Elektroenerģijas patēriņa skaitītājs

Nemiro sola samazināt elektrības tarifus par 10%

40
(atjaunots 18:31 05.06.2019)
Nākamnedēļ ekonomikas ministrs cer saņemt Latvenergo un "Augstsprieguma tīkla" aprēķinus.

RĪGA, 5. jūnijs – Sputnik. Elektrības tarifus var samazināt par 10% uz enerģijas sadales izmaksu rēķina, pastāstīja Latvijas Televīzijas raidījuma "Rīta panorāma" ēterā ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Viņš pastāstīja, ka pēc viņa iniciatīvas tika izveidota darba grupa, kurā piedalās Ekonomikas un Finanšu ministrijas, kā arī Latvenergo pārstāvji. Grupa jau ir nonākusi pie secinājuma, ka "Sadales tīklu" tarifus iespējams samazināt par 10%. Turklāt var samazināt obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kura iekļauta "Augstsprieguma tīkla" tarifos.

"Pāris nedēļu laikā jau redzēsim konkrētu piedāvājumu, kā mēs realizējam šo 10% [samazinājumu]," pateica ministrs.

Uz jautājumu, kad cilvēki izjutīs tarifu samazinājumu, ierēdnis atbildēja, ka nākamnedēļ cer saņemt konkrētus Latvenergo un "Augstsprieguma tīkla" aprēķinus. Nemiro uzsvēra, ka sadale un vadība sastāda lielāko elektroenerģijas tarifu daļu – ap 40%, 15% sastāda OIK.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, Latvenergo izstrādājis piedāvājumus, kuri ļauj būtiski samazināt koncernā esošā elektrosadales sistēmas operatora "Sadales tīkli" tarifus. Tarifi varētu tikt samazināti par 5-25%. Latvenergo valdes loceklis Mārtiņš Bičevskis norādīja, ka šādu lēmumu izdevies rast, neraugoties pat uz augošajām izmaksām un inflāciju.

Pēc viņa sacītā, "Sadales tīkli" tarifu varētu samazināt par 5-25% atkarībā no tā, uz kādām grupām tas attieksies – visiem patērētājiem, tikai mājsaimniecībām vai tikai sociāli neaizsargātām grupām.

Bičevskis pastāstīja, ka Latvenergo jau ir izdevies samazināt darbinieku skaitu par 500, savukārt autoparku – vairāk nekā par 200 vienībām. Turklāt efektivitātes programma paredz arī turpmāku darbaspēka skaita samazināšanu.

Latvenergo koncerns ir lielākais elektroapgādes pakalpojumu sniedzējs Baltijā, kurš nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, ar dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un padeves aktīvu izīrēšanu.

Visas AS Latvenergo akcijas pieder valstij, to turētājs ir Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija. Šobrīd kompānija piegādā elektrību apmēram 730 tūkstošiem mājsaimniecību (92-95%).

40
Pēc temata
Blīvums par mazu: Nemiro pamatoja elektroenerģijas augstās cenas
Sakarā ar piegāžu samazinājumu no KF elektroenerģijas cenas kāpums Latvijā ir 15%
Eksperts: Baltijai ir jāizvēlas – pārmaksāt, vai iztikt bez elektrības
Latvijā un Lietuvā pakāpušās elektroenerģijas cenas
Gaidāms elektrības cenu kāpums: Latvija un Igaunija apliks ar nodevu elektroenerģiju no KF
KNAB

KNAB apsūdz Preiļu novada vadītāju dokumentu viltošanā

1
(atjaunots 12:53 04.08.2020)
Preiļu novada domes amatpersonas tur aizdomās par atjaunotās domes ēkas pieņemšanas ekspluatācijā akta viltošanu.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iesniedza Latgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu pret piecām Preiļu novada domes amatpersonām, tiek ziņots iestādes mājaslapā.

Viņi visi tiek apsūdzēti dokumentu viltošanā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, savukārt vienai no amatpersonām tiek inkriminēta arī nepatiesas informācijas norādīšana valsts amatpersonas deklarācijā un šaujamieroču munīcijas iegāde un glabāšana bez attiecīgās atļaujas.

© Sputnik / Владимир Федоренко

Krimināllikums par šādiem likumpārkāpumiem paredz cietumsodu uz laiku līdz četriem gadiem, īstermiņa brīvības atņemšanu, piespiedu darbus vai naudas sodu.

Pierādījumi, kas tika iegūti pirmstiesas izmeklēšanas gaitā, liecina, ka 2019. gada 6. un 7. augustā trīs Preiļu novada domes amatpersonas ar vēl divu pašvaldības darbinieku atbalstu viltojušas aktu par atjaunotās domes ēkas pieņemšanu ekspluatācijā, un pēcāk iesniedza to Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvjiem, kuri veica ēkas ārpuskārtas pārbaudi.

Detaļas, kā parasti, izklāstītas KNAB infografikā.

​Saskaņā ar mediju datiem, šo personu lokā varētu būt domes priekšsēdētāja Maruta Plivda un viņas vietnieks Juris Želvis, kā arī pašvaldības būvvaldes amatpersonas un tehniskā departamenta darbinieks.

Otrdien KNAB darbinieki ieradās Preiļu novada domē un aizturēja četrus cilvēkus.

Kriminālprocess šajā lietā tika iesākts 2019. gada 4. oktobrī, savukārt 7. novembrī lietā tika veiktas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tostarp sankcionētas kratīšanas.

1
Tagi:
KNAB
Pēc temata
Saeimas deputāts iepriekšējā darbā varējis nodot Krievijas baņķierim specdienestu ziņas
Izšķērdē valsts mantu: KNAB piemēroja naudas sodu Rēzeknes mēram
Ušakovs apņēmies pierādīt, ka no mēra amata atcelts nelikumīgi
Lieta pret KNAB bijušo vadītāju nodota kriminālvajāšanai
Sieviete ar bērnu ratiņiem, foto no arhīva

Bērnu skaits Latvijā viena gada laikā pieaudzis par 0,2%

4
(atjaunots 11:48 04.08.2020)
Pēdējo gadu laikā samazinājies bērnu skaits, kuri mainījuši pastāvīgo dzīvesvietu no Latvijas uz kādu citu valsti.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, 2020. gada sākumā Latvijā bija 359 457 bērni vecumā līdz 17 gadiem, kas ir par 0,2%, jeb par 644 bērniem, vairāk, nekā pirms gada, raksta BВ.lv.

Bērnu īpatsvars valsts iedzīvotāju kopskaitā ir pieaudzis no 17,1% 2013. gadā, kad tas bija pats zemākais, līdz 18,8% šī gada sākumā.

Bērnu nodaļa slimnīcā
© Sputnik / Михаил Воскресенский

CSP atzīmēja, ka pēdējos gados samazinājies bērnu skaits, kuri mainījuši pastāvīgo dzīvesvietu no Latvijas uz kādu citu valsti.

2019. gadā no Latvijas emigrēja 2184 bērni, kas ir par 10,7% mazāk, nekā 2018. gadā, un par 53,5% mazāk, nekā 2011. gadā, kad tika novērota visaktīvākā emigrācija.

Uz pastāvīgu dzīvi Latvijā ieradušos bērnu skaits ir pieaudzis no 1353 bērniem 2013. gadā līdz 1504 bērniem 2019. gadā.

2019. gadā sakarā ar to, ka no valsts aizbraukušo bērnu skaits pārsniedza iebraukušo daudzumu, viņu kopējais skaits samazinājās par 680, kas ir zemākais pēdējo gadu rādītājs. 2018. gadā migrācijas rezultātā bērnu skaits samazinājās par 1066, 2013. gadā – par 2059.

Tāpat CSP atzīmē, ka pēdējos gados turpina samazināties jaundzimušo skaits. 2019. gadā piedzima 18 800 bērni, kas ir gandrīz par 500 mazāk, nekā 2018. gadā, un par 3200 mazāk, nekā 2016. gadā.

4
Tagi:
bērni
Pēc temata
Lietuva izrādījusies starp ES līderiem pēc laulībā dzimušo bērnu skaita
"Pierādi, ka esi dzemdējusi": Latvijas iedzīvotājai nepiešķir bērna pabalstu
Latvijas Veselības ministrija iztērēs 180 tūkstošus eiro bērnu izpētei