Franču buldogs. Foto no arhīva

Uzrādiet suņa pasi: vadītājs nav ielaidis autobusā ģimeni ar buldogu

70
(atjaunots 10:08 11.05.2019)
Vai autobusa vadītājam bija tiesības neielaist autobusā cilvēkus ar suni un kādos gadījumos dzīvnieku īpašniekiem nepieciešami dokumenti.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Pie raidījuma Bez Tabu žurnālistiem vērsusies skatītāja, lai pastāstītu par incidentu ar autobusa vadītāju.

Skatītāja ar ģimeni pavadījusi brīvdienu Siguldā. Viņiem līdzi bija ģimenes mīlulis – franču buldogs.

Sēžoties pēdējā autobusā uz Rīgu, ģimene bija nepatīkami pārsteigta, jo šoferis atteicies vest suni, ja īpašniece nevar uzrādīt suņa dokumentus. Incidents noticis aprīļa beigās uzņēmuma Cata autobusā.

"Piebrauca autobuss, šoferis prasīja, vai ir līdzi suņa dokumenti. Es teicu, ka nav, jo pirmo reizi dzirdēju, ka kaut kas tāds vajadzīgs. Viņš teica, ka tad mūs nevedīs," atcerējās sieviete.

Ģimene steigšus devās dzelzceļa staciju uz Siguldas centrā, lai paspētu atgriezties Rīgā. Sieviete norādīja, ka vilcienā viņiem dokumentus nelūdza, tādēļ galvaspilsētā viņiem izdevās nokļūt bez tālākiem piedzīvojumiem.

Dokumenti ir vajadzīgi

Autotransporta direkcijā norādīja, ka autobusa vadītājs rīkojies atbilstoši noteikumiem un nekādu pārkāpumu nav pieļāvis.

Dzīvnieku pārvadāšanu transportlīdzekļos regulē 2013. gadā pieņemtie Ministru kabineta noteikumi par dzīvnieku pārvadāšanu. Tajos norādīts, ka, "pārvadājot mājas dzīvniekus Latvijas Republikas teritorijā, transportlīdzeklī ir PVD pilnvarota praktizējoša veterinārārsta izsniegta vakcinācijas apliecība vai mājas dzīvnieka pase".

Tātad atbilstošie dokumenti nepieciešami, pārvadājot dzīvniekus gan vilcienā, gan autobusā, gan arī privātajā automašīnā vai pilsētas sabiedriskajā transportā. Pretējā gadījumā mājdzīvniekus un viņu īpašniekus var neielaist transportlīdzeklī.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Ineta Kupča paskaidroja, ka tas nepieciešams, jo pasē iekļauta informācija par vakcināciju, piemēram, par to, vai veikta obligātā vakcinācija pret trakumsērgu.

"Ja kaut kas notiek, uzreiz var parādīt, ka suns ir vakcinēts," pastāstīja Kupča.

Ja ievērotas visas prasības, sabiedriskā transportā drīkst pārvadāt arī liela izmēra mājdzīvniekus.

70
Pēc temata
Kāpņu telpu durvju kodi un nikni suņi: kāpēc nav piegādāti EP vēlēšanu paziņojumi
Robežsargi: pensionētie dienesta suņi nevienam nav vajadzīgi
Igauņu suņi aizbēguši uz Krieviju un negribēja atgriezties
Latvijas pilsonei nav izdevies piekrāpt dienesta suni uz Krievijas robežas
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

11
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

11
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"