Bāra lete

Restorāna Kinfield saimniece: VID vadība melo nodokļi tika maksāti

212
(atjaunots 09:38 25.05.2019)
Stāsts par restorāna Kinfield slēgšanu joprojām papildinās: tā īpašniece ierakstīja video, kurā atmaskoja Valsts ieņēmumu dienesta melus.

RĪGA, 25. maijs — Sputnik. Slēgtā restorāna Kinfield saimniece, kura nesen atklāja, kā Valsts ieņēmumu dienests (VID) faktiski nogalinājis viņas uzņēmumu, publicēja vēl vienu uzrunu. Šoreiz Kristīne Rožkalne pastāstīja nianses, lai gaisinātu visas aizdomas, jo VID Ievas Jaunzemes persona atklāti pārmeta viņai nodokļu nomaksāšanu un apgalvoja, ka uzņēmumam dots trīs gadu termiņš nodokļu parādu apmaksai pirms konta bloķēšanas.

Rožkalne pauda: agrāk viņa domājusi, ka runa ir tikai par VID darbinieku attieksmi, bet tagad viņai ir skaidrs, ka tā ir vesela sistēma. Restorāna Kinfield saimniece apsūdzēta par lieliem nodokļu parādiem vienā mistiskā uzņēmumā, taču Rožkalne pastāstīja, ka patiesībā viņai bijuši divi uzņēmumi.

Viens tika nodibināts, kad viņā atvēra pirmo restorānu Kinfield Torņu ielā. Firma ar mikrouzņēmuma nodokli kādu laiku pastāvējusi, tajā bija reģistrēti visi piece darbinieki, taču kļuva skaidrs, ka iestāde jāpaplašina – auga tās popularitāte un klientu skaits.

"Šeit neizplūdīšu, bet fakts ir tas, ka 6.jūnijā VID nobloķēja kontu bez brīdināšanas par aptuveni četriem tūkstošiem nodokļu parādu," paskaidroja Rožkalne. Toreiz saimniecei teica, ka viņa varot apmakāt parādu kaut ko privātajiem līdzekļiem, lai firmu varētu slēgt. To viņa arī izdarīja.

Pēc kāda laika Kristīne Rožkalne no jauna nolēma atvērt restorānu, taču tagad - ar citu uzņēmumu, ko atvēra kā pilno nodokļu uzņēmumu. Tā oktobrī Kr.Barona ielā parādījās jauns restorāns Kinfield, kurā strādāja jau 14 cilvēki.

VID vadītāja Ieva Jaunzeme apliecināja, ka uzņēmuma konti neesot slēgti bez brīdinājuma – vispirms, kā nākoties, parādniekiem esot piedāvāts nodokļu parādu nomaksas grafiks. Vēl vairāk – Jaunzeme apgalvoja, ka martā dāvāta iespēja nomaksāt parādu trīs gadu laikā.

Taču restorāna Kinfield saimniece pastāstīja, ka janvāra beigās vērsusies VID, jo nevar nomaksāt pašreizējos nodokļu parādus un vēlas saņemt to dzēšanas grafiku, bet viņai ieteica uzrakstīt iesniegumu EDS sistēmā. Taču atbildi viņa nesaņēma, lai arī VID vadītāja skaidro, ka martā uzņēmumam izsniegts grafiks ar iespēju nomaksāt parādu trīs gadu laikā.

Rožkalne konstatēja, ka VID melo. 19.februārī bez jebkāda grafika un brīdinājumiem firma EDS sistēmā saņēmusi lēmumu – tās konts bloķēts.

Rožkalne no jauna uzrakstījusi vēstuli VID, kurā lūdza paskaidrojumus un vēlreiz apliecināja ierēdņiem, ka vēlas godīgi strādāt, brīvprātīgi samaksāt visus nodokļus un saņemt maksājumu grafiku. Taču atbildi viņa nesaņēma un sāka meklēt iespējas personīgi tikties ar ierēdņiem.

Restorāna klientu skaits sāka kristies, un 4.martā, kad tika aizliegti norēķini skaidrā naudā, bizness saņēma kārtējo triecienu, jo nebija iespējams norēķināties ar piegādātājiem, darbiniekiem un apmeklētājiem.

Tikai 18.martā, otrās vizītes laikā VID restorāna saimniece guva iespēju saņemt nodokļu parāda apmaksas grafiku, un 25.martā, 35 dienas pēc konta bloķēšanas, to saņēma.

Kāpēc gan melo VID vadītāja Ieva Jaunzeme par to, ka grafiks saņemts pirms konta bloķēšanas, vaicāja Rožkalne.

Kardināli atšķirīgi ir arī dati par nodokļu nomaksu: VID vadītāja apgalvo, ka restorāns Kinfield nodokļos samaksājis tikai 130 eiro, bet saimniece rāda bankas izrakstu – maksāti tūkstoši (apmēram 14 tūkst.eiro).

"Es vēlos šeit pateikt vienu: es patiešām centos maksāt, cik varēju no paša sākuma, kaut pa mazām daļām, tomēr centos. Īpaši pat tajā posmā, kad skābeklis mums jau bija piegriezts, un tas bija dienu no dienas izdzīvošanas jautājums. Un tomēr, kā redzat, bija maksājumi visas darbības laikā. Kinfield ir iznīcināts, 14 darbinieki ir zaudējuši savu darbu. Ko valsts no tā ir ieguvusi?" video uzrunas noslēgumā vaicāja restorāna Kinfield saimniece Kristīne Rožkalne.

Pirms dažām dienām Kinfield saimniece publicēja Facebook stāstu par to, kā viņai nācies saskarties ar VID darbinieku attieksmi: pret viņu izturējušies kā pret noziedznieci. Viņa mēnesi cīnījusies par restorāna izdzīvošanu pēc tam, kad bankas konts tika bloķēts bez iepriekšēja brīdinājuma.

212
Pēc temata
"Katrs eiro zelta vērts": Latvijas iedzīvotāji atkal uzkāruši ieņēmumu dienesta portālu
Tūkstošiem Latvijas pensionāru ir izveidojušies nodokļu parādi
Latvijas iedzīvotāja nopirka mašīnu Lietuvā par skaidru naudu un saņēma 3000 eiro sodu
VID piemēros jaunus sodus par pārkāpumiem nodokļu jomā
  Gaisa desanta spēku diena

Latvijas robežsargs apsveicis draugus Desanta dienā. Tagad viņu gaida Ētikas komisija

2
(atjaunots 17:51 07.08.2020)
Valsts robežsardzes darbinieks sociālajos tīklos apsveicis draugus Gaisa desanta spēku dienā. Tagad Ētikas komisija izmeklēs, vai viņš tādējādi nav kaitējis robežsargu reputācijai.

RĪGA, 7. augusts - Sputnik. Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenais inspektors Aleksandrs Rubļovs apsveicis savus draugus Gaisa desanta spēku dienā ar publikāciju savā personīgajā lapā Facebook. Tagad  viņam par to nāksies samaksāt, vēsta Pietiek.com.

2. augustā inspektors publicēja savā lapā fotogrāfiju – desantnieki ierindā ar uzrakstu "Neviens, izņemot mūs!" Publikāciju pavadīja vārdi "Apsveicu svētkos!".

Par inspektora apsveikumu bija sašutuši daži Facebook apmeklētāji, pēc tam pie darba ķērās Ētikas komisija.

"Aleksandra Rubļova Facebook profilā nebija minēta viņa darbavieta, - raksta Pietiek. - Taču ieraksti nepārprotami apliecināja, ka sveicējs specifiskai PSRS iedzīvotāju daļai nozīmīgajā dienā ir tieši robežsardzes inspektors. Kā rāda A.Rubļova amatpersonas deklarācija, PSRS tradīciju cienītājs pērn Latvijas Valsts robežsardzē algā saņēmis 17 095 eiro un vēl arī 487 eiro lielu pabalstu.

Valsts robežsardze paskaidroja: "Konkrētajā gadījumā Valsts robežsardzes amatpersona ir pārkāpusi Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra ieteikumu Nr. 1 "Valsts pārvaldes vērtības un ētikas pamatprincipi" 13. punkta "Ārpus amata vai darba pienākumu pildīšanas nodarbinātais rīkojas tā, lai nemazinātu valsts pārvaldes reputāciju un uzticēšanos tai" un Valsts robežsardzes 2020. gada 9. marta iekšējo noteikumu Nr. 4 "Valsts robežsardzes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi un darbinieka ētikas kodekss" 12.2. punkta "cienīt un nekaitēt Valsts robežsardzes reputācijai" prasības. Ņemot vērā minēto, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenā inspektora rīcība tiks vērtēta Valsts robežsardzes ētikas komisijā."

2
Tagi:
Robežsardze
Pēc temata
Kupoli debesīs: Kubaņas desantnieki nodeva sveicienus ASV un Ukrainas mācībām
"Kas cits, ja ne mēs": Krievija formē jaunu gaisa desanta pulku Krimā
Rota, kas aizgāja debesīs. Nemirstīgie Pleskavas desantnieki
Kviešu ražas vākšana, foto no arhīva

"Labība sagūlusi veldrē": zemnieki stāsta par kviešu ražu

6
(atjaunots 13:40 07.08.2020)
Zemnieki Latvijā cerēja, ka šogad gaidāma laba kviešu raža, tomēr atzīst, ka cerības nav īsti attaisnojušās.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Ražas novākšanas sezona rit pilnā sparā. Zemnieki atzīmē, ka brīžiem darbu pārtraukušas tikai lietavas. Tomēr daudzi atzīst, ka cerējuši uz daudz labāku ražu, vēsta Rus.lsm.lv.

Auces novada zemnieku saimniecības "Druvas" saimnieks Vidmants Krapauskis stāsta, ka ražas kulšanas darbi jau rit aktīvi. Saimniecībā kopumā sējumi ir 600 hektāru platībā. Aizvadītajā nedēļā jau novākts rapsis un daļa ziemas kviešu.

Krapauskis piezīmēja, ka cerējis uz lielāku ražu. No rapša sējumiem 106 hehtāru platībā 16 hektārus iznīcinājusi krusa. Rezultātā rapša raža iznāca 2,6 tonnas uz hektāru, bet varēja būt 3,5 tonnas.

Zemnieks uzsvēra, ka tas ir nopietns zaudējums. Tagad saimniecība gaida apdrošināšanas kompensāciju.

Radušās problēmas arī ar kviešiem – graudi ir ļoti sīki. Pagaidām paspējuši novākt 36 hektārus ziemas kviešu - ap piecām tonnas uz hektāru.

Talsu novada saimniecība "Rīgmaļi", kur kopējā sējumu platība ir ap 1000 hektāru, vēl tikai sāk novākt rapšus un kviešus. Graudkopis Māris Bērziņš stāstīja, ka pirmajās trīs dienās nokulti 25% lauku.

Bērziņš atzīmēja, ka sākumā šķitis: šī gada raža būs laba, tomēr lietavas ir darījušas savu - vietām ir veldre, arī jūnija sausums ir atstājis savu iespaidu. Katastrofa, viņaprāt, nav notikusi, tomēr cerības nav attaisnojušās.

Atgādināsim, ka, neskatoties uz ekspertu prognozēm, kuri draudēja, ka Latvija varētu palikt bez ražas kaprīzo laikapstākļu dēļ, šogad valsts pardevusi gandrīz par 70% vairāk augļu nekā šajā periodā pērn.

Lielāko daļu ābolu Latvija pārdevusi Igaunijai – 64% no visa ābolu eksporta apjoma. Arī lielākā daļa bumbieru – 65% kopējā eksporta apjoma – nonākuši Igaunijā.

Pie tam 36% no ābolu eksporta Latvija pārdevusi Lietuvai, tāpat kā 14% no kopējā bumbieru apjoma.

6
Tagi:
lauksaimniecība, Latvija
Pēc temata
Speciālists: ja svelme saglabāsies, Latvija var palikt bez ražas
Kartupeļi dārgi, toties ir savi tomāti: kā veidojas pārtikas cenas Baltijas valstīs
Zemnieku Saeima: lai politiķi paši brauc pie mums vākt ogas
Visu eksportā: Latvija nopelnījusi gandrīz 15 miljonus eiro uz augļu tirdzniecības rēķina
Ziemeļu straume 2

Vācijas ĀM atbildēja uz ASV draudiem "Ziemeļu straumei 2"

0
(atjaunots 17:56 07.08.2020)
Trīs ASV senatori adresējuši vēstuli ostas operatoram "Sassnitz GmbH", kurā draud ar finansiālu sabrukumu Zasnicas ostai.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. Vācijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Nilss Annens asi kritizēja ASV Senāta locekļu vēstuli, kurā politiķi draud Zasnicas pilsētas ostai ar sankcijām "Ziemeļu straumes 2" dēļ, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ziņu aģentūras rīcībā nokļuva trīs ASV senatoru vēstule, kas adresēta ostas operatoram "Sassnitz GmbH". Tajā stāstīts par sankcijām, ko ASV valdība gatavo pret kompānijām, kas atbalsta gāzesvada būvdarbus. Cita starpā vēstulē teikts, ka darbu turpināšanas gadījumā Zasnicas ostai draud "finansiāls sabrukums".

"ASV eksteritoriālo sankciju politika attiecībās ar tuviem partneriem un sabiedrotajiem ir nopietns uzbrukums mūsu nacionālajai suverenitātei," Annens norādīja intervijā avīzei Handelsblatt.

Politiķis norādīja, ka vācu kompānijām adresēto draudu vēstuļu tonis un saturs ir absolūti nepieņemams.

"Mēs likām skaidri saprast mūsu partneriem ASV, ka nepieļausim spiedienu pret mūsu kompānijām," atzīmēja valsts sekretārs. Viņš atgādināja, ka Vācijas un Eiropas enerģētikas politika tiks izlemta tikai Berlīnē un Briselē, nevis Vašingtonā.

Annens pastāstīja, ka Vācija izmantos savu prezidentūru ES Padomē, lai stiprinātu Eiropas suverenitāti, un piebilda, ka Eiropa nedrīkst pakļautties šantāžai.

"Ziemeļu staume 2"

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz gāzesvada izbūvi no Krievijas uz Vāciju.

Krievijas projektu atbalsta Berlīne un Vīne, jo tās ir ieinteresētas saņemt stabilas gāzes piegādes. Gāzesvadu atbalsta arī Norvēģija – tās valdībai pieder 30% kompānijas "Kvaerner", būvdarbu apakšuzņēmēja, akciju.

Pret "Ziemeļu straumi 2"  iebilst Lietuva, Latvija, Polija un Ukraina, kam ir savas intereses. Projektu kritizē arī ASV – tās vēlas piegādāt Eiropai pašas savu sašķidrināto dabas gāzi.

Pērnā gada beigās Savienotās Valstis pieņēma aizsardzības budžetu, kurā iekļāva sankcijas pret "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu dalībniekiem. Rezultātā projekta īstenošana apstājās, tomēr Krievijas koncerns "Gazprom" informēja, ka varēs patstāvīgi noslēgt būvdarbus.

0
Tagi:
Ziemeļu straume 2, sankcijas, ASV, Vācija
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Eksperts pastāstīja, kādi riski vēl saistīti ar "Ziemeļu straumi 2"
Straujš pagrieziens: Vācija draud ASV ar sankcijām par mēģinājumu apturēt "Nord Stream 2"
Uzņēmēji Vācijā plāno atbildi ASV sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2"
Eksperts: ASV rīcība pret "Ziemeļu straumi 2" ir jezuītiska, Eiropā valda pasivitāte