Vladimirs Bruters

Eksperts par Krievijas telekanālu aizliegšanu: tālāk būs aizliegts elpot krieviski

119
(atjaunots 15:29 20.06.2019)
Starptautiskā humanitāri politisko pētījumu institūta eksperts Vladimirs Bruters uzskata, ka visi informācijas kari tiek sinhronizēti no kaut kāda kopēja centra, kas atbild par rusofobijas līmeni Baltijas valstīs.

RĪGA, 20. jūnijs – Sputnik. Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērsusies Saeimā ar lūgumu steidzami ieviest grozījumus likumā, kas regulē telekanālu translācijas ierobežojumus. Krievijas telekanālus Latvijā translē dažādās ES valstīs, piemēram, Lielbritānijā vai Zviedrijā reģistrētas kompānijas. Pašreizējā kārtība nosaka: lai ierobežotu apraidi, NEPLP vispirms jāvēršas pēc atļaujas pie telekanāla izcelsmes valsts vietējā regulatora. NEPLP lūdz vienkāršot šo kārtību.

Politologs, starptautiskā humanitāri politisko pētījumu institūta eksperts Vladimirs Bruters atzīmēja, ka Latvijā jau pašlaik ir pilnvērtīga cenzūra, bet NEPLP pieprasa aizkaru, kas, pēc viņu domām, varētu pārtraukt informācijas plūsmu no pašu izdomātās frontes otrās puses. Eiropas Savienībai vajadzētu paskaidrot Latvijai, ka tamlīdzīga rīcība nav pieļaujama, pretējā gadījumā kļūs skaidrs, ka ES atbalsta tādu politiku.

Eksperts uzskata, ka visi informācijas kari tiek sinhronizēti no kaut kāda kopēja centra, kas atbild par rusofobijas līmeni Baltijas valstīs. Ja gandrīz puse valsts iedzīvotāju vēlas skatīties Krievijas kanālu, kā varasiestādes var tam pretoties, vaicāja Bruters.

"Mēģinājums radīt formulu, kurā Latvijas krievu tautības iedzīvotāji tiek turēti ķīlniekos... bet pēc tam mēs aizliegsim jums elpot krieviski," teica Bruters intervijā Sputnik Latvija.

Iepriekš vēstīts, ka 31. janvārī NEPLP sēdē pieņēmusi lēmumu uz trim mēnešiem aizliegt Krievijas telekanāla "Rossija RTR" retranslāciju un programmu izplatīšanu. Latvija uzskata, ka šis pasākums plānots ar mērķi pasargāt valsti no "Kremļa propagandas" un palīdzēt "aizsargāt informācijas telpu".

Komentējot situāciju, Krievijas vēstniecība šo aizliegumu nosauca par pļauku vārda brīvībai Latvijā un negodīgas konkurences izpausmi mediju telpā.

119
Pēc temata
KF ĀM: situācija ar Sputnik parādīja vārda brīvības reālo cenu Lietuvā
Telekanāls "RTR-Planēta" atgriežas Latvijā: ir pieprasījums
Re:Baltica atmasko. Vārda brīvību Latvijā kontrolē specdienesti
Vārda brīvības gals un Eiropas pārvērtības: Kiseļovs par "Rossija RTR" aizliegumu Latvijā

Šogad studiju uzsākšanai Latvijā ieradīsies apmēram 100 ārzemju studentu

3
(atjaunots 11:53 12.07.2020)
Ārzemju studentiem ir piešķirtas 95 studiju stipendijas un 24 stipendijas dalībai augstskolu pētnieciskajās programmās.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. 2020./2021. akadēmiskajā gadā gandrīz 100 ārzemju studentiem piešķīra stipendiju mācībām Latvijas augstskolās, raksta Press.lv ar atsauci uz Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA).

Šogad VIAA saņēma 348 iesniegumus stipendijas saņemšanai no 33 valstu pārstāvjiem. Stipendijas tika piešķirtas studentiem no 27 valstīm.

Vislielāko stipendiātu skaitu – 44 studentus un vienu pētnieku – pieņems Rīgas Stradiņa universitāte, 14 studentus un 11 pētniekus pieņems Latvijas Universitāte, 21 studentu un trīs pētniekus – Rīgas Tehniskā universitāte.

Visvairāk stipendiātu pārstāv Ukrainu – 16. Tāpat stipendijas piešķirtas 11 Uzbekistānas pārstāvjiem, 10 Somijas pārstāvjiem, no Vācijas, Itālijas un Izraēlas būs pa deviņiem stipendiātiem, no Azerbaidžānas – astoņi.

Iepriekš Rīgas varasiestādes sakarā ar krīzi pasaulē solīja palīdzēt ārzemju studentiem, izmaksājot pabalstu 128 eiro apmērā. Taču palīdzību grasījās sniegt tikai tiem studentiem, kuri pierādīs, ka atrodas grūtā dzīves situācijā.

3
Tagi:
studenti, apmācība, augstākā izglītība
Pēc temata
Pieprasīti visā pasaulē: kādu profesiju apgūt, lai noderētu dzīvē
Rīgas varasiestādes sola palīdzēt ārzemju studentiem pārdzīvot krīzi
"Darbu Rīgā zaudējuši, vecāki naudu nesūta": ārvalstu studenti ir izmisumā
Augstākā izglītība krievu valodā: kurš paziņos spriedumu?
Toyota C- HR

Latvijas iedzīvotāji iecienījuši Toyota marku: 2020. gada pārdotākie automobiļi

5
(atjaunots 11:37 12.07.2020)
Pirmās divas vietas pārdošanas līderu sarakstā 2020. gada pirmajā pusgadā Latvijā ieņem Toyota markas automobiļi, aiz tiem ar vērā ņemamu starpību seko Peugeot.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Auto asociācijā pastāstīja, kādas automobiļu markas 2020. gadā Latvijā ir vispārdotākās, vēsta Bb.lv.

Un Toyota popularitāte Latvijā nav apstrīdama. Šī marka ir pirmajās divās vietās pārdošanas līderu sarakstā.

Pirmajā vietā ir Toyota RAV4. 2020. gada pirmajos sešos mēnešos tika pārdotai 374 jauni šīs markas automobiļi. Otrajā vietā ir Toyota Corolla – pārdotas 300 jaunas mašīnas.

Trešajā vietā ierindojās Peugeot 308 marka. Latvijā 2020. gada pirmajā pusgadā bija pārdoti 242 šādi automobiļi.

Vēl Top 10 iekļuva Volkswagen Tiguan ar 221 pārdotu jaunu automobili, Škoda Octavia – 220 automobiļi, Volkswagen Golf – 207 mašīnas un Volkswagen Passat – arī 207 automobiļi, Kia Sportage – 200 mašīnas, Peugeot 5008 – 185 jauni automobiļi, kā arī Škoda Kodiaq – 182 mašīnas.

Tiesa, tiek atzīmēts, ka 2020. gada pirmajā pusgadā Latvijas iedzīvotāju kāre pēc jaunu auto iegādes ir ievērojami mazinājusies. Tajā pašā periodā 2019. gadā Latvijas iedzīvotāji nopirka par 30,4% vairāk mašīnu.

Taču jau 2019. gadā eksperti konstatēja, ka Latvijas autoparks noveco.

Toreiz Latvijas Auto asociācijas valdes loceklis Ingus Rūtiņš ziņoja, ka vidējais Latvijas autoparka vecums sastāda 13,8 gadus. Turklāt, kā norādīja Rūtiņš, šis rādītājs gadu no gada stabili pasliktinās.

5
Tagi:
auto, Latvija
Pēc temata
Cilvēki masveidā pameta Rīgu: pie izbraukšanas no pilsētas veidojās milzīgi sastrēgumi
Palika mājās: no Latvijas autoceļiem pazuda katrs ceturtais automobilis
Kā Covid-19 ietekmējis automobiļu tirdzniecību Latvijā
Kārtējais automobilis Rīgā ielūzis bruģī