Rīgas pils - Latvijas prezidenta rezidence. Foto no arhīva

Vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valstij ir nepieciešams stiprs līderis

58
(atjaunots 13:21 05.05.2019)
Valstij ir nepieciešama "stiprā roka" – tā uzskata gandrīz divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju.

RĪGA, 5. maijs – Sputnik. Saskaņā ar aģentūras SKDS veikto aptauju, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka republikai ir nepieciešams stiprs līderis ar plašām pilnvarām.

Par to paziņoja 64% aptaujāto. Tostarp 30% absolūti piekrīt šādam viedoklim, savukārt 34% drīzāk piekrīt, nekā nepiekrīt.

Rezultātus Twitter vietnē publicēja SKDS centra direktors Arnis Kaktiņš.

"Vēl aizvien gandrīz 2/3 Latvijas iedzīvotāju lielākā vai mazākā mērā ilgojas pēc "stiprās rokas" – t.i. pēc stingra līdera ar plašām pilnvarām. Tikai 30% šāds variants nešķiet pieņemams. Diez, vai Levits spēs šajā aspektā attaisnot vairākuma gaidas?" uzrakstīja Kaktiņš.

Divu gadu laikā rādītājs pieaudzis par 2%. Visaugstāko vērtējumu – 73% – tas sasniedza 2011. gadā.

Šī viedokļa pretinieku skaits divu gadu laikā nav mainījies un joprojām sastāda 30%. No tiem 12% pilnībā tam nepiekrīt, savukārt 18% drīzāk nepiekrīt.

Iepriekš rakstīts, ka vairums Latvijas iedzīvotāju nevēlas, lai Raimonds Vējonis atkal kļūtu par Latvijas prezidentu.

Saskaņā ar Kantar TNS aptaujas datiem, 61% Latvijas iedzīvotāju pauda vēlmi redzēt jaunu politiķi valsts vadītāja postenī.

Pats Vējonis 2017. gadā aicināja Saeimu piešķirt pilsoņiem tiesības pašiem vēlēt valsts vadītāju. Taču iniciatīva par Latvijas prezidenta tautas vēlēšanām neguva nepieciešamo Saeimas atbalstu.

Taču, izmaiņas prezidenta vēlēšanās tomēr notikušas. Pērnā gada oktobra sākumā Latvijas Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Latvijas Satversmes grozījumus par atklātām prezidenta vēlēšanām. Ja līdz šim deputāti vēlējuši valsts vadītāju slēptā balsojumā, tad, sākot ar 2019. gada janvāri, balsošanai jābūt atklātai. Lai prezidents tiktu ievēlēts, joprojām ir nepieciešams ne mazāk kā 51 parlamentārieša balss.

Oficiāli prezidenta kandidātu izvirzīšana sāksies jau pēc nedēļas, savukārt pats balsojums notiks no 29. maija līdz 7. jūnijam.

58
Pēc temata
Latvijas iedzīvotāji grib vēlēt prezidentu tautas balsojumā
Grūti būt dievam: Mitrofanovs salīdzināja Latvijas prezidentu ar Strugacku romāna varoni
Levits parādīs, kurp iet. Latvijā gandrīz noskaidrojies nākamais prezidents
Mamma, tētis, skolotājs un prezidents: Latvijas skolēni izvēlējušies līderus
Rinkēvičs: Latvijas prezidents nebrauks pie Putina bez atļaujas
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

13
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

13
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

24
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

24
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi