušas antikoronavīrusa sertifikāciju, var atvērties jūnijā, taču lēmums paliek īpašnieku pārziņā. Starptautiskie reisi tiks atjaunoti pakāpeniski.

0
Tagi:
smēķēšana, tūrisms, Turcija
Pēc temata
Visi uz Jūrmalu: Latvijas kūrorts iekļuvis labāko atpūtas vietu desmitniekā pēc pandēmijas
Cilvēki velk maskas un atgriežas pie ierastās dzīves: Eiropa samazina ierobežojumus