Jauniešu organizācijas Protests pikets

LGBT Lāčplēsis: bērni pie Saeimas prasīja atļaut viendzimuma laulības

2759
(atjaunots 12:47 19.05.2019)
Kas notiek ar sabiedrību Latvijā? Pie Saeimas pulcējās bērni ar varavīkšņotiem plakātiem rokās.

RĪGA, 19. maijs — Sputnik, Jevgēņijs Ļeškovskis. Starptautiskajā dienā pret homofobiju, 17. maijā pie Latvijas parlamenta ēkas pulcējās bērni, daudzi – pat ne 15 gadus veci. Viņi skaļi pieprasīja, lai valstī tiktu pieņemti likumi par partnerattiecībām un viendzimuma laulībām, un atbalstīja tiesības mainīt dzimumu bez ķirurģiskas iejaukšanās.

Piketu organizēja jauniešu organizācija "Protests", kas darbojas partijas "Progresīvie" paspārnē. Partija jau sen popularizē LGBT aprindu liberālās vērtības. Piemēram, tās līderis Roberts Putnis atklāti apgalvo, ka viņa partijas mērķis ir panākt, lai Latvijā tiktu pieņemts likums par viendzimuma laulībām un ne tikai.

 Пикет молодежной организации Протест за права представителей ЛГБТ
© Sputnik / Sergey Melkonov
Jauniešu organizācijas "Protests" pikets

Bērni no "Protesta" pacēla pie parlamenta plakātus ar aicinājumiem partijām cienīt seksuālo minoritāšu tiesības un pieņemt virkni likumu, piemēram, par viendzimuma pāru partnerattiecībām (tas ietverts likumprojektā par civilajām partnerattiecībām), par viendzimuma laulībām, par dzimuma maiņu bez ķirurģiskas iejaukšanās un piespiedu sterilizācijas.

Bērni ar varavīkšņotajiem karogiem pieprasīja, lai par homoseksuālistu tiesībām un pašu šo parādību sāktu runāt skolās no jaunākajām klasēm un aktīvi popularizētu sabiedrībā LGBT kultūru.

Partijas, kas ir "par"

Protams, starp bērnu piketa dalībniekiem bija arī pats Putnis. Intervijā Sputnik Latvija viņš centās izvairīties no atbildes uz jautājumu par to, cik liela ir pieaugušo ietekme uz bērniem, kuri sapulcējušies pie Saeimas.

Pie tam viņš neslēpa, ka atbalsta tādas bērnu iniciatīvas, kā politiskā akcija netradicionālas orientācijas cilvēku atbalstam. Viņš atklāti pauda, ka tādējādi viņi visi draudzīgi panāks likuma pieņemšanu valstī par viendzimuma laulībām.

Председатель партии Прогрессивные Робертс Путнис
© Sputnik / Sergey Melkonov
Roberts Putnis

"Taču, protams, daudzas partijas Latvijā atbalsta LGBT idejas. Pat "Saskaņa" ar Nilu Ušakovu Latvijā tik atklāti nerunā par LGBT atbalstu, taču absolūti nekautrējas Eiropas Parlamenta līmenī, kur strādā blokā PES ("Eiropas sociālistu partija") un par pirms mums pievienojās starptautiskajai kustībai Rainbow Rose. Protams, mums ir patīkami, ka faktiski visās partijās ir atklāti geji un lesbietes – gan "Jaunajā Vienotībā", gan "Attīstībai/Par!", kas atbalsta gan Stambulas konvencijas pieņemšanu, gan jēdziena "trešais dzimums" legalizāciju.  Tomēr, domāju, lielākā daļa deputāti Latvijā vēl nav gatavi daudziem progresīviem soļiem," pastāstīja Putnis.

LGBT krāsās

Toties diemžēl bērni ir gatavi. Interesanti, vai viņi paši to izdomājuši, vai pieaugušie ieteikuši izgatavot tādus plakātus. Piemēram, atainot Madonnu ar jaundzimušo, kam nimbi izkrāsoti LBGT varavīkšņotajās krāsās. Ko par to domā tradicionālo kristīgo konfesiju pārstāvji?

Būtu interesanti paskatīties, kā patrioti, teiksim, no Nacionālās apvienības novērtētu tādu plakātu: pazīstamajā gleznā, kurā Lāčplēsis pārplēš lāča rīkli, nacionālā varoņa ausainā cepure ir krāsaina.

 Пикет молодежной организации Протест за права представителей ЛГБТ
© Sputnik / Sergey Melkonov
Jauniešu organizācijas "Protests" pikets

Arī Valsts drošības dienestam būtu ko redzēt, piemēram, plakāts, kurā attēlots Brīvības piemineklis, tikai zaļā Milda triju zvaigžņu vietā tur rokās LGBT varavīksni.

Daudzus bērnus piketā pavadīja viņu vecāki. Arī viņus no pēdām (no apaviem un zeķēm) līdz ausīm (auskari un klipši) rotāja LGBT simbolika.

 Пикет молодежной организации Протест за права представителей ЛГБТ
© Sputnik / Sergey Melkonov
Jauniešu organizācijas "Protests" pikets

Kas notiek ar sabiedrību Latvijā

"Tautas varas frontes" (TVF) pārstāvji, kuri atbalsta tradicionālās ģimenes vērtības, līdztekus "Protesta" mītiņam, kā jau bija solījuši, organizēja savu piketu. Viņi turēja plakātus ar dažādiem uzrakstiem, kuros atbalstīja normālas ģimenes un iebilda pret "liberālo totalitārismu".

Представители Фронта народной власти выступают за традиционные ценности
© Sputnik / Sergey Melkonov
"Tautas varas frontes" (TVF) pārstāvji atbalsta tradicionālās ģimenes vērtības

"Pievērsiet uzmanību. Šodien šeit ir papilnam LGBT kustības pārstāvju un viņus atbalstošo liberālo spēku, piemēram, no partijas "Progresīvie", taču pie tam ir ļoti maz cilvēku, kuri atbalsta tradicionālās ģimenes vērtības. Kāpēc? Situācija Latvijā ir dīvaina. Cilvēki ar tradicionāliem uzskatiem baidās vai vienkārši noslinko sapulcēties mītiņā, lai iebilstu pret netradicionālo attiecību popularizāciju un pat atklātu propagandu. Paradokss, taču Latvijā nonācis tiktāl, ka tradicionālās ģimenes atbalstītājus dēvē par "margināļiem", "atpalikušajiem", "progresa pretiniekiem". Šķiet, šeit pārliecinoši veidojas pilnīgi neveselība sabiedrība. Jau sen ir laiks skaļi iebilst pret liberālo uzbrukumu tradicionālajām vērtībām," sarunā ar Sputnik Latvija paziņoja TVF aktīvists Zigmārs Romanovskis.

TVF apliecina, ka cilvēkiem ir jāsaprot: 17. maijs patiesībā nav Starptautiskā diena pret homofobiju. Pat pašu jēdzienu "homofobija" izdomājuši un popularizē tieši LGBT pārstāvji. Nav fobijas – "panisku un nepamatotu baiļu" no netradicionālās orientācijas cilvēkiem. Tāpēc 17. maiju būtu pareizāk dēvēt par Starptautisko dienu pret tradicionālo ģimeni.

2759
Pēc temata
Latvija atzīta par ES homofobāko valsti
Tiesa nolēmusi: Libānas gejs-ateists saņems bēgļa statusu Latvijā
Homofobijas indekss: Latvija ieņem pirmo vietu ES
"Māciet ķīmiju, nevis homoseksuālismu!" Bērnu vecāki Eiropā ir sašutuši
Gasparjans: pasaulē aktuālākie jautājumi – LGBT un Baltijas valstu okupācijas fobija

CSDD: tehniskās apskates nodošana privātās rokās uzskrūvēs pakalpojuma cenas

10
(atjaunots 19:26 30.09.2020)
Nododot automobiļu tehniskās apskates veikšanu privāto kompāniju rokās, autoīpašniekiem šīs pakalpojums nekļūs lētāks, atzina CSDD valdes loceklis Aivars Aksenoks.

RĪGA, 30. septembris – Sputnik. Otrdien Saeimas Publisko iepirkumu un revīzijas komisijas deputāti uzklausīja minēto iestāžu ierēdņus par to, kā tiks organizēta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīcībā esošo kompāniju kapitāldaļu pārdošana, kuras veic tehnisko apskati. Pirmajā plānā bija jautājumi par to, kāds un vai vispār būs izdevīgums sabiedrībai no pilnas tehniskās apskates nodošanas privātās rokās, raksta Neatkarīgā.

Kam tas ir izdevīgi?

"Jūs rakstāt, ka viens no galvenajiem ieguvumiem [tehniskās apskates tirgus liberalizēšanai] būs brīva konkurence un zemāka pakalpojuma cena. Par cik varētu samazināties pakalpojuma cena iedzīvotājiem?" pavaicāja Aksenokam Saeimas frakcijām nepiederošā deputāte Ļubova Švecova.

Aksenoks norādīja, ka vislielākais garants zemākām cenām ir publiska iepirkuma procedūra, taču precīzi prognozēt, kādas būs cenu izmaiņas, viņš neņemas.

"Publiskā iepirkuma procedūrai būtu jānodrošina reālā patiesā cena. Kāda tā būs, ir ļoti grūti prognozēt. Tīri pie sevis rēķinot, šī cena klientam būtiski varētu nemainīties," norādīja CSDD pārstāvis.

Uz to, ka tehniskās apskates cena var nevis nokrist, bet gan, tieši otrādi, pieaugt, netieši norādīja arī Konkurences padomes pārstāvis Jānis Račko. Viņš atgādināja, ka padome vairākkārt aicinājusi ļaut piedalīties tehniskās apskates pakalpojumu sniegšanas konkursos arī autoservisiem, taču šī ideja interešu konflikta dēļ tika noraidīta.

"Grūti prognozēt, kāda cena būs iepirkumā, bet, ņemot vērā ierobežoto pretendentu loku, nezinu, vai būs daudz pretendentu, kas konkursā startēs. Ir bijusi diskusija, vai serviss ir ieinteresēts to vai citu darīt. Esam izteikuši viedokli, ka mūsdienās iespējas kontrolēt pakalpojumu no CSDD puses ir daudz lielākas un pakalpojuma sniegšanu būtu iespējams kontrolēt un pretendentu loku paplašināt. Esam vairākkārt teikuši, bet atdūrās pret argumentu, ka pastāv interešu konflikts. Līdz ar to būs šaurs pretendentu loks," atgādināja Račko.

"Tātad cena nemainīsies, tas ieguvums atkrīt [...]. Cena drīzāk varētu kāpt, kā izklausījās," rezumēja Nacionālās apvienības pārstāve Ilze Indriksone.

Priekš kam tad ir vienota cena?

Aksenoks norādīja, ka vislielākais liberalizācijas ieguvums – sistēmas sakārtošana – nebūs jūtama, taču esošajā situācijā, kad CSDD gan kontrolē tos, kas veic tehnisko apskati, gan tai pat laikā ir šo kompāniju līdzīpašnieks, neatbilst mūsdienu lietu kārtības izpratnei un normatīvu bāzei.

Tāpat viņš norādīja, ka, nododot publiskā iepirkuma kārtā tehniskās apskates punktus privātās rokās, jārēķinās ar to, ka dažādās Latvijas vietās reālā pakalpojuma cena atšķirsies. Piemēram, Rīgā, kur transportlīdzekļu ir vairāk, izdevumu pašizmaksas būs mazākas, nekā attālos tehniskās apskates punktos. Tādēļ, lai nodrošinātu vienādu cenu visā valstī, CSDD apkopos komersantu piedāvājumus un nosūtīs tos Ministru kabinetam, kurš noteiks vienotu cenu.

10
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Pēc temata
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Autovadītājiem pastāstīja, kā izvairīties no dubulta soda
Francijas un Latvijas prezidentu Emanuela Makrona un Egila Levita tikšanās Rīgā

"Klaunāde ar maskām, BMW un spļāviens dvēselē": sociālo tīklu reakcija uz Makrona vizīti

26
(atjaunots 18:35 30.09.2020)
Sociālo tīklu lietotāji uzmanīgi seko līdzi Francijas prezidenta vizītei Latvijā – visvairāk uzmanības komentētāji veltīja sejas maskām, BMW mašīnai, ar kuru atbrauca Makrons, kā arī runām un dāvanām.

RĪGA, 30. septembris – Sputnik. Aizritējušajā otrdienā, 29. septembrī, Rīgā ar oficiālo vizīti ieradās Francijas prezidents Emanuels Makrons. Pēdējo reizi Francijas prezidents, toreiz tas bija Žaks Širaks, Rīgā ar oficiālo vizīti ieradās 2001. gadā, tādēļ Makrona ierašanās izraisīja lielu publikas uzmanību.

Vakar Makrons veica oficiālās pārrunas ar Latvijas pārstāvjiem Rīgas pilī, kur pēcāk viņam par godu tika sarīkotas svinīgas vakariņas.

"Klaunāde ar maskām"

Sociālo tīklu lietotāji pievērsa uzmanību tam, ka visi pasākuma dalībnieki bija sejas maskās.

"Ja vēl pirms gada kāds atsūtītu šādu "fotku" no nākotnes, man tiešām uzsprāgtu smadzenes," sarkastiski raksta Karna Eglaina, publicējot galveno personu fotogrāfiju maskās.

"Tas neviltotais prezidenta Makrona un Brižitas pārsteigums, ka maskas jāvalkā uz ielas, bet var novilkt telpās..." ziņo žurnālists Frederiks Ozols.

​"Jautājums ir, vai Kariņš tiekoties ar Makronu vilka masku? Nevaru nekur bildes atrast, tādām noteikti ir jābūt," interesējas lietotāja ar ļoti skanīgu lietotājvārdu Trollfluencers.

"Skatoties Francijas prezidenta sagaidīšanu, šķiet mēs esam palaiduši garām lielisku iespēju Latvijas PR pasaules medijos, tā vietā sarīkojot klaunādi ar maskām, nevis parādot savu veiksmes stāstu pasaulei..." pauž sašutumu Saeimas deputāts Ivars Zariņš.

​"Tur jau aiz tās maskas nemaz nevar saprast, ir vai nav Makrons. Varbūt patiesībā Putins," atbildes kārtā pajokoja Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko.

​Joka versiju par to, ka zem maskas varēja slēpties kāds cits atbalstīja arī vēsturnieks Kaspars Zellis.

"Kā var būt drošs, ka aiz tās maskas slēpjas īstais Makrons?" raksta Twitter Zellis.

​Izkāpa no BMW, nevis no Citroen

Neatstāja nepamanītu komentētāji vēl vienu interesantu faktu – pie Rīgas pils Francijas prezidents Emanuels Makrons piebrauca ar BMW markas automobili, ko daži izvērtēja teju vai valsts nodevību, ņemot vērā Francijas autobūves sasniegumus.

"Vai Francijas valsts galvas vizināšana ar Bavārijas motorrūpnīcā ražotu braucamrīku nevelk uz diplomātiskām nepatikšanām," uzdod jautājumu Varis Vagotiņš-Vagulis.

​"Es nespēju noticēt, Makrons tikko izkāpa no BMW, nevis no Citroen," atzīmē žurnālists Maiks Koljērs.

​Viesmīlīgos komentētājus uztrauca arī esošajā epidemioloģiskajā un ekonomiskajā situācijā aktuāls jautājums par to, kur tad apmetīsies Francijas prezidents ar sievu.

"Kur Makrons paliks pa nakti? Tagad tās tukšās viesnīcas tādas pabaisas un daļa vispār ciet," uztraucas par Francijas vadītāja komfortablo izmitināšanu lietotājs Mahris Zmeycharauski.

​Savukārt žurnāliste Inese Liepiņa nopriecājās par to, kādu dāvanu saņēma Francijas prezidents.

"O, Egils Levits Makronam dāvinās divus Ērenpreiss riteņus, kaut kā pat moderni, nav tev tautasdziesmu grāmata," slavē veiksmīgo izvēli žurnāliste Liepiņa.

​Un lūk, starp citu, arī šo pašu Ērenpreiss velosipēdu fotogrāfija – patiešām neiedomājami stilīga dāvana.

​Tiesa, sociālo tīklu lietotāji rosināja arī nopietnus tematus. Tā, latviešu dzejniece Liāna Langa-Bokša nosodīja tautiešus par dzēlīgajiem komentāriem.

"Makrona un viņa kundzes vizīte LV ir nozīmīgs politisks notikums, par kuru varētu priecāties. Nē, - dzēlīgi komentāri, ieskābis nīgrums - kā jau ierasts pie letiņiem," sūrojas dzejniece Liāna Langa-Bokša.

​"Vakar mēģināju noskatīties tiešraidi no Rīgas pils Francijas līdera sagaidīšanā @ltvzinas. Nācās atkal slēgt ārā, jo komentēja nevis TV komentētājs vai jomas eksperts, bet politiķe. Atkal garām! Kas notiek @ltv?" pauž sašutumu par valsts medijiem mediju nozares eksperte un profesore Sandra Veinberga.

"Atbrauca un iespļāva dvēselē"

Savukārt Makrona celtais dialoga ar Krieviju temats izraisīja ļoti asu un neviennozīmīgu reakciju. Nacionālpatriotiskā spārna pārstāvji atklāti pauda sašutumu par šādu piedāvājumu no Francijas vadītāja.

"Vispār jau Francijas prezidents, turklāt ar ļoti izteiksmīgu ķermeņa valodu un vārdiem tobrīd, runāja par stratēģisko dialogu ar Krieviju. Bet mēs izceļam tikai Raiņa un Ziedoņa pieminēšanu un to, ka nu ziņa par Latviju aiziet pasaulē. Tas dialoga ar Krieviju temats mums par sīku?" pauda izbrīnu žurnālists Frederiks Ozols.

​"Tā jau es domāju. Latvijā visi, tiekoties ar Makronu, uzvilks padevības uzpurņus. Ikdienā neviens uzpurņus nelieto, bet kā ieradies lielais viesis, kurš nupat Lietuvā visus aicināja "uz dialogu" ar savu draugu Putinu, tā visi no kabatām vel ārā šo lojalitātes apliecinājumu," pauda sašutumu pazīstams latviešu publicists Bens Latkovskis.

​"Kā jau bija gaidāms, tad Makrons atbraucis mācīt mums kā jāuzvedas ar krieviem (Putinu), jo viņš, lūk, nav naivs, bet mēs, kas krievu urku paņēmienus zinām no bērnības, neko taču nesaprotam no "globālās stratēģijas". Pretīgi skatīties to klanīšanos šī Putina šuneļa priekšā," piebilda speciālists "krievu urkās" Bens Latkovskis.

26
Tagi:
Egils Levits, Makrons
Pēc temata
Makrons vizītes laikā Latvijā paziņoja par nepieciešamību atjaunot dialogu ar KF