LGBT karogs

ASV vēstniecības Latvijā sacelšanās: amerikāņu diplomāti Rīgā pacēla LGBT karogu

101
(atjaunots 16:57 16.06.2019)
ASV vēstniecība Latvijā sadumpojās pret Vašingtonas aizliegumu izkārt ēkas priekšā LGBT sabiedrības karogu: tagad varavīksnes karogs lepni plīvo blakus Amerikas karogam.

RĪGA, 16. jūnijs – Sputnik. Jūnija sākumā, kurš skaitās LGBT lepnuma mēnesis, kļuva zināms, ka Amerikas prezidenta Donalda Trampa administrācija noraidīja ASV vēstniecības Latvijā pieteikumu par varavīkšņainā karoga pacelšanu diplomātiskās misijas galvenajā karoga mastā.

Izņemot ASV vēstniecību Latvijā, atteikumu saņēma arī vēstniecība Vācijā, Izraēlā un Brazīlijā. Sevišķi nepatīkams šis atteikums varēja šķist ASV vēstniekam Vācijā Ričardam Grenelam. Jo viņš ir atklāts gejs un ir dibinātājs un viens no galvenajiem kampaņas vadītājiem par homoseksualitātes dekriminalizāciju, ko pieteikusi ASV administrācija.

Taču dumpi pret prezidenta administrāciju pēkšņi sarīkojusi Amerikas vēstniecība Rīgā. Diplomātiskās misijas Facebook lapā, zem fotogrāfijas, kurā ASV valsts karogs plīvo blakus LGBT karogam, diplomāti sniedza skaidrojumu savai nepaklausībai.

"Vēstniece Nensija Baikofa Petita sacīja, ka tas ir kā simbols Amerikas solījumam aizstāvēt LGBTI cilvēktiesības un cieņu, kā arī cilvēktiesības kopumā," uzsver diplomāti.

Vērts pievērst uzmanību tam, ka publikācija veikta jau maija vidū, kad notika gatavošanās lepnuma mēnesim.

Iepriekš norādīts, ka Baraka Obamas prezidentūras laikā vēstniecībām pat nevajadzēja lūgt atļauju jūnijā piekārt LGBT karogu. Tikai šogad Trampa administrācija pieprasīja, lai vēstniecības iesniegtu atbilstošu pieprasījumu.

Rus.Lsm.lv nolēma noskaidrot Amerikas vēstniecībā, vai tiešām pastāv tiešs aizliegums LGBT karoga izkāršanai. Taču konkrētu atbildi žurnālisti nesaņēma. Vēstniecībā uzsvēra, ka principiāli neapspriež apstākļus, kas saistīti ar ASV ārpolitiskā dienesta iekšējām procedūrām.

"Mēs principiāli neapspriežam apstākļus, kas saistīti ar [ASV Ārlietu dienesta] iekšējām procedūrām. Vēstniecība lepojas atbalstīt vienādas cilvēktiesības visām grupām neatkarīgi no dzimuma, rases, reliģijas, etniskās piederības vai seksuālās orientācijas," uzsvēra diplomāti komentārā Rus.Lsm.lv.

Iepriekš ziņots, ka vēstniecībām aizliegts uzvilkt LGBT karogus mastos tikai pie ēku fasādēm – misiju teritorijā un telpās varavīkšņainos karogus ļauts izvietot.

Tāpēc vēstniecības ēkas Izraēlā un Indijā izgaismoja ar varavīkšņainiem prožektoriem, uz vēstniecību Dienvidkorejā un Norvēģijā un konsulāta fasādes Indijas Čennai tika izkārti nevis standarta izmēra karogi, bet gan milzīgi LGBT reklāmkarogs. Tiešā veidā pārkāpt aizliegumu un pacelt mastā LGBT karogus blakus vai kopā ar Amerika karogu uzdrīkstējās vēl dažas vēstniecības.

Vērts atgādināt, tā kā jūnijs ir LGBT lepnuma mēnesis, šajā laikā ik gadu visā pasaulē notiek svinības, parādes, pikniki, ballītes, semināri un koncerti, kuru mērķis ir panākt, lai pasaules sabiedrība atzītu ietekmi uz vēstures gaitu, kuru rada LGBT sabiedrība.

101
Pēc temata
The Washingon Post: transpersonu tiesības Eiropas valstīs
Eiropas tiesa varētu piespiest Latviju atzīt viendzimuma laulības
Tramps noraidījis Latvijas lūgumu atbalstīt LGBT
Sniegputenis

Kaut kas vēl nebijis: tuvākajās dienās Latvijā gaidāms stiprs sniegputenis

1
(atjaunots 08:16 25.01.2021)
Pirmo reizi Latvijas vēsturē varētu sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru sniegu, ko ciklons sagādās no Ukrainas rietumiem.

RĪGA, 25. janvāris - Sputnik. Šīs nedēļas sākumā, īpaši otrdien un trešdien, Zemgalē, Vidzemē un Rīgā gaidāmi ilgstoši nokrišņi, raksta Tvnet.lv, atsaucoties uz sinoptiķu prognozēm.

​Tiek ziņots, ka no Ukrainas rietumiem Latvijai tuvojas ciklons, kas atnesīs spēcīgus nokrišņus. Ja valsts austrumos tās izkritīs lietus veidā, tad centrālajos un rietumu novados galvenokārt snigs.

Paredzams, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinās oranžo vai pat sarkano brīdinājumu.

Gaisa temperatūra tuvākajās dienās būs aptuveni nulle grādu, snigšanas laikā iespējamas vēja brāzmas. Pūtīs ziemeļu vējš.

Atgādinām, ka oranžā vai sarkanā brīdinājuma periodā ir jāievēro drošības pasākumi. Pacentieties bez īpašas vajadzības neiziet no mājām. Nenovietojiet automašīnas zem kokiem.

1
Tagi:
prognoze, Latvija
Grūtniece, foto no arhīva

Cilvēku nav, valsts nepalīdz: kas notiek ar dzimstības līmeni Latvijā

43
(atjaunots 23:09 23.01.2021)
2020. gadā Latvija uzstādījusi jaunu antirekordu dzimstības jomā simt gadu laikā, bet 2021. gadā var pārspēt arī šo "sasniegumu": demogrāfs Ilmārs Mežs devis skumdinošu prognozi.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. 2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo, bet 2021. gadā rādītājs var būt vēl mazāks. Demogrāfs Ilmārs Mežs pastāstījis par katastrofālās lejupslīdes iemesliem, stāsta Mixnews.lv.

Demogrāfs konstatēja, ka dzimstības līmeni cita starpā ietekmējuši tādi faktori, kā nepietiekams valsts atbalsts, potenciālo vecāku skaita krišanās, kā arī pandēmija Covid-19.

Pie tam pandēmijas negatīvās sekas vēl nāksies novērot 2021. gadā. Demogrāfs paskaidroja: tā kā vīruss izplatījies martā, noteiktu slēdzienu par tā ietekmi būs iespējams izdarīt pēc decembra datiem.
2021. gadā, ņemot vērā pandēmijas ietekmi situācija ar dzimstības līmeni Latvijā var kļūt vēl ļaunāka, uzskata eksperts.
Atgādināsim, ka, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, 2020. gada decembris izcēlies ar zemāko dzimstības līmeni pēdējo simt gadu laikā.

2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo – par 1,3 tūkstošiem, jeb 6,9% mazāk nekā 2019. gadā (18,8 tūkstoši).
Pie tam CSP atskaitījās arī par to, ka 2020. gadā mirušo skaits par 11,2 tūkstošiem pārsniedzis jaundzimušo skaitu. 2020. gada decembrī jaundzimušo bija par 1905 mazāk nekā mirušo.

Saskaņā ar CSP datiem, 2021. gada 1. janvārī Latvijas iedzīvotāju skaits sastādīja 1,894 milj. cilvēku.

43
Tagi:
dzimstība, depopulācija, Latvija
Pēc temata
Zemākā dzimstība 100 gadu laikā: demogrāfija Latvijā krītas neredzētā ātrumā
Demogrāfs: šogad dzimstība Latvijā varētu uzstādīt jaunu antirekordu
Zemā dzimstība un sociālie tīkli piebeidza slaveno Rīgas geju klubu
Latviešu skaits sarūk: dzimstība valstī samazinās jau ceturto gadu no vietas