Linda Liepiņa

Samuraji un "žuļiki": Linda Liepiņa izstājās no KPV LV kurš būs nākamais

66
(atjaunots 10:42 31.05.2019)
Kāpēc Linda Liepiņa izstājās no KPV LV pēc Latvijas prezidenta vēlēšanām, kā pret viņas lēmumu attiecās partijas vadība un kurš ir nākošais rindā.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Pēc 29. maija Saeimas sēdes KPV LV deputāte Linda Liepiņa paziņoja par lēmumu izstāties no savas frakcijas un partijas. Par to viņa uzrakstīja Facebook.

"Izstājos no partijas KPV LV, no Saeimas frakcijas arī. Ir dažādas stratēģijas, kā sasniegt mērķi. Ir samuraji un ir žuļiki. Spriediet paši, kas ir kas," uzrakstīja Liepiņa.

Liepiņa apstiprināja žurnālistiem, ka uzrakstījusi iesniegumu par izstāšanos no partijas un frakcijas un turpmāk grasās strādāt kā neatkarīga deputāte, raksta tvnet.lv.

Deputāte skaidro, ka viņas lēmums ir saistīts gan ar frakcijā notiekošo, gan ar to, ka vairums KPV LV locekļu prezidenta vēlēšanās atbalstīja Egila Levita kandidatūru. Pati Liepiņa nobalsoja par savu partijas biedru Didzi Šmitu.

"Esmu 2,5 gadus atdevusi šim. Laiks ir pagājis, lēmums ir likumsakarīgs, ņemot vērā, ka es biju viena no tām, kas Valsts prezidenta amatam virzīja Didzi Šmitu (KPV LV). Mans šodienas lēmums arī jāskata kontekstā ar partijas frakcijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova runu no Saeimas tribīnes, kurai es absolūti nepiekrītu. Nepiekrītu viņa izteiktajai motivācijai par to, kāpēc Šmits atteicās no ekonomikas ministra amata," paziņoja Liepiņa.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Didzis Šmits stāstīja, ka premjers Krišjānis Kariņš uzstājās pret viņa norīkošanu ekonomikas ministra amatā deputāta pozīcijas dēļ obligātā iepirkuma komponentes jautājumā.

Liepiņa ir pārliecināta, ka partijai bija "zelta kārts" gan valdības veidošanas procesā, gan izvirzot prezidenta kandidātu, bet šī iespēja kaut ko mainīt, nevis "aiziet veco partiju pavadā", tika "izsēta vējā" pieredzes trūkuma, veco partiju manipulāciju, kā arī vairāku politiķu personīgo ambīciju dēļ.

Deputāte paziņoja, ka Zakatistovs apzināti turēja savā redzeslokā tā dēvēto frakcijas kodolu.

"Mēs visi kopā sākām tā kā samuraji, bet daži beidz tā kā "žuļiķi". Es izvēlos iet samuraja ceļu ar nelokāmu mugurkaulu," pateica Liepiņa.

Tā ir nodevība

Izstāties no KPV LV varētu arī cita iekšējās opozīcijas deputāte – šādu iespēju izskata Karina Sprūde, raksta tvnet.lv.

Sprūde pastāstīja, ka viņai esot palikusi rūgtuma sajūta pēc balsojuma prezidenta vēlēšanās.

"Tā bija neliela nodevība pret mums, pret partiju. Protams, es apdomāju ļoti nopietni izstāšanos," paziņoja viņa.

Galīgo lēmumu viņa vēl nav pieņēmusi, jo nevēlas neko izlemt "emociju iespaidā".

"Pirmā doma ir, ka vajag izstāties, jo, domājot par turpmāko darbību, nesaprotu, kā var strādāt tādā destrukcijā, kādā darbojas partija," paskaidroja Sprūde.

Lēmumu viņa pieņems "tuvākajā laikā", sagaidot brīdi, kad frakcija izvirzīs pārstāvi Saeimas Obligātā iepirkuma komponentes izmeklēšanas komisijā.

"Tas būs pēdējais punkts, ja viņi virzīs kādus cilvēkus, kas vispār nevarēs risināt šo problēmu," pateica Sprūde.

Brīva izvēle

KPV LV frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs "ar sapratni" attiecās pret Liepiņas lēmumu izstāties no partijas.

Viņš uzsvēra, ka tā ir deputātu brīvā izvēle, kaut gan viņam esot žēl, ka tā noslēdzas šis sadarbības posms. Zakatistovs norādīja, ka šādos apstākļos visiem nākas izdarīt grūtu izvēli.

Viņš norādīja, ka KPV LV ar cieņu attiecas pret opozīciju. Zakatistovs atteicās prognozēt, vai lēmumu aiziet no frakcijas pieņems arī Karina Sprūde un kāda būs Didža Šmita izvēle.

Politiķis paziņojas, ka izmaiņas sastāvā neietekmēs frakcijas darbu, jo līdz šim koalīcijas deputātiem, kursi atbalstīja Kariņu un opozīcijas deputātiem, kas iestājās pret, tas tika organizēts atsevišķi.

Sākotnēji pēc KPV LV saraksta tika ievēlēti 16 deputāti, taču vēlāk no frakcijas izslēdza Aldi Gobzemu.

Jūnija sākumā Saeima izskatīs iespēju izdot Ati Zakatistovu kriminālvajāšanai. Ja tas notiks, viņš zaudēs tiesības piedalīties Saeimas sēdēs.

66
Pēc temata
Kas ir visi šie cilvēki: neērti jautājumi par Eiropas Parlamenta vēlēšanām
Amata cienīgu nav: ko Latvijas iedzīvotāji domā par prezidenta kandidātiem
Lāča pakalpojums Levitam: jaunais Latvijas prezidents ievēlēts ar procedūras pārkāpumu
Lietuvas prezidents ir gatavs sniegt interviju krievu valodā, Latvijas prezidents – nav
Cilvēki aizsargmaskās, foto no arhīva

Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem

3
(atjaunots 12:16 27.09.2020)
Latvijas Veselības ministrija iesniedza ziņojumu, kuru valdība izskatīs nākamnedēļ, – tajā ir detalizēti aprakstīti visi Covid-19 gadījumi valstī.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Veselības ministrijas ziņojumu, 18,6% ar Covid-19 inficēto testēšanas brīdī nebija nekādu saslimšanas simptomu, raksta Press.lv.

No visbiežāk sastopamiem simptomiem tiek atzīmēta paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes locītavās, vājuma sajūta muskuļos, klepus, iesnas, galvassāpes un sāpes kaklā. Izņemot to, daudzi pacienti sūdzējās par garšas sajūtas un ožas zudumu. Visretāk tika novēroti tādi simptomi, kā slikta dūša, caureja un vemšana, taču arī šie simptomi var liecināt par inficēšanos ar koronavīrusu.

Analīzes veikšana, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Одиноков

Veselības ministrijas ziņojumā, ko nākamnedēļ skatīs valdības sēdē, tiek sniegti arī dati par mirušo pacientu vecumu. Vidējais vecums sastādīja 77 gadus, visi mirušie bija vecumā no 52 līdz 99 gadiem. Gandrīz ceturtā daļa mirušo bija jaunāki par 60 gadiem.

Visaugstākais kumulatīvās mirstības rādītājs 14 dienu laikā tika reģistrēts 4. maijā – 5,2 gadījumi uz vienu miljonu cilvēku. Salīdzinājumam: augusta beigās un septembra sākumā šis rādītājs bija zem viena gadījuma uz miljonu iedzīvotāju.

Ne visiem mirušajiem koronavīruss kļuva par galveno nāves iemeslu, taču atzīts, ka tas kļuva par hronisko slimību saasināšanās katalizatoru, kuras noveda pie pacienta nāves.

3
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Viņķele saskatījusi priekšrocības Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā Latvijā
"Dzied, šķauda, klepo": Latvijas galvenais infektologs par izklaides pasākumu bīstamību
Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos
Citādi slimnīcām draud krīze: Latvija vērtēs Covid-19 draudus pēc saviem ieskatiem
Uguns, foto no arhīva

Rīgā ugunsdzēsējiem izdevās izglābt 16 cilvēkus no degošas mājas

1
(atjaunots 12:29 27.09.2020)
Seši ugunsdzēsēji Rīgā no degošas mājas, kuru bija pārpildījuši kodīgi dūmi, izveda 16 cilvēkus: cietušo nav.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāves Agritas Vītolas sacītā, sestdien, 26. septembrī, ap pusnakti, VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Rīgā, vēsta Mixnews.lv.

Dega viens no piecu stāvu daudzdzīvokļu mājas dzīvokļiem.

Ugunsgrēks
© Sputnik / Николай Хижняк

Ugunsdzēsēji evakuēja 41 cilvēku no kodīgu dūmu pārņemtas ēkas bez palīglīdzekļiem.

Vēl 16 cilvēkus ugunsdzēsēji izglāba, izvedot sešus pa autokāpnēm. Pārējie desmit cilvēki tika izvesti no telpām glābšanas maskās.

Kā vēsta VUGD, sestdien glābēji saņēma 21 ugunsgrēka izsaukumu, divi no kuriem bija meža ugunsgrēki.

Atgādināsim, ka 7. septembrī Latvijas Valsts meža dienests atcēla ugunsgrēka bīstamības periodu, kurš ilga kopš 24. aprīļa.

Vides dienesta pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis ziņoja, ka kopš šī gada sākuma tika fiksēti 518 meža apkaimes ugunsgrēki, kopumā nodega ap 230 hektāru meža. Šis rādītājs ir ievērojami zemāks par pagājušā gada skaitļiem, kad tika reģistrēti 972 meža ugunsgrēki un cieta aptuveni 400 hektāri meža.

1
Tagi:
Rīga, ugunsdzēsēji, VUGD, ugunsgrēks
Pēc temata
Ugunsgrēku periods: Latvijā rūpīgāk sekos līdzi ugunsdrošības noteikumu pārkāpumiem
Ugunsgrēks Rīgā: sieviete aizliedza sevi glābt
Ugunsgrēks un evakuācija Rīgā: dzīvoklī Grostonas ielā aizdegās Adventes vainags
Spēcīgs ugunsgrēks Rīgas centrā: slimnīcā nokļuvis deputāts Artuss Kaimiņš
Biezpiens, foto no arhīva

Nosaukts negaidīts labums, ko organismam nes biezpiens

0
(atjaunots 12:23 27.09.2020)
Produkts ir bagāts ar mikroelementiem un veicina ne vien kaulaudu stiprināšanu, bet arī palīdz cīnīties ar rudens depresiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Regulāra biezpiena lietošana uzturā palīdz cīņā ar rudens depresiju un stiprina potenci, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz Sečenova vārdā nosauktās Maskavas valsts medicīniskās universitātes profesora, gastroenterologa Alekseja Bujeverova interviju pilsētas ziņu aģentūrai "Moskva".

"Biezpiens ir bagāts ar uzturvielām, olbaltumvielām un taukiem, mazākā mērā ar ogļhidrātiem <…> Tāpat ir nelieli pētījumi, ka biezpiens regulāras lietošanas uzturā gadījumā paceļ garastāvokli, palīdz cīnīties ar rudens depresiju," paskaidroja ārsts.

Viņš atgādināja, ka produkts ir bagāts ar mikroelementiem – kalciju, magniju, cinku. Tas veicina ne vien kaulaudu stiprināšanu, bet arī vīriešu potences uzlabošanu.

Gastroenterologs paskaidroja, ka veikalos ir jāpievērš uzmanība uzrakstam "biezpiens" uz iepakojuma. "Biezpiena izstrādājumu" un "biezpiena masas" sastāvā var izrādīties aromatizētāji un augu tauki.

Biezpiens satur samērā daudz kaloriju, tādēļ labāk būtu apēst ne vairāk par 200 gramiem dienā, atzīmēja Bujeverovs.

"Labāk ir apēst mazāk, taču ar normālu tauku saturu – 5% vai labāk 9%. No attaukotiem piena produktiem ir vairāk kaitējuma, nekā labuma," atgādināja ārsts.

Pirmkārt, organisms nesaņem taukus un sāk tos atlikt pats. Otrkārt, attaukoti produkti ir samērā bezgaršīgi, tādēļ ražotājs pieliek klāt cukuru un cukura aizvietotāju, kas palielina to enerģētisko vērtību.

0
Tagi:
veselība, pārtika
Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību
Pēc temata
5 mīti par depresiju. Sen jau laiks aizbīdīt tos pažobelē
Kādi vitamīni rudenī nepieciešami bērniem un pieaugušajiem