Bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers

"Esmu tur bijis": bijušajam Latvijas prezidentam pavaicāja par "Černobiļu"

71
(atjaunots 13:48 22.06.2019)
Bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers bija viens no avārijas likvidatoriem Černobiļas AES: viņš pastāstīja, ko domā par seriālu "Černobiļa".

RĪGA, 22. jūnijs – Sputnik. Bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers pēc izglītības ir ārsts. 1979. gadā viņš pabeidza studijas Rīgas Medicīnas institūtā. Tā iznāca, ka 1986. gadā viņš kopā ar citiem militāriem mediķiem piedalījās avārijas likvidācijas darbos Černobiļas AES.

Intervijā radio Baltkom Zatlers pastāstīja par savu attieksmi pret aktuālāko amerikāņu telekanālā HBO seriālu "Černobiļa", būdams katastrofas aculiecinieks.

Diemžēl bijušais Latvijas prezidents "Černobiļu" pagaidām nav noskatījies. Taču grasās noteikti labot šo situāciju. Tikmer viņš paziņo, ka ir bijis tur un viņam ir savs viedoklis attiecībā uz avāriju.

"Esmu tur bijis. Tāpēc man ir savas atmiņas un savs viedoklis. Avārijā nebija vainīgas tehnoloģijas, bet gan cilvēki. Viņi neprata vai nevēlējās pārvaldīt šīs tehnoloģijas. Seriālu "Černobiļa" obligāti noskatīšos," uzsvēra Zatlers.

Tāpat Zatlers norādīja, ka viņam neesot nekas pretī tīrai atomenerģijai un viņš to atbalsta.

Sputnik Latvija iepriekš rakstīja, ka mini-seriāls "Černobiļa" pārspēj visus popularitātes rekordus, savukārt skatītāju ģeogrāfijas ziņā filma par katastrofu Černobiļas AES apsteigusi pat "Troņu spēļu" pēdējo sezonu.

Turklāt pateicoties seriālam cilvēki ne vien nolēma noskatīties seriālu tiešsaistes filmu platformās, bet pat devās uz pilsētu-spoku Pripeti, kur arī atrodas Černobiļas AES. Tūristu pūļi tiecas klātienē ieraudzīt teritoriju, kur notika traģiskie notikumi, kuru rezultātā, saskaņā ar dažādiem aprēķiniem, mira no 3 līdz vairākiem desmitiem tūkstošu cilvēku.

1986. gada 26. aprīlī Černobiļas AES uzsprāga ceturtais energobloks. Radioaktīvā piesārņojuma kopējā platība Ukrainā sasniedza 50 tūkstošus kvadrātkilometru 12 apgabalos. Baltkrievijā – aptuveni 46,5 tūkstošus kvadrātkilometru (23% kopējās teritorijas). Cietuši ari 19 Krievijas reģioni – teritorija gandrīz 60 tūkstošu kvadrātkilometru platībā ar 2,6 miljoniem iedzīvotāju.

Sprādziens Černobiļas AES ir lielākā katastrofa atomenerģētikas vēsturē.

71
Pēc temata
Baltkrievija nolēmusi atvērt Černobiļas AES atsvešinājuma zonu tūristiem
Černobiļas mācība: Latvija atceras tos, kurš ar savas dzīvības cenu glāba pasauli
Apokalipse šodien: likvidatori no Latvijas par Černobiļas katastrofas sekām
Amerikāņu telekanāls Lietuvā uzfilmēs seriālu par Černobiļu
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

30
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

30
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%