Apvienības Attīstībai/Par! līderis Daniels Pavļuts

"Mēs paši viņu nevaram atrast": krievvalodīgie atbildēja "Attīstībai/Par!" līderim

66
(atjaunots 16:56 27.06.2019)
Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji - Facebook lietotāji – ar niknu sarkasmu uztvēra apvienības "Attīstībai/Par!" līdera Daniela Pavļuta izteikumus par to, ka esot ļoti grūti atrast krievvalodīgo publiku.

RĪGA, 27. jūnijs — Sputnik. Apvienības "Attīstībai/Par!" līdera Daniela Pavļuta atzīšanos par to, ka Facebook esot ļoti grūti atrast krievvalodīgo publiku, radījusi neizpratni krievvalodīgo vidū.

"Facebook grūti sameklēt krievvalodīgo publiku – kur viņus meklēt? "Odnoklassnikos"? Facebook grūti sameklēt konkrētos kanālus, "iztaustīt" auditoriju. Tas ir ekspertu viedoklis. Nav vairākuma varianta," teica Daniels Pavļuts, apvienības "Attīstībai/Par!" līderis.

Reiz runājos ar dažiem mediju ekspertiem, kuri it kā orientējoties krievvalodīgajā mediju telpā. Tās protams, ir pilnīgas muļķības. Līmenis "krievi skatās Kiseļovu".

Domāju, partijas "Attīstībai/Par!" eksperti arī ir ļoti zinoši, spriežot pēc tā, kā par viņiem izsakās visliberālākās partijas līderis.

Radio Baltkom, Rīts Baltkom," – uz Daniela Pavļuta vārdiem reaģēja žurnālists Vadims Radionovs.

Žurnālista publikācija raisīja plašu diskusiju. Daudzi pauda neizpratni par tādu viedokli.

"Vispopulārākās Latvijas grupas FB ir krievu valodā," konstatēja Aleksandrs.

"Daniel Pavļut, jums viss Facebook tūlīt pastāstīs, kur meklēt krievus. Patiešām, ir smieklīgi un vienlaikus apkaunojoši tāda līmeņa politiķim nesaprast, kas notiek sabiedrībā. Pavļuta kungs, varbūt jūs ne tos krievus meklējat, bet gan kādus citus, kam jūs patīkat? Nu, nu, vēlu sekmes," atzīmēja Anna.

"Es pat sākumā nodomāju, ka tie ir ironiski izteikumi, tikai pēc tam nopratu, ka ne. Un tad mani pārņēma skumjas līdz sirds dziļumiem," konstatēja Jeļena.

Savukārt komentētāja Diāna pat ierosināja atbildēt politiķim ar zibakciju.

"Mēs pašu nevaram viņu atrast. Vajag zibakciju," viņa ironiski ierosināja.

Atgādināsim, ka par krievvalodīgās publikas nepieejamību apvienības "Attīstībai/Par!" līderis Daniels Pavļuts sūdzējās intervijā radio Baltkom.

Pavļuts norādīja, ka pēc krīzes Rīgas domē un "Saskaņas" līdera Nila Ušakova ievēlēšanas Eiropas Parlamentā krievvalodīgie varētu sākt balsot par citām partijām, taču esot grūti piesaistīt viņus "Attīstībai/Par!" – neesot saprotams, kur meklēt šos vēlētājus.

66
Pēc temata
Facebook neatradām, paskatīsimies "Odnoklassnikos": Pavļuts meklē krievus
Mamikins: "Saskaņa" kautrējas runāt par saviem krievvalodīgajiem vēlētājiem
Ijabs: krievi Latvijā vēl joprojām balso par "savējiem"
Lindermans: EP deputātu no Latvijas rusofobija – uz psihozes robežas
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

1
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

1
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Nauda, foto no arhīva

Bezdarbniekiem Latvijā izmaksājuši jau aptuveni 130 tūkstošus eiro

4
(atjaunots 13:01 31.05.2020)
Latvijā jau vairāk nekā 900 cilvēku saņem no valsts krīzes bezdarba pabalstus 180 eiro apmērā mēnesī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijā 903 cilvēki jau saņēmuši bezdarba pabalstus. Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem, kopējā izmaksātās naudas summa sastāda 129 251 eiro, vēsta Bb.lv.

Ēdiens bezmaksas virtuvē Rīgā
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Pabalsti 180 apmērā mēnesī ārkārtējās situācijas laikā, kas tika ieviesta Latvijā ar mērķi apturēt Covid-19 izplatību, pienākas cilvēkiem, kuriem iepriekš piešķirtā bezdarba pabalsta termiņš beidzies 12. martā vai vēlāk, un viņi nav atraduši darbu.

Kopumā šo pabalstu izmaksāšanai no valsts budžeta tika piešķirti 30,25 miljoni eiro. Cilvēkiem, kuri zaudēja darbu laikā no 2020. gada 12. marta, programma būs spēkā līdz 2020. gada 31. decembrim. Nauda tiek izmaksāta četru mēnešu garumā.

Iepriekš minimālā pabalsta summa sastādīja 130 eiro. Taču 24. aprīlī Latvijas Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, kuri paredzēja izmaksas palielinājumu līdz 180 eiro.

Tāpat grozījumos tika norādīts, ka darbinieki, kuri aizgāja no darba paši, sāks saņemt pabalstu dienā, kad Nodarbinātības valsts aģentūra saņems iesniegumu šī pabalsta piešķiršanai.

Iepriekš tiem, kas no darba aizgājuši paši, pabalstu nācās gaidīt divus mēnešus pēc tam, kad viņiem piešķīra bezdarbnieka statusu.

Opozīcijas deputāti maija beigās veica mēģinājumu izvirzīt Saeimā priekšlikumu par pabalsta piešķiršanu visiem, kas pēc tā vērsās krīzes laikā, kuru izraisījusi koronavīrusa pandēmija.

Taču ar balsu vairākumu šī iniciatīva tika noraidīta.

4
Tagi:
pabalsts, bezdarbs, Latvija
Pēc temata
Vidējā alga Latvijā ir 1000 eiro, bet 43% dīkstāves pabalstu nesasniedz pat 180 eiro
Reirs: Latvija pirmo reizi palīdz saviem iedzīvotājiem krīzes situācijā
"Kas tas par robežlielumu": Jansons izkritizēja pabalstu izmaksas apmēru un kritērijus
No nākamā gada samazināsies bezdarbnieku pabalsti