Vadītājs ar tālruni. Foto no arhīva

Uzmanību, jūs fotografē! Latvijā sāksies autovadītāju kontrole

155
(atjaunots 15:32 05.07.2019)
Speciāla automašīna kontrolēs, vai autovadītāji pie stūres neraksta īsziņas un "nesēž" sociālajos tīklos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Andris Locs atklāja, ka jau jūlija beigās Latvijā varētu parādīties pirmais "fotomobilis", vēsta Mixnews.lv.

Tas fotografēs autovadītājus mašīnās braukšanas laikā. Jaunievedums tiek ieviests ar mērķi konstatēt autovadītājus, kuri nevērīgi izturas pret ceļu satiksmes drošību, raksta īsziņas vai pārskata sociālos tīklus pie stūres.

"Fotomobilī" būs trīs speciālas kameras, lai nofotografētu pārkāpēju no visām pusēm. Pēc tam automašīnas īpašniekam tiks piespriests sods par viedtālruņa lietošanu braukšanas laikā. Soda apmērs – no 25 līdz 100 eiro.

Fotomobilis pastāvīgi pārvietosies, meklējot autovadītājus, kuri pakļauj riskam ne tikai sevi, bet arī citus satiksmes dalībniekus.

Locs paskaidroja, ka cilvēki, kuri braukšanas laikā pievēršas viedtālrunim, rada milzu problēmu. Viņš pastāstīja, ka 2019.gadā jau izrakstīts lielāks skaits sodu par tālruņa lietošanu pie stūres, nekā visa 2018.gada laikā. Pie tam Latvijā pieaudzis dīvainu avāriju skaits, kurās autovadītāja izturēšanās ir grūti izskaidrojama.

Viņš norādīja, ka fiksēts liels skaits letālu avāriju frontāla trieciena vai nobraukšanas no ceļa rezultātā. Policija pārbauda video no citu automašīnu reģistratoriem un konstatē: nepārprotamu iemeslu iebraukšanai pretējā joslā nav. Tātad, iespējams, autovadītājs bija aizņemts ar telefonu vai aizmidzis. Tādas avārijas nav saprotamas no loģikas viedokļa, uzsvēra Locs.

"Līķu maisā"

Iepriekš sociālās reklāmas ietvaros Ceļu satiksmes drošības direkcija laida klajā videomūziklu, lai pārliecinātu autovadītājus, cik bīstams ir paradums caurskatīt telefonu, nevis skatīties uz ceļu. Ieraksts, kas stāsta par to, kādas sekas ir nejaukajam ieradumam neizlaist no rokām telefonu automašīnā, CSDD publicēja YouTube.

Sociālās reklāmas varoņi – zombiji dzied par to, kā lapoja sociālo tīklu, čatoja un fotografējās, līdz gājuši bojā CSN.

"Stūrē? Izej no telefona!" aicināja CSDD.

Dienesta dati liecina, ka septiņi no desmit autovadītājiem Latvijā ik dienas izmanto viedtālruņus pie stūres, lai arī saprot, ka tā ir nopietna problēma. Pēdējo piecu gadu laikā mobilās iekārtas pie stūres tiek lietotas aizvien biežāk. Rezultātā autovadītājs var zaudēt kontroli, pārsniegt ātrumu, vai, gluži pretēji, braucot lēnām, sākt "dreifu" starp braukšanas joslām.

155
Pēc temata
Jaunās radaru funkcijas: par ko autovadītāji saņems sodu
Autovadītājiem Latvijā draud sods – 100 eiro par Facebook lasīšanu pie stūres
Covid-19

Covid-19 gadījumu skaits atkal tuvojas 800, 11 cilvēki miruši

5
(atjaunots 18:28 05.12.2020)
Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 8695 Covid-19 testi, apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem.

RĪGA, 5. decembris - Sputnik. Pēdējo 24 stundu laikā valstī fiksēti 794 Covid-19 gadījumi. Diennakts laikā veikti 8695 Covid-19 testi, tātad apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Līdztekus publicēta informācija par 11 pacientu nāvi ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi. Trīs no viņiem piederēja pie 60-70 gadu vecuma grupas, seši cilvēki – pie 75-85 gadu vecuma grupas, divi bija vecāki par 85 gadiem.

Kopš pandēmijas sākuma valstī reģistrēti 20 787 koronavīrusa gadījumi.

Iepriekš vēstīts, ka no 3. decembra smagās epidemioloģiskas situācijas fonā spēkā stājušies jauni ierobežojumi. Tagad visiem iedzīvotājiem jāievēro princips "2+2": cilvēki, kas nedzīvo vienā mājsaimniecībā, var tikties tikai divatā, viņiem jāievēro 2 metru distance. Aizliegti privāti pasākumi, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

Maskas jāvalkā visas telpās, arī darba vietā. Izņēmums pieļaujams mājās.

Veikalos un pakalpojumu sniegšanas vietās vienam apmeklētājam tagad jānodrošina 15 kvdrātmetru telpa. Noteikti arī citi ierobežojumi.

5
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus
Perevoščikovs: ierobežojumi ir nepieciešami, ja nav sabiedrības atbildības
Petrovs: Covid-19 pasākumi ir absurdi un tiek ieviesti demonstratīvos nolūkos
Valsts ieņēmumu dienests

VID saņēmis vairāk nekā divus tūkstošus pieteikumu kompensāciju izmaksām

6
(atjaunots 15:27 05.12.2020)
Latvijas Valsts ieņēmumu dienests saņēmis 2400 pieteikumu kompensāciju izmaksām krīzes periodā.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pastāstīja, ka no 1. decembra dienests saņēmis 2400 pieteikumus valsts atbalstam krīzes periodā, kas sākusies Covid-19 pandēmijas rezultātā, vēsta Rus.lsm.lv.

Jaunzeme uzsvēra, ka pirmais pieteikums saņemts astoņas minūtes pēc pusnakts 1. decembrī.

VID ģenerāldirektore atzīmēja: pagaidām nav zināms, kāds atbalsta pieteikumu skaits saņemts no pašnodarbinātajiem, kāds – no uzņēmumiem. Taču, pēc viņas vārdiem, uzņēmumiem, kas saņēmuši valsts atbalstu ārkārtējās situācijas laikā pavasarī, izdevies atsākt darbību, maksāt nodokļus, un līdz augustam tie atgriezušies pie 2019. gada rādītājiem.

Jaunzeme pievērsa uzmanību tam, ka ar valsts atbalstu no krīzes izķepurojušies dzīvotspējīgie uzņēmumi, bet firmām, kas nav strādājušas visu šo laiku, ierēdne ieteica meklēt citus ceļus.

Iepriekš finanšu ministrs Jānis Reirs informēja, ka ārkārtējās situācijas laikā valsts atbalsts var sasniegt aptuveni 49 miljonus eiro, kas tiks ņemti no neparedzētiem gadījumiem atvēlēto līdzekļu budžeta programmas.

Reirs uzsvēra, ka nepieciešamības gadījumā valsts kasē atradīsies pietiekami līdzekļi, ko novirzīt atbalsta programmām.

Atzīmēts, ka tiek modelēti dažādi scenāriju, izskatīts atbalsts uzņēmumiem ar līdzekļiem, ko nevajadzēs atmaksāt, kā arī komunālo pakalpojumu izdevumu segšana ziemā.

6
Tagi:
ekonomiskā krīze, pandēmija, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
Zema alga – pamats aizdomām: kā VID atklāj nodokļu nemaksātājus
"Šī vara ir sajukusi prātā!": juristi šokējusi saruna ar VID ierēdni
Latvijas valdība sola neatkārtot kļūdas: nauda būšot
Valsts ieņēmumu dienests draud ar sodu 42 tūkstošiem nodokļu maksātāju