Latvijas basketbola zvaigzne un NBA Dallas kluba centra spēlētājs Kristaps Porziņģis

"Ar krēslu pa galvu": Kristaps Porziņģis sakāvās ar "krievu bandītiem"

180
(atjaunots 14:43 13.05.2019)
Līdzjutēji un līdzjūtīgie cenšas noskaidrot asiņainās sadursmes iemeslus starp Kristapu Porziņģi un bāra apmeklētājiem Liepājā: krievu pēdas, agresīvie līdzjutēji vai sievietes gods.

RĪGA, 13. maijs – Sputnik. Latvijas basketbola zvaigzne un NBA "Dallas" kluba centra spēlētājs Kristaps Porziņģis kļuvis par kautiņa dalībnieku kādā no Liepājas bāriem. Atzīmēsim, ka Liepāja ir sportista dzimtā pilsēta.

Neskatoties uz to, ka kopš nepatīkamā incidenta pagāja jau vairāk nekā diennakts, oficiāls komentārs no cietušās puses pagaidām tā arī nav saņemts. Toties sociālajos tīklos līdzjutēji un vienkārši līdzjūtīgie aktīvi izplata video, kurā Kristaps Porziņģis ar asiņainu seju un saplēstu t-kreklu māj ar rokām un kaut ko kliedz.

"Atpakaļ uz Krieviju"

Pēc video var saprast, ka jauniešu kompānija, kuru vidū ir arī sportists, stāv netālu no naktskluba Cukurfabrik. Virs acs Porziņģim ir asiņaina brūce, savukārt t-krekls saplēsts; meitene, kura cenšas viņu nomierināt, arī ir sasmērējusies ar asinīm.

Taču Kristaps Porziņģis rupji atstumj dāmu un metas iespējamā pāridarītāja virzienā, kuram izkliedz kaut kādus vārdus. Sportistu attur apsardze.

Skaidri var atpazīt krievu lamuvārdus, kā arī draudi aizsūtīt pāridarītāju "atpakaļ uz Krieviju". Daudzi sadzirdēja vairākkārt arī por favor.

Versiju par "krievu pēdām" uzreiz paķēra daži vietējie uz ārvalstu mediji, paziņojot, ka 23 gadus vecais Kristaps Porziņģis kļuvis par agresīvu krievu huligānu uzbrukuma upuri.

Cherchez la femme

Taču pastāv arī citas konflikta versijas. Saskaņā ar vienu no tām, par saķeršanās iemeslu varēja kļūt meitene, pareizāk sakot, viņas pārliekā uzmanība vienam no bāra apmeklētājiem.

Kā Twitter uzrakstīja polittehnologs Jurģis Liepnieks, sižetā figurē kāda Jurgita, kura, visticamāk, pārlieku draudzīgi komunicēja ar bāra krievvalodīgajiem apmeklētājiem.

Uz to Porziņģis izteicis viņai aizrādījumu, pēc kā arī sākās kautiņš, kura rezultātā sportistam iesita ar alus krūku pa galvu un stipri ievainoja roku.

Līdzjutēju atriebība

Saskaņā ar kāda cita informācijas avota ziņām, konflikts varēja sākties līdzjutēju pretenziju dēļ. Basketbolists atpūtās ar kompāniju iestādē, kad līdzjutēju grupa (iespējams, no Krievijas) izteica viņam pretenzijas par pāriešanu no Ņujorkas "Knicks" uz "Dallas".

Sporta žurnālists Šams Čaranija savā Twitter mikroblogā paziņoja, ka "Dallas" veiks savu incidenta izmeklēšanu. Saskaņā ar Čaranija informāciju, klubā uzskata, ka centra spēlētājam uzbrukts ar blakus priekšmetu izmantošanu.

Tikmēr Kristapa Porziņģa sasistā seja jau pārvērtusies joku objektā un mēģinājumos uzminēt, kā tad pāridarītājs spēja aizsniegt basketbolista seju, kura augums ir 2,21 m.

Bandītu Liepāja

Vēl viena versija, kura, šķietami, izskatās kā vispatiesākā, ir tāda, ka Kristapam Porziņģim notika saķeršanās ar vietējiem stiprajiem zēniem, kuriem ir kriminālā pagātne.

Kāds Liepājas iedzīvotājs ziņo, ka sportists ar draugiem devās atpūsties uz klubu Cukurfabrik. Tur pat tajā vakarā nolēma atslābināties vietēji "brālīši" no Liepājas Karostas rajona. Taču kluba apsardze nolēma nelaist viņus iekšā, pēc kā uz ielas aizsākās konflikts.

Tobrīd Kristaps Porziņģis ar draugiem nolēma atstāt bāru un nonāca, kā saka, "zem karstas rokas". Rezultāta viens no Kristapa Porziņģa draugiem guvis smagas traumas, taču palicis dzīvs, citam iesita ar metāla krēslu, savukārt sportists guva rokas traumu. Pēc vietējā iedzīvotāja sacītā, Karostas bandītiem ir bagāta kriminālā pagātne – viens no viņiem pirms gada pie pludmales sadūris ar nazi atpūtnieku.

Šo versiju, izskatās, daļēji apstiprina arī pats Kristaps Porziņģis. Un kaut arī oficiāla komentāra joprojām nav, taču tīklā jau ir parādījies sportista telefonsarunas fragments, kurā viņš stāsta par konfliktu Liepājā.

Pēc Porziņģa sacītā, viņš palaida garām pirmo sitienu un pavirzījās atpakaļ, pēc kā vienu no viņa draugiem uzreiz nolika gar zemi, pēc tam vēl divus. "Piečakarējās, uzkrāmēja man pirmo [sitienu], tad es vienkārši sāku maukt atpakaļ, tad tur it kā biš norimās vienu brīdi. Vienu tur manējo uzreiz noguldīja, divus noguldīja uzreiz, kaut kādi karostnieki ķipa. Un tad neko, it kā norimās. Tad viens ar krēslu meta, trāpīja man pa galvu [un] vēl vienam čomam. Vairāki tur tie krēsli lidoja. Un tad atkal. Un tas to vienu noķēra reāli, noguldīja un sadauzīja viņam normāli seju. Bet kaut kā mani tad nogrūda nost vai kas, es cēlos, es kāpos atpakaļ, un tad man vienu labi uztrāpīja, te tā to pieri pārsita, tad man visa tā seja asiņaina, bet tā savādāk viss kārtībā. To roku biš sačakarēja, bet būs labi," citē viņa vārdus telefonsarunā portāls puaro.lv.

Atgādināsim, ka nesen Porziņģis iegādājies zemesgabalu netālu no Liepājas, kur plāno uzbūvēt māju. Šajā sezonā traumas dēļ Porziņģis nav aizvadījis nevienu NBA maču. Februārī centra spēlētāju iemainīja no "Knicks" uz "Dallas".

Savukārt martā kļuva zināms, ka attiecībā pret Kristapu Porziņģi iesākta izmeklēšana sakarā ar apsūdzību izvarošanā.

180
Pēc temata
Kristapam Porziņģim atņemtas vadītāja tiesības par ātruma pārsniegšanu
Calling all Creators: Porziņģis apsēdās pie viena galda ar Mesi un Bekhemu
Porziņģis – pirmais latvietis, kurš ieguvis MVP titulu NBA
Vējonis un Porziņģis apmeklēja "Knicks" maču, kurš veltīts Latvijas simtgadei
New York Post: Porziņģim nepagarinās līgumu nākošajā sezonā
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto no arhīva

Gadu no gada pieaug: nosaukta Rinkēviča pērnā gada ienākumu summa

6
(atjaunots 08:15 25.05.2020)
Neskaitot ienākumus, Latvijas ārlietu ministram pieder nekustamais īpašums, kā arī vairāki transportlīdzekļi.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 2019. gadā uzkrājis 385 833 eiro, kas ir par 41 406 eiro vairāk, nekā 2018. gadā, raksta Press.lv ar atsauci uz ministra ienākumu deklarāciju par pagājušo gadu.

Zināms, ka 2018. gadā Rinkēviča uzkrājumu summa sastādīja 344 427 eiro, 2017. gadā – 310 102 eiro, 2016. gadā – 279 327 eiro.

2019. gadā ārlietu ministra kopējie deklarētie ienākumi sastādīja 78 640 eiro. Tai skaitā zināms, ka 72 931 eiro Rinkēvičs saņēma algā no Valsts kancelejas, savukārt 5 075 eiro viņš saņēmis no Ārlietu ministrijas.

Tāpat ir zināms, ka, neskaitot ārlietu ministra amatu, Rinkēvičs 2019. gadā bija UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas viceprezidents, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda padomes loceklis, Saeimas deputāts un partijas "Vienotība" valdes loceklis.

Pērn ministrs saņēma naudas kompensāciju 250 apmērā no Luksemburgas aviokompānijas Luxair un tādu pašu kompensāciju no Vācijas aviokompānijas Lufthansa.

Turklāt Rinkēvičam nav nekādu parādsaistību un viņam pieder nekustamais īpašums un transportlīdzekļi.

Iepriekš Sputnik Latvija publicēja datus par ierēdņu algām esošās krīzes periodā.

Tika ziņots, ka vairumam parlamentāriešu algas svārstās starp diviem un trim tūkstošiem eiro. Tā, par martu 13 parlamentārieši saņēma uz rokām vairāk nekā 3000 eiro.

Pirms 12 gadiem, 2008. gada krīzes laikā, Saeimas deputāti pieņēma lēmumu samazināt sev algas par aptuveni piekto daļu, lai ātrāk izkļūtu no krīzes. Šoreiz tik cēls žests netiek manīts.

6
Tagi:
ienākumi, Edgars Rinkēvičs
Pēc temata
Linkaits piedāvā 4 miljardu eiro sadali: sarakstā iekļuva azartspēles
Kādēļ Latvija var atļauties ignorēt realitāti
Bezdarbnieku armija Latvijā? Nopērciet visiem divus koferus vai ziepes un striķi
Laiks iesniegt deklarāciju un piemaksāt klāt: VID atgādināja iedzīvotājiem par nodokļiem
Covid-19

Covid-19 uzliesmojums sociālās aprūpes centrā "Mārsnēni": policija izmeklē apstākļus

4
(atjaunots 08:05 25.05.2020)
Policisti cenšas noskaidrot, kādā veidā apsargātā, uz karantīnu slēgtā sociālās aprūpes centrā "Mārsnēni" Priekuļu novadā iekļuva koronavīruss, un kā tas tur izplatījās.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Sociālās aprūpes centrā "Mārsnēni" Priekuļu novadā Covid-19 uzliesmojums tika fiksēts 16. maijā. Toreiz vīrusu konstatēja 4 centra darbiniekiem un 17 iemītniekiem.

Sestdien, 23. maijā, "Mārsnēni" atkal kļuva par koronavīrusu epicentru Latvijā. Covid-19 analīzes izrādījās pozitīvas 14 cilvēkiem. Tādējādi kopējais inficēto skaits tajā pietuvojās pussimtam.

Tagad Valsts policija cenšas noskaidrot, kā vīruss iekļuva slēgtā, policijas apsargātā sociālās aprūpes centrā. Notiek pārbaude.

Pēc "Mārsnēni" vadītājas Evijas Jēkabsones sacītā, ar klientu aprūpi sociālais centrs pilnībā tiek galā. Astoņi cilvēki ārstējas stacionārā. Turklāt ar cilvēkiem strādā psihologs.

Priekuļu novada domē atzīmē, ka sociālās aprūpes centrs nav lūdzis pašvaldībai nekādu palīdzību. Priekules novada Sociālā dienesta vadītāja Skaidrīte Astahovska-Eglīte paziņoja, ka tur tiekot galā pašu spēkiem.

Vienīgās nepiederošās personas, kuras pēdējā laikā viesojušās "Mārsnēni" centrā, bija zemessargi, kuri pārvietoja gultas.

Tagad ir jāgaida vēl piecas dienas, lai noskaidrotu, kā sociālās aprūpes centram klājas ar Covid-19. "Mārsnēni" klientiem un darbiniekiem būs jāiziet atkārtota pārbaude.

Iepriekš Jēkabsone atzīmēja, ka neraugoties uz to, ka situācija izskatās briesmīgi, ja spriež pēc inficēto skaita, patiesībā viņi visi jūtas labi, un saslimšana pagaidām norit praktiski bez jebkādiem simptomiem.

Iestādes vadītāja stāstīja, ka visi inficētie sociālās aprūpes centra iemītnieki ir izolēti atsevišķā ēkas spārnā. Tie, kas ar viņiem kontaktējuši, izolējušies savās istabās. Gan inficētos, gan ar viņiem kontaktējušos novēro mediķi.

Inficētie centra darbinieki pašizolējušies mājās.

Jēkabsone atzīmēja, ka nav zināms, kā vīruss iekļuva centrā – tika ievēroti visi drošības pasākumi.

4
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Situācija izskatās briesmīgi": "Mārsnēni" centra vadītāja par Covid-19 uzliesmojumu
Latvijā ar Covid-19 inficēto skaits pārsniedzis tūkstoti cilvēku
Covid-19 analīžu nodošanas punkti maina atrašanās vietu: kur būs jāvēršas turpmāk
Kims Čenuns

Pēc trīs nedēļas ilgas prombūtnes Kims Čenuns no jauna parādījies publikā

0
(atjaunots 08:37 25.05.2020)
Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. KTDR līderis Kims Čenuns aizvadījis paplašinātu Korejas Darba partijas Centrālās militārās komitejas sēdi, vēsta Sputnik Baltkrievija ar atsauci uz Korejas Centrālā telegrāfa aģentūru.

Informācija par sēdi tika publicēta svētdien, taču tās norises datums netiek precizēts. Bet ir zināms, ka rīkojumi, kas tika parakstīti šīs sēdes rezultātā, tika publicēti 23. maijā.

Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris. Pēc tam 1. maijā Kims Čenuns piedalījās minerālmēslojumu rūpnīcas atklāšanas ceremonijā, pēc kuras atkal uz laiku pazuda.

0
Tagi:
Kims Čenuns
Pēc temata
Kims Čenuns izmēģinājis "jaunu ieroci"
Kims Čenuns ir dzīvs: Ziemeļkorejas valsts radio pastāstīja, kas noticis
Kims Čenuns pirmo reizi 20 dienu laikā parādījies publikas priekšā