Rīgas Balzams

Tirgū parādīsies piektā Rīgas balzama versija

68
(atjaunots 09:54 30.06.2019)
Rīgas balzama ar jauno garšu realizāciju plāno uzsākt Itālijā, jo tas nav vienkāršs balzams.

RĪGA, 30. jūnijs – Sputnik. "Latvijas balzams" sper drosmīgu soli un izlaiž tirgū Rīgas balzamu ar kafijas garšu, vēsta Tvnet.lv.

Līdz šim bija četras "Rīgas Melnā" versijas: "Rīgas Melnais Balzams Elements", "Rīgas Melnais Balzams Upeņu", "Rīgas Melnais Balzams Ķiršu" un saldā krējuma liķieris oriģinālo balzamu.

Jau jūlija sākumā jaunās, piektās dzēriena versijas - "Rīgas Melnais Balzams Espresso" realizāciju plāno uzsākt Itālijā.

Kā pastāstīja "Rīgas Melnais Balzams " globālais zīmola direktors Māris Kalniņš, lēmums uzsākt Rīgas balzama ar kafijas garšu realizāciju Itālijā tika pieņemts, jo Itālija ir espresso cienītāju valsts. Turklāt Kalniņš paziņoja, ka šobrīd kafijas garšas iekļaušana alkoholiskajos dzērienos ir globāls trends, kuram seko līdzi visa pasaule.

"Neskaitāmos bāros, restorānos un kafejnīcās šie dzērieni ir bārmeņu izvēles pirmajā pieciniekā. Esam pārliecināti par jaunā balzama panākumiem pašmāju, Baltijas un pasaules tirgū, īpašus panākumus tam paredzot espresso cienītāju galvaspilsētā Itālijā," paskaidroja Kalniņš.

Tāpat viņš pastāstīja par jaunuma receptūru. "Rīgas Melnā Balzama Espresso" pagatavošanā tika izmantots balzama ekstrakts, Arabika kafijas pupiņu ekstrakts un kanēļa ekstrakts.

Uz ASV un Krieviju

Atgādināsim, ka pērn notika "Rīgas Melnā Balzama" prezentācija Ņujorkā. Un "Latvijas balzams" toreiz plānoja apgūt jaunas teritorijas – prezentēt savu produkciju Teksasā, Floridā, Ilinoisā un Kalifornijā (Sanfrancisko).

Toreiz Kalniņš stāstīja, ka zīmola starts Amerikas tirgū bija skaļš un zīmīgs – prezentācijas pasākumā par leģendāro dzērienu interesējās tādi mediju milži, kā Forbes, Maxim, Men's Health, The Manua, kā arī ceļvedis dzērienu kultūras jomā Supercall un profesionāli blogeri. Ienākšanu Amerikas tirgū Kalniņš dēvēja par "vienu no lielākajām kompānijas ambīcijām".

Taču kompānija Amber Beverage Group, kuras daļa ir "Latvijas balzams", izņemot Amerikas tirgu, iecerēja arī Krievijas tirgus "ieņemšanu", kur Rīgas balzams jau sen ir pazīstams.

2018. gadā alkoholisko dzērienu ražotājs Amber Beverage Group iegādājās 90% Krievijas alkoholisko dzērienu rūpnīcas "Permalko" akciju – tas ir viens no vecākajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem valstī.

Amber Beverage Group valdes priekšsēdētājs Simurs Fereira toreiz paziņoja, ka pēc "Permalko" iegādes kompānijas pozīcijas Krievijas tirgū ievērojami pastiprinājās.

Vērts atzīmēt, ka Amber Beverage Group holdingu izveidoja starptautiskā alkoholisko dzērienu kompānija SPI Group un apvienoja uzņēmumus Baltijā – dzērienu ražotāju "Latvijas balzams", piegādātājus Amber Distribution Latvia, Amber Distribution Estonia un Bennet Distributors (Lietuva), specializētus tirdzniecības tīklus "Latvijas balzams veikali" Latvijā un Darija Lietuvā.

Kopumā Amber Beverage Group ražo 130 zīmolu produkciju. Turklāt Rīgas balzams tiek eksportēts uz 35 valstīm.

68

Salaspils botāniskajam dārzam uzbrūk Spānijas kailgliemeži

4
(atjaunots 17:29 06.07.2020)
Spānijas kailgliemeži iekrituši alus slazdā botāniskajā dārzā – tie nepārprotami gatavojas uzbrukt augu kolekcijai.

RĪGA, 6. jūlija — Sputnik. Salaspils botāniskā dārza vērtīgā augu kolekcija ir apdraudēta – tajā apmetušies milzīgie Spānijas kailgliemeži, vēsta Skaties.lv.

Spānijas kailgliemeži iekļauts starp 100 bīstamākajām invazīvo dārza kaitnieku sugām Eiropā. 2009. gadā Latvijā tas bija sastopams tikai vienuviet, taču jau līdz 2018. gadam tas izplatījās masveidā. Biologi uzskata, ka tas var radīt nacionāla mēroga nelaimi.

Salaspils Botāniskā dārza Dendrofloras nodaļas vadītājs Andrejs Svilāns, vienlaikus – Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ģenerāldirektors, Spānijas kailgliemežiem ir izlicis īpašās lamatas. Apdraudēta ir visa dārza kolekcija.

"Rozēm ir diezgan spēcīgas ādainas lapas, rožu lapas Spānijas kailgliemezim negaršos, bet rozēm ir ļoti maigas ziedlapiņas, kas patiks uz galvošanu. Dārziem, manuprāt, tā būs lielākā nelaime," uzskata Svilāns.

Labākais cīņas veids – vismaz reizi dienā salasīt kailgliemežus un iznīcināt. Ja zālājs nopļauts, gliemežiem ir mazāk slēptuvju, tādā veidā to izplatību var ierobežot.

"Jo ilgāk mēs neko nedarīsim, sekas būs nenovēršamas," saka Svilāns.

Kailgliemeži atrodami stādu zemē, kompostā, melnzemē vai grantī. Masveida infekcija visbiežām izplatās ar dārzkopju biedrību starpniecību.

Lai arī kailgliemezis dzīvo ne vairāk kā gadu (tas atkarīgs no laikapstākļiem un citiem faktoriem), sezonas laikā kaitnieks izdēj apmēram 500 olas. Speciālisti ceļ trauksmi, jo tādā tempā invazīvais kaitnieks var aizpildīt lielas lauksaimnieciski apstrādājamas platības un iznīcināt lielu daļu ražas.

4
Tagi:
botāniskais dārzs
Pēc temata
Mūsu zvejnieki tos izvārījuši zupā: uz Latviju virzās bīstamie Ķīnas krabji
Zinātnieki ceļ trauksmi: Latvijai uzbrūk Spānijas kailgliemezis
Kārlis Bardelis

Ceļotājs atgriežas Latvijā pēc diviem gadiem pavadītiem Klusajā okeānā

4
(atjaunots 17:21 06.07.2020)
Ceļotājam no Latvijas izdevies vienam pašam šķērsot Kluso okeānu airu laivā bez motora un burām. Tagad viņš ziņo, ka atrodas Malaizijā un sapņo atgriezties Latvijā.

RĪGA, 6. jūlijs - Sputnik. Ceļotājs no Latvijas Kārlis Bardelis, šķiet, uzstādījis rekordu – viņš ir pirmais cilvēks, kam vienatnē, airu laivā bez burām un dzinēja izdevies šķērsot Kluso okeānu.

Tagad pēc divus gadus ilgā ceļojuma Bardelis atrodas Malaizijā.

Kārlis, Linda un laiva Linda Riodežaneiro
© Foto : из личного архива Карлиса Борделиса

Viņš devās ceļā jau 2018. gadā. Toreiz viņš kopā ar draudzeni Lindu ar tandēma tipa velosipēdu šķērsoja Dienvidameriku, pārvarot 5,4 tūkstošus kilometru. 2018. gada 14. jūlijā viņš devās uz Peru. Tur sākās viņa ilgais ceļš pa Kluso okeānu.

Līdzi Kārlis paņēma proviantu, glābšanas plostu ārkārtas gadījumam, ūdens atsāļotāju un mikroelementus, jo ilgus mēnešus pat necerēja ieraudzīt augļus un dārzeņus. Viņš plānoja ik dienas airēt 12-14 stundas, bet naktīs gulēt un cerēt, ka vējš viņu no ceļa nenovirzīs.

Galu galā divu gadu laikā ceļotājs pārvarējis 26 tūkstošus kilomentru, piestājot salās, lai atgūtu spēkus un papildinātu krājumus. Turpat viņš gaidīja, kad beigsies taifūni.

Bardelis atzina, ka ceļojums viņam kļuvis par smagu darbu. Dienas aizritējušas vienādi: no rīta pamodies, pabrokastojis un sēdies pie airiem. Vakarā – gulēt.

Vienatni viņš pārvarējis, klausoties audiogrāmatas. Tomēr ļoti ilgojies pēc tikšanās ar cilvēkiem.

Pats ceļotājs atzina, ka tikšanās ar cilvēkiem – tas ir pats labākais. Īpaši viņš ir pateicīgs visiem, kas viņam palīdzējuši un izturējušies sirsnīgi. Bardelis paskaidroja – tas viss atgādina viņam, kādai patiesībā jābūt pasaulei.

Tomēr ceļojums noslēdzies, un tagad Kārlis domā, kā nogādāt laivu atpakaļ Latvijā un beidzot tikties ar ģimeni un draugiem.

Iepriekš vēstīts, ka Bardelis sekojis slavenās ekspedīcijas "Kon-Tiki" maršrutam.

2016. gadā Bardelis jau šķērsoja airu laivā Atlantijas okeānu. Tiesa, tad viņš nebija viens – airēja arī viņa biedrs Gints Barkovskis. Viņi airēja no Namībijas krasta līdz Brazīlijai. Pēc viņu piedzīvojumu motīviem uzņemta dokumentālā filma "Okeāna Saviļņotie".

Draugi pārvarēja 8400 kilometrus, visu pusgadu gulēja pēc kārtas pa divām stundām, lai nepārtrauktu kustību. Pēc ceļojuma beigām Gints aptuveni mēnesi nevarēja savilkt dūri – rokas "saglabāja formu", it kā vēl aizvien turētu airus.

4
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Fjodors Koņuhovs Lietuvā trenējas jaunajam ceļojumam apkārt pasaulei
Vienatnē uz velosipēda, neskaitot suni. Anna Bolta apceļojusi visu Krieviju
Ceļojums pa Transsibīrijas maģistrāli