Medmāsa, foto no arhīva

Priekuļu novadā palicis viens ģimenes ārsts uz pieciem tūkstošiem cilvēku

409
(atjaunots 11:40 28.06.2019)
Divi ģimenes ārsti novadā aizgājuši pensijā, palikusī ir pirmspensijas vecuma speciāliste.

RĪGA, 28. jūnijs — Sputnik. No 1. jūnija Priekuļu novadā pensijā dodas divi ģimenes ārsti, un visa novadā strādās tikai viens ģimenes ārsts, vēsta infoliepaja.lv.

Centrālās vēlēšanu komisijas dati liecina, ka šī gada sākumā Priekuļu novadā dzīvoja 5067 cilvēki.

Visi pacienti, kuri bija pierakstīti pie pensijā aizgājušajiem speciālistiem un deklarēti Priekuļu novadā, automātiski pāries pie ģimenes ārstes Daigas Leimanes, un viņas aprūpē no 1.jūlija būs aptuveni 4500 pacienti. Ģimenes ārsta minimālā pacientu norma – 600 cilvēki.

Sarunā ar žurnālistiem daktere Leimane pastāstīja, ka, ņemot vērā viņas pašas cienījamo vecumu, tāds aprūpējamo pacientu skaits viņai sagādā raizes.

Leimane uzsvēra, ka lielais pacientu skaits draud ar pārslodzi, taču citas izejas nav.

Pacientiem, kuru dzīvesvieta nav deklarēta Priekuļu novadā, nāksies meklēt citu ārstu vai iespēju deklarēt dzīvesvietu pašvaldībā.

Eurostat dati par 2016. gadu liecina, ka Latvija ir starp autsaideriem ES vispārējās prakses un ģimenes ārstu skaita ziņā uz vienu iedzīvotāju: Latvijā ir 72 ārsti uz katriem 100 tūkstošiem cilvēku, Igaunijā — 81, Lietuvā — 100, bet Portugālē — 253.

2017. gadā Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide pastāstīja, ka vairāk nekā 200 ārsti valstī ir pensijas vai pirmspensijas vecuma cilvēki. Pērn puse Liepājā un tās apkaimē strādājošo ģimenes ārstu sasniedza pensijas vecumu. Patlaban Liepājā strādā 52 ģimenes ārstu prakses, kuru vidū četras pieņem arī pacientus novados: 77% ģimenes ārstu ir vecāki par 50 gadiem, 21% - vecāki par 66 gadiem.

Latvijā darbojas eirofondu finansēta programma, kas materiāli stimulē cienījama vecuma ārstus nodot praksi jaunākiem kolēģiem: pensijā aizejošajam ārstam tiek izmaksāta noteikta summa par prakses nodošanu, bet jaunais ārsts saņem 10 tūkstošus eiro par tās pārņemšanu, pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele.

409
Pēc temata
Latvijā cilvēki nevar ārstēties: bijušais ministrs vaino valsti
Pagūstiet iesniegt pieteikumu: ģimenes ārsti saņems eirofondu līdzekļus
Veselības aprūpes sistēmas reforma sāks darboties ne agrāk kā 2021. gadā
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru