Bārs. Foto no arhīva

"Lai tauta tiktu sadzirdēta": restorāna īpašniece atvērusi "sūdzību e-pastu" par VID

127
(atjaunots 08:23 08.06.2019)
Slēgtā restorāna "Kinfield" īpašniece uzrunāja uzņēmējus ar lūgumu neklusēt un dalīties savas komunikācijas stāstos ar Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem.

RĪGA, 8. jūnijs – Sputnik. Neviennozīmīgā restorāna "Kinfield" slēgšana mudinājusi tā bijušo īpašnieci vēlreiz uzrunāt cilvēkus. Šoreiz Kristīne Rožkalne ar Facebook palīdzību aicināja apvienoties visus uzņēmējus, kuri cietuši no Valsts ieņēmumu dienesta darbībām.

Pēc viņas sacītā, stāsts ar "Kinfield" restorānu parādīja, cik liela ir šī problēma.

"Nav runa par mani vai "Kinfield" – jā, es pieļāvu kļūdas, bet tas nemaina faktu, kā tas kopumā notiek valstī. Man deg sirds par tiem, kas vēl cīnās! Esmu ar mieru būt ievainojama un caurspīdīga, jo tas, kas notiek, ir traki, un ir pienācis laiks kaut ko mainīt," aicina Kristīne Rožkalne.

Tāpat viņa atgādināja saviem sekotājiem, ka joprojām nav saņēmusi no VID vadītājas Ievas Jaunzemes nevienu atbildi uz visiem nepatīkamajiem jautājumiem. "Atgādināšu arī to, ka 4. februārī es atstāju elektroniskās deklarēšanas sistēmā vēstuli ar lūgumu izsniegt nodokļu atmaksas grafiku, uz kuru tā arī netika saņemta atbilde. Un Jaunzeme tā vienkārši vēlas nolikt malā faktu, ka vēstule tika atvērta tikai 24. maijā – tieši tajā dienā, kad es publicēju savu video," norāda restorāna "Kinfield" īpašniece.

Kristīne Rožkalne norāda arī uz to, ka "ir ļoti viegli norādīt uz manām kļūdām, bet neatbildēt uz konkrētiem jautājumiem", un pateicās žurnālistiem, kuri ļāva parādīt reālo notikumu ainu, cik nereāli šobrīd ir uzsākt biznesu Latvijā.

"Mēs esam par to, lai valstī tiktu savesta kārtībā nodokļu joma. Mēs esam par to, lai Latvija attīstītos," uzsvēra Rožkalne.

Pēc viņas sacītā, kamēr mazie uzņēmēji neklusēs, pastāv cerība uz pārmaiņām. "Aicinu visus, kas ir gada drosmīgs, rakstīt uz norādīto e-pastu, stāstot savu sarunas pieredzi ar VID. Ideāli, ja tas būs ar jūsu vārdu, bet var arī anonīmi," uzrunāja visus slēgtā restorāna "Kinfield" īpašniece.

Tāpat viņa aicināja sadarboties juristus un advokātus, kuri sekoja līdzi šim stāstam un nepalika vienaldzīgi.

"Beigās vēlreiz atzīmēšu: kamēr neklusēsim, pastāv cerība un pārmaiņām, tāpēc neklusē un atsūti mums savu pieredzi," rezumēja Rožkalne.

Atgādināsim, ka restorāna "Kinfield" saimniece drosmīgi iestājās publiskā vārdu apmaiņā ar Valsts ieņēmumu dienesta vadību, kad viņai bloķēja bankas kontu, kas arī noveda pie restorāna slēgšanas.

Sākumā viņa pastāstīja par to, kādu pazemojumu viņai nācies piedzīvot pēc komunicēšanas ar Latvijas valsts struktūru darbiniekiem. Pēc Kristīnes Rožkalnes sacītā, tikšanās laikā ar VID darbiniekiem viņa jutās kā noziedzniece, savukārt saruna vairāk esot līdzinājusies nopratināšanai, nekā mēģinājumam palīdzēt viņai tikt skaidrībā ar nodokļu parādiem.

Savukārt pēc nebūt ne draudzīgas VID vadības atbildes restorāna "Kinfield" īpašniece norādīja, ka ierēdņi melo: nodokļus firma maksājusi, kā vien vārēja, savukārt nodokļu parāda atmaksas grafiku viņai izdevās saņemt jau tad, kad firmas konts tika bloķēts.

Pēc šī skandalozās publiskās vārdu apmaiņas restorāna "Kinfield" īpašniece kļuva par daudzu publikāciju, kā arī televīzijas raidījumu varoni, vienā no kuriem piedalījās arī pati VID vadītāja Ieva Jaunzeme.

127
Pēc temata
Restorāna Kinfield saimniece: VID vadība melo – nodokļi tika maksāti
Uzņēmēja dzīve Latvijā: augsti nodokļi, vājš atbalsts
Vai ēdieni restorānos kļūs lētāki: Latvija mācās no paradoksiem
Restorāni atkal lūdz VID žēlastību
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

2
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

2
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju
Maestro Raimonds Pauls

"Tur ir trakomāja": Paulu pārdomāja vakcinēt februārī

13
(atjaunots 16:12 24.02.2021)
Maestro Raimonds Pauls saņēma uzaicinājumu saņemt pirmo poti pret Covid-19, taču vakcinācija tika pārcelta no februāra uz martu.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Raimondu Paulu vakcinēs pret koronavīrusu 1. martā, ziņo tvnet.lv.

Iepriekš ziņots, ka Pauls saņēma Veselības ministriju uzaicinājumu vakcinēties pret Covid-19. Viņš paziņoja, ka izmantos šo iespēju un saņems poti februāra beigās. Tomēr komunikācijas procesā ar vakcinācijas biroju tika noskaidrots, ka līdz martam vakcinēties neizdosies.

"Kaut kāda runa par februāra beigām bija, bet nekas precīzi nebija teikts. Tur taču tagad ir trakomāja – tad viens piezvana, tad otrs – kā jau parasti," paskaidroja Maestro.

Tāpat Pauls informēja, ka viņam zvanījusi biroja vadītāja Eva Juhņeviča. Par sarunas saturu Pauls detalizēti nestāstīja, taču atzīmēja, ka pa jokam jautājis Juhnevičai, kad ierasties uz Dziesmu svētku mēģinājumu – viņa ir bijusi Dziesmu un deju svētku izpilddirektore.

Iepriekš Pauls ziņoja, ka iedzīvotājiem jāvakcinējas, lai novērstu Covid-19 izplatību, turklāt viņš pastāstīja, ka atbalsta Latvijas valdības kampaņu. Tāpat Maestro atzīmēja, ka lielo informācijas daudzumu varētu pasniegt konkrētāk un skaidrāk, izceļot svarīgāko, kas cilvēkiem jāzina par vakcīnām un to efektivitāti.

13
Tagi:
Raimonds Pauls, vakcinācija, koronavīruss
Pēc temata
Latvija saņems 8400 Moderna vakcīnas devu
Pauls nosoda Gobzemu par vēlmi padarīt viņu par miljonāru uz Latvijas iedzīvotāju rēķina
"Šī valdība – nu, nemāk tā vadīt valsti": Pauls par valsti, naudas zaudējumu un medijiem
Pensionāri ir panikā: Latvijā atkal ir problēmas ar vakcinācijas organizāciju