Pašvaldību vēlēšanas Rīgā

Krīze Rīgas domē: jaunais mērs neizslēdz ārkārtas vēlēšanas

31
(atjaunots 11:39 03.06.2019)
Jaunais Rīgas mērs Dainis Turlais uzskata, ka galīgo lēmumu nāksies pieņemt vēlētājiem, ja politiķi nespēs vienoties par sadarbību rīdzinieku interesēs.

RĪGA, 3. jūnijs – Sputnik. Nedrīkst izslēgt ārkārtas vēlēšanu varbūtību, uzskata jaunais Rīgas mērs Dainis Turlais. Par to viņš pastāstīja telekanālam LNT.

Turlais paziņoja, ka visu pirmdienu viņš veltīs pārrunām gan ar "Saskaņas" frakciju, gan ar opozīciju. Viņš vēlas pastāstīt par saviem piedāvājumiem saistībā ar turpmāko darbu un saprast, ko vēlas kolēģi.

Jaunais Rīgas mērs atzīst, ka ir ticies arī ar četriem no "Saskaņas" izslēgtajiem deputātiem, un secināja, ka noteikta sadarbība ar viņiem ir iespējama.

Esošo situāciju Rīgas domē Dainis Turlais raksturo kā politisko krīzi.

"Ja politiķi nespēj vienoties par darbu savu vēlētāju interesēs, tad (šī situācija) ir jāizšķir vēlētājiem," pastāstīja Rīgas mērs.

Mēs nebaidāmies no jaunām vēlēšanām

"Saskaņas" loceklis Vjačeslavs Dombrovskis paziņoja, ka partija darīs visu iespējamo, lai saglabātu Rīgas domē esošo koalīciju, taču netirgosies ar izslēgto četrinieku. Turklāt "Saskaņa" nebaidās no ārkārtas vēlēšanām.

Komentējot četru locekļu izslēgšanu no partijas un no Rīgas domes frakcijas, Dombrovskis paziņoja, ka demokrātija partijā ir visnotaļ liela, taču vairākuma pieņemtie lēmumi ir obligāti visiem locekļiem.

"Četri bijušie biedri ir drusku apmaldījušies paralēlajā realitātē. Viņi nav ne pirmie, ne pēdējie, kas to izdarījuši," piebilda Dombrovskis.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, 30. maijā vēlā vakarā pēc Daiņa Turlā ievēlēšanas Rīgas mēra amatā no "Saskaņas" frakcijas tika izslēgti četri locekļi: Vadims Baraņņiks, Aleksejs Rosļikovs, Valērijs Petrovs un Vitālijs Dubovs.

Tagad Rīgas domes valdošajai koalīcijai ir 28 deputāti – tikpat, cik opozīcijai.

Aleksejs Rosļikovs pastāstīja, ka viņu un pārējos deputātus izslēdza sakarā ar vēlmi saņemt paskaidrojumus saistībā ar Sandra Bergmaņa izvirzīšanu Rīgas vicemēra amatam.

31
Pēc temata
Balsojam par naciķiem, jeb Kāpēc ir grūti piedot "Saskaņai"
Kas nāks Ušakova vietā: "Gods kalpot Rīgai" izvēlas mēra kandidātu
Sašķelšanās nakts laikā: no "Saskaņas" padzīti četri deputāti
Par jauno Rīgas mēru kļuvis Dainis Turlais
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

4
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

4
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu

Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio

12
(atjaunots 18:03 07.08.2020)
Izskanējis ierosinājums ieviest īpašas kvotas radio, lai atbalstītu vietējos muzikantus. Kā iniciatīvu novērtēja sabiedrībā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas mūziķi un izpildītāji saskārušies ar nopietniem zaudējumiem koronavīrusa krīzes rezultātā ieviesto ierobežojumu dēļ. Lai pāvarētu negatīvās sekas, Latvijas mūzikas attīstības biedrība ierosinājusi ieviest vietējās mūzikas kvotas: saskaņā ar iniciatīvu, 40% ierakstu, ko atskaņo radiostacijas, jābūt latviešu valodā vai laistiem klajā Latvijā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Kantar TNS aptauja, kas tika veikta starp Latvijas iedzīvotājiem 18-60 gadu vecuma grupā, apliecināja, ka tikai trešā daļa respondentu atbalsta tādu ierosinājumu. Rezultātus publicēja skaties.lv

Pētījums rāda, ka tikai 30% uzskata, ka tādas kvotas ir jāievieš: 11% tās noteikti atbalstīja, vēl 19% drīzāk atbalstīja.

Pret kvotām iebilda lielākā daļa aptaujāto – 54%, turklāt 30% iebilda kategoriski, bet 24% - drīzāk bija pret. Noteiktu atbildi nevarēja sniegt 16%.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban no Latvijā atskaņotajiem skaņdarbiem tikai ceturtā daļa ir vietējie.

12
Tagi:
mūzika, latvieši, Latvija
Pēc temata
Operatorus pametīs gan krievi, gan latvieši: kam vajadzīgi prezidenta grozījumi televīzijā
Saeima apstiprinājusi valodas kvotas TV. RTR pamata paketē nebūs
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem
BelAES, foto no arhīva

Meževičs: cīņa ap BelAES Baltijā turpināsies līdz pēdējai patronai

0
(atjaunots 11:02 08.08.2020)
Lietuva cīnās par BelAES boikotu, Latvija – par iespēju pirkt lētu elektroenerģiju vajadzīgajā apjomā. Cīņa ritēs līdz pēdējai dienai un pēdējai patronai, uzskata eksperts Nikolajs Meževičs.

RĪGA, 8. augusts – Sputnik. Lietuva cer, ka Latvija pievienosies Baltkrievijas atomelektrostacijas ražotās elektroenerģijas boikotam, informēja Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkēvičs. Viņš atzina, ka pagaidām Latvija nav pieņēmusi viennozīmīgu lēmumu šajā jautājumā, un piezīmēja, ka katrai valstij ir savas nostādnes. Savu viedokli – nepirkt BelAES elektrību – skaidri paudusi tikai Polija.

"Neapšaubāmi, Lietuva izmantos visas iespējamās ietekmes formas, izņemot kara pieteikumu. Lietuvai tas šodien ir galvenais uzdevums gan ārpolitikā, gan arī iekšpolitikā, lai cik dīvaino tas būtu. No stingras pozīcijas attiecībā pret Baltkrieviju, Krieviju un BelAES, piemēram, ir atkarīga valdošās koalīcijas uzvara visās gaidāmajās vēlēšanās," norādīja Krievijas Baltijas pētījumu asociācijas prezidents, Sanktpēterburgas valsts universitātes profesors, ekonomikas zinātņu doktors Nikolajs Meževičs intervijā Sputnik Lietuva.

Pie tam skaidrs, ka no ekonomikas viedokļa Latvijai ir ļoti izdevīgi pirkt BelAES elektroenerģiju pat gadījumā, ja nāksies celt savienojumu.

"Protams, Igaunijai, Latvijai un Lietuvai ļoti gribas uzstāties koru dziesmu stilā, nevis kā Krilova fabulā par gulbi, vēzi un līdaku. Tāpēc paskatīsimies, kas tur uzvarēs. Cīņā būs līdz pēdējai dienai un pēdējai patronai," konstatēja eksperts.

0
Tagi:
BelAES, Baltija
Pēc temata
BelAES sākusies kodoldegvielas ielāde reaktorā
Nosaukts BelAES pirmā bloka ražošanas ekspluatācijas uzsākšanas datums
Lietuvā sāk dalīt joda tabletes – gadījumam, ja BelAES notiks avārija
Lietuvas prezidents nodēvējis BelAES par "mūsdienu Černobiļu"