Skats no iluminatora. Foto no arhīva

Punktualitāte virs vidējā: ceļotāji novērtējuši airBaltic servisu

63
(atjaunots 14:09 12.05.2019)
Punktualitāte, servisa kvalitāte un spējas nokārtot konfliktus: kā parādījusi sevi airBaltic AirHelp reitingā.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Latvijas lidsabiedrība airBaltic neiekļuva pasažieru servisa AirHelp pasaules pirmajā desmitniekā, vēsta Smartlatvia.lv.

AirHelp Score 2019 reitinga autori skaidro, ka viņu saraksts parāda, kāda aviokompānijas piedāvā labāko servisu, punktualitāti un kārtīgi uzvedas attiecībā uz pasažieriem problēmu rašanās gadījumā.

Kopumā reitingā iekļuva 72 aviokompānijas. Vispārējo vērtējumu 10 baļļu skalā katrai no tām aprēķināja pēc trīs parametriem: punktualitāte, servisa kvalitāte un kompānijas uzvedība konflikta situācijās.

Punktualitāti izskatīja pēc reisu daļas, kuri izlidoja un atlidoja 2018. gadā ar kavēšanos vai iepriekš paredzētā laika ne vairāk kā 15 minūtes. Dati no dažādiem komerciāliem avotiem tika salīdzināti ar valsts aģentūru, lidostu un tamlīdzīgiem datiem.

Servisa kvalitātē iekļāva tādas svarīgas pozīcijas, kā lidmašīnu ērtība, ēdiena kvalitāte uz klāja, personāla attieksme pret pasažieriem. Lai ieliktu vērtējumu šajā punktā, tika aptaujāti vairāk nekā 40 tūkstoši cilvēku visā pasaulē.

Attiecībā uz to, kā aviokompānijas uzvedas konflikta situācijā, šeit tika izskatīta netaisnīgi noraidīto pasažieru pretenziju daļa, sūdzību izskatīšanas ātrums un kompensāciju izmaksāšana.

Rezultātā pirmajā desmitniekā kopējā ieskaitē iekļuva Kataras Qatar Airways, amerikāņu American Airlines, meksikāņu aviolīnija Aeromexico, SAS Scandinavian Airlines (Zviedrija, Norvēģija, Dānija), austrāliešu Qantas, LATAM Airlines (Čīle), WestJet (Kanāda), Luxair (Luksemburga), austriešu Austrian Airlines un Emirates (AAE).

airBaltic ieņēma vien 41. vietu, iegūstot 6,97 balles no 10 iespējamām. Lidsabiedrības punktualitāti novērtēja ar 7,3 ballēm, servisa kvalitāti – ar 7,9 ballēm, savukārt darbu ar sūdzībām – ar 5,7 ballēm.

Katrā no šiem parametriem lidsabiedrība izrādījās pašā reitinga vidū.

Reitinga beigās izrādījās britu aviolīnija Thomas Cook Airlines, kuras ieguva 5,26 balles, britu easyJet ar 5,29 ballēm, Kuveitas Kuwait Airways – 5,40 balles, Dienvidkorejas Korean Air – 5,49 balles un īru zemo cenu lidsabiedrība Ryanair – 5,6 balles.

63
Pēc temata
airBaltic pasažieri gandrīz diennakti pavadīja Kopenhāgenā bez karstā ēdiena un viesnīcas
airBaltic tīrā peļņa kļuvusi pusotru reizi lielāka
Smagā rokas bagāža: airBaltic jaunais pakalpojums
airBaltic gatava tālajiem reisiem, taču baidās no jautājumiem par investīcijām
Glāze ūdens. Foto no arhīva

Rīgā parādīsies jauna lietus ūdens attīrīšanas sistēma

1
(atjaunots 10:07 04.08.2020)
Līdz 2020. gada beigām tiks izstrādāts projekts lietus ūdens attīrīšanas jomā, kurš ļaus veikt ūdens kvalitātes monitoringu.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Tuvākajos gados Rīgā norisināsies jaunu risinājumu izstrāde un pārbaude lietus ūdens attīrīšanas jomā. Pēc speciālistu domām, jaunā sistēma palīdzēs nākotnē atrisināt ūdens kvalitātes monitoringu, kā arī sniegs operativitāti ārkārtas situāciju risināšanā, raksta BВ.lv ar atsauci uz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu.

Pie projekta "Jaunu lietus ūdens attīrīšanas risinājumu testēšana bīstamu vielu un toksīnu ieplūdes ierobežošanai Baltijas jūrā" (CleanStormWater) līdz 2022. gada beigām strādās Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta eksperti. Projekts paredz, ka galvaspilsētā un vēl dažās projekta izmēģinājumu teritorijās: Vīmsi (Igaunija), Lieto un Turku (Somija) pašvaldībās tiks izveidoti lokāli lietus ūdens attīrīšanas un testēšanas risinājumi, kuri nodrošinās lietus ūdens attīrīšanu un tā monitoringu pirms novirzīšanas Baltijas jūrā.

Projekta gaitā iegūtie dati, informācija un rezultāti tiks izmantoti plašākā mērogā, lai pakāpeniski uzlabotu ūdens attīrīšanas praksi pilsētās – centralizētās un decentralizētas lietus ūdens kolektoru sistēmās.

"Lai gan valstis Baltijas jūras reģionā ir veikušas pasākumus, lai samazinātu bīstamo vielu ieplūdi jūrā, tomēr dažādas piesārņojošas un bīstamas vielas joprojām izdalās vidē, tostarp caur lietus ūdens sistēmām. Starpsektoru sadarbība lietus ūdens pārvaldības jautājumos Baltijas Jūras reģiona valstīs, tajā skaitā Rīgas pilsētas pašvaldībā, ir aktuāls jautājums, lai nodrošinātu integrētu lietus ūdens pārvaldību. Projekta īstenošana sniegs ieguldījumu ceļā uz integrētu lietus ūdens pārvaldību, nodrošinot iespēju uzlabot esošo pilsētas lietus ūdens apsaimniekošanas sistēmu, kā arī veicinās ilgtspējīgu lietus ūdens attīrīšanas risinājumu un novatorisku monitoringa un e-uzraudzības risinājumu ieviešanu," pastāstīja Marija Beļajeva, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta galvenā projektu vadītāja.

Projektā CleanStormWater piedalās pieci partneri: Vīmsi pašvaldība (Igaunija), kura ir vadošais partneris, Tallinas Tehniskais institūts (Igaunija), Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, Turku Lietišķo zinātņu universitāte (Somija), Karaliskā tehniskā universitāte (Zviedrija) un divi asociētie partneri – Lieto un Turku pašvaldības (Somija).

Kopējā projekta vērtība ir 1,6 miljoni eiro. Rīgā tiks īstenoti pasākumi par kopējo summu 300 tūkstoši eiro, no kuriem 85% ir Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas atbalsts.

1
Tagi:
ūdens
Mežabrāļi

Latvijā atrasts "mežabrāļu" bunkurs ar ugunsgrēka pēdām no čekistu granātas

8
(atjaunots 09:19 04.08.2020)
"Mežabrāļu" grupa ar nosaukumu "Kanādas piecīši", saskaņā ar vēsturnieku datiem, tika iznīcināta 1953. gadā.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Mežā pie Rendas (Kuldīgas novads) atrasts "mežabrāļu", grupas ar nosaukumu "Kanādas piecīši" bunkurs, vēsta Latvijas Radio. Patvērumā tika atrasti daudzi vēsturiski artefakti, kuri papildinās muzeja glabātuves.

Bunkuru atklāja Nacionālās pretošanās kustības muzeja pārstāvis Juris Grasmanis kopā ar domubiedriem.

Par "Kanādas piecīšiem" viņš uzzināja 90. gados, un jau toreiz sāka meklēt viņu bunkuru, aptaujāja vietējos. Vienīgais, ko bija izdevies uzzināt, – patvērums atrodas Veģupītes krastā.

Bunkurs tiks atrasts. Tā ir četrus kvadrātmetrus plata bedre, no kuras uz virszemi ved tunelis. "Mežabrāļu" patvērumā atrada krāsniņu, katliņu, lampiņas, galda piederumus.

"Kāda "mežabrāļiem" bija ikdiena bunkurā? Citi spēlēja kārtis. Citi kaut ko darīja. Lasīja arī. Atradām avīzi – kādās piecās kārtās. Tur vēl bija šķīvis. Ar šiku – liels šķīvis. Nevis tāda bļodiņa," pastāstīja Grasmanis. Viņš atzīmē, ka bunkurā bijis ugunsgrēks, iespējams, no čekistu iemestās granātas.

Pēc vēsturnieka Alda Bergmaņa datiem, vienību, kopā ar vēl dažiem, čekisti iznīcināja 1953. gadā.

Par "mežabrāļiem" tika dēvētas nacionālistiskās grupas, kuras darbojās 1940.-1950. gados Lietuvas, Latvijas un Igaunijas teritorijā pret Padomju varu. Daudzi no to dalībniekiem karoja vietējo SS bataljonu rindās. Latvijā "mežabrāļi" bija vainīgi, saskaņā ar dažādām aplēsēm, no 1500 līdz 3000 cilvēku, tostarp mierīgo iedzīvotāju nāvē.

Krievijā "mežabrāļu" slavēšanu uzskata par mēģinājumiem pārrakstīt Otrā pasaules kara vēsturi un notikumu "pievilkšanu" mūsdienu Baltijas nacionālistisko elišu izdomātajai mitoloģijai par "mežabrāļiem". KF ĀM norādīja, "mežabrāļu" zvērību faktus apstiprina arhīvu dokumenti, nopratināšanu protokoli un grāmatas.

Krievijas Militāri vēsturiskās biedrības direktors Mihails Mjagkovs uzsvēra, ka "mežabrāļu" slavēšana ir Otrā pasaules kara beigu noliegšana. Viņš paziņoja, ka "mežabrāļus" nevar dēvēt par partizāniem un vēl jo vairāk par varoņiem, jo viņi "nogalināja mierīgos iedzīvotājus, pirmām kārtām savus līdzpilsoņus".

"Vairums viņu upuru – tie ir etniskie lietuvieši, latvieši un igauņi. Kad bija Hitlera agresija, viņi dienēja nacistiskos veidojumos, apsardzes apakšvienībās, iznīcināja padomju karagūstekņus. Īstenoja Holokaustu: 80% Baltijas ebreju nogalināja tieši šie kolaboracionisti," pateica Mjagkovs.

8
Tagi:
Mežabrāļi
Pēc temata
Lietuvas Seimā sūdzas par BBC pēc raksta par "mežabrāli"
KF vēstniecība novērtējusi Levita piedāvājumu atzīmēt "mežabrāļu" dienu
Krievi un latvieši cīnījās par Latviju, bet "varoņi" slēpās: KF vēstniecība stāsta kāpēc
Valsts valodas diena un "Mežabrāļu" diena: jauni datumi Latvijas kalendārā