Bāra lete

Restorāna Kinfield saimniece: VID vadība melo nodokļi tika maksāti

221
(atjaunots 09:38 25.05.2019)
Stāsts par restorāna Kinfield slēgšanu joprojām papildinās: tā īpašniece ierakstīja video, kurā atmaskoja Valsts ieņēmumu dienesta melus.

RĪGA, 25. maijs — Sputnik. Slēgtā restorāna Kinfield saimniece, kura nesen atklāja, kā Valsts ieņēmumu dienests (VID) faktiski nogalinājis viņas uzņēmumu, publicēja vēl vienu uzrunu. Šoreiz Kristīne Rožkalne pastāstīja nianses, lai gaisinātu visas aizdomas, jo VID Ievas Jaunzemes persona atklāti pārmeta viņai nodokļu nomaksāšanu un apgalvoja, ka uzņēmumam dots trīs gadu termiņš nodokļu parādu apmaksai pirms konta bloķēšanas.

Rožkalne pauda: agrāk viņa domājusi, ka runa ir tikai par VID darbinieku attieksmi, bet tagad viņai ir skaidrs, ka tā ir vesela sistēma. Restorāna Kinfield saimniece apsūdzēta par lieliem nodokļu parādiem vienā mistiskā uzņēmumā, taču Rožkalne pastāstīja, ka patiesībā viņai bijuši divi uzņēmumi.

Viens tika nodibināts, kad viņā atvēra pirmo restorānu Kinfield Torņu ielā. Firma ar mikrouzņēmuma nodokli kādu laiku pastāvējusi, tajā bija reģistrēti visi piece darbinieki, taču kļuva skaidrs, ka iestāde jāpaplašina – auga tās popularitāte un klientu skaits.

"Šeit neizplūdīšu, bet fakts ir tas, ka 6.jūnijā VID nobloķēja kontu bez brīdināšanas par aptuveni četriem tūkstošiem nodokļu parādu," paskaidroja Rožkalne. Toreiz saimniecei teica, ka viņa varot apmakāt parādu kaut ko privātajiem līdzekļiem, lai firmu varētu slēgt. To viņa arī izdarīja.

Pēc kāda laika Kristīne Rožkalne no jauna nolēma atvērt restorānu, taču tagad - ar citu uzņēmumu, ko atvēra kā pilno nodokļu uzņēmumu. Tā oktobrī Kr.Barona ielā parādījās jauns restorāns Kinfield, kurā strādāja jau 14 cilvēki.

VID vadītāja Ieva Jaunzeme apliecināja, ka uzņēmuma konti neesot slēgti bez brīdinājuma – vispirms, kā nākoties, parādniekiem esot piedāvāts nodokļu parādu nomaksas grafiks. Vēl vairāk – Jaunzeme apgalvoja, ka martā dāvāta iespēja nomaksāt parādu trīs gadu laikā.

Taču restorāna Kinfield saimniece pastāstīja, ka janvāra beigās vērsusies VID, jo nevar nomaksāt pašreizējos nodokļu parādus un vēlas saņemt to dzēšanas grafiku, bet viņai ieteica uzrakstīt iesniegumu EDS sistēmā. Taču atbildi viņa nesaņēma, lai arī VID vadītāja skaidro, ka martā uzņēmumam izsniegts grafiks ar iespēju nomaksāt parādu trīs gadu laikā.

Rožkalne konstatēja, ka VID melo. 19.februārī bez jebkāda grafika un brīdinājumiem firma EDS sistēmā saņēmusi lēmumu – tās konts bloķēts.

Rožkalne no jauna uzrakstījusi vēstuli VID, kurā lūdza paskaidrojumus un vēlreiz apliecināja ierēdņiem, ka vēlas godīgi strādāt, brīvprātīgi samaksāt visus nodokļus un saņemt maksājumu grafiku. Taču atbildi viņa nesaņēma un sāka meklēt iespējas personīgi tikties ar ierēdņiem.

Restorāna klientu skaits sāka kristies, un 4.martā, kad tika aizliegti norēķini skaidrā naudā, bizness saņēma kārtējo triecienu, jo nebija iespējams norēķināties ar piegādātājiem, darbiniekiem un apmeklētājiem.

Tikai 18.martā, otrās vizītes laikā VID restorāna saimniece guva iespēju saņemt nodokļu parāda apmaksas grafiku, un 25.martā, 35 dienas pēc konta bloķēšanas, to saņēma.

Kāpēc gan melo VID vadītāja Ieva Jaunzeme par to, ka grafiks saņemts pirms konta bloķēšanas, vaicāja Rožkalne.

Kardināli atšķirīgi ir arī dati par nodokļu nomaksu: VID vadītāja apgalvo, ka restorāns Kinfield nodokļos samaksājis tikai 130 eiro, bet saimniece rāda bankas izrakstu – maksāti tūkstoši (apmēram 14 tūkst.eiro).

"Es vēlos šeit pateikt vienu: es patiešām centos maksāt, cik varēju no paša sākuma, kaut pa mazām daļām, tomēr centos. Īpaši pat tajā posmā, kad skābeklis mums jau bija piegriezts, un tas bija dienu no dienas izdzīvošanas jautājums. Un tomēr, kā redzat, bija maksājumi visas darbības laikā. Kinfield ir iznīcināts, 14 darbinieki ir zaudējuši savu darbu. Ko valsts no tā ir ieguvusi?" video uzrunas noslēgumā vaicāja restorāna Kinfield saimniece Kristīne Rožkalne.

Pirms dažām dienām Kinfield saimniece publicēja Facebook stāstu par to, kā viņai nācies saskarties ar VID darbinieku attieksmi: pret viņu izturējušies kā pret noziedznieci. Viņa mēnesi cīnījusies par restorāna izdzīvošanu pēc tam, kad bankas konts tika bloķēts bez iepriekšēja brīdinājuma.

221
Pēc temata
"Katrs eiro zelta vērts": Latvijas iedzīvotāji atkal uzkāruši ieņēmumu dienesta portālu
Tūkstošiem Latvijas pensionāru ir izveidojušies nodokļu parādi
Latvijas iedzīvotāja nopirka mašīnu Lietuvā par skaidru naudu un saņēma 3000 eiro sodu
VID piemēros jaunus sodus par pārkāpumiem nodokļu jomā
Medicīnas masa slimnīcā, foto no arhīva

Cipule: slimnīcās nokļūst visi, kam vajadzīga hospitalizācija

2
(atjaunots 22:23 22.01.2021)
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ir spiests rūpīgi novērtēt Covid-19 pacientu hospitalizācijas nepieciešamību, ņemot vērā vietu trūkumu slimnīcās.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Par to, kā Covid-19 inficēto skaita pieaugums ietekmējis hospitalizācijas iespējas, Latvijas televīzijas ēterā pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Pēdējo dienu laikā valstī krītas hospitalizācijas gadījumus skaits, tomēr daudziem cilvēkiem ik dienas vēl joprojām vajadzīga aprūpe stacionārā, liels ir arī gultasvietu aizpildījums – 80% un vairāk. Slimnīcās nokļūst aptuveni simt pacienti dienā.

Atsevišķos rajonos saslimušo skaits slimnīcās sarūk, tāpat kā samazinās arī saslimstība darbinieku vidū, bet citviet pacientu skaits pieaug, pastāstīja Cipule.

Satraucoša tendence ir daudzu pacientu ārstēšanās ilgums, proti, pacienti ilgstoši atrodas intensīvās terapijas nodaļās, līdz ar to tur noslodze ir ļoti augsta. Piemēram, slimnīcu gultu noslodze Stradiņa slimnīcā ir 120%. Cipule skaidroja, ka šajā slimnīcā atsevišķās nodaļās izvērsts gultu skaits pacientiem, kas inficēti Covid-19.

Vienlaikus NMPD vadītāja apliecināja, ka aizvien visi slimnieki, kuriem nepieciešams ārstēties slimnīcās, tajās nokļūst.

"Jautājums ir par to, kādā veidā mēs to procesu noorganizējam un cik drošs tas īstenībā ir pacientiem. (..) Atsevišķās situācijās, dodoties izsaukumos un vērtējot parametrus pacientam, varam izvērtēt, ka viņš vēl nav jāhospitalizē," pastāstīja Cipule.

Turklāt pacienti ne vienmēr ir ar mieru doties uz slimnīcu valsts otrā malā.

"Ir pacienti, kas ir jau ar nopietniem plaušu bojājumiem, bet salīdzinoši ļoti labiem parametriem un netiek stacionēti. Tikai vēlāk tiek konstatēts, ka ir diezgan liels plaušu bojājums. Tāpēc no NMPD viedokļa mēs daudz drošāk justos, ja slimnīcās būtu lielākas iespējas uzņemt pacientus un mēs varētu pie vismazākajām aizdomām, nepaļaujoties tik daudz uz cipariem, papildu drošībai nogādāt pacientu slimnīcā, lai var izvērtēt, asinsanalīzes veikt, rentgena izmeklējumus," teica Cipule.

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka vidēji 15% no visiem Covid-19 pacientiem nonāk stacionārā. Pie tam hospitalizēto skaits konkrētā dienā nav saistīts ar dienu iepriekš reģistrēto koronavīrusa gadījumu skaitu. Ārsti skaidro, ka dažkārt slimnieka stāvoklis pasliktinās pat vienu vai divas nedēļas pēc slimības diagnosticēšanas.

2
Tagi:
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca, Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Latvijā reģistrēti pirmie vidēji smagas Covid-19 gaitas gadījumi bērniem
"Bīstama blakusparādība": kā vakcīna pret Covid-19 sagrauj sabiedrību Latvijā
Neielaida jau lidostā: kā darbojas prasība uzrādīt Covid-19 testu
Latvija atļaus ieceļot no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību
1991. gada barikādes Rīgā, foto no arhīva

Vai daudzi būtu gatavi šodien stāties uz barikādēm?

10
(atjaunots 22:16 22.01.2021)
Latvijā tagad labprāt patētiski spriež par 1991. gada janvāra barikādēm kā valsts neatkarības cīņas simbolu. Cik daudzi būtu gatavi tagad aizstāvēt valsts suverenitāti?

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Šogad tiek svinēta 1991. gada janvāra barikāžu 30. gadadiena. Tālaika notikumi pa šo laiku kļuvuši par vētrainas mītu sacerēšanas objektu un ieņēmuši goda vietu starp Latvijas nacionālās valsts tapšanas notikumiem. Interesanti, kā iedzīvotāji būtu rīkojušies šodien?

Kompānijas "Kantar TNS" aptauja 18-60 gadu vecuma iedzīvotāju grupā parādīja: mazāk nekā puse respondentu būtu gatavi iziet uz barikādēm, ja vajadzētu mūsdienās ar tādām metodēm aizstāvēt Latvijas neatkarību. Aptaujas rezultātus publicēja skaties.lv.

Tikai 18% respondentu apliecināja, ka noteikti stātos uz barikādēm, vēl 26% tādu iespēju pieļāva. Tātad kopumā apstiprinošu atbildi snieguši 44% aptaujāto.

Negatīvu atbildi sniedzis mazāks respondentu skaits – 34%. Rezultāti liecina, ka 17% paziņoja  - uz barikādēm noteikti nestāsies, vēl tikpat liels skaits drīzāk sliecās uz negatīvas atbildes pusi.

Katrs piektais (22%) nespēja dot konkrētu atbildi.

Barikāžu dienas Latvijā tradicionāli atzīmē no 13. līdz 17. janvārim 1991. gada notikumu piemiņai. Sputnik Latvija pastāstīja, kāpēc barikādes mūsdienu Latvijā ieguvušas tādu nozīmi.

10
Tagi:
barikādes, Rīga
Pēc temata
Manas jaunības barikādes: no milzīgām cerībām līdz pilnīgam kraham
Piemiņa stiklā: barikādēm veltītas vitrāžas Doma baznīcā
Latvija atcerējās barikādes: solījumi netika izpildīti, par PSRS nesēro

Suņi iemācījušies atpazīt Covid-19 inficētos: tas izdevies?

0
(atjaunots 22:26 22.01.2021)
Cilvēka labākie draugi – suņi, spēj ne tikai cilvēku pūlī atrast ar Covid-19 inficētu slimnieku, bet arī atšķirt koronavīrusa paveidu. Kā tas viņiem izdodas?

Itālijas lidostā notiek unikāls eksperiments. Suņi iemācījušies fiksēt ar Covid-19 inficētus cilvēkus, pat tad, ja slimība notiek bez simptomiem, kā arī noteikt koronavīrusa štammus.

Vai gribat uzzināt, kādu sugu suņi apguvuši tādas fantastiskas iemaņas, un ar vienu aci ieskatīties dresūras aizkulisēs? Par to stāsta mūsu video.

0
Tagi:
suns, koronavīruss
Pēc temata
Šodien Covid-19 tests pozitīvs, rīt negatīvs: eksperte skaidro, kā tas ir iespējams
Le Monde publicē slepenu informāciju no Covid-19 vakcīnas apstiprināšanas dokumentiem
Prēmija par pandēmiju: Covid-19 kā zelta lietus līst pār ierēdņiem
Rietumi ir apjēguši: Covid-19 ir Hitlers, tātad laiks aliansei ar Krieviju