Tomogrāfs Valgas slimnīcā, foto no arhīva

Iekļuvi avārijā? Maksā 200 eiro. Sievieti šokējis slimnīcas rēķins

139
(atjaunots 13:21 05.07.2019)
Neapmierināti ārsti, nesaprotama kvīts un liels rēķins gaidīja sievieti pēc ceļu satiksmes negadījuma.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Ineta nokļuva Ventspils slimnīcā pēc ceļu satiksmes negadījuma Jūrkalnē. Pēc veselības pārbaudes viņai tika izrakstīts rēķins par sniegtajiem pakalpojumiem gandrīz 200 eiro apmērā. Paciente uzskata, ka tāda summa vienkārši nav adekvāta. Situāciju centās noskaidrot raidījums Bez Tabu.

Gatavojiet naudu

Vēlā 21. jūnija vakarā Ineta iekļuva ceļu satiksmes negadījumā Jūrkalnē – ar savu automašīnu ietriecās citā mašīnā. Trieciens bija spēcīgs, sieviete sajuta sāpes krūtīs. Izsauktā ātrā palīdzība nogādāja viņu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī.

"Bija jau vēls, likās, ka ārstus pamodināju. Viens teica neapmierināts: "Kā viens ārā, tā nākamais iekšā!" Ne jau es speciāli šurp braucu, lai man taisītu pārbaudes. Tā sanāca, es iekļuvu avārijā," sākotnējos iespaidus pastāstīja Ineta.

Sievietes veselības stāvokli pārbaudīja neirologs un traumatologs, kurš veica datortomogrāfiju. Veselības problēmas netika konstatētas, taču pacienti samulsināja ārsta vārdi par maksu.

"Pēc datortomogrāfijas dakteris teica, ka nekā nav. Prasīju, vai varu doties mājās. Viņš teica, ka būs jāsamaksā. Es piekritu. Tad viņš teica, ka liela nauda. Es teicu, ka man vajadzētu doties mājās, jo bija gandrīz trīs naktī un mājās arī mazs bērniņš. Dakteris teica, ka, ja paliks pa nakti slimnīcā, tad nebūs jāmaksā. Es tam neredzēju jēgu, gribēju un varēju doties mājās.

Atnāca māsiņas, uzreiz sarēķināja. Summa bija 186,41 eiro," pastāstīja Ineta.

Jūs visu esat nepareizi sapratusi

Ziemeļkurzemes slimnīcas galvenā ārste un valdes locekle Linda Mičule atzina, ka notikusi kļūme saziņā: par pakalpojumiem būtu jāmaksā arī tad, ja paciente būtu pārnakšņojusi slimnīcā. Tādā gadījumā būtu jāmaksā vēl aptuveni 9 eiro par gultas vietu; līdz ar to rēķins arī tādā gadījumā jāmaksā būtu nepilnus 200 eiro).

"Tajā dienā personāls kā vienmēr bija noslogots. Tā arī bija pirmssvētku diena. Netika atveltīts pietiekoši ilgs laiks izskaidrošanā. Jāņem vērā, ka tās bija nakts stundas, kad cilvēka uzmanība un noturība ir citādāka, nekā dienas stundās," pastāstīja Linda Mičule.

Ineta bija sašutusi par, viņasprāt, neadekvāti lielo rēķinu – gandrīz 200 eiro par datortomogrāfiju un vienkāršām neirologa pārbaudēm. Neviens nav ari paskaidrojis, kā šāda summa veidojusies, arī kvīts neko nepalīdzēja noskaidrot.

Lielāko daļu summas – 156,53 eiro – Inetai jāmaksā par datortomogrāfiju. Paciente nesaprata, kāpēc datortomogrāfijas rezultātu aprakstā minēts, ka veiktas pārbaudes piecās vietās, bet rēķinā minētas 11 vietas.

Šausmīgi liela summa. It kā būtu veikta apjomīga pārbaude. Pēc avārijas, sniedzot palīdzību un izmeklējot, prasīt 187 eiro, manuprāt, ir neadekvāti," uzskata Ineta.

Slimnīcas galvenā ārste Mičule skaidroja, ka piecās datortomogrāfijas pārbaudēs ietilpst vairāki pārbaudāmie aspekti, bet rēķinus visur izraksta pēc vienāda, likumā noteikta cenrāža.

"Es domāju, ka atkārtoti būtu jāinformē, ka politraumu gadījumā, mums jāievēro starptautiski saistošs protokols, kurā noteikts, ka jāveic datortomogrāfija. Ir noteikts ar likumu, ka pacienta iemaksa ir par katru datortomogrāfijas veidu, jo katru arī taisa atsevišķi ar atsevišķām programmām. Visās slimnīcās tā ir.

Mēdz būt tā, ka pēc avārijas cilvēks pārdzīvo, ir šoka stāvoklī, tāpēc nesaprot mediķu sniegto informāciju. Mēs slimnīcā pārrunājam, ka informācija ir jāpasniedz pēc iespējas vienkāršākā veidā, lai saprastu. Varbūt pat atkārtoti. Tad arī nerastos šādi nevajadzīgi pārpratumi," uzskata slimnīcas galvenā ārste.

Viņa piebilda, ka ar slimnīcu varot vienoties un norēķināties pa daļām.

139
Pēc temata
Situācija ir kritiska: Valsts kontrole norāda uz trūkumiem Veselības ministrijas darbā
Ekonomikas ministrija: Latvijā ir tikai trīspadsmit diennakts aptiekas
Veselības ministrija piespiedīs pirkt lētākās tabletes
Veselības aprūpes sistēmas reforma sāks darboties ne agrāk kā 2021. gadā
Viņķele: Latvijai trūkst ievērojama finansējuma veselības aprūpes nozarē
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru