Krūšturi. Foto no arhīva

Recidīvists krūšturī: Rīgā noķerts agresīvs apakšveļas zadzējs

31
(atjaunots 09:58 22.06.2019)
Nežēlīgs zaglis pastrādāja smagu uzbrukumu apakšveļas veikalam: vīrietis piekāva pārdevēju un centās nozagt preci, kuru zādzības gaitā uzvilka sev virsū.

RĪGA, 22. jūnijs – Sputnik. Trešdien, 19. jūnijā, gaišā dienas vidū Rīgas centrā notika nežēlīgs uzbrukums apakšveļas veikalam. Saskaņā ar policijas datiem, veikalā ienāca vīrietis, nedaudz pastaigāja gar plauktiem, un pēc tam negaidīti metās virsū pārdevējai, kura tobrīd atradās veikalā absolūti viena.

"Pircējs" sāka nežēlīgi piekaut sievieti, sitot viņai pa seju līdz brīdim, kamēr viņa nenokrita. Tas neapturēja nelieti: viņš turpināja spārdīt uz grīdas nokritušo sievieti ar kājām un pat centās viņu nožņaugt.

Pēc tam agresīvais vīrietis sāka bāzt savā somā datoru, pārdevējas maku, kā arī preces no plaukta – sieviešu veļu. Tā kā soma bija jau gandrīz pilna, viņš nolēma uzvilkt sieviešu veļu tieši uz sevis.

Pēc tam ļaunprātis centās pamest veikalu, taču tajā brīdī ienāca pircējs, kurš, ieraugot asiņojošu sievieti grīdas, uzreiz saprata, ka te ir noticis noziegums. Cietusī sieviete apstiprināja, ka viņai uzbruka vīrietis, kurš tikko izgāja no veikala, un palūdza izsaukt policiju.

Jāatzīmē, ka tobrīd uz notikuma vietu jau tika izsaukta apsardzes firma: uzbrukuma laikā pārdevēja pamanījās nospiest trauksmes pogu. Tāpēc pavisam drīz nozieguma vietā ieradās apsardzes firmas darbinieki. Notikuma vietā ieradās arī ātrās palīdzības darbinieki, kuri nogādāji nopietni cietušo sievieti slimnīcā.

Tikmēr apsargi un tiem pievienojušies policijas darbinieki ķērās klāt uzbrucēja meklēšanai un pamanīja aizdomīgo pilsoni Vārnu ielā. Ieraugot likumsargus, ļaunprātis centās aizbēgt, taču neveiksmīgi – pakaļdzīšanās laikā viņš nokrita un izsita sev vairākus priekšējos zobus. Tāpēc vīrietim tika sniegta medicīniskā palīdzība pirms ievietošanas izolatorā.

Policijā tika noskaidrots, ka aizturētais jau ir vairākas reizes sodīts par dažādiem noziegumiem un lielāko daļu savas dzīves pavadījis cietumā. Brīvībā viņš izgājis vien šī gada februārī.

Tagad attiecībā pret viņu iesākts kriminālprocess par zādzību, un viņam draud kārtējai cietumsods (brīvības atņemšana līdz 5 gadiem).

31
Saeimas eka

Pie Saeimas notiks piketi pret novadu reformas attālināto izskatīšanu

2
(atjaunots 09:51 26.05.2020)
Reformas attālināta izskatīšana un pikets ar sociālās distances ievērošanu – pandēmija joprojām ietekmē Latvijas politiku.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Šodien Saeima sāks attālinātā režīmā izskatīt galīgajā lasījumā likumprojektu par administratīvi teritoriālo reformu, vēsta Mixnews.lv.

Pie tam plānots izmanto "e-Saeimas" sistēmu, ko opozīcijas deputāti iepriekš novērtēja visai negatīvi.

Patlaban Saeimas sēdes notiek daļēji attālinātā režīmā – deputātu frakcijas izvietojas dažādās Saeimas ēkās un zālēs. Tādā režīmā darbs nav pietiekami efektīvs: balsu skaitīšana aizņem ilgu laiku, gadās dažādas tehniskas kļūmes. Pēc būtības, platforma "e-Saeima" pieļauj pilnvērtīgu parlamenta darbu virtuālajā vidē.

Tomēr radusies virkne jautājumu gan sistēmas iepirkuma, gan tās ekspluatācijas aspektā. Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens (KPV LV) bija neizpratnē par to, kāpēc e-Saeimas izstrāde uzticēta uzņēmumam bez atbilstošās pieredzes, turklāt neatkarīgie deputāti pauda šaubas par elektroniskās balsošanas drošību.

Tagad Saeimai nāksies ar elektroniskās platformas starpniecību lemt par likumprojektu, ko daļa opozīcijas novērtēja ļoti negatīvi. Tāpēc Latvijas Zaļās partijas pārstāvji šodien no pl.14:00 līdz 15:00 organizēs divus piketus pie Saeimas ēkas, lai paustu neapmierinātību par likuma izskatīšanas laiku un metodi.

Rīgas dome iesniegti pieteikumi viena piketa un vienas sapulces rīkošanai šajā laikā ar dalībnieku skaitu līdz 50 cilvēkiem. Organizatori sola protesta akciju laikā ievērot divu metru distanci un citus ierobežojumus.

Vienos vārtos, foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Melkonov

LZP pārstāve Līga Bulmeistere atklāja, ka partija kategoriski iebilst pret attālināta formāta un "nepārbaudītas elektroniskās sistēmas" izmantošanu tik svarīģā jautājumā.

LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars nosauca par amorālu likumprojekta izskatīšanu ārkārtējās situācijas režīmā, jo reformas pretiniekiem nav iespēju paust savu neapmierinātību. Politiķis uzskata: ja nebūtu ierobežojumu, kuri ļauj pulcēties līdz 25 cilvēkiem, pie Saeimas sapulcētos vismaz 2500 cilvēki.

Jāpiebilst, ka pirms ĀS režīma ieviešanas visā Latvijā notika "traktoru protesti" pret reformu. Pēc tam valdība daļēji piekāpās.

2
Tagi:
Latvijas Zaļā partija, saeima, Rīga, Latvija
Pēc temata
"Vai mēs gribam haosā valsti iedzīt": opozīcija nedod mieru nedz Pūcem, nedz viņa reformai
Diskusijas ir liekas: kāpēc Pūce nevēlas atlikt novadu reformu
Mierīgie iedzīvotāji un buldozeri: kā zemnieki protestēja pret novadu reformu
Skola. Foto no arhīva

Izstrādāti eksāmenu noteikumi skolēniem: kādi pasākumi tiks ieviesti ārkārtējā situācijā

6
(atjaunots 07:19 26.05.2020)
Sarežģītā epidemioloģiskā stāvokļa dēļ pasaulē, kā arī Latvijā noteiktās ārkārtējās situācijas rezultātā šogad eksāmeni notiks īpaša formātā.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks pastāstīja, ka šogad centralizētie eksāmeni 12.klasēs notiks īpašā formātā, jo Latvijā vēl aizvien ir spēkā ārtārtējās situacijas režīms un jāievēro visi  drošības pasākumi, vēsta Lsm.lv.

G.Catlaks konstatēja, ka tiks stingri ievērots savstarpējās distancēšanās princips – divu metru attālums starp skolēniem, tāpēc lielās skolās audzēkņi būs jāsasēdina vairākās klasēs. Šis princips atšķiras no līdzšinējā, pie kā skolotāji jau pieraduši.

Savukārt medicīnas masku nēsāšana eksāmenā nav obligāta, uzsvēra Catlaks – tas atkarīgs no skolēna paša lēmuma. Ja viņs baidās, viņam ir klepus simptomi, viņš, protams, var būt maskā.

Tāpat ir jānodrošina iespēja pastāvīgi izmantot dezinficējošos līdzekļus, atgādināja Catlaks.

Iepriekš jau vēstīts, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ valstī atcelti visi svinīgie pasākumi par godu atestātu saņemšanai. Izglītības un zinātnes ministrija uzsvēra: ja mācību iestāde vēlas organizēt izlaiduma vakarus, to būs iespējams izdarīt pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, kad ierobežojumi vairs nebūs spēkā.

6
Tagi:
ārkārtējā situācija, izglītība, Latvija
Pēc temata
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Apnikuši viens otram: Veselības ministrija ļaus vecākiem atpūsties no bērniem
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu