Bolderāja

Privāta kompānija ir gatava palaist prāmi no Bolderājas līdz Vanšu tiltam

104
(atjaunots 12:34 15.05.2019)
Prāmju līnija savienos Bolderāju, Vecmīlgrāvi, Sarkandaugavu, Iļģuciemu un pilsētas centru.

RĪGA, 15. maijs – Sputnik. Kuģubūves firma BIC aluminium (SIA Bic) ir gatava par savu naudu palaist Rīgā upju prāmi, kurš pārvadās pasažierus maršrutā no Bolderājas līdz Rīgas centram, un jau būvē tam atsevišķu kuģi, vēsta Smartlatvia.lv.

2001. gadā dibinātais ģimenes uzņēmums Bic nodarbojas ar metālapstrādi, tostarp ar jahtu un nelielu kuģu korpusu ražošanu. Šobrīd Bic jau būvē prāmju pārvadājumu projektam speciālu kuģi ar zemu virsūdens daļu (lai varētu iziet zem tiltiem Kundziņsalas rajonā) un kurš spētu kursēt arī ziemā. Prāmja ietilpība būs līdz 130 pasažieriem, tā aizmugurējā daļā atradīsies velosipēdu platforma (līdz 50 vienībām).

Kompānijas līdzīpašnieks Igors Mitrofanovs pastāstīja, ka jau ir pārdomāts prāmju līnijas maršruts: tas sāksies Bolderājā, uz Lielās ielas mola, no turienes kuģis dosies uz Vecmīlgrāvi (piestātne pie Skuju ielas), Sarkandaugavu (pie Kundziņsalas tilta), veiks trīs pieturas Iļģuciemā un, visbeidzot, apstāsies Rīgas centrā pie Vanšu tilta.

Brauciena laika no Bolderājas līdz Sarkandaugavai aizņems aptuveni 20 minūtes. Igors Mitrofanovs apgalvo, ka brauciena cena ar prāmi nepārsniegs 4,50 eiro. Pirmais prāmis tiks nolaists uz ūdens 2019. gada novembrī.

Projekta veiksmīguma gadījumā Bic var palaist vēl vienu maršrutu – no Ķengaraga līdz Rīgas centram, ar pārsēšanās iespēju no viena maršruta prāmja citā. Ja projekts izies uz pilnu jaudu, tad abos maršrutos kursēs seši prāmji: četri prāmji Bolderājas maršrutā un divi prāmji – Ķengaraga. Intervāls starp prāmjiem sastādīšot ne vairāk kā 30 minūtes.

BIC aluminium vadītājs deva saprast, ka visu projektu firma īsteno par saviem līdzekļiem un papildu naudu nevienam neprasa, taču tai ir nepieciešama Rīgas domes un Rīgas Brīvostas palīdzība: tostarp, projektam būtu lietderīga Āzenes šauruma, salīdzinoši šauras Daugavas daļas padziļināšana starp Ķīpsalu un Pārdaugavu.

Ūdens transporta attīstība ir viena no mīļākajām galvenā pilsētas arhitekta Gvido Prinča idejām. Par ūdens pārvadājumu iespēju pa Daugavu viscaur gadu viņš runāja jau pirms diviem gadiem, un pašvaldības uzņēmumam "Rīgas satiksme" tika uzdots izvērtēt pasažieru kuteru palaišanas ideju virknē virzienu.

Pēc viņa domām, prāmju līnija uz Bolderāju un Vecmīlgrāvi varētu sniegt varenu impulsu pilsētas ziemeļdaļas attīstībai. Šobrīd abos upes krastos dzīvo apmēram 50 tūkstoši cilvēku, tur atrodas vairāki rūpniecības uzņēmumi un liels darbavietu skaits. Taču tuvākais ceļš no viena rajona uz otru iet caru pilsētas centru pa Vanšu tiltu, kuru Rīgas dome nākamgad grasās remontēt.

104
Pēc temata
Starp Liepāju un Trāvemindi kursēs vēl viens prāmis
Tallink palaidīs prāmi no Helsinkiem uz Rīgu
Skola. Foto no arhīva

Izstrādāti eksāmenu noteikumi skolēniem: kādi pasākumi tiks ieviesti ārkārtējā situācijā

2
(atjaunots 07:19 26.05.2020)
Sarežģītā epidemioloģiskā stāvokļa dēļ pasaulē, kā arī Latvijā noteiktās ārkārtējās situācijas rezultātā šogad eksāmeni notiks īpaša formātā.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks pastāstīja, ka šogad centralizētie eksāmeni 12.klasēs notiks īpašā formātā, jo Latvijā vēl aizvien ir spēkā ārtārtējās situacijas režīms un jāievēro visi  drošības pasākumi, vēsta Lsm.lv.

G.Catlaks konstatēja, ka tiks stingri ievērots savstarpējās distancēšanās princips – divu metru attālums starp skolēniem, tāpēc lielās skolās audzēkņi būs jāsasēdina vairākās klasēs. Šis princips atšķiras no līdzšinējā, pie kā skolotāji jau pieraduši.

Savukārt medicīnas masku nēsāšana eksāmenā nav obligāta, uzsvēra Catlaks – tas atkarīgs no skolēna paša lēmuma. Ja viņs baidās, viņam ir klepus simptomi, viņš, protams, var būt maskā.

Tāpat ir jānodrošina iespēja pastāvīgi izmantot dezinficējošos līdzekļus, atgādināja Catlaks.

Iepriekš jau vēstīts, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ valstī atcelti visi svinīgie pasākumi par godu atestātu saņemšanai. Izglītības un zinātnes ministrija uzsvēra: ja mācību iestāde vēlas organizēt izlaiduma vakarus, to būs iespējams izdarīt pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, kad ierobežojumi vairs nebūs spēkā.

2
Tagi:
ārkārtējā situācija, izglītība, Latvija
Pēc temata
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Apnikuši viens otram: Veselības ministrija ļaus vecākiem atpūsties no bērniem
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu
Ruslans Pankratovs

Ruslans Pankratovs norāda, kādu risku atspoguļo incidents restorānā Jūrmalā

4
(atjaunots 07:12 26.05.2020)
Restorāna "Kūriņš" īpašnieka izturēšanās ir spilgta neonacisma izpausme, un Nacionālās apvienības paustais atbalsts paceļ ideju valsts līmenī, uzsvēra politiķis Ruslans Pankratovs.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Jūrmalas restorāna "Kūriņš" apmeklētāji, ko iestādes īpašnieks Arnis Ābelītis 9.maijā izraidīja Georga lentītes dēļ, sakarā ar incidentu vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs.

Iesniegumi uzrakstīti vairākām iestādēm, sarunā ar Sputnik Latvija pastāstīja starptautiskās tiesību aizsardzības organizācijas "Latvijas krievu pasaule" priekšsēdētājs, politiskās partijas "Rīcība" līderis Ruslans Pankratovs, kurš sniedza atbalstu cietušajiem.

"Mēs uzrakstījām septiņus iesniegumus: Valsts policijai, iekšlietu ministram, Ģenerālprokuratūrai, tiesībsargam, Patērētāju tiesību aizsardzības centram, kā arī divām Saeimas komisijām. No Kriminālā likuma viedokļa "Kūriņa" īpašnieka darbībās ir diskriminācija un etniskā naida kurināšana līdz ar Administratīvā kodeksa pārkāpumiem," pastāstīja Pankratovs.

Pēc viņa domām, valda viedoklis: ja jau iestāde ir privāta, īpašnieks var rīkoties, kā vēlas, taču tie ir maldi.

"Jebkuram restorānam ir sociālā slodze, ņemot vērā to, ka pakalpojumu joma ir publiska. Nekādā gadījumā nav pieļaujama nekāda diskriminācija, par to paredzama atbildība pēc likuma," paskaidroja Pankratovs.

Viņš uzsvēra, ka restorāna īpašnieka izturēšanās ir satraucoša pazīme no iekšpolitiskās situācijas viedokļa.

"Latents nacionālisms valstī vienmēr ir bijis, tomēr Ābelīša uzvedība pārkāpj visas pieklājības robežas, bet Nacionālās apvienības vadītājs sāk tādu cilvēku demonstrēt kā piemēru. Tas ir absolūti nepieļaujami. Mēs redzam situācijā spilgtu neonacisma izpausmi un šīs idejas "iecementēšanu" valsts līmenī. Tas ir trauksmains signāls," paziņoja Pankratovs.

Politiķis norādīja, ka nekādi normatīvie akti neaizliedz Georga lenti Latvijā, un Ābelīša darbības jebkurā gadījumā ir pārkāpums. "Šī parkāpuma pakāpe jānosaka tiesībsargājošajām iestādēm, un mēs ceram, ka mūsu iesniegumi vismaz kādu vedīs pie prāta," piebilda Pankratovs.

Iepriekš rīdziniece Nadja Petrova pastāstīja, ka 9.maijā restorāna "Kūriņš" īpašnieks paziņoja, ka viņas ģimenei jānoņem Georga lentītes, vai arī viņiem nebūs iespējams apmeklēt iestādi. NA līderis Raivis Dzintars atzinīgi novērtēja Ābelīša soli.

Панкратов объяснил опасность инцидента с русскими в Юрмале
4
Tagi:
Ruslans Pankratovs, Arnis Ābelītis, nacionālisms, Georga lentīte
Pēc temata
Atteicās apkalpot krievus: kādus likuma pantus pārkāpis restorāns Jūrmalā
"Kurus vēl neielaidīs?": latviešu reklāmas speciālists nosodīja antikrievisko kafejnīcu
Patriots ar puvuma smaku. Ko slēpj restorāna īpašnieks, kurš atteicās apkalpot krievus