Bāra lete

Uzņēmējs šokā: viņu uzaicinājuši uz radioraidījumu krievu valodā

89
(atjaunots 18:12 31.05.2019)
Daugavpils uzņēmējs sašutis par uzaicinājumu, kuru viņam izteica krieviski raidošais Latvijas Radio 4 (LR4): maz jau ar to, ka sarunā ar viņu nepārgāja uz latviešu valodu, arī vēstuli atsūtīja krievu valodā.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Biznesmenis Andrejs Faibuševičs, kurš ir Daugavpilī populārā bāra "Artilērijas pagrabi" īpašnieks, sūdzas: valsts radio darbinieki nepārgāja sarunā ar viņu uz latviešu valodu.

​"Piezvana @LatvijasRadio4 žurnāliste un bez bremzēm mauc krieviski, it kā runātu ar Pleskavas tūristu. Gribot aicināt uz tiešraidi par to cik D-pilī "vsjo kruta". Un NEPĀRIET uz latviešu, pat kad atbildu latviski! Un šiem cilvēkiem mēs dalīsim Latvijas pilsonību? Nē, nepiedalos," pasūdzējās Twitter saviem sekotājiem Daugavpils uzņēmējs Andrejs Faibuševičs.

Vēlāk biznesmenis paziņoja, ka viņam esot atnākusi arī elektroniskā vēstule no LR4, kur viņu atkal uzrunājuši krievu valodā.

​"Turpinājums - vienkārši palūdzu atsūtīt epastu, lai ir atgādinājums... Nu, PROTAMS!! Kurš gan būtu cerējis, ka vismaz rakstu saziņā kaut kas būs tā, kā VALSTS sabiedriskajam medijam pienāktos? Eu, @lsmlv @LatvijasRadio, a poļu, ukraiņu vai lietuviešu redakcijas ko tādu arī atļautos?" pauž sašutumu bāra īpašnieks.

Uzņēmēja dusmām ātrie pievienojas pazīstami nacionālpatriotiski līdzpilsoņi, kuri atbalstīja viņa sašutumu.

​"​Joprojām nesaprotu, kāpēc sabiedriskajam radio jāraida svešvalodā. Pareizi, ka nepiedalies," atbalstīja Faibuševiču publiciste Elita Veidemane.

​"Principa lieta. Un @LatvijasRadio vadībai būtu nopietni jāaizdomājas par to, kā visi @lsmlv pro-Krievijas "insaideri" mēģina kultivēt komunistu radīto mītu par Daugavpili kā "krievu pilsētu"... Tas ir Daugavpils attīstības lāsts vismaz pēdējos 60 gadus..." skaidro savu pozīciju Andrejs Faibuševičs.

No komentētājiem dabūja ne vien Latvijas Radio 4, bet arī LTV7 krievu redakcija.

​"Arī @ltv7rus saturs un pasniegšanas veids uzskatāmi pierāda, ka tā nav Latvijas informatīvā telpa krieviski, bet gan Krievijas mentālās impērijas filiāle," izsecinājis lietotājs ar lietotājvārdu Es Pats.

Atzīmēsim, ka Andrejs Faibuševičs ir pazīstams arī kā ārsts un sabiedriskais aktīvists. Viņš runā teicamā krievu valodā un pozicionē sevi kā cilvēku ar aktīvu pilsoņa pozīciju – iepriekš Faibuševičs vairākkārt sniedzis intervijas par to, kā klājas latviešiem, dzīvojot Daugavpilī. Tāpat Faibuševičs ne reizi vien ir bijis dažādu televīzijas raidījumu un gastronomisko šovu viesis.

"Artilērijas pagrabi" bāra īpašnieks ir pazīstams ar savām latviešu valodas aizstāvēšanas akcijām Daugavpilī, par skaļāko no kurām kļuva krievu valodas aizliegums viņa iestādē.

"Tas ir vienīgais bārs pilsētā, kur krievu valoda ir aizliegta. Mūsu mērķis ir parādīt, ka krievu valoda šeit nav nepieciešamāka, nekā Lielbritānijā," paziņoja Faibuševičs intervijā Daily Telegraph žurnālistiem 2014. gadā.

Iestādes saimnieks uzskata, ka tas tikai palīdzot pilsētai. Pēc viņa teiktā, mīts par to, ka Daugavpils ir krievu pilsēta, biedē potenciālos tūristus no citiem Latvijas novadiem. "Mēs neizliekamies, ka nesaprotam krievu valodu, bet arī nerunājam tajā," paskaidroja savu pozīciju Faibuševičs.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar 2011. gada tautas skaitīšanas datiem, krievi Latvijā sastāda 27% no visiem valsts iedzīvotājiem. Izņemot etniskos krievus, kuriem šī valoda ir dzimtā, ģimenē tajā sarunājas daudz vairāk cilvēku – 37%, vairums no tiem dzīvo Rīgā (56%) un Latgalē (60%).

89
Pēc temata
Krieviem ārvalstīs nosprausta fināla stunda
"Pat necentās pāriet uz latviešu valodu": sportists aizgāja no veikala bez pirkuma
Vajag aklu un kurlu: Dombrovska viedoklis par Levita lomu prezidenta postenī
Lietuvas prezidents ir gatavs sniegt interviju krievu valodā, Latvijas prezidents – nav

SPKC pievieno vēl vienu valsti, no kuras ierodoties jāievēro pašizolācija

4
(atjaunots 09:46 12.07.2020)
Situācija ar Covid-19 gadījumu skaita izaugsmi pasaulē pastāvīgi mainās, tādēļ Slimību profilakses un kontroles centrs regulāri atjaunina "sarkano" valstu sarakstu, pēc kuru apmeklēšanas jāpavada divas nedēļas pašizolācijā.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Sakarā ar Covid-19 saslimstības izaugsmi atsevišķos reģionos, valstu saraksts, pēc kuru apmeklēšanas nāksies ievērot divu nedēļu pašizolāciju, mainās. Šonedēļ Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paplašināja sarakstu, iekļaujot tajā vēl vienu valsti, raksta Press.lv.

Tagad pēc Horvātijas apmeklēšanas tūristiem nāksies pavadīt divas nedēļas pašizolācijā, ziņo SPKC.

Toties kopš piektdienas, 10. jūlija, no saraksta tika izslēgtas Monako un Lielbritānija.

​Pašlaik saslimstība Latvijā sastāda 2,3 gadījumus uz 100 tūkstošiem cilvēku. Pēdējās dienās valstī vērojams jaunu Covid-19 gadījumu uzliesmojums. Netiek izslēgts arī pasākumu pastiprināšana, kas ir saistīti ar vīrusa izplatības ierobežošanu.

Atgādināsim, ka SPKC un Veselības ministrija joprojām neiesaka bez vajadzības izbraukt ārpus Latvijas robežām, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

Pirmajā vietā ES un EEZ valstu vidū joprojām ir Zviedrija – tur ir atzīmēti 103,4 Covid-19 gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Otrajā vietā iet Luksemburga ar 90,7 gadījumiem uz 100 tūkstošiem cilvēku, trešajā vietā Portugāle – 47,7 gadījumi uz 100 tūkstošiem.

4
Tagi:
karantīna, koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi
Latvijā 8 jauni Covid-19 gadījumi: SPKC meklē autobusa Liepāja-Rīga pasažierus
DUS

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās degvielas cenas

8
(atjaunots 09:23 12.07.2020)
Aizritējušajā darba nedēļā visās Baltijas valstīs benzīna cenas ir pieaugušas; dārgākais benzīns joprojām ir Tallinā.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Visdārgākais benzīns bijis Tallinā, vislētākais – Viļņā. Visdārgākā dīzeļdegviela bijusi Rīgā, savukārt vislētākā – Tallinā, raksta jauns.lv.

Rīgā, DUS Circle K 95. markas benzīns kļuvis dārgākas par 2,2% un sasniedza 1,139 eiro litrā, dīzeļdegviela – par 2,4%, sasniedzot 1,049 eiro litrā.

Viļņā 95. markas benzīns sadārdzinājies par 0,9% līdz 1,113 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena palikusi nemainīga – 1,003 eiro litrā.

Tallinā DUS Circle K 95. markas benzīns kļuva dārgāks par 2,5% un maksāja 1,229 eiro litrā, savukārt dīzeļdegviela joprojām maksāja 0,999 eiro litrā.

Auto gāzes cenas šonedēļ bijušas stabilas. Rīgā tā maksāja 0,545 eiro litrā, Viļņā – 0,539 eiro, savukārt Tallinā tā kļuvusi lētāka par 0,03% un maksāja 0,585 eiro litrā.

8
Tagi:
degviela
Pēc temata
Benzīna cenas Baltijas valstīs atkal kāpušās
Kā mainījušās degvielas cenas Latvijā nedēļas laikā