В Рижской думе проходит заседание. Дайнис Турлайс отвечает на вопросы депутатов

Un visi par vienu: no "Saskaņas" izslēgtie deputāti izveidojuši frakciju

38
(atjaunots 16:55 03.06.2019)
No "Saskaņas" izslēgtie Rīgas domes deputāti ir gatavi sadarboties ar visiem un nevēlas pirmstermiņa vēlēšanas.

RĪGA, 3. jūnijs – Sputnik. Četri no partijas "Saskaņa" izslēgtie Rīgas domes deputāti izveidos savu frakciju, vēsta LSM.lv.

"Neatkarīgo deputātu frakcija" sastāvēs no četriem cilvēkiem – vicemēra Vadima Baraņņika un deputātiem Valērija Petrova, Vitālija Dubova un Alekseja Rosļikova.

Deputāts Petrovs norādīja, ka jaunā frakcija  ir gatava domē sadarboties ar visiem  politiskajiem spēkiem, lai pašvaldība varētu turpināt strādāt, tostarp arī pie pašvaldības budžeta.

"Mums nav nekādu sarkano līniju," piebilda Petrovs.

Rosļikovs norādīja, ka dotajā brīdī būtu noziedzīgi "virzīt Rīgu uz ārkārtas vēlēšanām", ņemot vērā to, ka līdz budžeta sagatavošanai atlikuši divi mēneši.

Pagājušajā nedēļā pēc balsojuma, kurā Rīgas mēra postenī tika ievēlēts Dainis Turlais ("Gods kalpot Rīgai", GKR), par kuru nobalsoja 32 Rīgas valdošās koalīcijas deputāti, augstākminētie deputāti atteicās balsot par Sandra Bergmaņa ("Saskaņa") kandidatūru otrā vicemēra postenim un Oļega Burova (GKR) ievēlēšanu Rīgas ostas valdē. Frakcija "Saskaņa" sasauca steidzamu sanāksmi, kurā pieņēma lēmumu par šo četru deputātu izslēgšanu no tās rindām. GKR frakcija atbalstīja šo lēmumu.

Nākamajā dienā Rosļikovs pastāstīja, ka deputāti vēlējās saņemt paskaidrojumus par vicemēra pienākumiem un viņa atbildības jomām. Pēc Rosļikova domām, tajā slēpjas arī potenciāls korupcijas risks, jo korupcijas apkarošanas iestādes pievērsīs tam uzmanību, ja tiks izveidots amats ar jauniem palīgiem, taču bez pienācīga pamatojuma.

Jaunais Rīgas mērs Dainis Turlais situāciju raksturoja kā "politisko krīzi" un neizslēdza ārkārtas vēlēšanu iespējamību. Taču viņš pateica, ka ir ticies ar četriem no "Saskaņas" izslēgtajiem deputātiem, un secināja, ka noteikta sadarbība ar viņiem ir iespējama. Paši deputāti iepriekš atsevišķi norādīja, ka Turlo uzskata par "pieredzējušu politiķi un labu cilvēku".

"Saskaņas" loceklis Vjačeslavs Dombrovskis paziņoja, ka partija darīs visu iespējamo, lai saglabātu Rīgas domē esošo koalīciju, taču netirgosies ar izslēgto četrinieku, bet "Saskaņa" nebaidās no ārkārtas vēlēšanām.

38
Pēc temata
Elksniņš vēlas dibināt savu partiju, "Saskaņa" neiebilst
Sašķelšanās nakts laikā: no "Saskaņas" padzīti četri deputāti
Rosļikovs nosauca "rupjo pārkāpumu", par kuru deputātus izslēdza no "Saskaņas"
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

0
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

5
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

5
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu