Tējnīca. Foto no arhīva

Nodokļi žņaudz mazo biznesu: Rīgā tiek slēgtas vēl divas kafejnīcas

161
(atjaunots 20:10 29.05.2019)
Ziņas par veikalu un sabiedriskās ēdināšanas vietu slēgšanu nāk kā ikdienas ziņojumi no kaujas lauka: šoreiz Rīga paliek bez konditorejas "Safie" un tējas nama "Materia Tējas un sarunas".

RĪGA, 29. maijs – Sputnik. Neliela Rīgas klusā centra kafejnīca-konditoreja "Safie" Ģertrūdes ielā 37 jau daudzus gadus priecē pilsētas iedzīvotājus un tās viesus ar pārsteidzošiem konditorejas izstrādājumiem. Sortimentā – turku pīrāgi, saldumi un īsta apmēram 14 veidu turku baklava – ar pistācijām, valriekstiem, mandelēm, šokolādi, kokosu un ķiršiem.

Tirdzniecības vietas konditori centās saglabāt visu tradīciju, recepšu un tehnikas autentiskumu. Tā panākšanai divu gadu garumā viņi pilnveidoja savas prasmes kopā ar turku meistariem, saglabājot nepārtrauktu saikni ar Turciju. Taču šim nelielajam Austrumu virtuves stūrītim Rīgā ir pienācis gals: Facebook sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums paziņoja, ka šajā piektdienā, 31. maijā, kafejnīca strādās pēdējo dienu.

Kas tieši kļuvis par konditorejas "Safie" slēgšanas iemeslu, īpašnieki pagaidām neprecizē.

Taču praktiski tajā pašā laikā kļuva zināms par vēl vienas sabiedriskās ēdināšanas iestādes slēgšanu.

"Diemžēl, valsts nodokļu politikas, VID ierēdņu neatsaucības un augstprātības dēļ, arī tējnīca ir spiesta PĀRTRAUKT savu darbību," tā Facebook saviem sekotājiem paziņoja kafejnīcas "Materia Tējas un sarunas" pārstāvji.

Tēju, uzkodas un atmosfēru "Materia Tējas un sarunas", kas atrodas pagrabiņā Mūkusalas ielā, piedāvās saviem viesiem vēl tikai šonedēļ, un pēc tam tējas nams tiks slēgts. Saskaņā ar Lursoft datiem, uzņēmums tika nodibināts 2014. gadā. 2019. gada 26. maijā firmas nodokļu parādi sastādīja 12 326,16 eiro.

Pavārs un restorāna "3 pavāri" līdzīpašnieks Ēriks Dreibants ziņu par "Materia Tējas un sarunas" slēgšanu uztvēra ar bēdīgu neizbēgamību, uzrakstot Facebook "Kurš nākamais?".

Atgādināsim, ka šomēnes kļuva zināms par restorāna "Kinfield" slēgšanu, kura saimniece drosmīgi iestājās publiskā vārdu apmaiņā ar Valsts ieņēmumu dienesta vadību. Sākumā viņa pastāstīja par to, kādu pazemojumu viņai nācies piedzīvot pēc komunicēšanas ar Latvijas valsts struktūru darbiniekiem. Pēc Kristīnes Rožkalnes sacītā, tikšanās laikā ar VID darbiniekiem viņa jutās kā noziedzniece, savukārt saruna vairāk esot līdzinājusies nopratināšanai, nekā mēģinājumam palīdzēt viņai tikt skaidrībā ar nodokļu parādiem.

Savukārt pēc nebūt ne draudzīgas VID vadības atbildes restorāna "Kinfield" īpašniece norādīja, ka ierēdņi melo: nodokļus firma maksājusi, kā vien vārēja, savukārt nodokļu parāda atmaksas grafiku viņai izdevās saņemt jau tad, kad firmas konts tika bloķēts.

Pēc šī skandalozās publiskās strīdēšanās VID publicēja preses relīzi, kurā aicināja visus sabiedriskās ēdināšanas industrijas pārstāvjus nodokļu samaksas jautājumu nokārtošanai vērsties pēc konsultācijām speciālā e-pastā restorani@vid.gov.lv.

Katrs parādnieks saņems individuālo konsultāciju iespējas un iespējamos situācijas risinājumus, sola ierēdņi. E-pasts strādās no 28. maija līdz 7. jūnijam.

161
Pēc temata
Restorāni atkal lūdz VID žēlastību
Vai ēdieni restorānos kļūs lētāki: Latvija mācās no paradoksiem
Uzņēmēja dzīve Latvijā: augsti nodokļi, vājš atbalsts
"Sajūta bija kā nopratināšanā": Kinfield saimniece pastāstīja, kāpēc slēgta kafejnīca
Uzņēmēji: pie ēnu ekonomikas noveduši augstie nodokļi, nevis parādi

Preces, ko aizliegts tirgot brīvdienās, pieejamas internetā

8
(atjaunots 16:42 05.12.2020)
Alkoholu, zobu sukas un automašīnu eļļu brīvdienās būs iespējams nopirkt tikai interneta veikalos.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Ierobežojumi tirdzniecībai brīvdienās attiecas uz degvielas uzpildes stacijām, taču ne interneta veikaliem, informēja Ekonomikas ministrijas pārstāvis Didzis Bruklītis preses konferencē.

Ierobežojošo pasākumu saraksts, ko Ministru kabinets pieņēmis šonedēļ, paredz, ka brīvdienās aizliegts strādāt visiem veikaliem, izņemot pārtikas produktu, kā arī pirmās nepieciešamības preču (medikamenti, higiēnas preces) tirdzniecības vietas.

Ekonomikas ministrija paskaidroja, ka "higiēnas preču" kategorija ietver šampūnus, mutes dobuma higiēnas līdzekļus, zobu sukas, ziepes, ķermeņa mazgāšanai paredzētus līdzekļus, tualetes papīru, kabatlakatiņus, kosmētiskās salvetes, dvieļus, galda salvetes, ieliktņus, tamponus, pamperus un sejas maskas.

Tirdzniecības aizliegums attiecas arī uz DUS. Brīvdienās un svētku dienās nebūs iespējams nopirkt auto kopšanas līdzekļus – šajā periodā DUS tirgos tikai degvielu, pārtikas preces un higiēnas preces. Aizliegums attiecas arī uz tādām precēm, kā, piemēram, stiklu mazgāšanas līdzeklis un autoeļļa.

Tomēr tirdzniecība internetā nav aizliegta – brīvdienās tiešsaistē iespējams nopirkt preces, kuru pārdošana veikalos aizliegta, arī alkoholu un cigaretes.

Domājams, šis lēmums dāvās papildu stimulu interneta tirdzniecības sektora attīstībai valstī. Jau pavasarī, ārkārtējās situācijas režīma darbības pirmajās dienās Latvijā bija vērojams straujš pārtikas preču tirdzniecības uzplaukums internetā.

Centrālās statistikas pārvaldes dati rāda, ka salīdzinājumā ar pērno gadu par 9% pieaudzis cilvēku skaits, kuri pirkuši preces un pakalpojumus internetā (62,8%). Internetā visbiežāk pirka apģērbu, apavus un aksesuārus (45,4%), datorus, planšetdatorus, mobilos tālruņus vai to aksesuārus (28%), sadzīves tehniku (27,8%).

Aptauja, ko pasta pakalpojumu operators Omniva organizēja oktobrī, apliecināja, ka šogad gandrīz puse (45%) iedzīvotāju plāno nopirkt Ziemassvētku dāvanas internetā.

8
Tagi:
ierobežojumi, internets, tirdzniecība, ministru kabinets
Pēc temata
Latvijas iedzīvotāji cieš no krāpnieku darbībām, kuri krāpšanas nolūkos izmanto Covid-19
Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Dakteris Internets: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs nodarbojas ar pašārstēšanos
Aldis Gobzems

"Patiesi idioti vai arī viņiem par to maksā?" Gobzems kritizē valdību un iedzīvotājus

32
(atjaunots 16:01 05.12.2020)
Saeimas deputāts Aldis Gobzems nosaucis valdības lēmumus par "debīliem", tos, kuri tiem seko – par līdzskrējējiem, un prognozējis, ka viss beigsies ar masu nemieriem.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Masu nemieri Latvijā – lūk, pie kā var novest valdības "debīlie" lēmumi, uzskata Saeimas deputāts Aldis Gobzems. Iepriekš viņš paziņoja, ka viņu nevajagot glābt no Covid-19, ja viņš saslims, kā arī aicināja atcelt masku obligāto valkāšānu. Šajā kontekstā viņu atzina par vainīgu deputāta ētikas pārkāpumos, un politiķis pat saņēma sodu – rakstisku aizrādījumu.

Oktobrī Gobzems organizēja Rīgā protesta akciju, kurā piedalīties aicināja visus, kas neapmierināti ar varu Latvijā. Savukārt tagad viņš saplosījis lupatlēveros valdības lēmumus par ierobežojumiem ar mērķi apturēt Covid-19 izplatību un paziņojis, ka masu nemieri vairs nav aiz kalniem. Vienlaikus politiķis apšaubīja savu kolēģu spējas. Savas pārdomas par minētajiem jautājumiem Gobzems publicējis mikroblogā Twitter.

"Es patiesi nevaru saprast, vai tie varas  līdzskrējēji ir patiesi idioti un neko neredz un nesaprot vai arī viņiem par to maksā. Nu kā var neredzēt, ka tuvojas masu nemieri. Kā var neredzēt, ka tiek pieņemti debīli lēmumi? Kā var neredzēt, ka valsti vada nulles?" deputāts pieminēja vairākus jautājumus, kas viņam neliek mieru.

​Iepriekš sabiedrisko iniciatīvu portālā Manabalss bija publicēta petīcija "Ļausim bērniem skolā brīvi elpot" par obligātā masku režīma atcelšanu jaunāko klašu skolēniem. Vienas dienas laikā tā saņēma vairāk nekā 20 tūkstošus parakstu. Petīcijas iesniegšanai Saeimā pietiek ar 10 tūkstošiem. Tagad to skaits pārsniedzis 25 tūkstošus.

Savukārt izdevuma "Neatkarīgā rīta avīze" analītiķis, ģeogrāfijas zinātņu doktors, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docents Juris Paiders asi kritizēja jaunos ierobežojumus. Viņš bija īpaši sašutis par saimniecības preču veikalu slēgšanu brīvdienās.

Virkne pretenziju izskanēja arī par citiem ierobežojumiem, kuru mērķis ir apturēt koronavīrusa izplatību – tos valdība ieviesusi no 3. decembra. Cita starpā pieņemtas stingrākas sanitārās prasības veikalu, skolu, slimnīcu un kultūras iestāžu darbam, aizsargmaskas tagad jāvalkā jebkurās telpās, izņemot mājokli.

32
Tagi:
Aldis Gobzems, ierobežojumi, ārkārtējā situācija
Pēc temata
"Man, latvietim, bija kauns": Gobzems pastāstīja, par ko nākas sarkt Latvijā
Veselības ministrija man nav noteicējs: Gobzems paskaidroja, kāpēc nevalkā masku
"Latvieši, karš ir sācies!": sociālie tīkli par infekcijas jauno antirekordu Latvijā