Konteineru termināls

Latvija ir zaudējusi: Krievijas ogles un Ķīnas tranzīts aiziet uz Somiju

124
(atjaunots 10:32 14.05.2019)
Pēc RŽD pārstāvju sacītā, Somijas virziens tiek "iebraukāts".

RĪGA, 14. maijs – Sputnik. "RŽD Logistika" pārvedusi uz regulāra pamata tranzīta dzelzceļa pārvadājumu maršrutā Ķīna – Somija, vēsta kompānijas mājaslapa.

"Somija ir alternatīvs ieejas punkts Eiropā, kurš ir pieprasīts gan Ķīnas, gan arī Eiropas kravu nosūtītāju vidū, tāpēc ceram uz pārvadājumu apjomu izaugsmi šajā maršrutā abos virzienos," paziņoja "RŽD Logistika" Tirdzniecības direktore Olga Stepanova.

Konteineru vilcieni kursē no Aņhui provinces  Hefei pilsētas apgabala uz Eiropu reizi divās nedēļās caur Ķīnas, Kazahstānas, Krievijas un Somijas teritoriju. Maršruts iet caur pierobežas pārejām Dostika-Alašaņkou, Kartali, Vajnikkala-Buslovskaja līdz gala stacijai Vuosāri Somijā. Turpmāk plānot pāriet uz iknedēļas izbraukšanu. Piegādes termiņš vidēji sastāda 14 dienas.

Kompānijā norāda, ka maršruts ir "apļveidīgs", jeb paredz iespēju iekraut vilcienu ceļam no Somijas uz Ķīnu.

Tāpat "RŽD Logistika" pastāstīja, ka kravu nosūtītāji var iesniegt pieteikumu iekļaušanai sastāvā, pat ja viņiem ir tikai viens kravu konteineris. Pārvadājamo kravu nomenklatūra iekļauj tautas lietojuma preces, mēbeles, tehniku un iekārtas. Serviss tika palaists sadarbībā ar AS "Apvienotā transporta un loģistikas kompānija – Eirāzijas dzelzceļu alianse" (OTLK ERA), Nurminen Logistics un Hefei International Land Port Development Co., Ltd.

Kravu plūsma Somijas virzienā pieaug

Iepriekš PAS "RŽD" Firmas transporta apkalpošanas centra priekšnieks Aleksejs Šilo intervijā avīzei "Kommersant" pastāstīja, ka kravu plūsma Somijas virzienā pieaug – janvārī tika pārvadāts par 11,5% vairāk kravu, februārī – par 5,2%, martā – par 12,7%, kas trīs mēnešu izteiksmē sastādīja 9,9%.

"Kravu nosūtītāju vajadzības Somijas virzienā ir ievērojami lielākas, nekā valsts iespējas šo kravu uzņemšanai un pārkraušanai," norādīja Šilo.

Tostarp, pēc viņa teiktā, Somijā nesen sākusies Krievijas ogļu iekraušana.

Tāpat viņš norādīja, ka pārvadājumu veikšanai Somija izmanto Krievijas vagonus.

"Mēs piedāvājām Somijas dzelzceļiem interesantu projektu, kad ar mūsu elektronisko tirdzniecības platformu Somijas kravu nosūtītājs var pasūtīt mūsu vagonu, kurš tur atbrīvojas pēc izkraušanas, iekraušanai uz Krieviju. Tātad nevis vienkārši atgriezt to tukšu, bet gan izmantot iekraušanai Somijā KF teritorijas virzienā," paskaidroja Šilo.

124
Pēc temata
Šprotes, "Dzintars" un konteineri: Latvijas bizness iekaro Uzbekistānu
Tranzīts, dialogs un ekonomikas izaugsme: Lukjanovs par to, kāpēc nāksies rēķināties ar KF
Prezidenta vēlēšanas un naftas tranzīts: kāpēc Lukašenko neapmeklēs Rīgu maijā
E-talons emblēma, foto no arhīva

Rīgā atgriež bezmaksas braucienus: atvieglojumu kategorijas ir būtiski samazinātas

0
(atjaunots 14:25 30.05.2020)
Rīgas pagaidu administrācija piektdien lēma jautājumu par daļas braukšanas atvieglojumu atgriešanu, kuri tika atcelti 27. martā, taču administratori nolēma neatgriezt visu, kā bija un būtiski samazināja pasažieru kategoriju sarakstu, kurām daļēji atgrieztas atlaides.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Visi jaunievedumi stāsies spēkā pirmdien, 1. jūnijā. Tātad, braukšanas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā no jauna piešķirs:

- Rīdziniekiem (tiem, kas ir deklarējuši dzīvesvietu vai ir īpašums Rīgā) tiek atjaunotas tiesības izmantot stundas biļetes darbadienās par 1,15 eiro un brīvdienās – par 0,60 eiro.

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem nestrādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem līdz 75 gadu vecumam. Bez maskas viņi varēs braukt tikai darba dienās no plkst. 10:00 līdz 15:00. Te jāpievērš uzmanība, ka e-talons ir jāreģistrē. Un ja reģistrācija notikusi līdz plkst. 14:59, tad, kā avīzei "Segodņa" paskaidroja "Rīgas satiksme" preses sekretāre Baiba Bartaševiča, pensionārs varēs braukt ar šo reģistrēto braucienu transportlīdzeklī arī pēc plkst. 15:00 līdz maršruta galapunktam. Pārējā laikā viņiem ir tiesības izmantot iepriekšminēto stundas biļešu sistēmu.

- Rīgas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās pastāvīgi dzīvojošām personām, kas saņem Rīgas pilsētas pašvaldības apmaksātus sociālās aprūpes pakalpojumus.

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

- Rīgas augstākās izglītības iestāžu studentiem un studentiem-rīdziniekiem, kuri mācās citās pašvaldībās, varēs izmantot stundas biļetes par 0,30 eiro. Taču mēnešbiļetes viņiem nāksies pirkt par pilnu cenu.

Tiek atjaunotas atlaides sekojošām pasažieru kategorijām:

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem (no plkst. 10:00 līdz 15:00).

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidācijas dalībniekiem līdz 75 gadu vecumam. Virs 75 gadiem viņi pāriet kategorijā "rīdzinieki virs 75 gadiem" (no plkst. 10:00 līdz 15:00).

- Skolēni, kuri beidz 9. vai 12. klasi, varēs braukt nereģistrējot braucienu līdz 7. jūnijam. Savukārt 1.-8. un 10.-11. klašu skolēniem nāksies iegādāties biļetes par pilnu cenu.

Personām, kurām ir jau bija personificētie e-taloni ar šīm atlaidēm, vienkārši varēs turpināt izmantot šīs atlaides no 1. jūnija. Tiem, kas pensionēšanās vecumu ir sasniedzis ārkārtējās situācijas laikā, nāksies ierasties "Rīgas satiksme" klientu apkalpošanas centrā.

Klientu apkalpošanas centri atrodas Brīvības ielā 191 (pie tramvaju depo), Kurzemes prospektā 137 (Imantas autobusu galapunkts), Prāgas ielā 1 (Autoosta), Spīķeru ielā 1 (3. trolejbusa galapunktā pie Centrāltirgus) un Brīvības ielā 49/53 (bijusī "Rīgas Modes" ēka). Informāciju var saņemt pa tālruni 20 361 862.

Šādam daļējam lēmumam motivācijas kārtā speciālisti sniedz datus, ka no 570 inficētajiem ar Covid-19 rīdziniekiem 24% ir vecuma grupā virs 60 gadiem. Tādēļ viņus aicina izvērtēt nepieciešamību izmantot transportu rīta un vakara sastrēgumstundās.

Jāņem vērā arī fakts, ka epidemioloģiskās situācija dati pastāvīgi mainās un noteikumi visnotaļ ātri var tikt mainīti. Tādēļ, sekojiet līdzi aktuālākajai informācijai.

0
Tagi:
Rīgas dome, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Mani atstādināja par brīvbiļetēm pensionāriem un skolēniem: Ušakovs par tiesas lēmumu
Protesta akcija pret novadu reformu pie Saeimas ēkas

Latvijas iedzīvotāji metušies meklēt ar Covid-19 inficējušos ar jaunās lietotnes palīdzību

5
(atjaunots 12:38 30.05.2020)
Viedtālruņu lietotne Apturi Covid jau pirmajā palaišanas dienā kļuva par populārāko lejupielādēto lietotni Latvijā gan App Store, gan Google Play.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Piektdien, 29. maijā, Latvijā tika palaista bezmaksas viedtālruņu lietotne Apturi Covid, kas izseko kontaktus ar inficētiem ar koronavīrusu.

Lietotne informē visus, kas kontaktējis ar inficēto ar Covid-19 ilgāk par 15 minūtēm, taču inficēto vārdi un adreses netiek atklāti.

Par to, ka Apturi Covid pirmajā palaišanas dienā guva neiedomājamu popularitāti App Store un Google Play Latvijas segmentā, paziņoja mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) preses sekretāre Elīna Līdere.

Tiesa, precīzu lietotāju skaitu, kas lejupielādējuši lietotni, Līdere nespēja nosaukt.

Zināms, ka lietotni jau ir lejupielādējis un instalējis savā viedtālrunī Latvijas prezidents Egils Levits.

Atgādināsim, ka lietotne ir pieejama lejupielādēšanai par brīvu. Turklāt Apturi Covid neievāc GPS datus un neizseko lietotājus. Viedtālruņi ar instalētu lietotni dalās ar informāciju ar Bluetooth palīdzību.

Analoģiskas viedtālruņu lietotnes jau darbojas citās valstīs. Lietuvā šāda lietotne saucas Karantinas.

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis paziņoja, ka Eiropas Savienībai ir jāizveido vienota mobilā lietotne pilsoņu pārvietošanās vērošanai. Savukārt tiem, kas nevēlēsies to izmantot, būs jāievēro noteikti ierobežojumi.

5
Tagi:
viedtālrunis, lietotne, Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Latvijā sākusi darboties lietotne Apturi Covid, kura izseko kontaktus ar inficētiem
Pašizolācija Latvijā: iedzīvotājus izsekos pēc mobilā telefona atrašanās vietas
Latvijā varētu no jauna ieviest ārkārtējās situācijas režīmu
Pēc Covid-19 mediķi aizbēgs no Latvijas