Latvijas un Igaunijas robeža Valkā. Foto no arhīva

Dombrovskis: Latvija vēlas pieteikt karu Igaunijai un padoties

109
(atjaunots 12:08 21.06.2019)
Igaunija apsteidz Latviju tik daudzos virzienos, ka iesākt "karu" ar to var tikai ar vienu mērķi – padoties gūstā.

RĪGA, 21. jūnijs – Sputnik. Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis ("Saskaņa") pastāstīja par to, kā pareizi "jākaro" ar Igauniju, savā Facebook lapā.

Pagājušajā nedēļā Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka Igaunija pārkāpusi vienošanos ar Latviju par akcīzes nodokli un iesākusi "karu", tāpēc Latvijai nekas cits neatliek, kā vien atbildēt ar attiecīgu alkoholisko dzērienu akcīzes samazinājumu.

Vakar Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja Akcīzes nodokļa likuma grozījumus, kuri paredz tā likmes samazināšanu stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem par 15%. Šos grozījumus ātrāk nekā parasti izstrādāja Saeimas Budžeta un finanšu komisija sadarbībā ar Finanšu ministriju un izskatīja steidzamā kārtā.

Dombrovskis reaģēja uz šo "akcīžu karu" sociālajos tīklos.

"Premjers Kariņš paziņo, ka "igauņi ir sākuši (alkohola) akcīzes karu pret Latviju, mums neatliek nekas cits, kā atbildēt!"

Nu un jau Kariņa koalīcija acumirklī ir sagatavojusi atbildi igauņiem - nekavējoties samazināt akcīzes nodokli stiprajam alkoholam par 15%.

Kariņš laikam nav pamanījis, ka igauņi jau sen iesākuši "karu" pret mums!

Igauņi iesākuši darbaspēka nodokļu karu! Darbaspēka nodokļi igauņiem ir ievērojami zemāki, nekā mums!
Igauņi iesākuši neapliekamā minimuma karu! Igauņiem ar IIN neapliekamais minimums ir 500 EUR.
Igauņi iesākuši zinātnes finansējuma karu! Daudz mazākai valstij izdodas piešķirt zinātnei gandrīz divas reizes vairāk nekā Latvijai!

Igauņi iesākuši skolotāju algu karu! Igaunijas skolotājiem minimālā algas likme nākamgad pieaugs līdz 1250 eiro mēnesī. Bet koalīcijas deputāti šodien nobalsoja PRET priekšlikumu skolotāju minimālo algu pacelt līdz 750 eiro mēnesī.
Igauņi iesākuši augstākas izglītības karu! Tartu Universitātes jau ir pasaules top 300, kamēr neviena no mūsu augstskolām netiek pat pasaules top 500.

Igauņi ir iesākuši - pie tam ļoti veiksmīgi - karu tik daudzās frontēs, ka man rodas aizdomas, ka Kariņa valdība beidzot atklājusi Latvijas veiksmes formulu! Varbūt Kariņa īstais mērķis ir pasludināt karu igauņiem .. un padoties?

Bet, ja tomēr Kariņa valdība ir nopietni noskaņota "karam" ar Igauniju, tad es aicinu valdību iesākt ar augšminēto! Un tad, un tikai tad, kad mēs uzvarēsim igauņus visos šajos karos, tad pienāks laiks padomāt arī par uzvaru – "kam šņabis lētāks" karā," uzrakstīja Dombrovskis savā Facebook lapā.

Ideju "pieteikt karu Igaunijai un padoties" iepriekš jau izvirzīja publicists Oto Ozols.

"Ja skatās uz Igaunijas demogrāfijas politiku, tad pilnībā atbalstu @krisjaniskarins domu par karu ar Igauniju. Un nekavējoties jāpadodas, lai viņi mūs okupē. Tad arī ģimenes ar bērniem Latvijā uzzinātu, ko nozīmē sociāli atbildīgas OECD valsts atbalsta līmenis," uzrakstīja viņš savā Twitter.

Piebildīsim, ka Latvijas iedzīvotāji jau sākuši pamazām "padoties gūstā" – piemēram, Latvijas Valkas iedzīvotāji arvien biežāk reģistrējas pilsētas Igaunijas daļā, kas ļauj tiem, tostarp, saņemt augstākus bērnu uzturēšanas pabalstus.

109
Pēc temata
Strīds pudeles dēļ. Latvija un Igaunija sāk alkohola hibrīdkaru
Saeima gatava jau šodien samazināt alkohola akcīzi
Igaunija un Latvija apsprieda alkohola akcīzes
Mēs neko nesolījām: Igaunijas IeM vadītājs apsūdz Kariņu propagandā
Saeimas darbs. Foto no arhīva

Par nodokļu reformu: sociālā nodeva 5%, akcīžu celšana, nepaliekamais minimums 350 eiro

5
(atjaunots 19:29 12.08.2020)
Obligātā veselības apdrošināšana, neapliekamā minimuma palielināšana līdz 350 eiro, tabakas akcīžu celšana, mikrouzņēmumu režīma reorganizācija, nekustamā īpašuma nodokļa likmju maiņa: kādas izmaiņas piedāvā Finanšu ministrija un Tieslietu ministrija.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Finanšu ministrija atklāja nodokļu izmaiņu detaļas, kuras tā piedāvā sarīkot valstī trijos posmos. Savukārt premjerministrs Krišjānis Kariņš paskaidroja kadastrālās vērtības aprēķina sistēmas reformas sarīkošanas principus sasaistē ar nekustamā īpašuma nodokļa izmainīšanu, vēsta tvnet.lv.

Veselības apdrošināšana un neapliekamais minimums

Latvijas Finanšu ministrija piedāvā uzsākt nodokļu reformu 2021. gadā ar obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu. Iemaksa sastādīs 5%, pārdalot obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas, ienākumu nodokli un solidaritātes nodokli. Tādējādi, kopējais darbaspēka nodokļu slogs netiks palielināts.

Lai novērstu nodokļa sloga palielinājumu personām ar zemiem un vidējiem ienākumiem, diferencētais neapliekamais minimums tiks palielināts no 300 līdz 350 eiro mēnesī. Turklāt Finanšu ministrija piedāvā ieviest minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas darbiniekiem, kuri izmanto speciālos nodokļu režīmus un kuru ienākumi nesasniedz minimālo algu. Mikrouzņēmuma nodokļa režīms tiks reorganizēts.

Otrais nodokļu izmaiņu posms sāksies 2022. gadā. Tas paredz, ka ikviens, kura saimnieciskās darbības ienākumi sastāda vairāk  nekā 20 004 eiro gadā (1667 eiro mēnesī), būs jāmaksā sociālās iemaksas no visa ienākumu apjoma.

Trešais posms ir ieplānots uz 2023. gadu un paredz prasību visiem veikt obligātas sociālās apdrošināšanas iemaksas no faktiskajiem ienākumiem, taču ne mazāk par minimālo iemaksas apjomu.

Visos nodokļu reformas posmos paredzēta pakāpeniska tabakas izstrādājumu akcīzes paaugstināšana. Mainīsies arī transportlīdzekļu nodoklis pie noteikta CO2 izmešu līmeņa, savukārt vecu mašīnu ievešanas Latvijā novēršanai paredzēts atjaunot nodokli par vieglo automobiļu reģistrāciju.

Kadastrs

Premjerministrs Krišjānis Kariņš apsolīja saprātīgus nekustamā īpašuma nodokļus, kad no 2022. gada tiks ieviesta jaunā kadastrālās vērtības aprēķina metodika. "Galvenais uzdevums ir sakārtot sistēmu," sacīja Kariņš, uzsverot, ka neatbalstīs jaunās kadastrālās vērtības projektu, ja netiks veikti aprēķini ar mērķi nepieļaut nekustamā īpašuma nodokļa likmju kāpumu.

Atgādināsim, ka Tieslietu ministrija un Valsts zemes dienests izstrādājuši un nodevuši sabiedrības apspriešanai jauno kadastrālās vērtības aprēķina projektu, kurš paredz tās palielināšanos daudziem objektiem. Plānots, ka jaunā kadastrālā vērtība tiks pielietota no 2022. gada 1. janvāra.

Tiek gaidīts, ka lauksaimniecības jomā gaidāms kadastrālās vērtības pieaugums zemei visā valstī.  Lauksaimniecības būvju vērtība praktiski nemainīsies vai var pat kristies amortizācijas pārrēķina dēļ.

Pieaugs kadastrālā vērtība dzīvokļiem jaunbūvēs, kas celtas pēc 2000. gada Rīgā, Pierīgā, Jūrmalā un citās Latvijas pilsētās. Gaidāms pieaugums arī sērijveida mājokļiem, kas būvēti pirms 2000. gada Rīgā, Pierīgā, Valmierā, Jelgavā un Ogrē.

Kadastrālās vērtības pieaugums gaida arī privātmājas, kas celtas pēc 2000. gada Rīgā, Pierīgā, Jūrmalā un citās pilsētās, kā arī vecākas privātmājas Rīgā un Jūrmalā. Savukārt privātmājām, kuras tika uzbūvētas reģionos līdz 2000. gadam, kur nav cenu kāpuma, kadastrālā vērtība samazināsies.

Kadastrālā vērtība palielināsies industriālās apbūves zemei, "lētai" apbūves zemei teritorijās, kur ir apbūves zemju vērtības līmenis ir ļoti tuvs zemes vērtībai, kā arī jaunām ražošanas ēkām, kuras tika uzbūvētas pēc 2000. gada. Taču ražošanas objektu kadastrālā vērtība samazināsies 45 pašvaldībās.

Gaidāms komercobjektu kadastrālās vērtības kāpums, kuri tika uzbūvēti pēc 2000. gada, Rīgā, Pierīgā, Jūrmalā un citās republikas nozīmes pilsētās, kā arī ēkām, kuras tika uzbūvētas līdz 2000. gadam, teritorijās, kur ir pieaudzis nekustamo īpašumu tirgus (pārsvarā Rīgā, Pierīgā, Valmierā, Jelgavā un Ogrē). Tai pat laikā samazināsies komercobjektu kadastrālā vērtība, kuras tika uzbūvētas līdz 2000. gadam ēkās reģionos, kur nav noticis tirgus cenu kāpums.

Tāpat Tieslietu ministrija nosūtīja Finanšu ministrijai piedāvājumus par nekustamā īpašuma nodokļa reformu, kuri paredz neapliekamā minimuma ieviešanu par nekustamo īpašumu līdz 100 tūkstošiem eiro apmērā par katru deklarēto cilvēku un zemes nodokļa ar dzīvojamo apbūvi samazināšanu par piecām reizēm – no 1,5% uz 0,3%.

Nekustamā īpašuma atlikušajai vērtībai pēc neapliekamā minimuma piemērošanas Tieslietu ministrija piedāvā piemērot samazināto koeficientu 0,2. Piemēram, ja mājokļa kadastrālā vērtība sastāda 80 tūkstošus eiro un tajā ir deklarēts viens cilvēks, nodoklis par to netiks iekasēts. Ja mājokļa vērtība sastāda 300 tūkstošus eiro un tajā ir deklarēti divi cilvēki, tad nodoklis tiks aprēķināts no 20 tūkstošiem eiro. Šādu koeficientu Tieslietu ministrija piedāvā piemērot tikai mājokļiem, kuru vērtība nepārsniedz 500 tūkstošus eiro.

5
Tagi:
kadastrs, novadu reforma, nodokļi
Pēc temata
Varasiestādes vēlas ievākt vairāk nodokļu: ko par to domā Latvijas sabiedrība
Tagad – miljoni, vēlāk – miljardi: kā koronakrīze kaitē Latvijas budžetam
Valsts pārvaldē daudz juristu: eksperts paskaidroja, kāpēc reformas paliek uz papīra
Tallink

Septembrī Tallink organizē reisu maršrutā Tallina Rīga Tallina

10
(atjaunots 18:30 12.08.2020)
Septembra sākumā no Latvijas galvaspilsēta uz Igaunijas galvaspilsētu varēs nokļūt ar prāmi, taču ir gaidāms tikai viens reiss.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Kuģniecības kompānija Tallink Grupp uzsāk biļešu tirdzniecību speciālajam kravu un pasažieru prāmja reisam maršrutā Tallina – Rīga – Tallina, tiek ziņots kompānijas mājaslapā.

Speciālo reisu izpildīs kuģis "Victoria I", kurš parasti apkalpo maršrutu Tallina – Stokholma.

Prāmis izies no Tallinas 4. septembrī, plkst. 18:00, ieradīsies Rīgā 5. septembrī, plkst. 10:30 un tajā pašā dienā, plkst. 18:00, dosies atpakaļceļā. Tallinā kuģis atgriezīsies svētdien, 6. septembrī, plkst. 10:30.

Pārdošanā ir biļetes gan vienā virzienā, gan turp un atpakaļ.

Tallink atgādina, ka uz kuģiem sakarā ar vīrusa izplatību joprojām ir spēkā stingri higiēnas noteikumi un dezinfekcijas prasības, ierobežots arī pasažieru skaits. Visiem pasažieriem biļešu reģistrācijas laikā ir jāapstiprina, ka viņi ir veseli un viņiem nav saslimšanas simptomu. Saslimušos pasažierus un personas ar slimības pazīmēs uz kuģa klāja nelaiž.

Šis nav pirmais jaunais Tallink reiss no Latvijas. Jūnijā prāmju operators atklāja maršrutu Rīga – Helsinki, kurš izrādījās ārkārtīgi populārs, savukārt jūlijā – maršrutu Rīga – Ālandu salas.

10
Tagi:
Tallink
Pēc temata
Skaisti un droši: Latvija pievērsusies tūristiem no Somijas
Reklāma krievu valodā, apkalpošana latviski: vīrietis neapmierināts ar Tallink