Brasas tilta remontdarbi Rīgā

Rīgā Brasas tilta vietā varētu uzbūvēt jaunu pēc četriem gadiem

43
(atjaunots 08:44 07.06.2019)
Brasas ceļu pārvada stāvoklis lika Rīgas varasiestādēm aizdomāties par to, ka rekonstrukcijas vietā būtu jāuzbūvē jauns tilts.

RĪGA, 7. jūnijs – Sputnik. Rīgā Brasas tilta vietā varētu tikt uzbūvēts jauns, ja šāds lēmums tiks pieņemts, projekts varētu tikt īstenots 2023. gadā, paziņoja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs.

Pēc Burova sacītā, vēl ir paredzēts pieņemt lēmumu par to, vai jābūvē absolūti jauns tilts vai jāveic uzlabojumi esošajā projektā, līdz galam jautājumā tikšot ieviesta skaidrība līdz jūnija beigām. Jautājuma risināšanā piedalīsies Rīgas domes Satiksmes departaments un Latvijas Būvinženieru savienība.

Sabojāts ceļš. Foto no arhīva
© Sputnik / Константин Чалабов

Ja tiks pieņemts lēmums būvēt jaunu tiltu, esošo Brasas tilta rekonstrukcijas līgumu nāksies lauzt. Pēc Burova sacītā, tādā gadījumā tilts tiks iekonservēts, un situācija ar tā drošību nemainīsies. Viņš piebilda, ka jauna tilta būvniecības gadījumā tiks traucēta tikai tramvaju satiksme.

Brasas tilta rekonstrukcija, saistībā ar kuru tika ieviesta transporta kustības ierobežojumi, sākās 24. aprīlī. Remontdarbus paredzēts veikt nesošajām konstrukcijām, ceļu segumam, tramvaju sliedēm, apgaismojumam un margām. Būvdarbu izmaksas sastādīs 10,87 miljonus eiro. Tika plānots, ka remontdarbi tiks pilnībā pabeigti līdz 2020. gada pavasarim. Darbus veic Lietuvas uzņēmums Kauno tiltai, kurš nodarbojas arī ar Deglava tilta remontu. Ja par lietderīgu tiks atzīts jauna tilta būvniecības variants, remontdarbiem jau iztērētie līdzekļi – un tie ir aptuveni 30 tūkstoši eiro – tiks pazaudēti, atzina Burovs.

Brasas ceļu pārvads tika uzbūvēts 1959. gadā, tā garums sastāda 116 metrus.

43
Pēc temata
Privāta kompānija ir gatava palaist prāmi no Bolderājas līdz Vanšu tiltam
Ģirģens sagaida problēmas arī ar citiem Rīgas tiltiem
Rīgā tiks ierobežota satiksme pāri Salu tiltam
Guļamistaba, foto no arhīva

Ārzemnieki izpirka, bet tagad tiek vaļā: Ogres novadā par 1 eiro pārdod muižu

1
(atjaunots 17:05 09.07.2020)
Uzņēmējs no Polijas par grašiem pārdod zemi 2,5 hektāru platībā un muižas ēku ar 60 istabām, taču būs jāpierāda, ka topošajam īpašniekam ir nauda rekonstrukcijai.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lielu muižu Ogres novada Madlienas pagastā īpašnieks pārdod par 1 eiro, taču šāda simboliska summa ir tikai juridiska formalitāte. Potenciālajam pircējam būs jāpierāda, ka viņam ir nauda vecās ēkas rekonstrukcijas veikšanai, raksta Lsm.lv.

Pašlaik muižas ēka, kuras uzbūvēšanas gads precīzi nav zināms, pieder uzņēmējam, kurš dzīvo Polijā.

" Viens eiro ir juridisks termins, ko izveidoja juristi. Jo bez samaksas tas būtu kā dāvinājums. (…) Idejas var būt jebkādas. Bet pircējam precīzi jāuzrāda, kā viņš to realizēs, kur ņems naudu," paskaidroja īpašnieks, kurš vēlējās palikt anonīms.

Līdz 1972. gadam muižā atradās skola, pēc kuras likvidācijas ēka tika atstāta novārtā, kā arī izlaupīta.

Pagaidām muižai nav atradies neviens pircējs, taču interese pastāv.

Zināms, ka iepriekš Madlienas pagasts bijis muižām bagāts, kopumā bija aptuveni 10 vēsturiskas muižas. Pašlaik daudzas no tām ir bēdīgā stāvoklī. Pēc Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja sacītā, problēma ir tajā, ka daudzas no šīm ēkām pieder ārzemniekiem, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes nodarboties ar vēstures pieminekļu rekonstrukciju.

1
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija, ārzemnieki
Pēc temata
''Leģendu nakts'' Latvijas pilīs un muižās
Militārās mācības, foto no arhīva

Uzirdināja pludmali: Jūrmalciema iedzīvotāji noguruši karot ar armiju

7
(atjaunots 16:36 09.07.2020)
Mācību laikā Nīcas novadā kareivji izdangāja vietējo ceļu, kā arī izbrauca ar bruņutehniku pa pļavām un pa pludmali.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Militārās mācības Nīcas novadā jau ne pirmo reizi bojā ceļus, vēsta Skaties.lv.

Ivars Krieders dzīvo Jūrmalciemā. Nokļūt pie viņa mājās pēc militārajām mācībām ir praktiski neiespējami: uz izdangātā smilšu ceļa pastāvīgi iestrēgst automobiļi. Mācību laikā pagalmā iebrauca divas armijas mašīna. Kareivji nesaprata, kur atrodas, kā nokļūt pie jūras, tādēļ, ilgi nedomājot, brauca pa īsāko ceļu – caur pļavu.

Arī viņa kaimiņš Jānis Cibulis ir neapmierināts – tagad uz jūru nākas doties ar kājām, ar mašīnu nevar izbraukt.

"Ja kaut kas ir tagad vajadzīgs, ātrā palīdzība, tad mums iznāk, ka līdz šai vietai, iepriekš jau tur ir ceļš izdangāts, tad jānes uz nestuvēm līdz šai vietai, līdz ātrajai palīdzībai," sūdzas Jānis.

Nacionālo bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības mācību laikā šī gada jūnijā armijas vienības pārvietojās pa ciema teritoriju ar militāro tehniku un atstāja aiz sevis pamatīgu postažu. Tā ir bijis arī agrāk, tādēļ vietējās domes pacietības mērs šoreiz ir pilns.

"2017. gadā tad mums bija arī problēmas, pa šo ceļu, pa kuru mēs braucām, kur uzbērta grants, ja nemaldos, 600 metru garumā. Armija par saviem līdzekļiem saveda kārtībā, bet pagāja mums kādi trīs mēneši, kamēr tikām pie laba rezultāta. Kamēr nebijām aizrakstījuši aizsardzības ministram vēstuli," saka Nīcas novada domes pārstāvis Aigars Veiss.

Militārā tehnika sabojājusi arī Jūrmalciema pludmali, vienu no tīrākajām Latvijā.

"Pa pludmali viņi braukāja tā kā pa lielo autostrādi. Kaut gan principā viņiem ir atsevišķs ceļš, atsevišķa piebrauktuve, un viņi varēja to darīt visu no tās puses," pastāstīja Veiss.

Pēc viņa sacītā, armija vietējiem iedzīvotājiem sagādājusi vilšanos.

Vides dienesta pārstāvis Jānis Junkurs paskaidroja, ka pārbaudes tika veiktas gan pirms, gan pēc mācībām, un kaitējums dabai neesot konstatēts. Pludmale patiešām ir uzirdināta, taču lietus un vējš pakāpeniski izlīdzinās nestabilās smiltis.

NBS Gaisa spēku komandieris Viesturs Masulis atvainojās Jūrmalciema iedzīvotājiem par sabojāto ceļu. Viņš paskaidroja, ka jau 27. jūnijā pārstāvji devās uz ciemu un saveda kārtībā ceļu. Masulis apsolīja, ka nākotnē, kamēr ceļi netiks sakārtots sākotnējā izskatā, mācību dalībnieki nepametīs rajonu.

Tāpat viņš apsolīja turpmāk pats personīgi tikties ar pašvaldību un vietējiem iedzīvotājiem, lai informētu viņus par plānoto mācību norisi un atbildētu uz visiem jautājumiem

7
Tagi:
militārās mācības, Latvija, NBS
Pēc temata
Latvijas zemessargu mācības nobiedējušas Salaspils iedzīvotājus