Jauniešu organizācijas Protests pikets

LGBT Lāčplēsis: bērni pie Saeimas prasīja atļaut viendzimuma laulības

2842
(atjaunots 12:47 19.05.2019)
Kas notiek ar sabiedrību Latvijā? Pie Saeimas pulcējās bērni ar varavīkšņotiem plakātiem rokās.

RĪGA, 19. maijs — Sputnik, Jevgēņijs Ļeškovskis. Starptautiskajā dienā pret homofobiju, 17. maijā pie Latvijas parlamenta ēkas pulcējās bērni, daudzi – pat ne 15 gadus veci. Viņi skaļi pieprasīja, lai valstī tiktu pieņemti likumi par partnerattiecībām un viendzimuma laulībām, un atbalstīja tiesības mainīt dzimumu bez ķirurģiskas iejaukšanās.

Piketu organizēja jauniešu organizācija "Protests", kas darbojas partijas "Progresīvie" paspārnē. Partija jau sen popularizē LGBT aprindu liberālās vērtības. Piemēram, tās līderis Roberts Putnis atklāti apgalvo, ka viņa partijas mērķis ir panākt, lai Latvijā tiktu pieņemts likums par viendzimuma laulībām un ne tikai.

 Пикет молодежной организации Протест за права представителей ЛГБТ
© Sputnik / Sergey Melkonov
Jauniešu organizācijas "Protests" pikets

Bērni no "Protesta" pacēla pie parlamenta plakātus ar aicinājumiem partijām cienīt seksuālo minoritāšu tiesības un pieņemt virkni likumu, piemēram, par viendzimuma pāru partnerattiecībām (tas ietverts likumprojektā par civilajām partnerattiecībām), par viendzimuma laulībām, par dzimuma maiņu bez ķirurģiskas iejaukšanās un piespiedu sterilizācijas.

Bērni ar varavīkšņotajiem karogiem pieprasīja, lai par homoseksuālistu tiesībām un pašu šo parādību sāktu runāt skolās no jaunākajām klasēm un aktīvi popularizētu sabiedrībā LGBT kultūru.

Partijas, kas ir "par"

Protams, starp bērnu piketa dalībniekiem bija arī pats Putnis. Intervijā Sputnik Latvija viņš centās izvairīties no atbildes uz jautājumu par to, cik liela ir pieaugušo ietekme uz bērniem, kuri sapulcējušies pie Saeimas.

Pie tam viņš neslēpa, ka atbalsta tādas bērnu iniciatīvas, kā politiskā akcija netradicionālas orientācijas cilvēku atbalstam. Viņš atklāti pauda, ka tādējādi viņi visi draudzīgi panāks likuma pieņemšanu valstī par viendzimuma laulībām.

Председатель партии Прогрессивные Робертс Путнис
© Sputnik / Sergey Melkonov
Roberts Putnis

"Taču, protams, daudzas partijas Latvijā atbalsta LGBT idejas. Pat "Saskaņa" ar Nilu Ušakovu Latvijā tik atklāti nerunā par LGBT atbalstu, taču absolūti nekautrējas Eiropas Parlamenta līmenī, kur strādā blokā PES ("Eiropas sociālistu partija") un par pirms mums pievienojās starptautiskajai kustībai Rainbow Rose. Protams, mums ir patīkami, ka faktiski visās partijās ir atklāti geji un lesbietes – gan "Jaunajā Vienotībā", gan "Attīstībai/Par!", kas atbalsta gan Stambulas konvencijas pieņemšanu, gan jēdziena "trešais dzimums" legalizāciju.  Tomēr, domāju, lielākā daļa deputāti Latvijā vēl nav gatavi daudziem progresīviem soļiem," pastāstīja Putnis.

LGBT krāsās

Toties diemžēl bērni ir gatavi. Interesanti, vai viņi paši to izdomājuši, vai pieaugušie ieteikuši izgatavot tādus plakātus. Piemēram, atainot Madonnu ar jaundzimušo, kam nimbi izkrāsoti LBGT varavīkšņotajās krāsās. Ko par to domā tradicionālo kristīgo konfesiju pārstāvji?

Būtu interesanti paskatīties, kā patrioti, teiksim, no Nacionālās apvienības novērtētu tādu plakātu: pazīstamajā gleznā, kurā Lāčplēsis pārplēš lāča rīkli, nacionālā varoņa ausainā cepure ir krāsaina.

 Пикет молодежной организации Протест за права представителей ЛГБТ
© Sputnik / Sergey Melkonov
Jauniešu organizācijas "Protests" pikets

Arī Valsts drošības dienestam būtu ko redzēt, piemēram, plakāts, kurā attēlots Brīvības piemineklis, tikai zaļā Milda triju zvaigžņu vietā tur rokās LGBT varavīksni.

Daudzus bērnus piketā pavadīja viņu vecāki. Arī viņus no pēdām (no apaviem un zeķēm) līdz ausīm (auskari un klipši) rotāja LGBT simbolika.

 Пикет молодежной организации Протест за права представителей ЛГБТ
© Sputnik / Sergey Melkonov
Jauniešu organizācijas "Protests" pikets

Kas notiek ar sabiedrību Latvijā

"Tautas varas frontes" (TVF) pārstāvji, kuri atbalsta tradicionālās ģimenes vērtības, līdztekus "Protesta" mītiņam, kā jau bija solījuši, organizēja savu piketu. Viņi turēja plakātus ar dažādiem uzrakstiem, kuros atbalstīja normālas ģimenes un iebilda pret "liberālo totalitārismu".

Представители Фронта народной власти выступают за традиционные ценности
© Sputnik / Sergey Melkonov
"Tautas varas frontes" (TVF) pārstāvji atbalsta tradicionālās ģimenes vērtības

"Pievērsiet uzmanību. Šodien šeit ir papilnam LGBT kustības pārstāvju un viņus atbalstošo liberālo spēku, piemēram, no partijas "Progresīvie", taču pie tam ir ļoti maz cilvēku, kuri atbalsta tradicionālās ģimenes vērtības. Kāpēc? Situācija Latvijā ir dīvaina. Cilvēki ar tradicionāliem uzskatiem baidās vai vienkārši noslinko sapulcēties mītiņā, lai iebilstu pret netradicionālo attiecību popularizāciju un pat atklātu propagandu. Paradokss, taču Latvijā nonācis tiktāl, ka tradicionālās ģimenes atbalstītājus dēvē par "margināļiem", "atpalikušajiem", "progresa pretiniekiem". Šķiet, šeit pārliecinoši veidojas pilnīgi neveselība sabiedrība. Jau sen ir laiks skaļi iebilst pret liberālo uzbrukumu tradicionālajām vērtībām," sarunā ar Sputnik Latvija paziņoja TVF aktīvists Zigmārs Romanovskis.

TVF apliecina, ka cilvēkiem ir jāsaprot: 17. maijs patiesībā nav Starptautiskā diena pret homofobiju. Pat pašu jēdzienu "homofobija" izdomājuši un popularizē tieši LGBT pārstāvji. Nav fobijas – "panisku un nepamatotu baiļu" no netradicionālās orientācijas cilvēkiem. Tāpēc 17. maiju būtu pareizāk dēvēt par Starptautisko dienu pret tradicionālo ģimeni.

2842
Pēc temata
Latvija atzīta par ES homofobāko valsti
Tiesa nolēmusi: Libānas gejs-ateists saņems bēgļa statusu Latvijā
Homofobijas indekss: Latvija ieņem pirmo vietu ES
"Māciet ķīmiju, nevis homoseksuālismu!" Bērnu vecāki Eiropā ir sašutuši
Gasparjans: pasaulē aktuālākie jautājumi – LGBT un Baltijas valstu okupācijas fobija
CSN

Sarežģīts krustojums, retākā mašīna un roku veiklība: krāpnieki Rīgas ielās

28
(atjaunots 17:07 20.01.2021)
Ik gadu Latvijas apdrošināšanas kompānijām Latvijā izkrāp desmitiem tūkstošu eiro par tīšām izraisītiem ceļu satiksmes negadījumiem

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Rīgā ir daži krustojumi, ko krāpnieki izmanto, lai sarīkotu tīšu CSN un pēc tam piepelnītos, izkrāpjot naudu no apdrošināšanas kompānijām, informē Latvijas Televīzija.

Viena no tādām vietām atrodas Brīvības pieminekļa pakājē. Ik gadu, izskatot ceļu satiksmes negadījumus šajā krustojumā, ir pamatotas bažas par krāpniecības gadījumiem.

"Tie, kuri brauc no Brīvības ielas, var veikt šeit tikai pagriezienu pa kreisi: no kreisās malējās un vidējās joslas principā var tēmēt jebkurā no trim joslām, kas ir uz Raiņa bulvāra. Šī situācija parasti izraisa konfliktu par vidējās joslas ieņemšanu," satiksmes drošības speciālists Oskars Irbītis.

Autovadītāji, kas brauc pa Brīvības bulvāra vidējo joslu, veicot pagriezienu uz Raiņa bulvāri, bieži ieņem vidējo joslu, arī visi autovadītāji, kas brauc pa kreiso joslu un vēlas doties uz stacijas pusi, tāpat ieņem vidējo joslu, un sākas problēmas.

"Krustojuma vidū, kad sākas manevri, sāk strādāt labās rokas princips, un principā, tas, kurš nāk no vidējās joslas, tam ir priekšroka – viņš var ieņemt jebkuru joslu, it kā gar degunu nobraucot tam, kurš atrodas kreisajā malējā joslā uz Brīvības ielas. Tā ir viena no vietām, kas ir ļoti piemērota krāpšanas gadījumu īstenošanai," stāsta Irbītis.

Rīgā ir autovadītāji, kuri dodas ielās "kā uz darbu", lai izraisītu sadursmes un vēlāk piedzītu naudu no apdrošinātājiem. Uzņēmumi katru gadu saskaras ar desmitiem šādu gadījumu, tomēr pierādīt, ka tā bija krāpniecība ir sarežģīti. No likuma viedokļa pret krāpniekiem nav jābrauc.

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētāja Jāņa Abāšina vārdiem, līdzīgas vietas, ko izmanto krāpnieki, izmanto krāpnieki, ir Deglava un Stirnu ielas pagrieziens un Mūkusalas aplis.

"Parasti šīs krāpšanas notiek ar retākām mašīnām, sauksim tā – mašīnām, kādu uz mūsu ielām ir ļoti maz. Lai šādas mašīnas saremontētu, ir ļoti ilgi jāgaida rezerves daļas vai šo rezerves daļu nav, un tad apdrošinātājs ir sagatavojis tāmi – tāme ir gatava, un ir jāgaida mēnesis vai divi šīs rezerves daļas. Un klients saka – maksājiet man naudā! Tad apdrošinātājs izmaksā naudā, un tad šo automašīnu salabo nevis solīdi servisā, bet auto saremontē kaut kur garāžā pilnīgi pa lēto," paskaidroja Abāšins.

Pēc viņa vārdiem, izķert tādus krāpniekus var, kad tiek piefiksēts, ka tie ar apskaužamu regularitāti nonāk līdzīgā satiksmes negadījumā.

"Zinot to, ka tagad ļoti daudziem mašīnās ir kameras, zinot to, ka daudziem telefoni filmē mašīnās, un zinot to, ka šis cilvēks reizi trīs mēnešos parādās kā cietušais apdrošinātāju datu bāzēs, tad paiet laiciņš un šādus cilvēkus izķer," viņš teica.

Neskatoties uz to, ka Brīvības bulvāra un Raiņa bulvāra krustojums jau sen sevi ir pierādījis kā pateicīgu vietu krāpniecībai, nekādi satiksmes uzlabojumi joprojām nebija veikti.

28
Tagi:
CSN
Pēc temata
Autovadītājiem pastāstīja, kā izvairīties no dubulta soda
Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk gūst traumas CSNg ar elektriskajiem skrejriteņiem
Латвийская почта

Sūtījumi no Lielbritānijas: kad būs jāmaksā par dāvanām no ģimenes un tuviniekiem

19
(atjaunots 17:01 20.01.2021)
Ar šī gada 1. janvāri stājās spēkā izmaiņas pasta sūtījumu apmaiņā ar Lielbritāniju, bet, sākot ar 1. jūliju, mainās nodokļu maksāšanas kārtība par sūtījumiem no visām trešajām valstīm.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik, Zinaīda Juškeviča. Brexit veica izmaiņas to tautiešu dzīvē, kuriem ir saites ar Lielbritāniju. Jaunas reālijas: pasta sūtījumi no šīs valsts, kuru deklarētā vērtība pārsniedz 22 eiro, tagad tiek aplikti ar PVN un muitas nodokli, turklāt tie jādeklarē, tāpat kā sūtījumi no trešajām valstīm.

Tas nav visas grūtības, ar kurām mums jārēķinās, saskaņā ar ES pieņemtajām normām, no 1. jūlija ar nodokli tiks aplikti visi sūtījumi no trešajām valstīm. Tāpēc, ja jūs dzīvojat Lielbritānijā, labi padomājiet, pirms kaut ko dāvināt Latvijā dzīvojošam draugam vai pat sūtīt nevajadzīgas mantas: lai tās iegūtu, viņam būs par to jāsamaksā. Tālāk par to, cik daudz.

Cenu un nodokļu gradācija

No 1. janvāra līdz 30. jūnijam sūtījumiem no Lielbritānijas nodokļus piemēro atbilstoši preces deklarētās vērtības gradācijas: 22, 45, 150 eiro tāpat nodokļu piemērošana atkarīgā no tā vai sūtījums ir komerciāls vai nekomerciāls. Jāpiebilst, ka nekomerciāli sūtījumi ir "diskriminēti" salīdzinājumā ar komerciāliem: tiem piemēro muitas nodokli (aprēķina individuāli pēc preces koda), sākot ar 45 eiro deklarēto vērtību, bet komerciāliem slieksnis ir 150 eiro.

Komerciāls sūtījums ir sūtījums, ko komersanti veic savā starpā, ko komersants sūta privātpersonai vai privātpersona par atlīdzību sūta citai privātpersonai.

Sūtījums tiek uzskatīts par nekomerciālu, ja:

  • tas nav regulārs;
  • tajā ir preces vienīgi saņēmēja vai viņa ģimenes locekļu personiskai lietošanai, un to īpašības un daudzums neliecina par komerciāliem nodomiem;
  • sūtītājs to sūta saņēmējam bez samaksas.

Nodokļu likmes sūtījumu apmaiņā ar Lielbritāniju, sākot ar 2021. gada 1. janvāri

Deklarētā vērtība Komerciāli sūtījumi Nekomerciāli sūtījumi
Līdz 22 eiro Nepiemēro Nepiemēro
No 22,01 līdz 45 eiro PVN 21% Nepiemēro
No 45,01 līdz 150 eiro PVN 21% PVN 21% + muitas nodoklis
Virs 150 eiro PVN 21% + muitas nodoklis PVN 21% + muitas nodoklis

Par to, ka saņemtais sūtījums jāatmuito, saņēmējs uzzinās no pasta paziņojuma vai SMS, ko nosūta pasts.

Kā noformēt?

Latvijas Pasts savā mājaslapā publicēja rekomendācijas sūtījumu no Lielbritānijas atmuitošanai (tās attiecās arī uz citām trešajām valstīm).

Noteikumi neizskatās visai vienkārši, tātad sūtījumu var saņemt divos veidos.

1. Apgūt atmuitošanas noteikumus patstāvīgi, jo no 2019. gada 11. novembra VID muitas darbinieki ar to vairs nenodarbojas. Saņēmējam pašam jāaizpilda nepieciešamie dokumenti, izmantojot EDS Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmu.

Pirms tam ķerties, ir jānoskaidro sūtījuma vērtība. Ar pirkumiem internetā viss ir vienkārši. Bet, ja jūs saņemat dāvanu, un dokumentos nosūtītājs norādījis deklarēto vērtību virs 45 eiro (līdz 1. jūlijam atvieglojums vēl spēkā), tad jums būs jānoskaidro, par kādu summu nosūtītājs vērtē savu laipnību. Vēl labāk būtu saņemt no viņa attaisnojošo dokumentu. Ir vēl visai dīvaini aprakstīta iespēja "sazinoties ar Klientu centru, kura speciālisti attēlā fiksēs konkrētā sūtījuma pavaddokumentus un nosūtīs saņēmējam". Kā pasta "gaišreģi" to darīs, nav skaidrs, jo sūtījuma saturu ne jūs, ne viņi vēl nav redzējuši.

2. Uzticēt atmuitošanu brokerim. Muitas brokera pakalpojumu viena sūtījuma atmuitošanai fiziskai personai Latvijas Pasts vērtē 3,50 eiro apmērā.

Šajā gadījumā vispirms jāpiesakās pa e-pastu pastabrokeris@pasts.lv, nosūtot ar sūtījumu saistītos dokumentus: pirkuma orderi, maksājuma uzdevumu, sūtījuma numuru, pilnvaru, ar ko Latvijas Pasts tiek pilnvarots veikt nepieciešamās muitas formalitātes. Par laimi, pilnvara nav jāapliecina notariāli, tiek pievienota veidlapa, ko var izdrukāt un parakstīt. Dāvanas vērtību, ja sūtījumā ir tieši dāvana, tādā gadījumā noskaidros brokeris. Nepieciešamības gadījumā vērtību noskaidros pie jums.

Pēc procedūras pabeigšanas, brokeris atkal atsūtīs e-pasta ziņojumu ar summu, kas jums būs jāsamaksā par viņa pakalpojumiem un par atmuitošanu. Tikai tad klients varēs doties uz pasta nodaļu ar Latvijas Pastam izsniegtās pilnvaras oriģinālu un naudu pakalpojumu apmaksai.

Ir grūti pateikt, cik reāli ir pieejami šie pakalpojumi un cik ilgi atmuitošana aizkavēs sūtījumu saņemšanu no Apvienotās Karalistes. Par masveida muitas brokeru meklēšanu pagaidām netika ziņots, tāpēc rindas, bez šaubām, būs. Bet arī tas vēl ir nieks – pēc 1. jūlija 1 miljona sūtījumu vietā no trešajām valstīm, ko pasts atmuito tagad, būs 20 miljoni (viegli uzminēt, ka tie būs mazvērtīgi preču sūtījumi, kuri līdz šim netika aplikti ar nodokļiem). Tātad ir pienācis laiks apgūt brokera profesiju: pieprasījums ir garantēts!

19
Tagi:
Latvijas Pasts
Pēc temata
Latvijas pasts pārtraucis sūtījumu piegādi uz Ķīnu
"Steidzami jāieved vergi!": "Latvijas pasta" darba piedāvājums rada sašutumu

Sprādziens Madrides centrā: upuri un cietušie

0
(atjaunots 08:40 21.01.2021)
Spēcīgs sprādziens norībējis namā Madrides centrā. Sabrukuši četri ēkas stāvi. Nelaimes gadījumā cietuši cilvēki.

Trešdien, 20. janvārī Madridē, Toledo ielā atskanēja sprādziens. Sagrauti četri ēkas stāvi, vēsta RIA Novosti.

Mediji ziņo, ka vismaz trīs cilvēki gājuši bojā, astoņi cilvēki ievainoti.

Informācija liecina, ka ēka, kurā noticis sprādziens, pieder katoļu baznīcai Iglesia de la Virgen de la Paloma.

Provizoriskā versija liecina, ka sprādziens, iespējams, noticis gazes noplūdes rezultātā.

0