Mītiņš Rātslaukumā Rīgas mēŗa Nila Ušakova atbalstam

Nevar rimties: ministrija atkal domā par Rīgas domes atlaišanu

65
(atjaunots 17:24 22.05.2019)
Deputāti iztaujājuši tiesībsargus par pašvaldības līdzekļu iespējamās izšķērdēšanas izmeklēšanas gaitu Rīgas domes iestādēs.

RĪGA, 22. maijs – Sputnik. Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) un portālā Riga.lv budžeta līdzekļu izšķērdēšanas lietā, kā arī sakarā ar iespējamu nelikumīgo priekšvēlēšanu kampaņas finansēšanu, pie atbildības varētu saukt pagaidām nenosauktas amatpersonas no Rīgas domes, vēsta Skaties.lv.

Par to 21. maijā pastāstīja Sevišķi svarīgo lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Sigita Deičmane Saeimas Publisko izdevumu komisijas sēdē.

Uz sēdi tika aicināti RTAB un Riga.lv, Valsts kontroles, KNAB un Ģenerālprokuratūras pārstāvji.

KNAB pārstāvji neatbildēja uz Jaunās konservatīvās partijas deputātu jautājumu, vai tiešām pašvaldības līdzekļi caur RTAB aizgājuši kādam politiskajam konsultantam Vācijā, lai viņš palīdzētu partijai "Saskaņa" pirms vēlēšanām. Šādu versiju mediji izplatīja 19. maijā, taču "Saskaņas" pārstāvji to noliedza, nosaucot to par iespējamo specdienestu dezinformācijas noplūdināšanu, kas darīts lai nomelnotu partiju pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Prokurore Sigita Deičmane pastāstīja, ka izmeklēšana, kuras ietvaros jau tika aizturētas divas RTAB darbinieces, ir daudz plašāka, un pie atbildības tiks saukti arī Rīgas domes ierēdņi, iespējams, arī par partijas finanšu pārkāpumiem.

"KNAB, uzsākot šo kriminālprocesu, jau paredzēja, ka būs pie izmeklējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar valsts amatpersonu izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem, tāpēc arī šis process ir biroja izmeklēšanā," norādīja Deičmane.

Dokumentus par abu Rīgas domes pašvaldības veidojumu finansēšanu pieprasīja arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kura ir atbildīga par pašvaldību darbu. Šogad RTAB un Riga.lv arī saņēma vairāk nekā miljonu eiro bez konkursa. Šo lēmumu martā parakstīja šobrīd jau atstādinātais mērs Nils Ušakovs.

Ministrijas pārstāvis Aivars Draudiņš neizslēdz, ka ministrijas ierēdņi var sākt likuma sagatavošu par Rīgas domes atlaišanu, taču tam ir nepieciešams atbildīgā ministra Jura Pūces politiskais atbalsts.

Var nešaubīties par to, ka pamatojuma esamības gadījumā ministrs Pūce varētu atbalstīt Rīgas domes atlaišanu – par to viņš sāka runāt vēl pirms iestāšanās amatā. Taču, kā jau rakstīja Sputnik Latvija, kaut arī precedenti pašvaldību vadību atlaišanai Latvijā pastāv, tam ir nepieciešami skaidri juridiski pamatojumi, jeb daudzkārtēji sistemātiski pārkāpumi.

Tai pat laikā esošais skandāls jau ir negatīvi ietekmējis "Saskaņas" popularitāti, un tas nozīmē, ka cerību, ka esošā koalīcija saglabās varu Rīgā pēc 2021. gada pašvaldību vēlēšanām, praktiski nav.

65
Pēc temata
"Vīri melnā": Alekseja Rosļikova kabinetā Rīgas domē notikusi kratīšana
Burovs: Valsts kontrole vienmēr sniedz laiku kļūdu labojumam
Ne naudas, ne rezultātu: KNAB pārbauda "Latvijas Dzelzceļu" sakarā ar "nanosienas" lietu
KNAB veica kratīšanu Rīgas domē
Rīga

"Galvaspilsēta Rīga": VARAM piedāvā interesantu papildinājumu Pašvaldību likumā

12
(atjaunots 18:28 12.07.2020)
Atsevišķa nodaļa likumā noteiks Rīgas pašvaldības funkcijas un Rīgas domes pilnvaras, kā arī to vadības veidus.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina iekļaut Pašvaldību likumā atsevišķu nodaļu "Galvaspilsēta Rīga", vēsta Mixnews.lv.

Šāda papildinājuma iekļaušanas iespēju valdība skatīs otrdien, 14. jūlijā.

Šajā normā tiks aprakstītas pašvaldības funkcijas, Rīgas domes pilnvaras, to plānošana un vadība.

Tāpat jaunajā nodaļā jāiekļauj ikgadējā līguma noslēgšana starp Rīgas pašvaldību un valsti. Tajā tiks norādītas valdības subsīdijas un pašvaldības līdzfinansējums.

VARAM skaidro šādu lēmumu ar to, ka Rīgā dzīvo liels cilvēku skaits, un galvaspilsētai ir arī sava specifika.

Turklāt "Galvaspilsēta Rīga" nodaļā aprakstīto normu ievērošanai sekos līdzi speciāli izveidota koordinācijas padome. Šajā padomē jābūt iekļautiem Latvijas valdības un Rīgas pašvaldības pārstāvjiem, savukārt vadīs to Rīgas izpilddirektors.

Atgādināsim, ka 22. jūnijā Latvijas prezidents Egils Levits izsludināja likumu par administratīvi teritoriālo reformu, saskaņā ar kuru no 2021. gada valstī būs 42 pašvaldības esošo 119 vietā.

Saskaņā ar jauno likumu, no nākamā gada 1. jūlija pilsētas statuss tiks piešķirts Koknesei un Iecavai, savukārt no 2022. gada 1. jūlija par pilsētām kļūs Ādaži, Mārupe un Ķekava.

Latvijas pilsētas tiks iedalītas valsts nozīmes pilsētas un novada nozīmes pilsētās. Valsts nozīmes pilsētas statusu piešķirs Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Jūrmalai, Liepājai, Ogrei, Rēzeknei, Rīgai, Valmierai un Ventspilij.

12
Tagi:
novadu reforma, VARAM
Pēc temata
Kariņa recepte: kā sadalīt divus miljardus eiro
Latvijas prezidents izsludinājis administratīvi teritoriālās reformas likumu
Saeima apstiprināja Nacionālo attīstības plānu: kāds būs Latvijas kurs jaunajā septiņgadē
Pašvaldības palīdzēs prezidentam izbrāķēt novadu reformu
Covid-19

Latvija uzvarējusi Covid-19? Aizritējušajā diennaktī nav atklāti inficēšanās gadījumi

10
(atjaunots 12:48 12.07.2020)
Pēc pēkšņā Covid-19 uzliesmojuma Latvijā, iestājies klusuma brīdis. Aizritējušajā diennaktī 1467 veiktie testi neatklāja nevienu jaunu koronavīrusa inficēšanās gadījumu.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju, pēdējo 24 stundu laikā valstī tika veikti 1467 Covid-19 testi. Jaunu inficēšanās gadījumu nav.

​Vēl sestdien, 11. jūlijā, tika ziņots par 8 jauniem inficēšanās gadījumiem. SPKC meklēja reisa 7937 autobusa pasažierus, kurš brauca maršrutā Liepāja-Saldus-Rīga, jo tajā brauca cilvēks ar apstiprinātu koronavīrusa diagnozi.

Savukārt Valsts policija solīja pastiprināt pašizolācijā esošo cilvēku kontroli.

Visā epidēmijas laikā Latvijā tika veikti 168 947 Covid-19 izmeklējumi. Kopumā tika atklāti 1173 inficētie, no kuriem 1019 cilvēki izveseļojās un 30 nomira.

Slimnīcās turpina ārstēties trīs cilvēki, no kuriem viens atrodas smagā stāvoklī.

​Atgādināsim, ka piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

10
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
Madonas slimnīcas bērnu ārsts inficējies ar Covid-19
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins pastāstīja par savu attieksmi pret viņam pausto kritiku

0
(atjaunots 18:34 12.07.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, prātojot par viņam pausto aso kritiku, paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts, taču kritika kritikas labad viņu neinteresē, vēsta RIA Novosti.

"Vienmēr ir cilvēki, kuri domā citādāk, nekā tu, un viņiem liekas, ka viņiem ir labāki risinājumi, nekā tie, kurus piedāvā esošie varas pārstāvji, tai skaitā valsts vadītājs. Es, vispār, lai cik dīvaini tas nešķiet, uzskatu par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek deklarēts, vai tajā, kas tiek piedāvāts – ja kaut kas vispār tiek piedāvāts, izņemot kritiku, jo ja tā ir kritika kritikas labad, tad tas vienkārši nav interesanti, bet ja ir arī konstruktīvi piedāvājumi, tad, protams, ar prieku tajos ieklausos," sacīja viņš intervijā telekanālam "Rossija 1" atbildot uz jautājumu, kā viņš attiecas pret viņam pausto aso kritiku.

Putins atzīmēja, ka tas, ka viņš ieklausās piedāvājumos, nenozīmē, ka viņš "īstenos to, ko ir izdzirdējis". "Taču zināt viedokļu, vērtējumu un piedāvājumu dažādību – tas ir lietderīgi," nobeigumā sacīja viņš.

0
Tagi:
Putins, Krievija
Pēc temata
"Jauns strīdu raunds". National Interest ir pārliecināts par Putina raksta panākumiem
"Nevarēja atspēkot nevienu faktu": Krievijas vēstniecība ar godu atbildēja Latvijas ĀM
Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem Krievija Konstitūcijā