Sabojāts ceļš. Foto no arhīva

Uz Zemitāna tilta sākušies remontdarbi

56
(atjaunots 14:34 23.05.2019)
Visu tilta konstrukciju inspekcija tika veikta 2018. gada vasarā, un nesošo konstrukciju stāvokli atzinuši par apmierinošu.

RĪGA, 23. maijs – Sputnik. No 23. maija līdz 20. jūnijam tiks atjaunots ceļa segums uz Zemitāna tilta, raksta rus.db.lv ar atsauci uz Rīgas domes Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību speciālisti Unu Ahunu-Ozolu.

Asfalta likšana notiks naktīs no plkst. 22:00 līdz 6:00. Vadītājus aicina ievērot noteikto ātruma ierobežojumu – 30 km/h.

Ahuna-Ozola atgādina, ka visu tilta konstrukciju inspekcija notika 2018. gada vasarā, un nesošo konstrukciju stāvoklis tika atzīts par apmierinošu. Zemitāna tilta rekonstrukcija plānota 2021. gadā.

Iepriekš kļuva zināms, ka Brasas tilta remontdarbi ievilksies, tāpēc Rīgas dome, iespējams, aicinās uzņēmumu Latvijas Dzelzceļš atvērt papildu pārbrauktuvi, lai autotransports varētu šķērsot dzelzceļa sliedes.

Transportlīdzekļu satiksme (izņemot sabiedrisko transportu) uz Brasas ceļu pārvada Gaujas ielas virzienā ir aizliegta no šī gada aprīļa beigām ceļu pārvada remontdarbu dēļ. Remontam bija jāsākas jau 2018. gadā, taču tas tika atlikts finansējuma trūkuma dēļ. Darbus īsteno Lietuvas uzņēmums Kauno tiltai, kurš nodarbojas arī ar Deglava tilta remontu.

Remontu bija plānots pabeigt līdz 2020. gada pavasarim, taču Rīgas mēra vietas izpildītājs Oļegs Burovs atzina, ka darbi, iespējams, ievilksies pat līdz 2020. gada decembrim.

Divdesmit piektajā aprīlī Rīgā tika slēgts Deglava tilts. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens nolēma, ka tilta turpmākā ekspluatācija var novest pie tā nobrukšanas.

BVKB, Valsts policija un departamenta uzaicinātais sertificētais eksperts no Rīgas Tehniskās universitātes apsekoja Deglava tiltu un uzklausīja eksperta viedokli. Taču, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins atzīmēja, ka šie argumenti acīmredzot nav bijuši pietiekami pārliecinoši.

Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks informēja, ka veikts tilta balsta kontrolurbums un pēc tā rezultātiem transporta satiksme pa tiltu tiks atjaunota. Taču arī tas situāciju neglāba.

Svarīgās maģistrāles slēgšana noveda pie transporta kolapsa Rīgā: milzīgi sastrēgumi, grūtības ar sabiedrisko transportu, grūtības svarīgu pilsētas dienestu, piemēram, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbā.

Tiltu tomēr atvēra sākumā speciālo dienestu mašīnām, un vēlāk arī sabiedriskajam transportam. Deviņpadsmitajā maijā tiltu atvēra automobiļu satiksmei.

56
Pēc temata
"Kapu tramvaja" nebūs: lauzts līgums ar "Rīgas satiksmi"
Ģirģens sagaida problēmas arī ar citiem Rīgas tiltiem
Privāta kompānija ir gatava palaist prāmi no Bolderājas līdz Vanšu tiltam
"Nanodžinsi": asfalta licēji pārsteiguši rīdziniekus ar jaunām tehnoloģijām
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

11
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

11
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

17
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

17
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi