Vadītājs ar tālruni. Foto no arhīva

Uzmanību, jūs fotografē! Latvijā sāksies autovadītāju kontrole

150
(atjaunots 15:32 05.07.2019)
Speciāla automašīna kontrolēs, vai autovadītāji pie stūres neraksta īsziņas un "nesēž" sociālajos tīklos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Andris Locs atklāja, ka jau jūlija beigās Latvijā varētu parādīties pirmais "fotomobilis", vēsta Mixnews.lv.

Tas fotografēs autovadītājus mašīnās braukšanas laikā. Jaunievedums tiek ieviests ar mērķi konstatēt autovadītājus, kuri nevērīgi izturas pret ceļu satiksmes drošību, raksta īsziņas vai pārskata sociālos tīklus pie stūres.

"Fotomobilī" būs trīs speciālas kameras, lai nofotografētu pārkāpēju no visām pusēm. Pēc tam automašīnas īpašniekam tiks piespriests sods par viedtālruņa lietošanu braukšanas laikā. Soda apmērs – no 25 līdz 100 eiro.

Fotomobilis pastāvīgi pārvietosies, meklējot autovadītājus, kuri pakļauj riskam ne tikai sevi, bet arī citus satiksmes dalībniekus.

Locs paskaidroja, ka cilvēki, kuri braukšanas laikā pievēršas viedtālrunim, rada milzu problēmu. Viņš pastāstīja, ka 2019.gadā jau izrakstīts lielāks skaits sodu par tālruņa lietošanu pie stūres, nekā visa 2018.gada laikā. Pie tam Latvijā pieaudzis dīvainu avāriju skaits, kurās autovadītāja izturēšanās ir grūti izskaidrojama.

Viņš norādīja, ka fiksēts liels skaits letālu avāriju frontāla trieciena vai nobraukšanas no ceļa rezultātā. Policija pārbauda video no citu automašīnu reģistratoriem un konstatē: nepārprotamu iemeslu iebraukšanai pretējā joslā nav. Tātad, iespējams, autovadītājs bija aizņemts ar telefonu vai aizmidzis. Tādas avārijas nav saprotamas no loģikas viedokļa, uzsvēra Locs.

"Līķu maisā"

Iepriekš sociālās reklāmas ietvaros Ceļu satiksmes drošības direkcija laida klajā videomūziklu, lai pārliecinātu autovadītājus, cik bīstams ir paradums caurskatīt telefonu, nevis skatīties uz ceļu. Ieraksts, kas stāsta par to, kādas sekas ir nejaukajam ieradumam neizlaist no rokām telefonu automašīnā, CSDD publicēja YouTube.

Sociālās reklāmas varoņi – zombiji dzied par to, kā lapoja sociālo tīklu, čatoja un fotografējās, līdz gājuši bojā CSN.

"Stūrē? Izej no telefona!" aicināja CSDD.

Dienesta dati liecina, ka septiņi no desmit autovadītājiem Latvijā ik dienas izmanto viedtālruņus pie stūres, lai arī saprot, ka tā ir nopietna problēma. Pēdējo piecu gadu laikā mobilās iekārtas pie stūres tiek lietotas aizvien biežāk. Rezultātā autovadītājs var zaudēt kontroli, pārsniegt ātrumu, vai, gluži pretēji, braucot lēnām, sākt "dreifu" starp braukšanas joslām.

150
Pēc temata
Jaunās radaru funkcijas: par ko autovadītāji saņems sodu
Autovadītājiem Latvijā draud sods – 100 eiro par Facebook lasīšanu pie stūres
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

1
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

1
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Nauda, foto no arhīva

Bezdarbniekiem Latvijā izmaksājuši jau aptuveni 130 tūkstošus eiro

4
(atjaunots 13:01 31.05.2020)
Latvijā jau vairāk nekā 900 cilvēku saņem no valsts krīzes bezdarba pabalstus 180 eiro apmērā mēnesī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijā 903 cilvēki jau saņēmuši bezdarba pabalstus. Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem, kopējā izmaksātās naudas summa sastāda 129 251 eiro, vēsta Bb.lv.

Ēdiens bezmaksas virtuvē Rīgā
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Pabalsti 180 apmērā mēnesī ārkārtējās situācijas laikā, kas tika ieviesta Latvijā ar mērķi apturēt Covid-19 izplatību, pienākas cilvēkiem, kuriem iepriekš piešķirtā bezdarba pabalsta termiņš beidzies 12. martā vai vēlāk, un viņi nav atraduši darbu.

Kopumā šo pabalstu izmaksāšanai no valsts budžeta tika piešķirti 30,25 miljoni eiro. Cilvēkiem, kuri zaudēja darbu laikā no 2020. gada 12. marta, programma būs spēkā līdz 2020. gada 31. decembrim. Nauda tiek izmaksāta četru mēnešu garumā.

Iepriekš minimālā pabalsta summa sastādīja 130 eiro. Taču 24. aprīlī Latvijas Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, kuri paredzēja izmaksas palielinājumu līdz 180 eiro.

Tāpat grozījumos tika norādīts, ka darbinieki, kuri aizgāja no darba paši, sāks saņemt pabalstu dienā, kad Nodarbinātības valsts aģentūra saņems iesniegumu šī pabalsta piešķiršanai.

Iepriekš tiem, kas no darba aizgājuši paši, pabalstu nācās gaidīt divus mēnešus pēc tam, kad viņiem piešķīra bezdarbnieka statusu.

Opozīcijas deputāti maija beigās veica mēģinājumu izvirzīt Saeimā priekšlikumu par pabalsta piešķiršanu visiem, kas pēc tā vērsās krīzes laikā, kuru izraisījusi koronavīrusa pandēmija.

Taču ar balsu vairākumu šī iniciatīva tika noraidīta.

4
Tagi:
pabalsts, bezdarbs, Latvija
Pēc temata
Vidējā alga Latvijā ir 1000 eiro, bet 43% dīkstāves pabalstu nesasniedz pat 180 eiro
Reirs: Latvija pirmo reizi palīdz saviem iedzīvotājiem krīzes situācijā
"Kas tas par robežlielumu": Jansons izkritizēja pabalstu izmaksas apmēru un kritērijus
No nākamā gada samazināsies bezdarbnieku pabalsti